İngilizce Öğrenmenin En Etkili Yolları

Yazar: İlayda A. | 13.06.2022 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 643
İngilizce Öğrenmenin En Etkili Yolları
İ ngilizce öğrenmenin en etkili yollarını, evde kendi kendinize İngilizce öğrenirken uygulamanız gereken yöntemler blogumuzda

Hızla gelişen dünyada yabancı dil öğrenmenin önemi giderek artmış ve çok önemli bir hale gelmiştir. Hepimiz ilk okuldan başlayarak üniversite hayatını kadar İngilizce derslerini görüyoruz peki tam 11 yıl eğitimini aldığımız bu dili ne kadar etkili konuşabiliyoruz ya da okuyup yazabiliyoruz hiç düşündünüzmü ? 

  Bu yazımda sizlere kalıcı olarak İngilizce öğrenebilmenin  yollarından bahsedeceğim. Ayrıca eğer online İngilizce dersleri ihtiyacınız linkten en iyi öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 

İngilizce Öğrenmenin Yolları
 

Yeni Arkadaşlar Edinin
 

Arkadaşlık, yabancı bir dil öğrenmenin en etkili yollarından biridir. Yeni arkadaşlar edinerek o dilin telaffuzunu tonlamalarını çok daha rahatça öğrenip konuşabilirsiniz. Üstelik ingilizce konuşabileceğiniz ve öğretmenlerle de Pratik yapabileceğiniz bir çok uygulama var.
 

Kullandığınız Uygulamaların Dilini Değiştirin
 

Gelişen teknolojinin ve internetin getirilerinden biri olarak bugün hepimiz sosyal media uygulamalarını etkin bir şekilde kullanıyoruz. Ve bu uygulamalar neredeyse günümüzün %70 inde bizimle. Sürekli etkisi altında kaldığınız şeyleri öğrenmeniz, diğer öğrenme biçimlerine oranla daha hızlıdır. Kullandığınız uygulamanın dilini değiştirmeniz size, zamanla bazı kelimelere karşı düşünmeden algılayabilme yeteneğini kazandıracaktır. 


 

Basit Düzeyde Kitaplar Okuyun
 

Kitap okuyun! Ne kadar çok İngilizce kitap okuduğunuzla İngilizcenizin gücü arasında doğrudan bir ilişki vardır. İngilizce kitap, dergi veya gazete okumak eğlenceli bir etkinlik olarak görülmelidir. Kendinize seviyenize uygun bir kitap seçip bilmediğiniz kelimelerin anlamını ve telaffuzunu öğrenerek ingilizce öğreniminizi önemli düzeyde geliştirebilirsiniz.
 

Film Veya Dizi İzleyin
 

Ev konforunda bir dil öğrenmek için en iyi yollardan biri, başka bir dilde yabancı bir film izlemek! Bu sadece yabancı bir dil öğrenmenin en iyi yollarından biri değil, aynı zamanda dilin kültürünü de daha iyi hissedeceksiniz! Duyduğunuz yeni kelimelerinin bir listesini ve ne anlama geldiğini not defterinizde saklayın. Netflix’te son zamanlarda bu probleme ilgi çekerek yeni bir aksiyon adımı aldı isterseniz ” Netflix’le Dil Öğrenmek Mümkün! Peki Nasıl? ” blogumuzdan nasıl uygulandığını inceleyebilirsiniz. Hem dizi veya filmini izler hem de bir dil öğrenebilirsiniz. Deneyin, denemekten zarar gelmez. İngilizce özel ders sayfamızdan en iyi öğretmen araştırması yapabilirsiniz. 


 

Şarkı Dinleyin – Şarkı Söyleyin


Müzik hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Dinlenip ve eğlendiğiniz bu keyifli zaman diliminde aynı zamanda dil öğreniminizide hızlandırabilirsiniz. Bu sayede hem yeni kelimelr öğreneceksiniz hem de sıkılmayacaksınız. 

Etiketler

Yazar

İlayda A.

Yaşar üniversitesinta tam burslu olarak  ingiliz dili  ve edebiyatı  bölümü öğrencisiyken  psikoloji bölümünde de   Çift anadal eğitimimi tamamladım. Şu...

Benzer Yazılar
Ülkelerin ve Milletlerin İngilizce İsimleri

Ülkelerin ve Milletlerin İngilizce İsimleri

Ülkelerin ve milletlerin İngilizce isimlerini ve kullanım örneklerini sizler için hazırladık. Farklı bir ülkeden birisiyle tanıştığımızda kendimizi nasıl ifade etmeliyiz?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce sunum nasıl yapılır? İngilizce sunuma giriş cümlelerin nelerdir? İngilizce sunum kalıpları ve sunum hazırlama teknikleri sizlerle.

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?