Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları

Yazar: Selime K. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2862
Eğitime Katkı Sağlamanın Yolları
T ecrübe hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de son derece önemlidir. Eğitimde tecrübenin önemi.

Eğitim ve öğretim ifaderini beraber kullanırız hani kardeş ikiz gibidir tabir yerindeyse.
Ancak eğitim önce gelir değil mi? Önce eğitim vermektir önemli olan ki öğretimi de zaten beraberinde getirir. O vakit eğitim için çağın gereklerine uymak lazım.

Teknoloji geliştikçe bunu eğitim için de faydalı hale getirip kullanmak lazım.

Mesela akıllı tahtalar bundan 15 yıl önce eğitim alanlar için pek olası şey değilken şimdi çocuklarımiza gayet doğal bir araç geliyor. Biz geliştikçe bunu insanın temelini oluşturan eğitime de yansitmaliyiz.

Eğitimde Tecrübe

Tecrübe hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de son derece önemlidir. Hiçbirimiz deneyim siz bir öğretmene çocuğumuzu özel ders için göndermeyiz. İsteriz ki bu mesleği daha iyi bilen daha önce özel ders vermiş ve öğrencileri memnun kalmış öğretmenle çalışsın bizim evladımiz da. Başarıyı yakalama için tabiki haklı da düşünürüz. Alanında tecrübeli öğretmen nasıl anlatacağını hangi yollarla çocuğa dersi daha iyi kavratacağını iyi bilir çünkü. Bu da öğrenciye başarı kapısını açacak ve mutlu edecektir. Dolayısıyla veli de mutlu olacak çocuğunun başarısından ötürü. Tecrübeli sizi başarıya götürecek güzel yollar çizecek öğretmenlerle olmanız dileğiyle.

Etiketler

Yazar

Selime K.

2008 yılında mezun oldum türkçe yan alanım ve türkçe dersinde de tecrübem var 8 yıl 2 brans ogretmeni olarak özel kurumda çalıştım aynı zamanda hem Türkçe hem sosyal bilgiler öz...

Benzer Yazılar
Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul İle Etiket Bulutu Oluşturun

Tagul ile derslerinizde etiket bulutu oluşturun ve derslerinizi eğlenceli hale getirin

Her Öğretmenin Bilmesi Gereken Uygulamalar

Her Öğretmenin Bilmesi Gereken Uygulamalar

Eğitimde kullanılabilecek uygulamalar nelerdir. Eğitimin kalitesini artıracak olan öğretmenlerin eğitimde kullanabileceği eğitsel mobil ve web uygulamaları.

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prezi, sıradan sunumlardan sıkılan, kaliteli, eğlenceli ve dikkat çekici sunumlar hazırlamak isteyenlerin uygulamasıdır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?