Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları

Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları
Selime K.
Teknoloji ve Eğitim
Eyl 27, 2017
2413

Eğitim ve öğretim ifaderini beraber kullanırız hani kardeş ikiz gibidir tabir yerindeyse.
Ancak eğitim önce gelir değil mi? Önce eğitim vermektir önemli olan ki öğretimi de zaten beraberinde getirir. O vakit eğitim için çağın gereklerine uymak lazım.

Teknoloji geliştikçe bunu eğitim için de faydalı hale getirip kullanmak lazım.

Mesela akıllı tahtalar bundan 15 yıl önce eğitim alanlar için pek olası şey değilken şimdi çocuklarımiza gayet doğal bir araç geliyor. Biz geliştikçe bunu insanın temelini oluşturan eğitime de yansitmaliyiz.

Eğitimde Tecrübe

Tecrübe hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de son derece önemlidir. Hiçbirimiz deneyim siz bir öğretmene çocuğumuzu özel ders için göndermeyiz. İsteriz ki bu mesleği daha iyi bilen daha önce özel ders vermiş ve öğrencileri memnun kalmış öğretmenle çalışsın bizim evladımiz da. Başarıyı yakalama için tabiki haklı da düşünürüz. Alanında tecrübeli öğretmen nasıl anlatacağını hangi yollarla çocuğa dersi daha iyi kavratacağını iyi bilir çünkü. Bu da öğrenciye başarı kapısını açacak ve mutlu edecektir. Dolayısıyla veli de mutlu olacak çocuğunun başarısından ötürü. Tecrübeli sizi başarıya götürecek güzel yollar çizecek öğretmenlerle olmanız dileğiyle.

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır