Google+’ın Eğitimde Kullanımı

Yazar: Yasin G. | 09.05.2017 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1978
Google+’ın Eğitimde Kullanımı
E ğitimciler, Google+ üzerinden eğitim ile ilgili birçok uygulama gerçekleştirebilir. Eğitim'de google+ avantajları nelerdir.

Eğitimciler, Google+ üzerinden eğitim ile ilgili birçok uygulama gerçekleştirebilir. Bunlar:
 

 • Kendi Profilinizi Oluşturun: Gmail hesabınız ile Google+’a üye olarak kendi profilinizi oluşturabilirsiniz. Profil bilgilerinizi tamamlayarak insanlarla iletişime geçebilirsiniz.
   

 • Paylaşımlarınızı Filtreleyin: Google+ üzerinde oluşturmuş olduğunuz çerçevelere (circle) özel paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin; dersine girdiğiniz sınıflardaki öğrencileri ayrı ayrı çerçevelere ayırın ve onlara özel paylaşımlar yapın. Sınıf çerçevelerini şu şekilde oluşturabilirsiniz. rc11AFen burada rc okul adını 11A sınıf adını ve Fen ise dersin adını belirtmektedir. Sizde sınıfınıza özel çerçeve oluşturabilirsiniz.

 • Veliler ile İletişime Geçin: Google+ üzerinden velilere özel çerçeve oluşturarak sadece onların görebileceği paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin; rc11AFenVeli şeklinde bir çerçeve oluşturarak onlara toplantılarla, öğrencilerle vb. durumlarla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
   

 • Makale Paylaşın : Eğitim gündemini sadece izlemekle kalmayıp oluşturulmasına bir eğitimci olarak katkıda bulunmak, “ben de buradayım!” demek istiyorsanız bunu en kolay Twitter’da gerçekleştirebilirsiniz.
   

 • Tartışmaları Evden Devam Edin: Sınıf içerisinde oluşturmuş olduğunuz tartışma ortamlarını evden devam ettirebilirsiniz. Google Hangout ile öğrencileri 10’lu gruplara ayırarak bir tartışma ortamı oluşturup bu tartışmaları Youtube kanalınız üzerinden canlı yayınlayabilirsiniz. Canlı yayını izleyen kişiler tartışma ile ilgili yorumda bulunabilir böylece tartışmada birçok görüşe yer vermiş olursunuz.
   

 • Birlikte Proje Yapın: Google Hangout üzerinden videolu konferans yaptığınız kişilerle birlikte Google Dökümanları üzerinden düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğrencilerinizin projelerini Hangout konferansındayken kontrol edebilirsiniz.
   

 • Öğrencilerinize Destek Olun: Google Hangout üzerinden videolu konferans sırasında öğrencilerinize destek olabilirsiniz. Öğrencilerinizin karşılaşmış olduğu bir sorunu kendi bilgisayarınız üzerinde çözerken onlara kendi bilgisayar ekranınızı paylaşabilirsiniz. Böylece siz sorunu çözerken öğrencileriniz sizi izleyecektir.
   

 • Eğitsel Animasyonlar Paylaşın: Google+ profilinizde GIF uzantılı animasyonları paylaşabilirsiniz. Böylece statik görseller yerine hareketli görselleri paylaşarak öğrencinizin dersi tam olarak öğrenmesine olanak sağlamış olursunuz.
   

 • PLN (Personal Learn Network) Oluşturun: Meslektaşlarınızı takip ederek kendi branşınızdaki kişilerin neleri tartıştığını, neleri paylaştığını görebilirsiniz. Meslektaşlarınız için bir çerçeve oluşturup onlarla paylaşımda bulunabilirsiniz.
   

 • Topluluklara Katılın: Google+ üzerinde bulunan topluluklara katılın ve meslektaşlarınızın paylaşımlarını takip edip onlarla etkileşime geçebilirsiniz.
   

 • Etkinlikler Oluşturun: Google+ üzerinde bulunan etkinlikler bölümünden öğrencilerinizle gerçekleştireceğiniz bir etkinliği oluşturup onlarla paylaşabilirsiniz. Örneğin bir okul gezisini etkinlik olarak oluşturabilir ve çerçevelerinizle bu etkliniği paylaşabilirsiniz.
   

 • Gündemi Takip Edin: Google+ üzerinde bulunan popüler olan bölümünden Google+’da konuşulan popüler gelişmeleri takip edebilir sizde gündeme katkıda bulunabilirsiniz. Gündemde popüler olan kişileri ve sayfaları takip edebilirsiniz.
   

 • Sayfaları Takip Edin: Google+ üzerinde oluşturulan resmi sayfaları takip ederek  onların paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz. Dilerseniz sizde sayfa oluşturarak sayfanızı takip eden kişilere özel paylaşımlar yapabilirsiniz.


 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul ile derslerinizde etiket bulutu oluşturun ve derslerinizi eğlenceli hale getirin

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi, sıradan sunumlardan sıkılan, kaliteli, eğlenceli ve dikkat çekici sunumlar hazırlamak isteyenlerin uygulamasıdır.

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kahoot öğrencilerinize, basit bir şekilde quizler, anketler hazırlayabileceğiniz ve soru-cevap yapabileceğiniz bir platformdur.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?