LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 29.01.2021 - 1 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 07.05.2022 Görüntülenme: 901
LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı
2 022 LGS İngilizce konuları ve en güncel LGS İngilizce soru dağılım listesi sizlerle. Bu yazımız sayesinde LGS İNGİLİZCE KONULARI tamamlancak.

Sevgili öğrenciler, bu yazımızda LGS İngilizce konuları, 2022 Lgs ingilizce konuları ve LGS ingilizce soru dağılımlarını en ince ayrıntısına kadar ulaşabilirsiniz. LGS’de sorulacak ingilizce soruları MEB ders kitaplarına göre ayarlanmaktadır. Sınavda sorulan soruların konu dağılımlarının büyük çoğunluğu 8. sınıf konularında olduğu gözlemlenmektedir. LGS sınavında ingilizce dersinden toplam 20 soru sorulmaktadır. %10’lik dilime girmeyi hedefleyen öğrencilerin ingilizce testindeki net sayısının mutlaka yüksek olması gereklidir. 

Alt kısımdaki tablolarımızdan sırasıyla bu 3 başlığı inceleyebilirsiniz;

 1. En güncel LGS ingilizce konuları

 2. 2022 LGS ingilizce konuları

 3. LGS ingilizce soru dağılımı 

2022 LGS İngilizce Konuları 

 • Friendship

 • Teen Life

 • In the Kitchen

 • On the Phone

 • The Internet

 • Adventures

 • Tourısm

 • Chores

 • Science

 • Natural Forces

Üstteki listemiz en güncel LGS ingilizce konularına aittir. LGS’ye hazırlanan öğrenciler bu konuları inceleyip, çalışmalarını bu konulara göre şekillendirebilir. Şimdi geçmiş yıllarda LGS’de çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyelim. En çok sorunun geldiği konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

***Tüm LGS Konuları için tıklayınız

LGS İngilizce Soru Dağılımı 

Üstteki tablomuzdan son 2 yılda LGS sınavında çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyebilirsiniz. Yeni yıllarda yapılacak LGS sınavlarındaki soru dağılımları yakın zamanda eklemesi sağlanacaktır. O yüzden ara sıra blogumuzu takip etmenizi tavsiye ederiz. Yukarıdaki LGS ingilizce soru dağılımlarının yer aldığı tablondan her yıl soru getiren konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

LGS İngilizce konuları ve LGS İngilizce soru dağılımları bu şekildedir. Merak ettiğiniz tüm soruları veya arkadaşlarınıza tavsiye edeceğiniz görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz :)

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

TYT kimya konuları ve TYT kimya soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu makalemizde TYT sınavında çıkacak kimya konuları ve geçmiş sınavlardaki kimya soru dağılımlarını ulaşabilirsiniz

2023 TYT Coğrafya Konuları ve TYT Coğrafya Soru Dağılımı

2023 TYT Coğrafya Konuları ve TYT Coğrafya Soru Dağılımı

TYT coğrafya konuları ve TYT coğrafya soru dağılımlarını sizler için hazırladık! Bu makalemiz sayesinde 2023 TYT coğrafya testinde 5'de 5 yapabilirsiniz!

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

En güncel, MEB verilerine göre LGS Fen konularını ve geçmiş yıllarda çıkan LGS fen bilimleri soru dağılımında blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

2023 Kpss Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2023 Kpss Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

En güncel Kpss Türkçe konuları ve Kpss Türkçe soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde Türkçe testinde 30'da 30 yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?