İngilizce Önünde Engel Olmasın

Yazar: neşe k. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1870
İngilizce Önünde Engel Olmasın
G ünümüzde her 3 kişiden 1'sinin yaşadığı ingilizce öğrenememe sorununun nedeni nedir. ozeldersalani.com sayesinde ingilizce önünüzde engel olması.

Herkese merhaba. 10 yıllık ingilizce öğretmenliği hayatımda tanıştığım her 3 kişiden 1i istisnasız bana "ah şu başımın belası ingilizce, o olmasaydı önümde engel şimdiye herşey eminim daha farklı olurdu..." diye yakınmaktadır. Sırf yabancı dil engeline takıldığı için akademik kariyerinde ilerleyemeyen kişiler var maalesef. Sadece zeka da işe yaramıyor yabancı dil öğrenirken. Demek ki eğitim sistemimizde bir eksik var ki bu dil becerisi tam oturmuyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri de şüphesiz ki İngilizceyi hayatımızın içine adapte edememek. Sadece dilbilgisi odaklı main course eğitimiyle bu işin yürür yanı yok belli. Main course gövde ise bunun kolları bacakları kafası nerede? Dinleme, konuşma, yazma ve okuma bir bütün. Bununla beraber yabancı dilini öğrendiğiniz kültür de çok önemli. Artık gelişmek için yurtdışına gitmek ille de şart değil.

Dünya internet teknolojisi sayesinde globalleşti, her bilgiye ulaşmak artık mümkün. Tıpkı bu harika proje "ozeldersalani.com" sitesinin bizleri buluşturduğu gibi. Başarmak için yeter ki yürekten isteyin, emin olun her kapı açılacaktır. Standart eğitim sistemi herkesin potansiyelini ortaya çıkartamaz, o nedenle özel ders alarak bireysel alanda, çoklu zeka kuramına göre size en uygun anlama metodu ne ise öğretmeninizle ortak bir noktada buluşarak kendi yolunuzu kendiniz çizerek, dolayısıyla başarısızlık hissine kapılıp moralinizi bozmadan ilerleyebilirsiniz. Ne zaman ki eğitim sistemimiz bireysel farklılıkları ön plana alır ve ona göre bir rota çizilir, ki bu şimdilik bizim ülkemiz için oldukça zor görünüyor, işte o zaman artık özel derse gerek kalmaz belki.
Hepinize başarılar dilerim.

Kendiniz için en uyumlu çalışabileceğiniz öğretmeni veya ingilizce için örnek vermek gerekirse; ingilizce özel ders verebilecek öğretmeni ozeldersalani.com sitesi sayesinde bulabilmeniz dileğiyle. Umarım ben de gelişimine katkı sağlayabileceğim ve bu başarı hazzını birlikte tadabileceğimiz öğrencilere ulaşabilirim.

İngilizce Öğretmeni - Neşe Koç

Etiketler

Yazar

neşe k.

Devlet okulunda ilkokul,ortaokul ve lise seviyesinde 10 yıllık tecrübe ve özel ders alanında 5 yıllık tecrübem var.

Benzer Yazılar
IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce öğrenmenin ilk adımı olan İngilizce alfabe ve İngilizce harflerin okunuşu ozeldersalani.com'da Bugün İngilizce öğrenmenin temelini oluştur!

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS hazırlananlar için kitap önerileri listemiz blogumuzda. IELTS kitapları listemizden sizin için en uygun kitabı bulabilirsiniz.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?