İngilizce Önünde Engel Olmasın

İngilizce Önünde Engel Olmasın
neşe K.
Özel Ders Neden Gerekli
Şub 7, 2019
1273

Herkese merhaba. 10 yıllık ingilizce öğretmenliği hayatımda tanıştığım her 3 kişiden 1i istisnasız bana "ah şu başımın belası ingilizce, o olmasaydı önümde engel şimdiye herşey eminim daha farklı olurdu..." diye yakınmaktadır. Sırf yabancı dil engeline takıldığı için akademik kariyerinde ilerleyemeyen kişiler var maalesef. Sadece zeka da işe yaramıyor yabancı dil öğrenirken. Demek ki eğitim sistemimizde bir eksik var ki bu dil becerisi tam oturmuyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri de şüphesiz ki İngilizceyi hayatımızın içine adapte edememek. Sadece dilbilgisi odaklı main course eğitimiyle bu işin yürür yanı yok belli. Main course gövde ise bunun kolları bacakları kafası nerede? Dinleme, konuşma, yazma ve okuma bir bütün. Bununla beraber yabancı dilini öğrendiğiniz kültür de çok önemli. Artık gelişmek için yurtdışına gitmek ille de şart değil.

Dünya internet teknolojisi sayesinde globalleşti, her bilgiye ulaşmak artık mümkün. Tıpkı bu harika proje "ozeldersalani.com" sitesinin bizleri buluşturduğu gibi. Başarmak için yeter ki yürekten isteyin, emin olun her kapı açılacaktır. Standart eğitim sistemi herkesin potansiyelini ortaya çıkartamaz, o nedenle özel ders alarak bireysel alanda, çoklu zeka kuramına göre size en uygun anlama metodu ne ise öğretmeninizle ortak bir noktada buluşarak kendi yolunuzu kendiniz çizerek, dolayısıyla başarısızlık hissine kapılıp moralinizi bozmadan ilerleyebilirsiniz. Ne zaman ki eğitim sistemimiz bireysel farklılıkları ön plana alır ve ona göre bir rota çizilir, ki bu şimdilik bizim ülkemiz için oldukça zor görünüyor, işte o zaman artık özel derse gerek kalmaz belki.
Hepinize başarılar dilerim.

Kendiniz için en uyumlu çalışabileceğiniz öğretmeni veya ingilizce için örnek vermek gerekirse; ingilizce özel ders verebilecek öğretmeni ozeldersalani.com sitesi sayesinde bulabilmeniz dileğiyle. Umarım ben de gelişimine katkı sağlayabileceğim ve bu başarı hazzını birlikte tadabileceğimiz öğrencilere ulaşabilirim.

İngilizce Öğretmeni - Neşe Koç

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır