Boyama Özel Dersleri

çizgi

Boyama Özel Dersleri Veren, Aşağıda Listelediğimiz 10 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Görsel Sanatlar

HÜLYA Y.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Maltepe
Görsel sanatlar dersi hazırlık, yetenek sınavlarına hazırlık, h...

Okul Öncesi Öğretmeni

Açelya S.

(0 üye yorumu)
Bartın Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Çocuğun ruhundan ve dilinden anlayan, onların seviyesine inebilen s...
Resim Öğretmeni
Ruken K.

(0 üye yorumu)
Dicle Üniversitesi Mezunu
Diyarbakır - Kayapınar
2020 dicle üniversitise Resim iş öğretmenliği bölümü mezunuyum...
Resim Öğretmeni
Berfin G.

(0 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrencisi
İzmir - Balçova
Öğrenciye karşı olan tavrım her zaman empati ile başlar....
Ressam
Tansu G.

(1 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Kadıköy
6 yıldır profesyonel bir şekilde özel resim dersleri vermekteyim....
Resim Öğretmeni
Tetiana D.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Sakarya - Adapazarı
Kapsamlı deneyime sahip profesyonel bir yabancı öğretmenden resim ...
Resim Öğretmeni
Sevda T.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Eyüp
İçinizdeki sanatçı ruhu ortaya çıkarmak için burdayım....
Tarih Ve Sanatçı
sena ö.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Tarih Öğrencisi
Konya - Selçuklu
çift ana dal yapıyorum sanat ve tarih üzerine ders vermek istiyorum...
Resim Öğretmeni
Ferhat D.

(0 üye yorumu)
Yeditepe Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Gaziosmanpaşa
özel resim - sanat hocası...
Resim
Pinar B.

(0 üye yorumu)
Beykent Üniversitesi Mezunu
İstanbul -
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!


Boyama Özel Dersleri Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Boyama Özel Dersleri Veren Öğretmenlere Hemen Ulaş

"Bir yüzeye boya, pigment, renk veya başka bir ortam uygulama yöntemi."

Tanımı olduğu kadar basit gelebilir, ancak sanatı kasıtlı ve uzun süreli uygulama gerektiren bir şeydir. Antik tarihten beri, bir şaheser oluşturmak için gerekenlere hakim olan ve geride halk tarafından hala hatırlanan ve değer verilen bir miras bırakan insanlar var. Resim yapmak, beyninizin doğru bölümünü tetikleyen derin ve yoğun düşünmeyi gerektiren bir beceridir – bunun aynı zamanda özgün içgörüleri desteklediği de bilinir. Hareket halindeki şiir gibi görünen her vuruş, belirli bir sanatçı tarafından yıllarca süren pratikler gerektirdi ve her renk kombinasyonu, kolayca üstesinden gelemeyeceğiniz bir manzara olan göz alıcı bir resim yaratmak için uykusuz geceler harcadı.

Yeni başlayanlar için, bu beceride ustalaşmak, yalnızca birkaç kişinin ulaştığı bir aşamaya ulaşmak için muazzam sabır ve ısrar gerektirecektir.

Boyama Teknikleri

Aslında boyama çeşitleri çok fazlasıyla vardır fakat biz en bilinenlerine değineceğiz. Yine de farklılık arayanlar için birçok çeşidin var olduğunu ve eğitmenlerimize danışmaları gerektiğini belirtelim.

1.    Yağlı boya 

Yağlı boya, var olan en çok bilinen ve en yaygın resim biçimidir. Sanatçıların çoğu tarafından uygulanmaktadır.Modern Avrupa çağında yaygın olarak kullanılan keten tohumu yağı gibi kurutucu bir yağ tabakasıyla karıştırılan pigmentlerle boyama işlemidir. Yağlı boya teknikleri yaygın olarak öğrenildi. Birkaç yıl sonra yağlı boya teknikleri Avrupa'daki tempera boyalarından daha fazla kullanıldı. Rönesans kökenlerinin çoğu, 15. yüzyılın kuzey Avrupalı ​​ressamı Jan Van Eyck'e, tabloyu ahşap panel desteklerinde yağlı ortamla icat edenlere atıfta bulundu.

2. Sulu Boya

Sanatçılar tarafından özgün bir resim stili üretmek için renklerin ve suyun harmanlandığı bir yöntemdir. Suluboya resimlerinin çoğu kağıt üzerine yapılmıştır. Papirüs, ağaç kabuğu kağıtları, plastikler, deri ve ahşabın yanı sıra diğer destekler üzerine suluboya resimler yapılabilir. Çin'de sulu boyalarla parmak resimleri yapılmakta. Islak veya kuru kullanılabilen suda çözünür renkli kalemler vardır. Suluboyanın en eski üsleri olarak kabul edilen en iyi botanik, yaban hayatı ve manzara suluboyasını boyayan Albrecht Dürer.

3. Pastel Boyama

Pasteller tipik olarak, bir kalıp çubuğuna katılaştırılmış saf toz pigmenttir. Pastel Boyama, iyi tanımlanmış ve düşünceli bir resim oluşturmak için pastellerin kullanıldığı bir sanat eseridir. Bağlayıcı, pastelde nötr bir ton ve düşük doygunluktur. Pastel boyamada renklerin etkileri doğal kuru pigmentlere diğer tüm işlemlerden daha yakındır. Pastel resimlerin yüzeyi genellikle kırılgandır ve kolayca lekelenebilir, korunması cam altı çerçeveleme gibi koruyucu önlemler gerektirir. Kalıcı pigmentlerle yapılırsa ve uygun şekilde bakılırsa, pastel boya yüzyıllar boyunca değişmeyebilir. 

4. Akrilik Boyama

Akrilik boyama, uygulandığı ortamda hızlı kuruma özelliği olan akrilik renklerin kullanıldığı bir sanat eseridir. Akrilik polimer emülsiyonu içinde süspanse edilmiş pigmentlerden oluşur. Boyanın suda çözünür olduğu bilinmektedir, ancak kağıt üzerinde kurutulduğunda suya dayanıklıdır. 1934'te ilk akrilik reçine dispersiyonu, Rohm ve Haas'a ait olan BASF tarafından geliştirildi. Sentetik boya, 1940'larda, yağ ve suluboyanın bazı özelliklerini birleştirerek kullanıldı.

5. Karakalem Boyama 

Kömür, bir sakız veya balmumu bağlayıcıyla bir arada tutulan ince öğütülmüş organik malzemelerden yapılmış bir kuru sanat ortamı biçimidir. Karakalem resimleri, sanatçılar tarafından çok yönlü özelliklerinden dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Sanata doğal bir etki verir. Kömür kolayca çıkarılabilir ancak kağıt üzerinde leke bırakabilir. 

6. Cam Boyama

Cam boyama, küçük renkli cam parçalarını bir araya getirmeyi içeren eski vitray resim sanatından elde edilen çağdaş bir sanattır. Dini mekanın pencere veya kapılarında yaygın bir özelliktir. Kiliselerde ve eski binalarda görülebilir. Işık veya herhangi bir aydınlatma şeffaf ortamdan geçtiğinde cam boyama harika görünür.

Yeni başlayanlar için en iyi resim türü hangisidir?

Cevap: Akrilik boya!

Akrilik boya ile çalışmak oldukça kolaydır, bu da onu yeni başlayanlar için harika bir seçenek haline getirir. Akrilik boya çok çabuk kurduğu için kullanımı basittir. Evde boyama için, temizlemesi kolaydır, başlangıç dostu bir boyadır.

Boyama Özel Dersleri Almak İstiyorum 

Boyama derslerine başlamak için haydi Özel Ders Alanı eğitmenlerine!

Resim öğrenmek demek sadece çizmek demek değildir. Resmi boyamak da ayrı bir sanat, öyle çok çeşidi var ki! Bizse bunlardan sadece birkaçını derledik. Elbette sizin dikkatinizi ve ilginizi çeken daha orijinal teknikler vardır. O zaman bunu en iyi uzmanından öğrenmeye var mıyız? 

Özel ders alanı’na üye olarak harika bir deneyimin ilk adımlarını atabilirsiniz. Sitemizde kayıtlı eğitmenlerden dilediğinize ders talebi gönderebilir ya da genel ders talebi oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için ücretsiz danışma hattımız daima yanınızda.

Özel Ders Alanın’da her bütçeye uygun eğitmen bulmak çok kolay!

Boyama özel dersleri 30-120 TL aralığındadır. Dilediğiniz eğitmenle iletişime geçip ne tür bir ders almak istediğinizi netleştirebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Boyama eğitmeni olmak

Resim dersleri ile birlikte boyama dersleri de öğretmek isterseniz en doğru yerdesiniz. Her gün sayısız öğrencinin ziyaret edip ders aldığı Özel Ders Alanı’nın bir parçası olmak çok kolay. Üye olaral bir profil oluşturun, ardından gerekli bilgilerinizi doldurun. İşte bu kadar. Sadece birkaç adımda tamamlayacağınız bu işlemlerin ardından ders talepleri ve genel ders talepleri sizi bekliyor!