2024 LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 28.01.2021 - 2 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 11.03.2024 Görüntülenme: 1867
2024 LGS Türkçe Konuları ve LGS Türkçe Soru Dağılımı
2 024 LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımlarının en güncel listesi burada! Bu yazımıza sayesinde LGS türkçe konularında başarılı sonuçlar alacaksınız.

Sevgili öğrenciler; Bu yazımızda sizlere LGS Türkçe konularını ve LGS Türkçe soru dağılımlarını hazırladık. Konumuza başlamadan önce size fayda sağlayacak bazı ipuçları verelim :) Eğitim ve öğretim hayatına daha iyi bir lisede devam etmek isteyen öğrencilerin tercih yapabilmeleri için LGS’de %10’luk dilime girmeleri gerekli olduğu biliyorsunuzdur. Aynı zaman daha iyi liseleri hedefleyen öğrencilerin %1’lik dilime girmesi gereklidir. Yeni nesil sorulardan oluşan LGS’de Türkçe dersi tüm dersleri etkilemektedir. Örneğin; matematik gibi sayısal bir derste bir soruyu anlamak için önce size verilen metni anlamanız gereklidir. Sözün özü LGS sınavında başarılı olmak isteyen öğrencilerin türkçe anlama kabiliyetlerini geliştirmesi gereklidir. LGS türkçe testinde 20 soru çıkmaktadır. 

İpucu: Yeni nesil sorularda başarılı sonuçlar almak isteyen öğrencilerin bol bol kitap okumalarını ve bol bol soru çözmelerini tavsiye ederiz. 

Konumuza tekrar dönecek olursak, LGS türkçe konularını ve LGS türkçe soru dağılımlarını geçmiş senelere göre aşağıdaki listemizden ulaşabilirsiniz.

2024 LGS Türkçe Konuları
 

 • Cümlede Anlam

 • Sözcükte Anlam

 • Dil Bilgisi

 • Parçada Anlam

 • Noktalama İşaretleri

 • Yazım Kuralları

 • Fiilimsiler

 • Cümlenin Ögeleri

 • Cümle Vurgusu

 • Fiilde Çatı

 • Yazı Türleri

 • Anlatım Bozukluklar

 • Cümle Çeşitleri

 • Söz Sanatları

En güncel LGS Türkçe konuları yukarıdaki listemizde olduğu gibidir. 2024 LGS Türkçe konularını inceleyip çalışmalarınızı bu listedeki konulara göre şekillendirebilirsiniz. Lgs’de sorulan türkçe soruları MEB ders kitaplarına göre hazırlanmaktadır. Müfredata en uygun soruların çıktığı LGS’de en çok sorunun geldiği konular 8.sınıf konularıdır.

Tüm LGS Konuları incelemek için tıklayınız 

LGS Türkçe konuları bu şekilde. Şimdi sıra LGS Türkçe soru dağılımlarını inceleyelim.

LGS Türkçe Soru Dağılımı 
 

Yukarıdaki listemizden en güncel LGS Türkçe soru dağılımını inceleyebilirsiniz. Geçmiş yıllarda LGS’de çıkan türkçe sorularının hangi konulardan geldiğini, hangi konulardan ne kadar soru çıktığını, en çok sorunun geldiği konuları bu listemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çalışmalarınızı bu listedeki soru getiren konulara göre şekillendirebilirsiniz. Her yıl soru gelen türkçe konusuna biraz daha fazla çalışarak sınavda daha başarılı sonuçlar almanız mümkündür. 

LGS Türkçe konuları ve LGS Türkçe soru dağılımları hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan herhangi bir soru varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Özel Ders Alanı ekibi her zaman yanınızda. Şimdiden LGS’de başarılar dileriz. LGS'ye hazırlanan sizin gibi arkadaşlarımıza öneri ve tavsiyelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz :)

Bu arada günde 30 dk kitap okumayı unutmayalım :) 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2024 TYT Tarih Konuları ve TYT Tarih Soru Dağılımı

2024 TYT Tarih Konuları ve TYT Tarih Soru Dağılımı

TYT Tarih konuları, 2023 TYT Tarih konuları ve tarih tyt soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu makalemiz sayesinde tarihten hangi konulardan sorumlu olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

2024 YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

YKS - YDT İngilizce Konuları ve Soru Dağılımına yazımızdan ulaşabilirsiniz. En güncel 2024 YDT Konuları öğrenmek için hemen inceleme yapabilirsiniz.

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

Tyt konuları nelerdir? 2024 TYT sınavında hangi branştan ne kadar soru gelmektedir. Tyt de kaç soru çıkmaktadır. Bu yazımızla TYT sınavına dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

2024 TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

2024 TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

Tyt matematik konuları nelerdir? 2024 Tyt sınavında matematikten hangi konularda sorular çıkmaktadır. 2023 ve geçmiş yıllar da tyt matematik soru dağılımları nasıldır?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?