9.Sınıf Biyoloji Konuları - En Günceli

Yazar: Sefa Ö. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 6565
9.Sınıf Biyoloji Konuları - En Günceli
S on müfredata göre 9. sınıf biyoloji konuların listesini ve kaç ünite olduklarını sizler için hazırladık!

Merhaba değerli öğrenciler. Sizlere 2020-2021 eğitim-öğretim yılında uygulanacak olan en güncel ve en yeni olup, MEB müfredatına göre hazırlanmış 9.sınıf Biyoloji konularını hazırlayıp, listeledik. 

9.sınıf yani lise 1 Biyoloji müfredatı, 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere toplamda 3 ünite, 5 konu ve 72 ders saatinden oluşmaktadır. Bu blog yazımızda sizlere 9. sınıf yani lise 1 Biyoloji konularını liste liste paylaşacağım ve ortaokul fen bilgisi konularına ek olarak yeni hangi konular ekleniyor bunları hep birlikte inceleyeceğiz. Şunu söylemeden geçemeyeceğim. 9.Sınıf liseye ilk adımdır ve ortaokulun devamı olup fen bilgisi kategorisi fizik-kimya ve biyoloji olarak ayrılmaktadır. Ayrıca yeni göreceğiniz Biyoloji konuları eklenmektedir. O sebepten düzenli tekrar yapmalısınız ve bol bol farklı kaynaklardan Biyoloji üzerine değişik tarzda sorular çözmelisiniz.

Size Biyoloji ile ilgili küçük bir sır vermem gerekirse, 9.Sınıf’tan itibaren aldığınız bütün notları saklayın ve üniversite sınavına hazırlanırken bu notlarınızı dönem dönem tekrar ederek, konularınızı üniversite sınavına kadar iyice pekiştirin. Aldığınız notları güzel ve özenli bir şekilde ayrı ayrı yazınız.

Fen Bilgisi artık ayrıldı ve gelin güncellenen yeni müfredat kapsamında 9.Sınıf Biyoloji konularının tamamını birlikte inceleyelim. Tam ve güncel bütün konulara aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 

 

9. Sınıf Biyoloji Konuları ve Üniteleri 

  1. YAŞAM BİLİMİ BİYOLOJİ

  1. Biyoloji ve Canlıların Ortak Özellikleri

  2. Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşikler

Bu ünite toplamda 26 ders saati olarak işlenmektedir ve 9.Sınıf Biyoloji konularının %36.1’’ini kapsamaktadır.

 

 

  1. HÜCRE 

  1. Hücre

Bu ünite toplamda 22 ders saati olarak işlenmektedir ve 9.Sınıf Biyoloji konularının %30.6’sını kapsamaktadır.

 

 

  1. CANLILARIN DÜNYASI

  1. Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması

  2. Canlı Alemleri ve Özellikleri

Bu ünite toplamda 24 ders saati olarak işlenmektedir ve 9.Sınıf Biyoloji konularının %33.3’ünü kapsamaktadır.

 

 

9. Sınıf yani lise 1 Biyoloji konularını güncel bir şekilde listeledik. Biyoloji ezber gibi görünsede aslında mantıklı bir birlikteliği var. Konular hep iç içe ve mantığa dayanıyor. Tabi ki ezberlemeniz gereken yerler olacak ama en önemlisi mantıklı bir şekilde konuları birbiriyle bağdaştırıp anlamanız olacak. O yüzden notlarınızı çok güzel alın kendinizce bağlantılar kurun. Unutmayın bu konuların üstüne yeni konular gelecek ve 9. Sınıf Biyoloji konularını tam anlamıyla öğrenmeniz gerekmektedir.

Etiketler

Yazar

Sefa Ö.

***Online Birebir Matematik Dersleri veriyorum.  Velilerim benim en değerli referanslarımdır. Yorumlar kısmından geçmiş çalışmalarımızın bir kısmı hakkında fikir sahibi ola...

Benzer Yazılar
En Güncel 10. Sınıf Kimya Konuları

En Güncel 10. Sınıf Kimya Konuları

En güncel 10. sınıf kimya konuları ve ünitelerine listemizden ulaşabilir. 10. sınıf kimya dersine çalışma ile ilgili tüm detaylar burada!

Geometri Kaynak Önerisi; Doğru Kaynakla Geometri Nasıl Çalışılır?

Geometri Kaynak Önerisi; Doğru Kaynakla Geometri Nasıl Çalışılır?

Geometri kitap önerisi ve geometri kitap tavsiyelerini sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde geometri derside başarı sizinle.

Yazım Kuralları Konusunda Çıkan Sorular ve Cümlelerin İncelenmesi

Yazım Kuralları Konusunda Çıkan Sorular ve Cümlelerin İncelenmesi

Yazım kuralları konusunda son 20 yılda çıkan sorular ve cümlelerin incelenmesi sizler için hazırladık. Yazım soruları hakkında tüm detaylar burada.

9.Sınıf Fizik Konuları - En Güncel Liste

9.Sınıf Fizik Konuları - En Güncel Liste

Güncellenen MEB müfredatına uygun 9. sınıf fizik konuları sizlerle! Bu yazımızda en güncel 9. sınıf fizik konularını inceleyebilir ve çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?