LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı

Yazar: Yasin G. | 29.01.2021 - 1 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 07.05.2022 Görüntülenme: 547
LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımı
2 022 LGS İngilizce konuları ve en güncel LGS İngilizce soru dağılım listesi sizlerle. Bu yazımız sayesinde LGS İNGİLİZCE KONULARI tamamlancak.

Sevgili öğrenciler, bu yazımızda LGS İngilizce konuları, 2022 Lgs ingilizce konuları ve LGS ingilizce soru dağılımlarını en ince ayrıntısına kadar ulaşabilirsiniz. LGS’de sorulacak ingilizce soruları MEB ders kitaplarına göre ayarlanmaktadır. Sınavda sorulan soruların konu dağılımlarının büyük çoğunluğu 8. sınıf konularında olduğu gözlemlenmektedir. LGS sınavında ingilizce dersinden toplam 20 soru sorulmaktadır. %10’lik dilime girmeyi hedefleyen öğrencilerin ingilizce testindeki net sayısının mutlaka yüksek olması gereklidir. 

Alt kısımdaki tablolarımızdan sırasıyla bu 3 başlığı inceleyebilirsiniz;

 1. En güncel LGS ingilizce konuları

 2. 2022 LGS ingilizce konuları

 3. LGS ingilizce soru dağılımı 

2022 LGS İngilizce Konuları 

 • Friendship

 • Teen Life

 • In the Kitchen

 • On the Phone

 • The Internet

 • Adventures

 • Tourısm

 • Chores

 • Science

 • Natural Forces

Üstteki listemiz en güncel LGS ingilizce konularına aittir. LGS’ye hazırlanan öğrenciler bu konuları inceleyip, çalışmalarını bu konulara göre şekillendirebilir. Şimdi geçmiş yıllarda LGS’de çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyelim. En çok sorunun geldiği konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

***Tüm LGS Konuları için tıklayınız

LGS İngilizce Soru Dağılımı 

Üstteki tablomuzdan son 2 yılda LGS sınavında çıkan soruların konu dağılımlarını inceleyebilirsiniz. Yeni yıllarda yapılacak LGS sınavlarındaki soru dağılımları yakın zamanda eklemesi sağlanacaktır. O yüzden ara sıra blogumuzu takip etmenizi tavsiye ederiz. Yukarıdaki LGS ingilizce soru dağılımlarının yer aldığı tablondan her yıl soru getiren konulara biraz daha fazla çalışmanızda fayda olacaktır. 

LGS İngilizce konuları ve LGS İngilizce soru dağılımları bu şekildedir. Merak ettiğiniz tüm soruları veya arkadaşlarınıza tavsiye edeceğiniz görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz :)

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Birçok öğrenci net yükseltme konusunda istediği bilgiye ulaşamamaktadır. Net yükseltme taktikleri nelerdir? Hangi yollarla sınavlarda net sayımızı artırabiliriz.

2022 TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

2022 TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

Tyt matematik konuları nelerdir? 2022 Tyt sınavında matematikten hangi konularda sorular çıkmaktadır. 2021 ve geçmiş yıllar da tyt matematik soru dağılımları nasıldır?

2022 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2022 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

AYT matematik konuları nelerdir. 2022 AYT sınavında öğrenciler matematikten hangi konulardan sorumludur. 2020 AYT sınavında yapılan değişiklikler nelerdir?

2022 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

2022 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

TYT fizik konuları ve TYT fizik soru dağılımın listesi. Bu makalemizde 2022 TYT fizik konuları ve geçmiş yıllardaki fizik soru dağılımlarına kapsamlı olarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul