Akışkanlar Mekaniği Özel Ders

çizgi

Akışkanlar Mekaniği Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 9 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Autocad, Akışkanlar Mekaniği, Hidrolik, Calculus, Üniversite Takviye, İngilizce, Fen Bilgisi, Matematik

Anıl K.

(2 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Eyüp
İ.T.U. Mezunu Proje Uzmanı/Danışmanı & Teknik Eğitmen...

Sayısal Ve Teknik Dersler Öğretmeni

fırat D.

(10 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği(İngilizce) Mezunu
İstanbul - Pendik
Üniversiteye hazırlık lise ve üniversite derslerinde yardımcı ol...
Kimya Öğretmeni, Biyoloji Öğretmeni, İngilizce Öğretmeni
Nihan C.

(1 üye yorumu)
Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Bilgi sahibi olduğum alanlarda sizlere yardımcı olmak isterim....
Mühendislik Lisans Dersleri
Mehmet A.

(6 üye yorumu)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İzmir - Bornova
Mühendislik teorik bilgi altyapısına tecrübeyle kazanılan bir mes...
İngilizce, Oyun Ablası, İlköğretim Dersleri, Sayısal Dersler
Hazel S.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
Niğde - Merkez
İngilizce, Oyun Ablası, İlköğretim dersleri, Matematik, Sayısal ...
İ.t.ü.makina Mühendisliği
Talat O.

(1 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
-
İTÜ de 4.sınıf Makina Müh. /alan derslerimde birçok öğrenciye ...
Makine Mühendisliği Dersleri
Berkin B.

(0 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
Edirne - Merkez
Makine Mühendisliği Dersleri...
İnşaat Mühendisliği Öğrenci
Naim Emir Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Zeytinburnu
İnşaat Mühendisliği, Matematik, Fizik, YKS, LGS, Kimya...
Mert A.

(1 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İzmir - Buca
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!


Akışkanlar Mekaniği Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Akışkanlar Mekaniği Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfet!

Akışkanlar mekaniği dalı, Arşimet'in sıvı statiğini ve suyun kaldırma kuvvetini araştırdığı ve günümüzde Arşimet ilkesi olarak bilinen ünlü yasasını formüle ettiği döneme dayanır. 

Kademeli olaraksa Leonardo da Vinci’nin hidrostatiği araştırıp ispatladığı Pascal Yasası ve ardından Torricelli ve Newton’un da katkıları ile devam etmiştir. 18.yüzyıl ortalarında ise hidrodinamik akışkanlar dinamiği tanımı ile günümüze kadar devam eden bir çalışma alanı olarak birçok uygulama ve icatlar ile devamlılığını sürdürmüştür. 

Akışkanlar mekaniği, akışkanların (sıvılar, gazlar ve plazmalar) mekaniği ve bunların üzerindeki kuvvetler ile ilgilenen fizik dalıdır. Mekanik, inşaat, kimya ve biyomedikal mühendisliği, Jeofizik, oşinografi, meteoroloji, astrofizik ve biyoloji gibi çok çeşitli disiplinlerde uygulamalara sahiptir. Akışkanlar Dinamiği, yıldızların, okyanus akıntılarının, hava koşullarının, plaka tektoniğinin ve hatta kan dolaşımının evrimini incelemek için yöntemler sunar. Akışkanlar dinamiğinin bazı önemli teknolojik uygulamaları arasında roket motorları, rüzgâr türbinleri, petrol boru hatları ve klima sistemleri bulunmaktadır.  

Akışkanlar statiği ve akışkanlar dinamiği, akışkanlar mekaniğinin iki bileşenini oluşturur. Akışkanlar statiği, durağan sıvılarla ilgilenirken, akışkanlar dinamiği hareket halindeki sıvıları inceler. Akışkanlar statiğini akışkanın incelenme türüne göre hidrostatik ve aerostatik olarak ayırmak mümkündür. 

Akışkanlar mekaniği bugün ülkemizde de birçok üniversitenin yukarıda saymış olduğumuz çalışma alanlarıyla alakalı bölümlerinde öğretilmektedir. Çoğu bölümde zorunlu olarak verilen bu ders doğası ve karmaşıklığı nedeniyle tam olarak kavranamamakta veya yüzeysel öğrenilmektedir. Akışkanlar mekaniği konusundaki bilgilerini keskinleştirmek isteyen herkes bu konuyla alakalı ek ders alabilir. Özel Ders Alanı’nın size sağlamış olduğu imkanlar sayesinde  bu dersi veren eğitmenler ile iletişime geçmeniz çok kolay!

Akışkanlar Mekaniği Özel Ders Fiyatları 

Akışkanlar mekaniği özel dersi almak istiyorsanız yapmanız gereken şey sitemize “ders almak istiyorum” seçeneği ile üye olarak seçtiğiniz kriterlere en uygun eğitimciye ders talebinde bulunabilir ya da genel bir ders talebi oluşturabilirsiniz. Genel ders talebinde ihtiyacınız olan kriterleri, bütçenizi ve ders almak istediğiniz konumu belirterek daha fazla eğitmenin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Özel ders alanında her talebe ve bütçeye göre uygun eğitmen bulabilmek mümkün. Özel ders ücretleri; şehir, eğitmenin uzmanlık seviyesi, deneyimleri ve eğitim geçmişi veya sizin taleplerinize bağlı olarak değişmekte olup ortalama 90-300 TL civarındadır. Özel ders süreleri de yine her etmene göre değişmekte olup ortalama 60-90 dakika civarındadır

Akışkanlar Mekaniği Dersleri Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Akışkanlar mekaniğine hakim ve bu konuda ders verebilecek nitelikte olduğunuzu düşünüyorsanız yapmanız gereken sitemize üye olarak bir eğitimci profili oluşturmanız. Profilinizi oluştururken gerekli kriterleri detaylı bir şekilde doldurmanızda büyük fayda vardır. Özellikle size özel kriterlerin sizi ön plana çıkaracağını unutmayın. Örneğin daha önce vermiş olduğunuz dersler, katıldığınız seminer veya kurslar, mezuniyet dereceniz, yaptığınız araştırmalar veya yazdığınız makaleler size eğitmenler arasında ön plana çıkaracaktır. Ayrıca yazacağınız blog yazıları ve sosyal medyada Özel Ders Alanı’nı etiketleyerek yapacağınız paylaşımlar da sizi daha tanınır kılacaktır.