Nitelik Tecrübeden Büyüktür

Nitelik Tecrübeden Büyüktür
Nazım B.
Tecrübe Paylaşımı - Hayata Dair
Nis 25, 2018
1666

23 yaşında olmama rağmen burada yazacak bir şeylerimin olması güzel bence. En azından "Biz de bir şeyler gördük" diyebilmek için önemli buraya yazılan cümleler.

10 yıl oldu bilişim sektörünün içinde. 3 yıl lise, 4 yıl üniversite,3 yılı da iş dünyası. Temel görevi iletişim kurmak olan ama mail atmayı bilmeyen asistanlar tanıdım. Ben her şeyi bildiğimden söylemiyorum bunu. Bilişim dünyasının kanayan yarasına bir örnek vermek istedim sadece.

Tecrübe aramak kimine göre doğru, hatta bir çoğuna göre doğru. Peki bilişim sektöründe tecrübe aramak? Bu cümleleri kurmama sebep olan temel soru bu aslında. Bilişim sektöründe tecrübe kadar değerli olan bir şey daha var. NİTELİK. Bazıları “ne alaka!” diyebilir ama Microsoft Word programı bu konuda benim en büyük destekcim. Word programı temelde yazı yazmaya yarar, hatta aldığınız birçok Word eğitiminde yazıları güzelleştirirsiniz. Resimler eklersiniz, tablolar eklersiniz vs. Desem ki size Word programını kullanarak kendinize ait web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Nitelik olmadan tecrübe pek bir anlam ifade etmiyor bence. Tecrübe yılların getirdiği bir kazanım. Bilişim sektöründe yılların pek bir anlamı yok ne yazık ki. Güne ayak uydurmak var. Anı yaşamak var.

Bilişim sektöründe benim tavsiyem tecrübeden çok niteliğe bakın. Çünkü bilişim sektörü tecrübeden daha hızlı gelişiyor.

Yazıyı Paylaş
Etiketler
bilişim
nitelik
tecrübe
İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar
1
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
mehmet
Eki 4, 2019
harika