Kur-an Okuma Özel Dersleri

çizgi

Kur-an Okuma Özel Dersleri Veren 122 Profil Arasından Size En Uygun Öğretmeni Seçip, Talebinizi Oluşturup Derslere Başlayın!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Ingilizce Öğretmeni

sümeyye A.

(1 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu
İstanbul - Maltepe
maltepe ve çevresinde özel ingilizce dersi...

Yabancılar İçin Türkçe Öğretmeni (online)

Hubeyb K.

(0 üye yorumu)
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Avcılar
Rusça ve İngilizce biliyorum. Yabancılara Türkçe Öğretimi Serti...
Matematik Öğretmeni (ilkokuldan Liseye)
Ayşenur A.

(8 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Mezunu
Bursa - Yıldırım
Hayatı ve Matematiği Sevdirmeye Çalışan bir MATEMATİK ÖĞRETMEN...
Matematik Öğretmeni
Ali Ö.

(8 üye yorumu)
Amasya Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Bağcılar
Genç ve Deneyimli Matematik Öğretmeni...
Diş Hekimliği Öğrencisinden Özel Ders
Mustafa G.

(2 üye yorumu)
Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Öğrencisi
Gaziantep - Şahinbey
Diş hekimliği öğrencisinden özel ders...
Sınıf Öğretmeni
Zehra Ş.

(4 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
Bursa - Osmangazi
Çocukları seven, sabırlı, güleryüzlü, planlı......
Edebiyat Öğretmeni , Matematik Öğretmeni
Halise S.

(4 üye yorumu)
Niğde Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu
İstanbul - Avcılar
Sabırlı , disiplinli ve sevecen bir insanım. Ders işlerken önceli...
Tecvidli Kur'an Okuma, Hafızlık , Arapça, İslami İlimler, Siyer ,
Bahar K.

(2 üye yorumu)
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Sultanbeyli
Öğrenmekte ve öğretmekteyim.....
Türkçe-edebiyat-sınıf Öğretmeni (2.sınıf)
Altınay K.

(1 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu
Ankara - Çankaya
Mesleğini aşkla yapan bir öğretmen, benimle tanışmadan ders ald...
Arapça Ve Türkçe Öğretmeni
Bahar G.

(0 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Mezunu
İstanbul - Kağıthane
Doktora öğrencisiyle öğrenmek artık çok kolay :)...
Türkçe
Enes A.

(0 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu
İstanbul - Fatih
10 yıldır yabancılara Türkçe öğretmenliği yapıyorum....
Kişisel Gelişim, İngilizce, Arapça, Yaşam Koçluğu
Derin Ö.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Afyonkarahisar - Merkez
20 ders saati sonunda Kur'ân'ı anlayarak okumak......
Sınıf Öğretmeni
Mustafa H.

(2 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
Edirne - Merkez
Düzeni seven disiplin sahibiyim, çocuklarla iletişimim oldukça iyi...
Kuran Kursu Öğreticisi
Hafız H.

(1 üye yorumu)
Fırat Üniversitesi İlahiyat Mezunu
-
Hafız hocası...
Kuranı Kerim Eğitmeni
Hatice kübra B.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Küçükçekmece
6 yıl hafızlık ve İslami ilimler dersleri aldım...
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Uzmanı, Yaşam Koçu, Drama, Satran
Nur K.

(4 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Mezunu
İzmir - Gaziemir
Mutlu çocuk mutlu gelecek !...
Türkçe Öğretmeni
Kübra K.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Mezunu
Kahramanmaraş -
Şuan özel bir kursta yabancılara Türkçe öğretmekteyim....
İlköğretim Sınıf Öğretmeni
Yunus Emre G.

(0 üye yorumu)
Aksaray Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Arnavutköy
İstanbul Arnavutköy'de kadrolu sınıf öğretmeniyim....
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
TUĞÇENUR A.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Mezunu
Konya - Meram
YORULMAK NEDİR BİLMEYEN BİR KİŞİLİK....
Din Kültürü Ahlak Bilgisi
Şüheda Nur B.

(0 üye yorumu)
Sakarya Üniversitesi İlahiyat Öğrencisi
İstanbul - Küçükçekmece
Öğrenmeyi ve öğretmeyi çok seven bir öğretmen....


Kur-an Okuma Özel Dersleri Veren En Son Referans Alan Öğretmenler


Kur’an Okuma

Kur’an, Müslümanların kutsal kitabıdır. İslam'ın dayandığı en önemli temeldir ve tüm İslam mezhepleri tarafından en yüksek mertebede tutulur. Kur’an okuma Müslümanlar için en faziletli ibadetlerden biridir. Kur’anı okumak ve anlamak ayrı ayrı ibadetler olarak Müslümanların hayatını şekillendirir ve bir bütün halinde ikisi birlikte insan hayatına yön vermelidir. Okunurken zeminden yüksek bir stant üzerinde tutulmalıdır. Abdest almadan kimse okuyamaz, dokunamaz. Arap dilinde yazılmıştır ve üslubu bir model olarak kabul edilir. Kur’an'ın özü yaratılmamış ve ebedi kabul edilmektedir. Peygamberimiz Muhammed (sav) , Kur’an’ın öğretildiği ve müjdelendiği ilk kişiydi. İlk başta Kur’an yazılmamış, tamamen hafızaya alınmıştır. Ancak en iyi Kur’an okuyucularından birçoğu savaşta öldürüldüğünde Ömer (ra), Ebu Bekir’e yazılması gerektiğini önerdi. Ebu Bekir de Zeyd'e bunu yazıya dökmesini emretti. Kur’an 114 sure veya bölümden oluşur. Genel bir kural olarak, İslam ilahiyatını içeren daha kısa sureler Mekke dönemine aittir; sosyal görevler ve ilişkilerle ilgili uzun olanlar ise Medine'ye. 

Kur’an Nasıl Öğrenilir, Kur’an Okuma Esasları Nelerdir?

Kur’an öğrenimi bugün sadece İmam Hatip Liselerinde değil aynı zamanda ortaokul müfredatına seçmeli ders olarak eklenmiştir. Kur’an eğitimi almak isteyen öğrenciler seçmeli ders olarak Kur’an-ı Kerim dersi almaya ortaokulun ilk senesinden itibaren başlayabilirler. Ortaokulun ilk senesinde öğrenciler Kur’an’ın neden öğrenildiği konusu ile başlayacaklar. Çünkü tüm insanlığa indirilen bu kutsal kitabın öncelikle neden indirildiği anlaşılmalıdır. Kur’an’a dair temel bilgiler edindikten sonra harflerin öğrenilmesi ile başlanılır. Harflerin doğru telaffuz edilmesi çok önemlidir. Bu yüzden her harfin üzerinde tam olarak doğru çıkana kadar durulur. Harfler öğrenildikten sonra harflerin kelime içindeki yerinin yazılışı ve okunuşu öğrenilmesi açısından basit kelime tekrarları yapılır. Öğrenci bu tekrarlar ile hem harfleri pekiştirir hem de yavaş yavaş Kur’an okumalarına hazırlık yapmış olur. İlerleme kaydeden ve artık Kur’an okuyabileceğine kanaat getirilen öğrenciler Kur’an öncesi pratik okumaları kapsayan “cüz okuma” kısmını tamamlamıştır.

Bu kısma kadar zor olmayan Kur’an öğrenimi “Kur’an’ın güzel okunması” buyruğuna binaen tecvit ve mahreç eğitimleri almaya başlar. Tecvit Kur’an’ı Arapça okumadan ayırıp Kur’an okumaya ayrı bir önem ve anlam yükleyen kurallardır. Öğrenciler tecvitli Kur’an okurken harflerin duruş, uzatma ve vurgu noktalarına dikkat ederek okumayı öğrenirler. Mahreç ise harflerin doğru çıkarılmasıdır. Özetle Kur’an’ın güzel okunması tecvit ve mahreç eğitimlerine bağlıdır. Kur’an’ın güzel okunmasının önemini ifade etmek amacıyla Müslümanlar birçok etkinlik ve programlar yapar. Örneğin gerek televizyonda gerekse Kur’an kursu veya okullarda Kur’an okuma yarışmaları düzenlenir. Kur’an’ı güzel okuma niyetini esas alan bu yarışmalardaki amaç Müslümanların Kur’an ile olan bağlarını artırmak, Kur’an okuma bilincini artırmaktır. 

Kur’an-I Kerim Okunurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kur’an’ı öğrenirken en önemli nokta doğru ve acele etmeden kavrayarak öğrenmektir. Kur’an’ı öğrenme motivasyonunuzu sıkça hatırlamak zorlandığınızda ya da sıkıntıya düştüğünüzde en yardımcı araç olacaktır. Kur’anı öğrenirken güzel okuma ve anlamaya da öncelik vererek öğrenmek en güzelidir. Eğer temelden bir Kur’an eğitimi harflerden başlayarak adım adım ilerlemek ve sabırlı olmak gerekir. İlerleyen seviyelerde mahreç ve tecvit derslerinde temeli iyi inşa etmek aynı hataları devamlı yapmaktan men eder. Bu yüzden her zaman ilk öğrendiğiniz konuları ve örnekleri sıkça tekrar ederek pekiştirmeye özen gösterin. Yanı sıra öğretmeninizden size pratik yapabileceğiniz örnekleri ödev vermesini isteyin. Eğer Kur’an okumayı zaten biliyor ama ilerletmek istiyorsanız öğretmeninizle birlikte hatmi şerif okumaları yapabilirsiniz. Dersler esnasında hem hatalarınızı öğrenecek, hem okumanızı ilerletecek hem de hatim indirmiş olacaksınız

Kur’an-ı Kerim Özel Dersleri Almak İstiyorum

Kur’an eğitimi sitemize kayıtlı bir çok eğitmen tarafından verilen özel derslerden biridir. Hangi eğitmenden ders almak istediğiniz ise size kalmıştır. Sıfırdan Kur’an öğrenen biri için tavsiyemiz şehir, bütçe gibi net kriterleri belirledikten sonra birçok hoca ile iletişime geçerek kendiniz için en yakın eğitim tarzında ders veren eğitmenle anlaşmanız olacaktır. Herkesin öğrenme tarzı ve süresi farklıdır bu yüzden eğitmenlerimizin açıklamalarını dikkatle okuduktan sonra sizin için en doğru eğitmene ders talebi yollayın. Ya da kendi kriterlerinizi ve taleplerinizi belirttiğiniz bir genel ders talebi oluşturabilir ve birçok eğitmenin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kur’an Özel Ders Ücretleri

Kur’an özel ders ücretleri 30-120 TL arasında değişmektedir. Kur’an özel dersleri sadece bu alanla ilgili akademik geçmişi olan öğretmenler tarafından değil aynı zamanda alan dışı Kur’an eğitimi almış ve eğitim verecek seviyeye gelmiş eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Kuran Özel Ders Vermek İstiyorum

Elbette Kur’an eğitimi verecek kişilerde aranan ilk şart Ku’an’ı hakkıyla bilen olmasıdır. Okuma ve öğretebilmede eksiksiz olmak Kur’an eğitimindeki en hassas noktadır. Peygamberimizin bir harfi için 40 yıl kölesi olacağını söylediği Kur’anı öğretmenin ehemmiyeti bu hadisten çok net anlaşabilir. Kur’an eğitmeni aynı zamanda öğrencisinin seviyesini iyice belirledikten sonra ona göre adım adım eksiksiz bir eğitim tarzı ilerletmelidir. Her eğitmenin öğretme tarzı farklıdır fakat ortak noktalar öğrenciye Kur’an’ı sevdirerek öğretebilmek olmalıdır. Kur’an eğitimsiz ve yüzeysel bilgiye sahip kişiler tarafından öğretilmemelidir. Eksik tamamlanan bir Kuran eğitimi ileride öğrencinin zor fark edeceği ve öğrenmekte zorlanacağı şekilde sonuçlanabilir. Tüm bu önemli noktaları biliyor ve Kur’an eğitiminde kendinizi yetkin görüyorsanız sitemizde Kur’an eğitimi verebilmek için bir öğretmen profili oluşturmalısınız. Sitemize “ders vermek istiyorum” seçeneği ile kaydolarak gerekli kısımları özenle doldurduktan sonra size gelecek talepleri veya yayınlanan genel ders taleplerini takip etmelisiniz. Öğrencilerin size ders talebi yollamasında başlıca etkenler deneyimleriniz, eğitim geçmişiniz, meslekteki süreniz ve ders ücretleriniz olacaktır. Bu yüzden profilinizi oluştururken bu kısımlara daha fazla özen göstermelisiniz. Ayrıca branşınız ile ilgili yazmış ya da yazacağınız blog yazıları da araştırma yapan öğrencileri doğrudan size ulaştırabilir.