Kara Kalem Özel Dersleri

çizgi

Kara Kalem Özel Dersleri Veren, Aşağıda Listelediğimiz 29 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

İç Mimarlık

Adem D.

(0 üye yorumu)
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Mezunu
İstanbul - Kağıthane
4 yıllık özel ders tecrübem var....

Resim Öğretmeni

Hatice P.

(3 üye yorumu)
Süleyman Demirel Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Mezunu
İzmir - Karabağlar
Görsel Sanatlar Öğretmeninden Resim Dersleri...
Görsel Sanatlar
HÜLYA Y.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Maltepe
Görsel sanatlar dersi hazırlık, yetenek sınavlarına hazırlık, h...
Resim Öğretmeni
Ruken K.

(0 üye yorumu)
Dicle Üniversitesi Mezunu
Diyarbakır - Kayapınar
2020 dicle üniversitise Resim iş öğretmenliği bölümü mezunuyum...
Resim Öğretmeni
Berfin G.

(0 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrencisi
İzmir - Balçova
Öğrenciye karşı olan tavrım her zaman empati ile başlar....
Resim
Nezaket K.

(1 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Öğrencisi
İstanbul - Güngören
Ressamim...
İngilizce Ve Çizim
jimmy S.

(0 üye yorumu)
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
Eskişehir - Odunpazarı
Eskişehir Osmangazi üniversitesinin inşaat mühendisliği bölümü...
Ressam
Tansu G.

(1 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Kadıköy
6 yıldır profesyonel bir şekilde özel resim dersleri vermekteyim....
Resim Öğretmeni
Beyza Nur C.

(0 üye yorumu)
Aksaray Üniversitesi Mezunu
Bursa - İnegöl
Aksaray üniversitesi resim öğretmenliği mezunu...
Görsel Sanatlar / Resim
Izel T.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Üsküdar
ressam ve eğitmen (güzel sanatlara hazırlık / hobi)...
Resim Öğretmeni
Tetiana D.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Sakarya - Adapazarı
Kapsamlı deneyime sahip profesyonel bir yabancı öğretmenden resim ...
Resim
ASLI O.

(0 üye yorumu)
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Mezunu
Bursa - Yıldırım
RESİM DERSİ VEREBİLECEK BİR İÇ MİMARIM....
Resim Öğretmeni
Sevda T.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Eyüp
İçinizdeki sanatçı ruhu ortaya çıkarmak için burdayım....
Resim Öğretmeni
Merve Ö.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Mezunu
Bursa - Nilüfer
Öğrencilere faydalı olup onların hayal ettikleri yere gelmesinde k...
Felsefe Grubu Öğretmeni
Merve E.

(0 üye yorumu)
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Mezunu
Yalova - Merkez
Çocukluğumdan beri resim ile ilgiliyim ve yeteneği olsun olmasın b...
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Yıldırım İ.

(1 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Alanında uzman ve tecrübeli bir görsel sanatlar öğretmeniyim....
İngilizce Ve Resim Öğretmenim
tamanna I.

(0 üye yorumu)
Pamukkale Üniversitesi Öğrencisi
Denizli - Pamukkale
3 ay içinde düzgün ingilizce konuşma garanti....
Tarih Ve Sanatçı
sena ö.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Tarih Öğrencisi
Konya - Selçuklu
çift ana dal yapıyorum sanat ve tarih üzerine ders vermek istiyorum...
Resim Öğretmeni
Ege T.

(0 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunu
İzmir - Konak
Temel Plastik Sanatlar ve Formasyon eğitimi almış Resim öğretmeni...
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Ebru K.

(0 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Başakşehir
Sanat eğitmeni...


Kara Kalem Özel Dersleri Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Karakalem Özel Ders Veren Eğitmeninizi Bulun!

Kömür Nedir ve Kömür ile Nasıl Çizilir?

Teknik olarak, odun kömürü yanmış bir organik maddedir. Sanatçılar tarafından bir çizim oluşturmak için kullanılan birkaç tür odun kömürü vardır. Bunlardan en bilinenleri "asma" ve "sıkıştırılmış" olan kömürdür. Asma kömürü genellikle yanmış söğüt ağacından oluşur. Asma kömürü bir yüzeye kolayca yayılır ve silinmesi çok kolaydır. Sonuç olarak, çizdiğinizde genellikle sıkıştırılmış odun kömüründen daha hafif bir iz bırakır ve kolayca lekelenir. (Bu bir fayda olabilir.) Sıkıştırılmış odun kömürü bir sakız bağlayıcıyla bir arada tutulur ve asma mangal kömüründen daha koyudur. Sonuç olarak, silmek daha zordur, bulaşması daha zordur, ancak daha koyu bir iz bırakır. Sıkıştırılmış odun kömürü, yuvarlak çubuk, kare çubuk veya kurşun kalem olarak gelebilir. (Asma kömürü neredeyse her zaman yuvarlak bir çubuktur.) Bazı sıkıştırılmış odun kömürleri pigmentlidir. 

Karakalem Çizim Araçları

Çizmek için odun kömürü kullandığınızda, elinizin altında birkaç alet olması gerekecektir. İlk olarak, çeşitli farklı türde odun kömürünün sıkıştırılmış bir kalem formuna ihtiyacınız olabilir. Ayrıca yoğrulmuş bir silgiye sahip olmak isteyeceksiniz.

  1. Yoğurulmuş Silgi- Yoğurulmuş silgi, malzemeyi yüzeyden kaldırmak için tasarlanmış özel bir silgi türüdür. Yoğurulmuş silgiler özellikle odun kömürü için harika bir araçtır.
  2. Karıştırma Kütükleri- Eğer harmanlama taraftarıysanız karıştırma kütüğü ile kömürün harmanlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Düz bir yüzey üzerinde çizim yapıyorsanız, elinizin altında bir kâğıt havlu bulundurmak da iyi bir fikirdir. Kâğıt havluyu elinizle çizimin yüzeyi arasına koyabilirsiniz, böylece eliniz boyaya bulaşmaz.

Kömürü Tutmak İçin İpuçları

Asma kömürü ve sıkıştırılmış çubuklar elinizde bir çizim kaleminden farklı şekilde tutulmalıdır. Sanatçıdan sanatçıya değişecektir, ancak bizim önerimiz kömürü baş parmağınız ve işaret parmağınız ile avucunuz kağıt yüzeyine bakacak şekilde tutmaktır. Bu, sadece bileğiniz yerine omzunuzu ve dirseğinizi kullanarak işaretler yapmanıza olanak tanır. Ayrıntılı işaretler için, geleneksel bir kurşun kalem gibi bir karakalem kullanılabilir. 

Karakalem Çizimlerini Düzeltme

Karakalem çizimler bittiğinde, sanatçı "sabitlemeyi" seçebilir. Karakalem çizimler genellikle çok tozlu olduğundan, bu yaygın bir uygulamadır.  Düzeltildikten sonra sanat eseri üzerinde bazı çalışmaların yapılmasına izin veren uygulanabilir sabitleyici vardır.  Dilerseniz sabitleyici satın alarak esere püskürtürsünüz dilerseniz de evinizdeki saç spreyini sabitleyici olarak kullanabilirsiniz. 

Saç spreyi için uyarı: Saç spreyi sabitleştirici yerine kullanılabilir ancak yüzeyi koyulaştırabileceğinden tavsiye edilmez.

Karakalem Çiziminde Çeşitlilik

Karakalem çalışmasında çizimler serbest bir stilde veya yüksek derecede gerçekçilikle işlenebilir. Karakalem çizimi aslında resimle yakından ilgilidir. Bu özellikleri nedeniyle mangal kömürü kolaylıkla yayılabilir, karıştırılabilir ve silinebilir. Bu, sanatçının kömürü çeşitli şekillerde kullanmasına izin verir. Benzersiz işaretler oluşturmanın bir yolu, daha açık değerleri (renk tonları) kaldırmak için silgiyi kullanmaktır. Bu yönteme "Vurgu Oluşturma" denir.

Yüzeyler ve Kağıtlar

Kömür, hemen hemen her yüzeye uygulanabilir. En yaygın kağıtlar arasında kömür kağıdı, pastel kağıtlar ve sulu boya kağıtları bulunur. Pürüzsüz yüzeyler de kabul edilebilir ve gazete kağıdı, bristol tahtası ve illüstrasyon panosu içerir. Bazı sanatçılar tonlu kağıtlar üzerinde çalışmayı da tercih edebiliyor. Tipik olarak, tonlu kağıtlar kullanıldığında, çizimde hem beyaz hem de siyah odun kömürü kullanılır. 

Karakaleme Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Kömürle nasıl çizileceğini öğrenmek, tıpkı herhangi bir ortamla nasıl çizileceğini öğrenmek gibidir. Pratik gerektirir. Bu yüzden ilk başta cesaretiniz kırılmasın. Karakalem çizimi, kurşun kalemle çizmekten farklıdır. Çoğu insan zaten bir kalemle çizmeye alışmıştır, bu nedenle kömüre alışmak biraz zaman alabilir. Ama sakın endişelenmeyin, zamanla daha iyi olacaksınız.

O Halde Başlıyor Muyuz?

Karakalem özel dersleri ile bire bir eğitim alarak artık kendi sanat eserlerini üretebilirsiniz. Hayranlıkla baktığınız karakalem resimler artık sizin de yapabileceğiniz resimler olabilir. Birçok resim öğretmeni veya bu alanda eğitim almış eğitmen sitemizde karakalem eğitimi almak isteyen öğrencilerini bekliyor. Bu öğrencilerden biri olmak için tek yapmanız gereken bir tık! Sitemize üye olarak karakalem eğitimi veren öğretmenlerden dilediğinizi seçerek iletişime geçmek yeterli. Bütçenize uygun eğitmeni Özel Ders Alanı’nda bulmak çok kolay. Dileğiniz eğitmene ders talebi yollayabilir ya da genel ders talebi oluşturabilirsiniz. Sormak istediğiniz her konu için ücretsiz danışmanlık hattımızı aramaktan çekinmeyin.

Karakalem Özel Ders Ücretleri

Her bütçeye uygun eğitmeni kolayca bulabileceğiniz sitemizde karakalem dersleri 45-60 dakika olarak verilmektedir. 30-100 TL arasında olan ders ücretleri şehir, eğitmenin uzmanlık seviyesi, ders süresi vb. faktörlere bağlı olarak değişmektedir. 

Karakalem Dersleri Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Resme olan ilginiz sizi karakaleme götürdü ve siz de bu alanda sizinle aynı heyecanı paylaşan kişilere ders vererek onların da birer sanatçı olmasını mı istiyorsunuz? Biz size bu fırsatı sunuyoruz! Sitemizden her branştan ders alan sayısız öğrenciye ben de karakalem dersi verebilirim diyorsanız sitemizde bir öğretmen profili oluşturun ve gerekli bilgilerin hepsini detaylıca girin. Eğitim geçmişiniz, mesleğiniz, daha önce sanatçı olarak katıldığınız sergiler, kurslar ve sertifikalar, daha önce ders verdiğiniz kurumlar vs. gibi detaylı bilgiler öğrenciler için çok önemlidir. Ayrıca ders vermeye başladıktan sonra öğrencilerinizden size yorum yapmalarını rica edin. Bu yorumlar sayesinde profilinizi inceleyen kişilerde güven oluşturursunuz.