Endüstri Mühendisliği Özel Ders

çizgi

Endüstri Mühendisliği Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 7 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Uzman Öğretmen

Hüseyin Ç.

(3 üye yorumu)
Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Pendik
Her seviyeden öğrenciye profesyonel anlamda ders vererek istenilen b...

Matematik Öğretmeni

Duygu E.

(0 üye yorumu)
Haliç Üniversitesi Matematik(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Haliç Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum. Matematik böümü...
İlkokul-lise
Esma Vuslat G.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Mezunu
Ankara - Çankaya
Eczacılık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyiz...
Solidworks
Mehmet K.

(1 üye yorumu)
Cumhuriyet Üniversitesi Mezunu
Kayseri -
Cumhuriyet Üniversitesi mekatronik bölümünden mezunum....
Matematik-geometri Öğretmeni
Philipp D.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği(İngilizce) Öğrencisi
Hatay - Antakya
Sabırlı, öğrencilerle rahat ve iyi iletişim kurabilen, diksiyonu ...
Mühendislik Dersleri
merve P.

(0 üye yorumu)
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
İzmir - Foça
Online sınav yardımı için mail adresime mesaj atınız mpatlar@etu...
M.Erkan C.

(0 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Matematik Mezunu
Balıkesir - Karesi
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!


Endüstri Mühendisliği Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Endüstri Mühendisliği Nedir?

Endüstri Mühendisliğinin odak noktası, güvenlik standartlarını ve düzenlemelerini takip ederken daha verimli ve daha az para, zaman, ham kaynaklar, insan gücü ve enerji israf eden süreçlerin nasıl iyileştirileceği veya tasarlanacağıdır. Endüstri mühendisleri, Matematik, Fizik ve ayrıca Sosyal Bilimler bilgilerini, süreçlerin ve cihazların sonuçlarını ve engellerini analiz etmek, tasarlamak, tahmin etmek ve değerlendirmek için kullanabilir.

Endüstri mühendisleri, cep telefonunuzun hala çok fazla işlem gücüne sahipken ve aşırı ısınmadan cebinize sığmasını sağlar veya örneğin bir uçakta uçarken alevler içinde patlamayacağından emin olabilirler. Tahmin edebileceğiniz gibi, dünyada yetenekli endüstri mühendislerine büyük bir ihtiyaç var. Peki, bir şirketin ürünü umdukları kadar iyi çalışmıyorsa, kimi arayacaksınız? Endüstri mühendisleri!

Endüstri Mühendisliği mezunları için kariyer yolları nelerdir?

Günümüz ekonomisinde bir iş bulmak zorlu bir çaba olabilir, ancak çalışma alanınızı en başından itibaren iş piyasasına göre seçebilirsiniz. Şu anki haliyle, Endüstri Mühendisliği bugün en çok aranan uzmanlık alanlarından biridir.

Endüstri Mühendisliğinin neden bu kadar popüler olduğunu anlamak zor değil: Bu kadar geniş bir beceri yelpazesiyle endüstri mühendisleri hem teknik hem de yönetim pozisyonlarında çalışabilirler. Bu, iş fırsatlarınızın ikiye katlanacağı anlamına gelir. Sizi bekleyen bazı ileriye dönük kariyerler:

Endüstri Mühendisleri Ne yapar?

Sistem entegratörleri olarak, endüstri mühendisleri tesisleri (binalar, odalar, ekipman, altyapılar vb.), malzeme taşıma sistemlerini, imalat ve üretim sistemlerini, bilgi sistemlerini ve bireysel ve grup işyerlerini analiz eder ve tasarlar. Operasyon alanında, üretim ve hizmet süreçlerini, üretim sistemleri planlamasını ve kontrolünü, kaynak tahsisini ve çizelgelemesini, personel atama ve çizelgelemeyi, kalite güvencesini, envanter kontrolünü ve sistem ve personel güvenliğini analiz eder, tasarlar ve yönetir.

Endüstri Mühendisi Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Endüstri mühendisi olmak için öncelikle bir lisans derecesine sahip olmak gerekir. Ardından yapacağınız stajlar ve dilerseniz yapacağınız yüksek lisans ile bilgi ve deneyim kazanımlarınızı artırabilirsiniz. Yapabildiğiniz kadar staj yapmaktansa iyi yerlerde verimli bir iş deneyimi elde etmek üzere staj yapmaya odaklanın. Staj sonrası iş imkanı sunan kurumları araştırın. Elbette her öğrenci okuduğu bölümü en iyi üniversitede okumak ister. Haliyle endüstri mühendisliği en iyi üniversiteler listesine baktığınızda ilk sıradaki üniversitelere gitmek çoğu bölüm öğrencisinin hayalidir. Aslında bu biraz yanılgı olabilir. Sadece marka değeri yüzünden öğretim kadrosu ve imkanları yeterli olmayan bir üniversiteye gitmek mantıklı olmayacaktır. O yüzden tavsiyemiz başarılı endüstri mühendisliği mezunlarını araştırıp hangi okullardan mezun olduklarına bakmak. Yanı sıra okulların staj imkanlarından kampüsüne dek araştırmak gerekir. 

Neden Endüstri Mühendisliği eğitimi almalısınız?

Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesi veya yüksek lisans derecesi alabileceğiniz en iyi kariyer yolu olmasının tek bir nedeni yoktur. Öyleyse, esas olanlara odaklanalım:

Endüstri mühendisleri, matematiksel kavramların yanı sıra bilimsel yönetim tekniklerini kullanarak problemleri çözmeye çalışırlar. Endüstri Mühendisliği alanında bir Lisans seçerseniz öğreneceğiniz şeyler şunlardır: 

Endüstri Mühendisliği Bölümü Dersleri

Endüstri Mühendisliği- Özel Ders Almak

Yukarıda saydığımız ders listesi bir devlet üniversitesinin endüstri mühendisliği bölümüne ait ders müfredatıdır. Üniversiteden üniversiteye bazı derslerin isimleri değişmekte olup içerikler aynıdır. Hangi okulda okursanız okuyun elbette zorlandığınız ve destek almak istediğiniz dersler olacaktır. İşte Özel Ders Alanı’nda yapmaya çalıştığımız şey de tam olarak sizin için. Öğretmenler ve öğrencileri bir araya getiren sitemize üye olarak istediğiniz branştan özel ders alabilirsiniz. Üye olduktan sonra branş, konum vb. gibi filtreleme işlemleri yaparak size en uygun eğitmenle iletişime geçebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği Özel Ders

Endüstri Mühendisliği- Özel Ders Ücretleri 50-150 TL aralığında olup ücretler ders tipi, konum, eğitmenin seviyesi ve deneyimleri, ders süresi gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Endüstri Mühendisliği- Özel Ders Vermek

Üniversitelerin endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun veya bu bölümün ortak derslerine sahip bir bölümden mezunsanız ders vereceğiniz branşları belirtleyerek sitemize üye olun. İstediğiniz branşta ders verebilirsiniz. Profil bilgilerinizi doldurduktan sonra tek şey gelen ders taleplerini değerlendirmek ve genel ders taleplerini sık sık kontrol etmek. Derslere başladıktan sonra öğrencilerinizden size yorum yapmasını rica ederek profilinizdeki doluluk oranını arttırabilirsiniz. Profilinizin ön plana çıkmasını etkileyen bir diğer faktör de branşınız ile ilgili blog yazıları yazmaktır.