LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 28.01.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 523
LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı
2 021 LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımlarının en güncel listesi burada! Bu yazımıza sayesinde LGS türkçe konularında başarılı sonuçlar alacaksınız.

Sevgili öğrenciler; Bu yazımızda sizlere LGS Türkçe konularını ve LGS Türkçe soru dağılımlarını hazırladık. Konumuza başlamadan önce size fayda sağlayacak bazı ipuçları verelim :) Eğitim ve öğretim hayatına daha iyi bir lisede devam etmek isteyen öğrencilerin tercih yapabilmeleri için LGS’de %10’luk dilime girmeleri gerekli olduğu biliyorsunuzdur. Aynı zaman daha iyi liseleri hedefleyen öğrencilerin %1’lik dilime girmesi gereklidir. Yeni nesil sorulardan oluşan LGS’de Türkçe dersi tüm dersleri etkilemektedir. Örneğin; matematik gibi sayısal bir derste bir soruyu anlamak için önce size verilen metni anlamanız gereklidir. Sözün özü LGS sınavında başarılı olmak isteyen öğrencilerin türkçe anlama kabiliyetlerini geliştirmesi gereklidir. LGS türkçe testinde 20 soru çıkmaktadır. 

İpucu: Yeni nesil sorularda başarılı sonuçlar almak isteyen öğrencilerin bol bol kitap okumalarını ve bol bol soru çözmelerini tavsiye ederiz. 

Konumuza tekrar dönecek olursak, LGS türkçe konularını ve LGS türkçe soru dağılımlarını geçmiş senelere göre aşağıdaki listemizden ulaşabilirsiniz.

2021 LGS Türkçe Konuları

 • Cümlede Anlam

 • Sözcükte Anlam

 • Dil Bilgisi

 • Parçada Anlam

 • Noktalama İşaretleri

 • Yazım Kuralları

 • Fiilimsiler

 • Cümlenin Ögeleri

 • Cümle Vurgusu

 • Fiilde Çatı

 • Yazı Türleri

 • Anlatım Bozukluklar

 • Cümle Çeşitleri

 • Söz Sanatları

En güncel LGS Türkçe konuları yukarıdaki listemizde olduğu gibidir. 2021 LGS Türkçe konularını inceleyip çalışmalarınızı bu listedeki konulara göre şekillendirebilirsiniz. Lgs’de sorulan türkçe soruları MEB ders kitaplarına göre hazırlanmaktadır. Müfredata en uygun soruların çıktığı LGS’de en çok sorunun geldiği konular 8.sınıf konularıdır.

Tüm LGS Konuları incelemek için tıklayınız 

LGS Türkçe konuları bu şekilde. Şimdi sıra LGS Türkçe soru dağılımlarını inceleyelim.

LGS Türkçe Soru Dağılımı 

Yukarıdaki listemizden en güncel LGS Türkçe soru dağılımını inceleyebilirsiniz. Geçmiş yıllarda LGS’de çıkan türkçe sorularının hangi konulardan geldiğini, hangi konulardan ne kadar soru çıktığını, en çok sorunun geldiği konuları bu listemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çalışmalarınızı bu listedeki soru getiren konulara göre şekillendirebilirsiniz. Her yıl soru gelen türkçe konusuna biraz daha fazla çalışarak sınavda daha başarılı sonuçlar almanız mümkündür. 

LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımları hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan herhangi bir soru varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Özel Ders Alanı ekibi her zaman yanınızda. Şimdiden LGS’de başarılar dileriz.

Bu arada günde 30 dk kitap okumayı unutmayalım :) 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezunum, eğitim teknolojileri, digital pazarlama, seo alanında yardımcı olabilirim.

Benzer Yazılar
Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Birçok öğrenci net yükseltme konusunda istediği bilgiye ulaşamamaktadır. Net yükseltme taktikleri nelerdir? Hangi yollarla sınavlarda net sayımızı artırabiliriz.

TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

Tyt matematik konuları nelerdir? Tyt sınavında matematikten hangi konularda sorular çıkmaktadır. 2020 ve geçmiş yıllar da tyt matematik soru dağılımları nasıldır?

AYT Matematik Konuları & 2020 AYT'de Neler Değişti?

AYT Matematik Konuları & 2020 AYT'de Neler Değişti?

AYT matematik konuları nelerdir. 2020 AYT sınavında öğrenciler matematikten hangi konulardan sorumludur. 2020 AYT sınavında yapılan değişiklikler nelerdir.

2021 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

2021 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

TYT fizik konuları ve TYT fizik soru dağılımın listesi. Bu makalemizde 2021 TYT fizik konuları ve geçmiş yıllardaki fizik soru dağılımlarına kapsamlı olarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?