Bu Kadar Fazla Konuyla Nasıl Baş Edebilirim?

Yazar: FATMA Y. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1812
Bu Kadar Fazla Konuyla Nasıl Baş Edebilirim?
B ir eğitim koçunun kaleminden - Birçok derse birden çalışmak zorunda olan öğrencilerin mutlaka dikkat etmesi gereken konular.

Sosyal bilgiler dersi adı altındaki -Coğrafya+Vatandaşlık+Tarih konuları

Fen Bilimleri adıyla - Fizik-Biyoloji -Kimya

Matematik' in içinde Geometri

Temelleri atılan ortaokulda bir insan evladının bunların hepsine ilgisinin ve sevgisinin ya da yüksek kapasitesinin olması gerekiyor ki TEOG da başarı elde edebilsin.

Olumlu düşünecek olursak :) yemek sofrasının çeşidi bol olanını, ev eşyalarının çok yer kaplayanını, sosyal medya hesabının bol arkadaşlısını makbul görüyorsak bu kadar çeşitli dersi ve konuyu öğrenmek zorunda olmamızı da yadirgamamiz gerekir zannımca.

Ilkokulda okuma-yazma öğrenme çabasıyla başlayan egitim yolculuğumuzda ilerlerken elimizde bir mıknatıs varmışcasına her sene konular birbirinin üzerine eklenir. Eğer geçmişten gelen konu eksiklerimiz varsa eski konuların üzerine bina edilen konuları anlamakta zorlanabiliriz. İşte bu noktada çizgi filmlerde izlediğimiz eşya dolu odanın üzerine yıkılan kahraman gibi konuların fazlalığında boğulmamak için tedbirimizi erken almalıyız.

Ilkokulda ödev yapmakta zorlanma, matematikte özellikle problem çözme ve dört işlem konularında ve okuduğunu anlamada zorluk çekiliyorsa durumun analizi yapılıp bir yol haritasi çizilmeye başlanmalıdır.

Hadi! Sorumluluklarımız artmadan eksiklerimizi tamamlayalım.


Eğitim Koçu - Fatma YILDIZ AKÇİÇEK

Etiketler

Yazar

FATMA Y.

ORTAOKUL SEVİYESİNDE TÜM DERSLER MATEMATİK - FEN TÜRKÇE- SOSYAL İNGİLİZCE KOCLUK HİZMETİ

Benzer Yazılar
Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2024 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS'ye girecek öğrenciler nasıl hazırlanmalıdır. LGS sınavına hazırlıkta öğrencilerin uygulaması gereken teknikler blogumuzda.

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?