Türkler Neden İngilizce Konuşamıyor? Konuşarak İngilizce Öğren

Yazar: Yasin G. | 03.11.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4153
Türkler Neden İngilizce Konuşamıyor? Konuşarak İngilizce Öğren
K onuşarak İngilizce öğrenmeye dair aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabı blogumuzda! Türkler neden İngilizce konuşamıyor, ne yapılmalıdır?

Türkler Neden İngilizce Konuşamıyor? 
 

Kime sorsak aynı cevabı alıyoruz: “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” Peki nasıl aşılacak dil öğrenmenin önündeki bu bariyer? Elbette konuşma pratiğinin üzerine giderek. Bunu başarmanın en etkili yöntemlerinden birisi de konuşma kulüpleri. Bir örnek vermek gerekirse Meet2Talk, bizim gözlemlediğimiz en etkili konuşma kulübü. Bu yazımızda Türklerin İngilizceyi bir türlü konuşamamasına çözümler getiriyor ve konuşarak İngilizce öğrenmekten bahsediyoruz. O halde, yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıracak adımlar nelerdir, gelin bir bakalım.

İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıracak Adımlar
 

İngilizce’yi günlük rutinine dahil et

Kendi kendine günlük rutin içerisinde İngilizce cümleler kurmak, İngilizce düşünmeye başlamanı hızlandıracaktır. Böylelikle diyalog kurarken duraklamaların azalacak, daha rahat cümle kurmaya başlayacaksın. Ayrıca, İngilizce günlük yazmak ve kendi kendine konuşurken sesini kaydetmek de birer seçenek. Bunların dışında kolaylıkla uygulayacağın bir başka adım da telefonuna bir yabancı dil öğrenme uygulaması indirmek. Duolingo bunun güzel bir alternatifi. 

Hobilerin ve ilgi alanların da bir seçenek

Sosyal medya hesaplarından ilgi alanlarına göre İngilizce içerikler bulup, sevdiğin ve merak ettiğin bir konuyu bu şekilde öğrenebilirsin. Eğer yemek yapmayı seviyorsan, YouTube’dan buna uygun bir kanala abone olabilir ve mutfak terimlerini öğrenebilirsin. Dünyaca ünlü şef Jamie Oliver’ın YouTube kanalı iyi bir seçenek. Sanat ile ilgiliysen Pinterest hesabından İngilizce içeriklere ulaşman oldukça basit. Mesela suluboya çizimlere dair ilham aramak istersen, arama butonuna “watercolour art ideas” yazman yeterli.

Sürekli pratik yapmak

Peki ama evden işe, işten eve gidiyorken nasıl pratik yapalım dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette konuşma kulüpleri ile. Burada iyi bir dinleyici olmanın önemi de devreye giriyor çünkü dil öğrenmek sesleri taklit etmekten geçiyor. 

Meet2Talk tam da bu noktada bir fırsat sunuyor. Çünkü burası, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle haftanın farklı günlerinde ikişer saatlik oturumlara katılarak İngilizce’yi konuşarak öğrenebileceğiniz sosyal bir platform. Teknolojiden psikolojiye, filmlerden yemeklere uzanan geniş bir ilgi alanına sahip eğitmenlerden, kendi ilgi alanınıza göre birini seçerek bu oturumlara katılabilir, dili duyarak ve her şeyden önemlisi eğlenerek öğrenebilirsin. 

Konuşarak İngilizce öğrenmeye dair aklınıza gelebilecek olası sorulara daha yakından bakalım.

Doğru eğitmen seçimi önemli mi?

- Evet. İlgi alanların doğrultusunda senin için uygun eğitmeni belirleyerek keyifli bir şekilde İngilizce öğrenmenin tadını çıkarabilirsin. Detaylı bilgi için Meet2Talk’ın “Hangi native speaker?” yazısına bakabilirsin.

Konuşma kulüpleri ekonomik mi?

- Evet. Çünkü paylaşımcı bir ekonomi. Peki bu paylaşımcı ekonomi ne demek? Birden fazla katılımcının olduğu bir oturuma girdiğiniz için konuşma kulüpleri diğer öğrenme yöntemlerinden daha ekonomik oluyor çünkü katılımcılar ana dili İngilizce olan eğitmenin oturum fiyatını bölüşüyor. Dilersen, detaylı bilgi için Meet2Talk’ın fiyat listesini inceleyebilirsin. 

Bugün kendine bir iyilik yap ve gel, İngilizce öğrenmeyi daha fazla erteleme.

Meet2Talk hakkında detaylı bilgi için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

https://meet2talk.online/

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce sunum nasıl yapılır? İngilizce sunuma giriş cümlelerin nelerdir? İngilizce sunum kalıpları ve sunum hazırlama teknikleri sizlerle.

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

İngilizcenizi geliştirirken destek alabileceğimiz uygulamamı arıyorsunuz? En iyi İngilizce öğrenme uygulamalarınızı sizler için hazırladık.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?