Bu Kadar Fazla Konuyla Nasıl Baş Edebilirim?

Bu Kadar Fazla Konuyla Nasıl Baş Edebilirim?
FATMA Y.
Özel Ders Neden Gerekli
Ağu 6, 2018
1359

Sosyal bilgiler dersi adı altındaki -Coğrafya+Vatandaşlık+Tarih konuları

Fen Bilimleri adıyla - Fizik-Biyoloji -Kimya

Matematik' in içinde Geometri

Temelleri atılan ortaokulda bir insan evladının bunların hepsine ilgisinin ve sevgisinin ya da yüksek kapasitesinin olması gerekiyor ki TEOG da başarı elde edebilsin.

Olumlu düşünecek olursak :) yemek sofrasının çeşidi bol olanını, ev eşyalarının çok yer kaplayanını, sosyal medya hesabının bol arkadaşlısını makbul görüyorsak bu kadar çeşitli dersi ve konuyu öğrenmek zorunda olmamızı da yadirgamamiz gerekir zannımca.

Ilkokulda okuma-yazma öğrenme çabasıyla başlayan egitim yolculuğumuzda ilerlerken elimizde bir mıknatıs varmışcasına her sene konular birbirinin üzerine eklenir. Eğer geçmişten gelen konu eksiklerimiz varsa eski konuların üzerine bina edilen konuları anlamakta zorlanabiliriz. İşte bu noktada çizgi filmlerde izlediğimiz eşya dolu odanın üzerine yıkılan kahraman gibi konuların fazlalığında boğulmamak için tedbirimizi erken almalıyız.

Ilkokulda ödev yapmakta zorlanma, matematikte özellikle problem çözme ve dört işlem konularında ve okuduğunu anlamada zorluk çekiliyorsa durumun analizi yapılıp bir yol haritasi çizilmeye başlanmalıdır.

Hadi! Sorumluluklarımız artmadan eksiklerimizi tamamlayalım.


Eğitim Koçu - Fatma YILDIZ AKÇİÇEK

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır