Deneme ve Beceri Temelli Soruların Farkı

Yazar: Yasin G. | 28.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 701
Deneme ve Beceri Temelli Soruların Farkı
B eceri temelli sorularıdan oluşan testlere veya beceri temelli denemelere nasıl ulaşabilirim diyorsanız Tonguç tam sizlik bir paket hazırlamış!

Bildiğiniz üzere soru çözümü ders çalışma programının olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu nedenle her sınıfta ve özellikle lise sınavına yaklaştıkça deneme sınavı çözümüne ağırlık vermeniz gerekir. Çözeceğiniz her soru ile yeni bir taktik öğrenebilir, eksik kalan konularınızı görebilir ve tekrar yapabilirsiniz. Ancak bunun için her zaman güvenilir ve kaliteli kaynaklar tercih etmelisiniz. Eğer kitaptan soru çözmeye alternatif bir kaynak arıyorsanız bu noktada en büyük yardımcınız video içerikler olacaktır. Görsel ve işitsel detaylarla özel olarak hazırlanan bu videolarda hem konu anlatımını hem de soru çözümünü bir arada bulabilirsiniz. 
 

Video içeriklerden deneme çözmek istediğinizde verim alabilmeniz adına rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamı tercih etmenizde yarar vardır. Bu eğitimi bitirdikten sonra deneme net hesaplama yaparak güncel durumunuzu görebilir, tekrar etmek istediğiniz bir konu varsa hemen konu anlatımı videolarını inceleyebilirsiniz. Soru çözümünü daha profesyonel ve sınava dayalı hale getirmek istediğinizde ise beceri temelli sorular 6. sınıf içeriklerine göz atabilirsiniz.

Matematik Dersi için Beceri Temelli Sorular
 

Sizi rakiplerinizin bir adım ötesine geçirecek olan 7. sınıf beceri temelli sorular ile hem zor hem de eleyici soruları bir arada bulabilirsiniz. Soruların yanı sıra çözümlerine de yer verilmesi yanlış yaptığınız noktaları daha iyi anlamanızı sağlayacak ve bir sonraki sınavda hata yapma olasılığınızı en aza indirecektir. Bu sayede LGS’de karşınıza çıkabilecek soru tipleri ile ilgili fikir sahibi olabilir ve sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Beceri temelli sorular 8. sınıf video içeriklerini incelediğinizde soruların üslü sayılar, çarpanlar ve katlar, köklü sayılar, olasılık, veri analizi ve cebirsel ifadeler için sınıflandırıldığını görebilirsiniz. Bunların tamamını çözüp dinleyerek lise sınavından yüksek puan alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Her bir eğitimin süresi konuya göre farklılık göstermektedir. En geniş içerik çarpanlar ve katlar konusuna ait olup bunu çözerken rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda olmaya ekstra özen göstermelisiniz.

Beceri Temelli Sorular ile LGS Provası


LGS’ye hazırlık sürecinizde en büyük yardımcınız deneme sınavları ve beceri temelli sorular olacaktır. Bunları içerecek şekilde hazırlanan video eğitimler ile ders çalışma verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda size konu tekrarı yapma avantajı da sunan bu eğitimlere ulaşmak için hemen Tonguç Akademi’yi ziyaret edebilirsiniz. Her bir video eğitime istediğiniz zaman girebilir, konu tekrarı ve soru çözümü yapabilirsiniz. Eğitimler arasında Türkçe, matematik, fen bilimleri, İngilizce ve İnkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerine ait içerikler yer almaktadır.

Detaylı bilgi için Tonguç Akademiyi ziyaret edebilirsiniz;

https://www.tongucakademi.com/

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

LGS Sınavına Hazırlık

LGS Sınavına Hazırlık

Lgs sınavına nasıl başarılı olunur. Lgs sınavına hazırlanan öğrenciler için yol haritası niteliğinde taktikler.

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

Tyt konuları nelerdir? 2024 TYT sınavında hangi branştan ne kadar soru gelmektedir. Tyt de kaç soru çıkmaktadır. Bu yazımızla TYT sınavına dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?