2022 LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 28.01.2021 - 2 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 07.05.2022 Görüntülenme: 1666
2022 LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı
2 022 LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımlarının en güncel listesi burada! Bu yazımıza sayesinde LGS türkçe konularında başarılı sonuçlar alacaksınız.

Sevgili öğrenciler; Bu yazımızda sizlere LGS Türkçe konularını ve LGS Türkçe soru dağılımlarını hazırladık. Konumuza başlamadan önce size fayda sağlayacak bazı ipuçları verelim :) Eğitim ve öğretim hayatına daha iyi bir lisede devam etmek isteyen öğrencilerin tercih yapabilmeleri için LGS’de %10’luk dilime girmeleri gerekli olduğu biliyorsunuzdur. Aynı zaman daha iyi liseleri hedefleyen öğrencilerin %1’lik dilime girmesi gereklidir. Yeni nesil sorulardan oluşan LGS’de Türkçe dersi tüm dersleri etkilemektedir. Örneğin; matematik gibi sayısal bir derste bir soruyu anlamak için önce size verilen metni anlamanız gereklidir. Sözün özü LGS sınavında başarılı olmak isteyen öğrencilerin türkçe anlama kabiliyetlerini geliştirmesi gereklidir. LGS türkçe testinde 20 soru çıkmaktadır. 

İpucu: Yeni nesil sorularda başarılı sonuçlar almak isteyen öğrencilerin bol bol kitap okumalarını ve bol bol soru çözmelerini tavsiye ederiz. 

Konumuza tekrar dönecek olursak, LGS türkçe konularını ve LGS türkçe soru dağılımlarını geçmiş senelere göre aşağıdaki listemizden ulaşabilirsiniz.

2022 LGS Türkçe Konuları
 

 • Cümlede Anlam

 • Sözcükte Anlam

 • Dil Bilgisi

 • Parçada Anlam

 • Noktalama İşaretleri

 • Yazım Kuralları

 • Fiilimsiler

 • Cümlenin Ögeleri

 • Cümle Vurgusu

 • Fiilde Çatı

 • Yazı Türleri

 • Anlatım Bozukluklar

 • Cümle Çeşitleri

 • Söz Sanatları

En güncel LGS Türkçe konuları yukarıdaki listemizde olduğu gibidir. 2022 LGS Türkçe konularını inceleyip çalışmalarınızı bu listedeki konulara göre şekillendirebilirsiniz. Lgs’de sorulan türkçe soruları MEB ders kitaplarına göre hazırlanmaktadır. Müfredata en uygun soruların çıktığı LGS’de en çok sorunun geldiği konular 8.sınıf konularıdır.

Tüm LGS Konuları incelemek için tıklayınız 

LGS Türkçe konuları bu şekilde. Şimdi sıra LGS Türkçe soru dağılımlarını inceleyelim.

LGS Türkçe Soru Dağılımı 
 

Yukarıdaki listemizden en güncel LGS Türkçe soru dağılımını inceleyebilirsiniz. Geçmiş yıllarda LGS’de çıkan türkçe sorularının hangi konulardan geldiğini, hangi konulardan ne kadar soru çıktığını, en çok sorunun geldiği konuları bu listemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çalışmalarınızı bu listedeki soru getiren konulara göre şekillendirebilirsiniz. Her yıl soru gelen türkçe konusuna biraz daha fazla çalışarak sınavda daha başarılı sonuçlar almanız mümkündür. 

LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımları hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan herhangi bir soru varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Özel Ders Alanı ekibi her zaman yanınızda. Şimdiden LGS’de başarılar dileriz. LGS'ye hazırlanan sizin gibi arkadaşlarımıza öneri ve tavsiyelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz :)

Bu arada günde 30 dk kitap okumayı unutmayalım :) 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2023 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2023 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

DGS matematik konuları ve 2023 DGS matematik soru dağılımlarını sizler için en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Bu makalemiz sayesine matematikten 120'de 120 mümkün!

2023 DGS Konuları ve DGS Soru Dağılımı

2023 DGS Konuları ve DGS Soru Dağılımı

DGS Konuları nelerdir? Yeni müfredata uygun ÖSYM tarafından açıklanan en güncel verilere göre hazırladığımız 2023 DGS konuları ve dgs soru dağılımlarına ulaşabilirsiniz. Tüm dgs dersleri

2023 TYT Biyoloji Konuları ve TYT Biyoloji Soru Dağılımı

2023 TYT Biyoloji Konuları ve TYT Biyoloji Soru Dağılımı

Tyt Biyoloji konuları nelerdir. Tyt biyoloji testinde en çok çıkmış konular ve soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu makaleyle birlikle biyolojide 6 da 6 yapabilirsiniz.

2023 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

2023 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

TYT fizik konuları ve TYT fizik soru dağılımın listesi. Bu makalemizde 2023 TYT fizik konuları ve geçmiş yıllardaki fizik soru dağılımlarına kapsamlı olarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul