Nefes Egzersizleri Özel Dersleri

çizgi

Nefes Egzersizleri Özel Dersleri Veren, Aşağıda Listelediğimiz 6 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Yoga Eğitmeni

Ece Vuslat Y.

(0 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Yoga Kolaylaştırıcısı...

Antropoloji / Özel Eğitmenlik

Dilan K.

(0 üye yorumu)
Ahi Evran Üniversitesi Antropoloji Mezunu
İstanbul - Şişli
Sabırlı ve sevecen Aynı zamanda kontrollü disiplinli biriyim...
Yoga, Pilates, Meditasyon, Beslenme, Nefes, Mindfulness
Ferhan Ş.

(1 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Öğrencisi
Bursa - Nilüfer
Yılların tecrübesiyle, her seviyede öğrenci ve her çeşit beden ...
İlkokul-lise
Esma Vuslat G.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Mezunu
Ankara - Çankaya
Eczacılık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyiz...
Matematik, Türkçe
Tuğsem Sena B.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Maltepe
İç mimarlık mezunuyum. Matematik bölümüm. İlkokul ortaokul yaş...
Plates Eğitmeni
Tutku Y.

(0 üye yorumu)
Acıbadem Üniversitesi Mezunu
Bursa - Mustafakemalpaşa
Kendi özel kliniğimde beslenme ve sağlıklı yaşam danışmanlığ...


Nefes Egzersizleri Özel Dersleri Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Nefes Egzersizleri Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfedin!

Nefes almak doğal bir şeydir: nefes alın, nefes verin… fazla değil, değil mi? Pekala, tahmin edin ne oldu: aslında akciğerlerinizden sisteminize oksijen almanın yanlış ve doğru bir yolu var. Stresi, kaygıyı azaltmak veya akciğer fonksiyonunuzu iyileştirmek için nefes egzersizleri denemekle ilgileniyorsanız, sizin için kısa ve harika yazımızı okumadan geçmeyin. Bazı egzersizlerin size hemen hitap ettiğini fark edebilirsiniz. Bunlarla başlayın, böylece alıştırma daha eğlenceli olur.

Başlangıç İpuçları:

Doğru Nefes Almanın 5 Yolu

1. Burnunuzu Kullanın

Nefes almanın iki yolu vardır - ağzınızdan ve burnunuzdan, ancak burun delikleri havayı filtreler, ağzın yapamayacağı şekilde ısıtır ve nemlendirir.

2. Diyafram

Midenizin hemen üzerinde solunum sürecindeki önemli bir kas olan diyafram vardır. Doğru nefes burundan başlar ve daha sonra diyaframınız kasılırken, göbek genişlerken ve ciğerleriniz hava ile dolarken mideye doğru hareket eder. Akciğerleri aşağı çekerek göğüste negatif basınç oluşturur ve havanın ciğerlerinize akmasına neden olduğu için nefes almanın en etkili yoludur.

3. Özellikle Akciğer Hastalığı ile Yaşıyorsanız Doğru Nefes Almayı 

Astım veya KOAH gibi kronik akciğer hastalığı olan bir kişinin nefes almak için ekstra enerjiye ihtiyacı olabilir, bu nedenle burundan ve karından nefes almak bu kişiler için özellikle önemlidir. 

4. Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı Sürdürün

Düzenli egzersiz akciğerlerinizin iyi çalışmasını sağlar. Karnı yukarı itmesini ve diyaframın hareketini sınırlamasını önlemek için şişkinliğe neden olan büyük öğünlerden ve yiyeceklerden kaçının. Akciğer hastalıkları olanlara hiperventilasyonu önlemek için sakin ve kontrollü kalmaları için gevşeme egzersizlerini önerilir. Ayrıca bölgenizdeki hava kalitesine dikkat edin ve tahriş edici maddeler, kirlilik ve alerjenler nefes almayı etkileyebileceğinden günlük seviyeleri izleyin. 

Hastayken ve burun tıkanıklığınız olduğunda burnunuzdan nefes almak daha zor olacaktır, ancak susuz kalmanın yardımcı olabilir. Hidrasyon ince salgılara yardımcı olur ve ağız ve boğazın soluduğumuz havaya nem eklemesine yardımcı olur.

5. Basit Tutun

Solunum sistemleriniz, aktivitenize bağlı olarak size nefes derinliğinizi değiştirmenizi tam olarak ne zaman söyleyeceğini bilirvBöbreklerle birlikte akciğerler, tüm vücut fonksiyonlarının gerçekleşmesine izin vermek için kanın pH'ını çok sıkı bir aralıkta tutar" diyor. Vücudumuzda sürekli olarak kanın oksijen ve pH seviyelerini izleyen reseptörler var. Bize ne sıklıkta ve ne kadar derin nefes almamız gerektiğini bildirmek için beynimize otomatik olarak sinyaller gönderiyor."

Neden yapmalıyım? 

Bu egzersizler, sinir sistemi için doğal bir sakinleştiricidir. Sakinleştirici ilaçların aksine, genellikle ilk aldığınızda etkili olur ancak daha sonra etkisini yitirir. Bu egzersiz ise ilk denediğinizde inceliklidir, ancak tekrar ve pratikle güç kazanır. 

Ne sıklıkla?

Günde en az iki kez yapın. Bunu çok sık yapamazsınız. İlk uygulama ayı boyunca aynı anda dörtten fazla nefes almayın. Daha sonra dilerseniz sekiz nefese kadar uzatabilirsiniz. Bu şekilde ilk nefes aldığınızda biraz sersemlemiş hissederseniz, endişelenmeyin - geçecektir.

Nefes Egzersizleri Dersleri Almak İstiyorum 

Doğru nefes alıp vermenin insan vücudunu yenilediğini söyleyebiliriz. nefes darlığına iyi gelen hareketlerden ilki nefes egzersizleridir. Nefes egzersizi sadece nefes darlığı ile sınırlı kalmayıp hamilelikte nefes egzersizleri büyük öneme sahiptir. Ayrıca panik atak nefes egzersizleri sakinleştirici nefes egzersizlerinden olup stresli veya kriz anlarınızda kontrolü sağlamanızda en büyük yardımcınız olur. Yanı sıra dalış yapan yüzücüler nefes tutma egzersizleri ile su altında daha uzun süre durmayı başarmışlardır. Doğru nefes almak için öncelikli olarak bunu en iyi bilen kişiden öğrenmemiz gerekir. Bu yüzden sitemizde nefes egzersizi öğretebilecek birçok kayıtlı eğitmenimiz bulunmakta. Diyafram egzersizleri ile size nefesinizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğretebilecek eğitmenlerimizle tanışmak bir tık uzağınızda! 

Sitemize üye olarak ders almak istediğiniz branş ve konum için filtreleme işlemleri yapın ve sizin için en uygun eğitmene mesaj atın veya ders talebinde bulunun. Ayrıca genel ders talebinde bulunarak eğitmenlerin size dönüş yapmasını da sağlayabilirsiniz. 

Nefes Egzersizleri  Özel Ders Ücretleri

Sitemizde kayıtlı ders veren eğitmenlerin ders ücretlerine bakıldığında 30-80 TL aralığında olduğu görülmektedir. Fiyatlar ders süresi, konum, eğitmenin uzmanlık seviyesine göre değişmektedir.

Nefes Egzersizleri Dersleri Vermek İstiyorum

İster yoga özel ders ister pilates özel ders ister sualtı sporlar isterseniz ses eğitimi geçmişiniz olsun, nefes egzersizleri dersleri almış ve bilgilerinizi paylaşmak ve gelire dönüştürmek isterseniz sitemize kaydolarak ders vermeye başlayabilirsiniz. Birkaç adımda oluşturacağınız profilinizde en önemli noktalar eğitim geçmişiniz, iş deneyimleriniz ve dersleri nasıl işlediğinizdir. Bu noktalara dikkat ederek hazırladığınız profilinizin daha da dikkat çekmesini isterseniz branşınızla ilgili blog yazıları yazıp sitemizde yayınlayabilirsiniz. Ayrıca ders vermeye başladıktan sonra öğrencilerinizden profilinize yorum yapmasını rica edebilirsiniz.