IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

Yazar: Yasin G. | 16.05.2024 - 6 dakikalık okuma. Görüntülenme: 28
IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri
I ELTS hazırlananlar için kitap önerileri listemiz blogumuzda. IELTS kitapları listemizden sizin için en uygun kitabı bulabilirsiniz.

Çalışma ortamı olarak tercih edeceğiniz alanlarda İngilizce kullanımı varsa adresiniz IELTS üzerindedir. Açılımı Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavı olan IELTS, adından da anlaşılacağı üzere İngilizce yeterlilik sınavıdır. Tüm dünyada kabul gören ve çoğunlukla dil yeterliliği sınavlarında kullanımı yaygın bir sınav türüdür. Ülkemizde de popülerliğini koruduğu için başvurular her geçen gün daha da artmaktadır.

IELTS hazırlığında birçok yabancı dil kurslarından faydalanabilirsiniz. Ancak geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi süreci evden, bireysel çalışmayı yaygınlaştı. Durum böyleyken de sınav hazırlığında olanlar kitap arayışlarına yönelmeye başladı. Kitap arayışları artan sınavlar arasında İELTS görmek de mümkündür. IELTS başarılı olmak başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. 

Eğer siz de evdeki hazırlanmanıza veya kursunuza takviye olarak IELTS kitap önerileri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Daha önce bu hazırlığın içerisinde olmuş ve kitapları yakından takip etmiş öğrencilerin deneyimlerinden yola çıkarak ideal listeyi oluşturduk. Ayrıca aşağıda sırasıyla belirteceğimiz 15 kitap önerisi alanında uzman yazarların ellerinden çıkmıştır. İhtiyacınıza uygun kitabı bulabileceğiniz listemizi anlatmaya başlayalım. 

IELTS kursu almak için linkten seviyenize en uygun öğretmenleri inceleyip ders paketi alabilirsiniz. 

1. Just Exam Words

İngilizce denildiğinde kelimenin gücüne inan ve kelime darağacını genişletenler için ideal bir kitaptır. Yalnızca IELTS hazırlığında değil YDS ve TOEFL gibi yabancı dil sınavlarına da kaynaklık eder. İçeriğinde bahsettiğimiz yabancı dil hazırlık sınavlarında daha önce çıkmış kelimelere ve benzer yapıdaki kelimelere yer verir.

2. SPEED UP Structure Practice Book / İngilizce Dilbilgisi Çalışma Kitabı

IELTS yanında farklı sınav hazırlığında olanların kaçırmak istemeyeceği bir çalışma kitabıdır. SPEED UP serisinde her yaş grubu için özel kitaplar da bulunmaktadır. İçerisinde bolca pratik yapabileceğiniz etkinlikler vardır.  Sıkılmadan keyifle çalışırken bir yandan da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Yine içeriğinin oluşumuyla birlikte kapsamlı dilbilgisi de çalışabilirsiniz.

3. IELTS Advisor

480 sayfalık akademik kariyer basamağı oluşturacak İngilizce kaynaktır. Sadece İngilizce çalışmanıza yardımcı olmakla sınırlı değildir. Aynı zamanda İngilizceyi kullanabileceğiniz her alanda da size danışmanlık yapar. Kullanım alanlarında değişen kelimelerden akademik ifade biçimlerine kadar yönlendirici bir etkiye sahiptir.

4. Fundamentals Of Academic English

Yine bir akademik merkezli çalışma kitabıyla karşınızdayız. Kitabın içeriğini anlamak ve verim alabilmek için orta düzey İngilizce bilmeni gerekmektedir. Çünkü kitabın hazırlanma amacı doğrudan akademik kariyer hedefi içindir. İngilizcede problemleriniz varsa yeterli olmaz ancak IELTS için akademik ilerlemek istiyorsunuz aradığınız kitap olduğunu söyleyebiliriz.

5. Expanding Your Academic Vocabulary

Özellikle akademik kaynak arayanlar için devam edelim. Akademik çalışmanın en güzel örneklerinden birindeyiz çünkü içeriğinde B1, B2, C1 seviyelerinde 3300 kelime yer almaktadır. Ayrıca tüm bu kelimeler alan, yarar ve yaygınlık seviyelerine göre hazırlanmıştır.

6. Reading Words

İngilizcenin zorlayıcılığını kalıcı biçimde öğrenmek isteyenlere uygundur. Sınava hazırlamakla birlikte bir ömür İngilizceden sorun yaşamanızı de engeller. Kısacası Reanding Words, ömürlük İngilizce teminatı vermektedir. Aynı zamanda Yargı Akademi üzerinden de temin etmeniz ve ulaşmanız kolay olacaktır.

7. Cambridge University Press IELTS 16 & 17 Academic

Cambridge University tarafından hazırlanan kitapların İngilizce alanındaki popülerliğini duymayan yoktur. Özellikle sınav hazırlığında akademik çalışmaları, öğretici-öğrenci bağlamını uzak eğitime rağmen profesyonel bir sistemle yansıtmaktadırlar. Uzun bir serisin son iki kitabı olan 16 & 17 ise özellikle IELTS için hazırlanmıştır.

8. Cambridge University Press IELTS Trainer

Bir başka Cambridge Üniversitesi formatında IELTS hazırlık kitabıdır. İçeriğinde çözüm aşamaları, ipuçları ve soruların detaylı cevapları yer alır. Aynı zamanda test kâğıtları üzerinden de adım adım rehberlik uygulaması yapar. Böylece eksiklerinizi görebilirsiniz. Tüm bunların yanında dinleme gibi işitsel ve görsel alanlar için de CD eklemesi bulunmaktadır.

9. Road To IELTS

Sekizinci sıraya yerleştirdiğimiz kitap önerisi ise tam anlamıyla bireysel IELTS hazırlığında olanlar içindir. Tamamen akademik ifadeler boğulmuş üst düzey yapıdan uzak, alıştırmaları ve denemeleriyle kurs niteliğindedir. Kurs ifadesini rahatlıkla kullanabiliriz çünkü öğretici video desteği de sunmaktadır.

10. IELTS Practice Tests Plus 2

İngilizceme güveniyorum ancak sorular karşısında yetersiz kalıyorum, diyorsanız çözüm belli. IELTS Practice Tests Plus 2, tam anlamıyla alıştırma kitabıdır. Tekniksel bir yapıdadır ve IELTS için alabileceğiniz puanı önceden belirlemenize de yardımcı olur. Yine içeriğindeki stratejik yöntemler, açıklamalar ve örnek yanıtlar yetersiz hissettiğiniz alanlarda kolaylık sağlar.

11. New Insight İnto IELTS

Sınavlardaki en büyük ve ortak problem olan süre tedirginliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir IELTS hazırlık kitabıdır. Stratejik hamlelerle sınav anında süreyi nasıl yönlendirebileceğinizi öğretir. Ayrıca süreyi takip ederken cevapları kontrol etmenizde de yardımcı olur. Elbette bu yardımın gerçekleştirmesi için testlerdeki tüm soruların tek bir eksiği olmadan, titizlikle hazırlanmış cevap anahtarı bulunmaktadır.

12. Target Band 7: IELTS Academic Module Preparation Book

IELTS için sınırda geçerli bir nottan çok daha fazlasını hedefleyen ve yüksek puan almak isteyenlerin tercihidir. Ayrıca pratik yapmak isteyenler için de okuması çok kolay ve paragraflarında net ifadeler yer almaktadır. Akıcılığı sayesinde sıkılmadan, kolayca ve uzun saatler çalışabilirsiniz. Yüksek puan almanız için de içeriğinde taktiksel ipuçları ve çözüm yöntemleri vardır.

13. Ace The IELTS: IELTS General Module Preparation Book-How To Maximize Your Score

Tamamen IELTS için hazır ve tüm içeriği de sınava yöneliktir. IELTS için kısa bir süresi olan ve sadece IELTS için hazırlık yapanların tercihidir. Girişinden sınav için genel bilgiler ve sınava dair dikkat edilmesi gerekilen detaylar yer alır. Aynı zamanda Cambridge Üniversitesi’nden de yine IELTS için çözüm ipuçlarını yansıtır.

14. Barron’s IELTS Superpack: Everything You Need To Excel On The IELTS

IELTS hazırlık aşamasında konu anlatımı, test, deneme gibi materyallerle tek tek uğraşmak istemezsiniz. On dördüncü kitap önerimiz ise karmaşadan uzak aradığınız her şeyi bulmanızı sağlayan tek bir kitaptır. Kolaydan zora doğru ilerleyen bir geliştirme seviyesine sahiptir.

15. IELTS Ders Notları

Son olarak IELTS hazırlığını tamamlayan ancak genel tekrar yapmak ve hatalarını görmek isteyen için ders notları niteliğindedir. İçeriğinde sürekli olarak karşılaşılan hataları, İELTS için belli kalıpları, dikkatlerden kaçabilecek detayları bulundurmaktadır.

Ielts kitap fiyatlarını aşağıdaki linkten karşılaştırabilirsiniz. 

https://www.akakce.com/yabanci-dil-sinavi-kitaplari/ielts.html

Özel Ders Alanı olarak size sunduğumuz bu kitap listesinden faydalanarak size sınava hazırlanabilir, başarıyı yakalarsınız. Ayrıca IELTS özel ders sayfamızdan seviyenize en uygun öğretmenleri inceleyebilirsiniz. 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce öğrenmenin ilk adımı olan İngilizce alfabe ve İngilizce harflerin okunuşu ozeldersalani.com'da Bugün İngilizce öğrenmenin temelini oluştur!

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce sunum nasıl yapılır? İngilizce sunuma giriş cümlelerin nelerdir? İngilizce sunum kalıpları ve sunum hazırlama teknikleri sizlerle.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?