Nitelik Tecrübeden Büyüktür

Yazar: Nazım B. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2074
Nitelik Tecrübeden Büyüktür
B ilişim sektöründe tecrübeden daha önemli olan faktör nedir? Nitelikli birey size neler kazandırır?

23 yaşında olmama rağmen burada yazacak bir şeylerimin olması güzel bence. En azından "Biz de bir şeyler gördük" diyebilmek için önemli buraya yazılan cümleler.

10 yıl oldu bilişim sektörünün içinde. 3 yıl lise, 4 yıl üniversite,3 yılı da iş dünyası. Temel görevi iletişim kurmak olan ama mail atmayı bilmeyen asistanlar tanıdım. Ben her şeyi bildiğimden söylemiyorum bunu. Bilişim dünyasının kanayan yarasına bir örnek vermek istedim sadece.

Tecrübe aramak kimine göre doğru, hatta bir çoğuna göre doğru. Peki bilişim sektöründe tecrübe aramak? Bu cümleleri kurmama sebep olan temel soru bu aslında. Bilişim sektöründe tecrübe kadar değerli olan bir şey daha var. NİTELİK. Bazıları “ne alaka!” diyebilir ama Microsoft Word programı bu konuda benim en büyük destekcim. Word programı temelde yazı yazmaya yarar, hatta aldığınız birçok Word eğitiminde yazıları güzelleştirirsiniz. Resimler eklersiniz, tablolar eklersiniz vs. Desem ki size Word programını kullanarak kendinize ait web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Nitelik olmadan tecrübe pek bir anlam ifade etmiyor bence. Tecrübe yılların getirdiği bir kazanım. Bilişim sektöründe yılların pek bir anlamı yok ne yazık ki. Güne ayak uydurmak var. Anı yaşamak var.

Bilişim sektöründe benim tavsiyem tecrübeden çok niteliğe bakın. Çünkü bilişim sektörü tecrübeden daha hızlı gelişiyor.

Etiketler

Yazar

Nazım B.

Özel ders ile ilgili tecrübelerinizi ve hakkınızda detaylı bilgileri buraya yazabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?