Öğrenmenin Keyfi

Yazar: Hatice Y. | 21.04.2021 - 0 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1834
Öğrenmenin Keyfi
İ nsanlar öğrendikçe, kendine olan saygısı artar, merak eder ve kendisi ile gurur duyar

İnsan sorgular, sorgulamalı da.

  • Ben neden öğreniyorum?
  • Nerede işime yarayacak?

İnsan beynen geliştiği sürece kendine saygı duyar, güvenir, eleştirir, merak eder ve kendisi ile gurur duyar. Ve gelişmemiz öğrenmemiz ile doğru orantılı olarak devam eder. Öğrenciler her zaman neden bunu öğreniyoruz diye sorarak çok haklılar. Çünkü onlara Newton’un dinamik yasası F=m.a dediğimizde soyut havada kalan bir bilgiden bahsederiz. Fakat öncesinde Newton’un bu denklemi hareketsiz kütlesi (m) olan bir cisme belli miktarda kuvvet (F) uyguladığında belli bir hıza sahip olacağını ve bu hızdaki değişimin sonucu olarak ivmenin (a) meydana geleceğinden bahsetmiştir dediğimizde işler somut hale geliyor ve daha rahat anlaşılabiliyor.

Sonuç olarak çok basit bir denklem var.

  • Ezberlersen unutursun
  • Öğrenirsen unutmazsın

Bunun için sayısal derslerde başarılı olmanın tek anahtarı neyin nerden geldiğini anlayıp somutlaştırarak akılda kalıcığını oluşturmak.

Kolay öğrenmeler dilerim :)

Hatice Yıldız - FİZİK ÖĞRETMENİ

Etiketler

Yazar

Hatice Y.

Yaklaşık 6 yıldır özel ders vermekteyim. Bir kolejde mesleğime devam etmekteyim. Ayrıca özel bir öğretim kursu ile çalışmaktayım. Deneyimlerim neticesinde öğrendim ki ezberci eğ...

Benzer Yazılar
Neden Fizik Yapamıyoruz?

Neden Fizik Yapamıyoruz?

Sayısalcıyım ve fizik yapamıyorum diyorsanız tam sizlik bir yazı geliştirdik. Fizikte başarılı olmanın yollarını fizik uzmanına sizler için sorduk..

2024 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

2024 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

TYT fizik konuları ve TYT fizik soru dağılımın listesi. Bu makalemizde 2023 TYT fizik konuları ve geçmiş yıllardaki fizik soru dağılımlarına kapsamlı olarak ulaşabilirsiniz.

6 Adımda TYT & YKS  FİZİK Netleri Nasıl Yükselir?

6 Adımda TYT & YKS FİZİK Netleri Nasıl Yükselir?

TYT ve YKS sınavlarında fizik netleri nasıl yükseltilir. Fizikten net sayısını artırmak isteyen öğrenciler için yol haritası nedir.

Fizik Dersi Nasıl İşlenir? Fizik Nasıl Sevdirilir?

Fizik Dersi Nasıl İşlenir? Fizik Nasıl Sevdirilir?

Fizik dersi nasıl işlenmelidir. Fizik dersini öğrencilere sevdirmek için öğretmenlerin izlemesi gereken adımlar nelerdir? Fizik dersi nasıl sevdirilir? İşte tüm detaylar..

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?