LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 29.01.2021 - 1 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 11.03.2024 Görüntülenme: 1104
LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı
2 024 LGS İngilizce konuları ve en güncel LGS İngilizce soru dağılım listesi sizlerle. Bu yazımız sayesinde LGS İNGİLİZCE KONULARI tamamlancak.

Sevgili öğrenciler, bu yazımızda LGS İngilizce konuları, 2024 Lgs ingilizce konuları ve LGS ingilizce soru dağılımlarını en ince ayrıntısına kadar ulaşabilirsiniz. LGS’de sorulacak ingilizce soruları MEB ders kitaplarına göre ayarlanmaktadır. Sınavda sorulan soruların konu dağılımlarının büyük çoğunluğu 8. sınıf konularında olduğu gözlemlenmektedir. LGS sınavında ingilizce dersinden toplam 20 soru sorulmaktadır. %10’lik dilime girmeyi hedefleyen öğrencilerin ingilizce testindeki net sayısının mutlaka yüksek olması gereklidir. 

Alt kısımdaki tablolarımızdan sırasıyla bu 3 başlığı inceleyebilirsiniz;

 1. En güncel LGS ingilizce konuları

 2. 2024 LGS ingilizce konuları

 3. LGS ingilizce soru dağılımı 

2024 LGS İngilizce Konuları 

 • Friendship

 • Teen Life

 • In the Kitchen

 • On the Phone

 • The Internet

 • Adventures

 • Tourısm

 • Chores

 • Science

 • Natural Forces

Üstteki listemiz en güncel LGS ingilizce konularına aittir. LGS’ye hazırlanan öğrenciler bu konuları inceleyip, çalışmalarını bu konulara göre şekillendirebilir. Şimdi geçmiş yıllarda LGS’de çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyelim. En çok sorunun geldiği konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

***Tüm LGS Konuları için tıklayınız

LGS İngilizce Soru Dağılımı 

Üstteki tablomuzdan son 2 yılda LGS sınavında çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyebilirsiniz. Yeni yıllarda yapılacak LGS sınavlarındaki soru dağılımları yakın zamanda eklemesi sağlanacaktır. O yüzden ara sıra blogumuzu takip etmenizi tavsiye ederiz. Yukarıdaki LGS ingilizce soru dağılımlarının yer aldığı tablondan her yıl soru getiren konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

LGS İngilizce konuları ve LGS İngilizce soru dağılımları bu şekildedir. Merak ettiğiniz tüm soruları veya arkadaşlarınıza tavsiye edeceğiniz görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz :)

Etiketler

550

den Başlayan Fiyatlar


Seviyene en uygun İngilizce öğretmeni hemen keşfet! Native öğretmenler, her seviye ve yaşa uygun online birebir dersler!

Öğretmenler Genellikle 1 saat içinde yanıt verir.

109.101 Aktif Öğrenci - 66.909 Tamanlanan Ders

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2024 KPSS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss matematik konularını ve 2024 KPSS matematik soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde matematikte 27'de 27 yapabilirsiniz.

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

2024 TYT Konuları ve Soru Dağımları

Tyt konuları nelerdir? 2024 TYT sınavında hangi branştan ne kadar soru gelmektedir. Tyt de kaç soru çıkmaktadır. Bu yazımızla TYT sınavına dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

2024 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2024 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

DGS matematik konuları ve 2024 DGS matematik soru dağılımlarını sizler için en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Bu makalemiz sayesine matematikten 120'de 120 mümkün!

2024 DGS Konuları ve DGS Soru Dağılımı

2024 DGS Konuları ve DGS Soru Dağılımı

DGS Konuları nelerdir? Yeni müfredata uygun ÖSYM tarafından açıklanan en güncel verilere göre hazırladığımız 2024 DGS konuları ve dgs soru dağılımlarına ulaşabilirsiniz. Tüm dgs dersleri

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?