Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları

Yazar: Selime K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2790
Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları
T ecrübe hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de son derece önemlidir. Eğitimde tecrübenin önemi.

Eğitim ve öğretim ifaderini beraber kullanırız hani kardeş ikiz gibidir tabir yerindeyse.
Ancak eğitim önce gelir değil mi? Önce eğitim vermektir önemli olan ki öğretimi de zaten beraberinde getirir. O vakit eğitim için çağın gereklerine uymak lazım.

Teknoloji geliştikçe bunu eğitim için de faydalı hale getirip kullanmak lazım.

Mesela akıllı tahtalar bundan 15 yıl önce eğitim alanlar için pek olası şey değilken şimdi çocuklarımiza gayet doğal bir araç geliyor. Biz geliştikçe bunu insanın temelini oluşturan eğitime de yansitmaliyiz.

Eğitimde Tecrübe

Tecrübe hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de son derece önemlidir. Hiçbirimiz deneyim siz bir öğretmene çocuğumuzu özel ders için göndermeyiz. İsteriz ki bu mesleği daha iyi bilen daha önce özel ders vermiş ve öğrencileri memnun kalmış öğretmenle çalışsın bizim evladımiz da. Başarıyı yakalama için tabiki haklı da düşünürüz. Alanında tecrübeli öğretmen nasıl anlatacağını hangi yollarla çocuğa dersi daha iyi kavratacağını iyi bilir çünkü. Bu da öğrenciye başarı kapısını açacak ve mutlu edecektir. Dolayısıyla veli de mutlu olacak çocuğunun başarısından ötürü. Tecrübeli sizi başarıya götürecek güzel yollar çizecek öğretmenlerle olmanız dileğiyle.

Etiketler

Yazar

Selime K.

2008 yılında mezun oldum türkçe yan alanım ve türkçe dersinde de tecrübem var 8 yıl 2 brans ogretmeni olarak özel kurumda çalıştım aynı zamanda hem Türkçe hem sosyal bilgiler öz...

Benzer Yazılar
Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi, sıradan sunumlardan sıkılan, kaliteli, eğlenceli ve dikkat çekici sunumlar hazırlamak isteyenlerin uygulamasıdır.

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde Teknolojinin Önemi

Eğitimde teknoloji giderek artmaya başladı. Öğrenci ve öğretmenler teknolojinin fazlasıyla farkındalar. O yüzden "Kodlama" fazlasıyla gerekli bir hal aldı.

Eğitim'de GeoGebra Kullanımı

Eğitim'de GeoGebra Kullanımı

Geogebra nedir, nasıl kullanılır. Eğitimde geogebra kullanarak neler yapılabilir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul