Portekizce Özel Ders

çizgi

Portekizce Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 9 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Portekizce- İngilizce

Songül T.

(3 üye yorumu)
Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
2 yıldır turist rehberliği mesleğini icra etmekteyim, master eği...

İngilizce Öğretmenliği

Kerem A.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Şişli
20 yıllık tecrübeye sahip profesyonel bir eğitmenim...
Yabancı Dil Eğitmeni
Zouhir A.

(3 üye yorumu)
Mezunu
Bursa - Nilüfer
Anadilim gibi 6 dil biliyorum, öğretiyorum....
Ingilizce, Ispanyolca, Portekizce Ogretmeni
Tahir O.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Nevşehir - Merkez
Hayattaki en buyuk 2 tutkum yabanci diller ve ogrenmek....
İngilizce/portekizce/ispanyolca
Burçe K.

(1 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Öğrencisi
İzmir - Buca
2 yılı aşkın bir süredir bir dil kursunda İngilizce ve İspanyol...
Yks-tyt-yds-sat-ıelts-toefl-ingilizce-enstürman
BASİT A.

(0 üye yorumu)
Hukuk Mezunu
İstanbul - Fatih
Öğrenciye özel profil çıkarılıp, raporlu veli takibi ve öğren...
İngilizce - İspanyolca - Portekizce
Zerrin Ö.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu
Ankara - Çankaya
Disiplinle ve eğlenerek dil öğrenmek ve pratik yapmak istiyorsanız...
İngilizce
Ebru E.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Şişli
Eğitim kadromuz kendi branşında tecrübeli ve öğretmenlik mezunu ...
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince
Mesut S.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Mezunu
Ankara -
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince...


Portekizce Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Portekizce Öğretmenlerini Keşfetmeye Hazır mısın?

Neden Portekizce öğreniyorsun?

Hepimiz biliyoruz ki bir dili öğrenmedeki en önemli şey motivasyon kaynağımızdır. Çünkü biliyoruz ki her gün konuştuğumuz, düşündüğümüz, rüyalarımızdaki anadilimiz haricinde bir dil öğrenmek zordur. Bu yüzden bir motivasyon kaynağı bizi her pes ettiğimizde tekrar ayağa kaldırır. Kariyeriz için mi? Arkadaşlarınız veya okulunuzda iletişim kurmak için? Yoksa bir seyahat ya da sadece zevk amaçlı mı? Bu ve bunlar gibi nedenler belirlemek bir dile başlangıçta en mantıklı ilk adım olacaktır. Sebebimizi belirlediysek haydi başlayalım!

Elbette Portekizce öğrenmeye başladığınızda daha önce deneyimleriniz olması avantajınız olacaktır. Üniversitede bir hazırlık sınıfı ya da yazın bir dil kursu. Fakat gelmek istediğiniz seviyeye erişmek için bol pratik yapmak ve ipleri elden bırakmamak en önemli kuraldır. Günde 1 saat ya da yarım saat, az ama öz bir çalışma ile dilediğiniz seviyede Portekizce öğrenmek çok kolay, elbette bunu siz de biliyorsunuz.

Portekizce, üç kıtada 250 milyon konuşmacı ile dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir. Ama önce, en çok nerede konuşuluyor?

Bazı insanlar Brezilyalıların Portekizce konuştuğunu bilmiyor olabilir. Brezilya dili diye bir şey yok. Brezilyalılar Portekizce konuşuyor ve dillerine Portekizce diyorlar. Kelimelerin çoğu Portekiz'de konuşulan Portekizce ile aynıdır, ancak birkaç fark vardır. Bazı ifade kalıpları farklıdır ve elbette telaffuz Avrupa Portekizcesine göre oldukça farklı olabilir.  Portekizce ayrıca altı Afrika ülkesinin resmi dilidir. Orada yaklaşık 15 milyon anadili ve ikinci dil olarak Portekizce konuşan epeyce daha fazla kişi var.

Portekizce öğrenmek ne kadar zor?

İngilizce bilen birinin Portekizce öğrenmesi o kadar zor değil. Dilbilgisi ve cümle yapısı İngilizceden farklı, ancak daha basit. Aslında temelde tamamen ondan ne elde etmeyi umduğunuza bağlı. Ayrıca ana dili Portekizce olan ülkelerin kültürüne, diline, filmlerine vs. ilgiliyseniz işler daha da kolaylaşacaktır. İlginizi çekmeyen bir kültürün, ülkenin dilini öğrenmek cezaya dönüşebilir. Bu yüzden başta da dediğimiz gibi önce nedenini düşünün.

Brezilya, Portekiz, Angola, Mozambik gibi yerleri ziyaret etmeyi mi planlıyorsunuz?

Chico Buarque veya Madredeus veya Carminho veya Titãs hayranı mısınız?

Jose Saramago'nun veya Mia Couto'nun okuyucusu musunuz?

Eğer öyleyse, deneyin!

Portekizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Dil öğrenmek kolay değildir. Bazen bir dile yıllarınızı vermenize rağmen hala istediğiniz seviyeye gelemediğinizi görürsünüz. Bunun nedeni, bir dil öğrenmenin aylar ve hatta yıllarca özel bir çalışma gerektirmesidir. Türkçe için bazı diller kolay öğrenilirken Arapça, Rusça veya  Mandarin gibi diğerleri tamamen farklı alfabe ve sembollere sahip olduklarından ustalaşması çok daha zordur. Bir dili öğrenmenin ne kadar sürdüğünü hesaplamadaki diğer bir faktör, onu nasıl öğrenmeyi seçtiğinizdir. Özel ders alacak mısınız? Bir uygulama mı yoksa çevrimiçi bir program mı kullanıyorsunuz? Veya doğrudan dilin içine girmek için yeni bir ülkeye seyahat etmek? Bunların tümü, temelden konuşmaya, akıcılığa geçmek için farklı zaman çizelgelerine sahiptir.

Portekizce Öğrenmek için Sizi Ne Motive Ediyor?

Bir dil öğrenmekle ilgili bildiğimiz ana ipucu, her şeyden önce motive olmaktır. Herkes dili kendi başına keşfetmeli ve başarmak istediklerini elde edene kadar onunla iç içe olmalıdır. Dili yaşamaya çalışın, bolca dinleyin ve okuyun.Portekizce'yi dinleyerek ve okuyarak aşina olursanız ve pek çok kelime edinirsiniz ve  konuşmanın oldukça hızlı geliştiğini görürsünüz. Dilde güçlü bir temel ile artık çok girişken Brezilyalılarla veya biraz daha çekingen ama kibar ve nazik Portekizlilerle bağlantı kurmaya hazırsınız. Arkadaş edindikçe ve daha çok anladığınızı gördükçe, kendinizi geliştirmek için motivasyonunuz artacaktır. İlk başta sadece orta derecede motive olsanız bile, Portekizce'deki erken başarı sizi akıcılığa sürükleyecektir.

O zaman neden hemen Portekizceyi öğrenmeye başlamayasınız?

Dilbilgisi öğrenmeye çok fazla önem vermeyi asla sevmeseniz, gördüklerinizin çoğunu anlayamasanız veya hatırlayamasanız bile, bir genel bakışa sahip olmak yararlı olabilir. Özel Ders Alanı’ndaki eğitmenleri Portekizce öğretmenlerine bir göz atın. Basit, okunması kolay ve size yardımcı olabilecek birçok kaynak ile size Portekizceyi harika bir şekilde öğretmeye hevesli eğitmenlerimiz bir tık uzağınızda!

Sitemize üye olarak eğitmenlerimize göz atın ve sizin için en uygun eğitmene ders talebi yollayın. Kararlaştırdığınız gün ve saatte derslere başlayın. Eğer kararsız kaldıysanız o halde taleplerinizi, bütçenizi ve ne seviyede bir eğitim istediğinizi belirten bir genel talep oluşturun, uygun olan tüm eğitmenler sizinle iletişime geçsin. 

Portekizce özel ders ücretleri 

Portekizce özel ders ücretleri 40-100 TL arasında değişmektedir. Portekizce özel ders almak isteyen herkes için diledikleri ders saati ve bütçeye göre birçok seçenek bulunmaktadır.

Portekizce Öğretmeni misiniz?

Eğer Portekizce biliyor ve özel Portekizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız Özel Ders Alanı’nda ders veren diğer öğretmenler gibi sitemize kaydolarak öğrencilerinizle tanışabilirsiniz. Profilinizde Portekizceyi nerede öğrendiğiniz, öğrencilerinize neler katabileceğiniz veya kendinize ait bilinmesini istediğiniz her şeyden bahsedebilirsiniz. Öğrencilerin sizin hakkınızda en detaylı bilgiye ulaşması için bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızda yarar var. Sitemize üye olduktan sonra bizzat size gelen ders taleplerini ya da online veya yüz yüze yayınlanan genel ders taleplerini değerlendirebilirsiniz. Şimdiden aramıza hoşgeldiniz!