En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Yazar: Yasin G. | 09.02.2024 - 7 dakikalık okuma. Görüntülenme: 584
En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları
İ ngilizcenizi geliştirirken destek alabileceğimiz uygulamamı arıyorsunuz? En iyi İngilizce öğrenme uygulamalarınızı sizler için hazırladık.

Teknoloji hayatın her yerinde. Durum böyleyken bir şeyleri öğrenmek istediğinizde internete başvurmanız kadar doğal bir durum yok. Özellikle dil öğrenirken! Bu yüzden Özel Ders Alanı olarak sizin için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları konulu bir liste hazırladık. İngilizce özel ders almak istiyorsanız en iyi öğretmenlere linkten ulaşabilirsiniz. Bu listede yer alan dijital uygulamalar ile İngilizcenizi geliştirebilir, telefonunuz cebinizde olduğu sürece her yerde İngilizce çalışabilirsiniz. Bu uygulamalar;

 • Özel Ders Alanı
   
 • Duolingo
   
 • Beelinguapp
   
 • Grammarly
   
 • Grammar Monster
   
 • Quizlet
   
 • HelloTalk
   
 • Busuu
   
 • HiNative
   
 • BukyTalk
   
 • English Ninjas
   
 • Memrise
   
 • Cake
   
 • Tongo
   
 • English Time
   
 • Babbel
   
 • Simpler: İngilizce Öğren
   
 • Mondy: 33 Dil Öğren
   
 • BBC Learning English
   
 • Tandem: Dil Konuşma ve Öğrenme
   

Yabancı dil öğrenme üzerine hazırlanmış bu uygulamaların ortak yönü her birinin İngilizce eğitime sahip olmasıdır. İngilizce öğrenirken dijital uygulamalardan faydalanmak konuları pekiştirmenizi sağlar. Ancak etkili bir eğitim için birebir ders almak gerekir.  Fakat ders alırken de bu uygulamaları kullanmanızda bir sakınca yoktur. Aksine uygulamalar sayesinde öğrendikleriniz aklınızda daha kalıcı bir yer edinir. Online İngilizce kursu için seviyene en uygun öğretmenleri linkten inceleyip ders paketi satın alabilirsiniz.

Şimdi gelin sizinle bu uygulamaların ne işe yaradığını keşfedelim!

Özel Ders Alanı
 

Birebir ders anlayışı le kurulan bu uygulama yaklaşık otuz yabancı dilde hizmet vermektedir. Yabancı dil öğretmenlerinin yer aldığı ve üyelerin onlara ulaşabildiği uygulama aynı zamanda çeşitli alıştırma imkanı da sunar. Kelime ve gramer bilgisini geliştirmek üzere alıştırmalara sahip olan Özel Ders Alanı, özel dersin dijital bir versiyonudur.

Duolingo
 

Dil sertifikası almanıza fırsat sunan Duolingo en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları arasında en çok tercih edilendir. Bu uygulama kullanıcıya tekrar yapma şansı verir. Gramer, kelime bilgisi ve telaffuz konusunda tekrarı mümkün kılan bu uygulamayı düzenli kullandığınız takdirde İngilizce bilginiz büyük ölçüde gelişir. Duolingo kullanıcıların en memnun kaldığı uygulamalardan biridir. Pratik kullanımı sayesinde pek çok kişi rahatlıkla İngilizce alıştırma yapar. En önemli İngilizce fiiler başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Beelinguapp
 

Bu sesli anlatım hakim olduğu bir uygulamadır. İngilizce metinler üzerinde çalışırken Türkçesini de görmenize imkan veren bu uygulama metnin sesli halini de size sunar. Sizin de sesli alıştırmalar yapmanızı sağlayan bir formatta olan bu uygulama, birebir eğitimi en iyi şekilde pekiştiren bir yapıdadır.

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları: Grammarly
 

İngilizce bir metin yazdığınızda faydalanacağınız uygulama Grammarly’dir. Bu uygulama yapay bir editördür. Metninizdeki gramer hatalarını bulup doğrusunun ne olduğunu size gösterir. Böylece kuralın doğrusunu öğrenmiş olursunuz. Bir öğretmenin sağlayacağı bu yardımı dijital bir şekilde sunan bu uygulama İngilizce öğrenenler arasında oldukça popülerdir.

Grammar Monster
 

İngilizce gramer konularını keyifli bir şekilde anlatan Grammar Monster resimli ve videolu anlatım da sunan bir uygulamadır.  Bu yüzden en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yer alır. Ayrıca bu uygulamada anlatılan her konunun sonunda test biçiminde alıştırmalar yer alır. Konuyu ne kadar öğrendiğinizi ölçen bu testler sayesinde hangi noktada takıldığınızı keşfedebilirsiniz.

Quizlet
 

Dijital bilgi kartları sunan bu uygulama kelime ya da gramer bilgilerini minimal bir şekilde sunar. Burada amaç ilgili konu ya da kelimenin kullanıcının aklında kalmasını sağlamaktır. Özenle hazırlanan dijital kartlar da bu noktada yardımcı olur. Fakat bu uygulama kişi düzenli kullanmadığı takdirde işlevini gösteremez. Birebir aldığınız İngilizce derslerinden sonra pratik yapma amacıyla bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

HelloTalk
 

Bir sohbet uygulaması olan HelloTalk İngilizce konuşma pratiği yapmak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir uygulamadır. İngilizce bilen ya da öğrenen kişilerle ya da bunun için tasarlanmış olan arayüzle sohbet etmenizi mümkün kılar. Ancak buradaki sohbet özel derste uzman öğretmeninizle kuracağınız iletişim kadar etkili olmaz.

Busuu
 

Canlı ders imkanının olduğu ve tekrar yapmanız için hatırlatmaların olduğu bu uygulama ile sertifika almanız da mümkündür. Mobil cihazınıza sığan bir özel öğretmendir. Bu uygulama ile sık sık tekrar yapma ve gösterdiğiniz gelişmeyi paylaşma şansına sahipsiniz. En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları içinde yer almasının nedeni ise canlı ders imkanına sahip olmasıdır.

HiNative
 

İngilizceyi daha etkili bir şekilde öğrenmek ve konuşmak için İngilizce bilen kişilerle iletişim kurmanız gerekir. Bu uygulama sayesinde ise anadili İngilizce olan kişilerle konuşma imkanı bulursunuz. Böylece konuşma ve yazma becerinizi geliştirirsiniz.

En İyi İngilizce Konuşma Uygulamaları: BukyTalk
 

İngilizce konuşmayı merkeze alan bu uygulama daha cesur bir şekilde konuşmanız için sizi teşvik eder. Korkmadan nasıl konuşacağınıza dair rehberlik sunan bu uygulama tek başına yeterli değildir. Ayrıca özel ders almanız durumunda bu uygulamanın sunduğu hizmeti bizzat uzman bir öğretmenden almanız mümkündür.

English Ninjas
 

Konuşmak, İngilizce öğrenirken pek çok kişinin zorlandığı kısımdır. Bu yüzden konuşma üzerine ilerleyen birçok uygulama dijitale sunulmuştur. English Ninjas da bunlardan biridir. İngilizce konuşan kişilerle iletişim kurmanıza imkan veren bu uygulama video sohbet gibi seçeneklere de sahiptir.

Memrise
 

Tekrarlama yöntemi ile çalışan bu uygulama en iyi İngilizce öğreten uygulamalar arasındadır. Gramer ve kelime bilgisi üzerinde duran ve farklı dillerle hizmet veren bu uygulama tekrar alıştırmaları ile öğrenilen konunun kalıcı olmasını sağlar.  Bu yüzden birebir alınan dersler için büyük bir destekçi olarak kabul edilir.

En İyi İngilizce Öğreten Uygulamalar: Cake
 

Kısa videolar üzerinden ders veren ve her gün güncellenen bir yapısı olan Cake ile birçok alıştırma da yapmanız mümkündür. Diyalog dinlemenize imkan veren bu uygulama ayrıca quizleri ile de kendinizi ölçmenize yardımı olur.

Tongo
 

Görsel desteği olan Tongo İngilizceyi en keyifli şekilde öğreten uygulamalardan biridir. Kelime bilgisi ve temel ifadeleri renkli bir anlatımla sunar. Ayrıca İngilizce kitapları okuma ve dinleme özelliği de vardır. Kitaplarda geçen her kelimenin anlamını da beraberinde verir.

English Time
 

Soru cevap formatında ilerleyen bu uygulama bir tür oyundur. Çoğunlukla kelimelerin anlamlarını isteyen sorulardan oluşan bu uygulama kelime bilginizin gelişmesine yardımcı olur. Ancak tek başına yeterli değildir. Bu yüzden Özel Ders Alanı aracılığıyla aldığınız ders sonrası bu uygulamayı pekiştirme amacıyla kullanmanız daha mantıklıdır.

Babbel: En İyi İngilizce Öğreten Uygulamalar
 

Sesli derslerin ve interaktif diyalogların yer aldığı bu uygulama telaffuz ve konuşma pratiği yapmak için idealdir. Babbel ile günlük hayatta kullanabileceğiniz diyalogların nasıl kurulduğunu öğrenirsiniz. Üsteli alıştırmaları ile bu sürece dahil olarak doğru telaffuzu yakalarsınız.

Simpler: İngilizce Öğren
 

Gramer ve kelime bilgisi sunan bu uygulama görselliğiyle oldukça keyiflidir. Sesli kitap seçeneği de bulunan uygulamada cümle kurma gibi alıştırmalar yer alır. Ayrıca uygulamadaki açıklamaların Türkçe olması kullanımını kolaylaştırır. Dolayısıyla Simpler, en iyi İngilizce öğreten uygulamalar arasındaki yerini alır.

Mondy: 33 Dil Öğren
 

Yapay zeka destekli bu uygulama aldığınız özel dersleri pekiştirebileceğiniz bir araçtır. Bu uygulama konuştuğunuz dili kullanarak İngilizce bilgi edinmenize yardımcı olur. Dilbilginizin ve kelime darağacınızın gelişmesinde rol oynayan bu uygulamayı farklı diller için de kullanmanız mümkündür.

BBC Learning English
 

Ücretsiz kaynaklar sunan bu uygulama oldukça işlevseldir. Ancak İngilizceyi tek başınıza öğrenmeniz için yeterli değildir. Birebir ders alırken bu uygulamanın kaynaklarından ve kimi zaman sunduğu radyo programlarında faydalanmak daha yararlı olur. Uzman öğretmeninizin rehberliğinde daha etkili olan bir uygulamadır.

Tandem: Dil Konuşma ve Öğrenme
 

Anadili İngilizce olan kişilerle konuşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile konuşma ve sohbet beceriniz gelişir. Ancak bunun için öncelikle İngilizcede belli bir seviyeye gelmeniz gerekir. Böylece bu uygulamayı kullanabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

En iyi İngilizce öğreten uygulamalar tek başına fazla işlev gösteremez. Fakat özel dersleri desteklemek için kullanılan uygulamalar çok daha işlevseldir. Özel Ders Alanı ile aldığınız dersleri bu uygulamalar ile tekrar edebilir, daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

Etiketler

550

den Başlayan Fiyatlar


Seviyene en uygun İngilizce öğretmeni hemen keşfet! Native öğretmenler, her seviye ve yaşa uygun online birebir dersler!

Öğretmenler Genellikle 1 saat içinde yanıt verir.

108.765 Aktif Öğrenci - 66.599 Tamanlanan Ders

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce Alfabe ve İngilizce Harflerin Okunuşları

İngilizce öğrenmenin ilk adımı olan İngilizce alfabe ve İngilizce harflerin okunuşu ozeldersalani.com'da Bugün İngilizce öğrenmenin temelini oluştur!

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS hazırlananlar için kitap önerileri listemiz blogumuzda. IELTS kitapları listemizden sizin için en uygun kitabı bulabilirsiniz.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?