Şule Meryem D. Şule Meryem D.
Ders verme şekilleri
  • Yüz yüze
  • Online
Öğretmene Gelen Son Yorum
...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Öğrencilerle yapacağım ilk derste ilk 15 dakikayı kendimi tanıtma ve öğrencimin seviyesini ölçmeye ayırırım.Böylelikle öğrencimin seviyesine göre program hazırlarım. Derslerimde verdiğim ödevlerle öğrencimin edindiği bilgiyi pekiştirmesinde yardımcı olurum.

Neden Özel Ders Veriyorum

Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir hadis-i şerifinden yola çıkarak Kur'an'a hizmet etmeyi amaçladığım için özel ders vermek istiyorum. Yüzyüze verdiğim eğitimleri günümüz koşullarını da göz önünde bulundurarak online mecrada devam ettirmek istiyorum.

Tecrübelerim

Oturduğum mahalledeki camiide ilköğretim düzeyinde çocuklara Kur'an öğretme deneyimim var. Proje okullarında yaptırılan hafızlık eğitimi ile de birçok talebenin hıfzını kemale erdirdim. Orta okul ve ilkokul seviyesinde çocuklara hafızlık eğitimi vermiş bulunmaktayım. Benden ilim almayı talep eden kimseyi boş çevirmem küçükte olsa elimden geldiğince ilmine katkı sağlamaya çalışırım.

Size Neler Kazandırabilirim

Okuduğumuz Kur'an-ı tecvid açıklamasıyla beraber kaidelerini de öğretirim. Aldığım lisan Arapçası eğitimi ile de okuduğumuz Kur'an'ı anlama ve ezberleme noktasında da yardımcı olabilirim. Eğer istenilirse başlangıç seviyesinde arapça eğitimi de verebilirim.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

İlahiyat önlisans mezunuyum ve Hafızlık belgesine sahibim ve bu alanda eğitimlerim var.Ezber yapma teknikleriyle beraber size yardımcı olabilirim. Öğrenilen her bilgiyi tekrar ettirerek bilginin pekişmesini hedef alırım.

Dersleri Nasıl İşlerim

Dersleri Kur'an'ı okuma usulllerine uygun işlerim. İlk hedefim talebenin bilgisini ölçmeye yönelik olur sıfırdan başlamak isteyenler için Kur'an okumaya başlarken öğrendiğim tüm detayları aktarmaya çalışırım.Bu yolda sabır ve sebaat gerekir Kur'an okumakta güçlük çekmek o sevabı ikiye katlar.Kur'an okurken ve çalışırken mahreclerde mübalağa yapmak şarttır Arap alfabesinde boğaz harfleri olduğu için yerlerini tayin etme noktasında bu sesli okuma bize yardımcı olacaktır.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Size tavsiyem Kur'an'ı hayatın merkezine koymaktır.İnsan okuyamadığı birşeyi anlayamaz,anlamak için okumak ve okuyabilmek gerekir.Düstûrumuz Kur'an'ı Kerim'i okumayı anlamayı ve ezberlemeyi isteyen herkes bu ilmi almak için talepte bulunmalı çünkü Allah-u teâlâ malı istediğine ilmi ise isteyene verir.

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

  • Kur-an Okuma Dersleri : 45 dk - 60.00₺ | Online Ücret: 30.00₺
  • İlköğretim Takviye : 45 dk - 40.00₺ | Online Ücret: 40.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
  • Bahçelievler
  • Bakırköy
  • Güngören
  • Küçükçekmece
  • Zeytinburnu
  • Bahçelievler

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

Öğretmene soru sorulmamış

Yorumlar

G

Gülçehre

Meryem öğretmeni çok sevdim dersi çok net ve çok etkileyici anlatıyor Allah razı olsun kimsenin içinde kalmasın çok iyi ders veriyor herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız

M

Merve

Meryem hocamdan Allah razı olsun, Kur'an i en güzel şekilde öğretmeyi kendine düstur edinmiş. Özellikle hafızlık yapan talebelere tavsiye ederim, tecrübelerini çok güzel aktarıyor. Aynı zamanda Kur'an i mahreç ve tefsiriyle öğrenmek isteyenler de tercih edebilir.

E

ELİFNUR

Meryem hocamız alanında başarılı ve gayretli biri . Öğrenci öğretmen ilişkilerinde saygılı ve sevecen davranıyor, kendisini tüm kardeşlerimize tavsiye ederim.

H

Hatice

Meryem hocanın dersteki titizliğinden çok memnun kaldık tecrübeli ve anlayışlı birisi

Ş

Şule Meryem D

Teveccühünüz Hatice hanım. Bizler öğretmek için buradayız,Rabbim gayretlerimizi boşa çıkarmasın inşaAllah.

B

Büşra

Şule Meryem Hanım çok sevecen, samimi ve anlayışlı bir öğretmen. Herkese tavsiye ederim. Kısa sürede çalışmalarımızın sonucu aldım. Teşekkür ederim.

Ş

Şule Meryem D

Teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için. Çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz inşaAllah.


Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Ders talep et