Yöneylem Özel Ders

çizgi

Yöneylem Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 8 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

İstatistik Ve Matematik Öğretmeni

Özge D.

(7 üye yorumu)
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik Mezunu
Eskişehir - Tepebaşı
İstatiksel analiz ,ekonometri,yön eylem,python veri bilimi ile tanı...

Uzman Öğretmen

Hüseyin Ç.

(3 üye yorumu)
Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Pendik
Her seviyeden öğrenciye profesyonel anlamda ders vererek istenilen b...
Sayısal Ve Teknik Dersler Öğretmeni
fırat D.

(10 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği(İngilizce) Mezunu
İstanbul - Pendik
Üniversiteye hazırlık lise ve üniversite derslerinde yardımcı ol...
Matematik, Istatistik, Yöneylem Araştırması,
Begüm nur D.

(7 üye yorumu)
Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Mezunu
Gaziantep - Şahinbey
Yöneylem Araştırması, Mühendislik Ekonomisi...
Matematik Öğretmeni
Dilay Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Öğrencisi
İstanbul - Şişli
Son sınıf öğrencisiyim.Sabırlı ve pozitif enerji seven biriyim....
Matematik Öğretmeni
Duygu E.

(0 üye yorumu)
Haliç Üniversitesi Matematik(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Haliç Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum. Matematik böümü...
Matematik Öğretmeni
Merve E.

(1 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunu
İzmir - Buca
İlkokuldan üniversiteye her seviyeye uygun yenilikçi bakış açıy...
Mühendislik Dersleri
merve P.

(0 üye yorumu)
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
İzmir - Foça
Online sınav yardımı için mail adresime mesaj atınız mpatlar@etu...


Yöneylem Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Yöneylem Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfet!

YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI NEDİR?

Yöneylem araştırması (Operational Research), belirli kısıtların olduğu durumlarda, belirli bir amaca yönelik en uygun çözümün veya çözümlerin bulunması için geliştirilmiş yöntemlere denir. ‘OR’ olarak kısaltılır. Yani sorun çözme ya da karar verme bilimi olarak da bilinir. Belirli bir hedefi veya hedefleri gerçekleştirmek için birlikte çalışan,birbirine bağlı bileşenlerin oluşturduğu düzen sistemidir.

Yöneylem araştırması, gerçek hayat sistemlerinin matematiksel modellerle temsil edilmesi, gösterilmesi ve en iyi çözümü bulmak için, kurulan bu matematiksel modellere sayısal yöntemler (algoritmalar) uygulanmasıdır. Bu matematiksel modellemeler, çözüm odaklı olmalıdır. 

Yöneylem araştırması; bir organizasyon veya yapı içerisinde, operasyonların koordinasyonu ve yürütmesi ile ilgili oluşan karmaşık sorunlar için fikir üretmede matematiksel modelleme, algoritma ve istatistik gibi bilimsel yöntemleri kullanan bir bilimdir. Oluşan soruna bilimsel olarak en uygun çözümü sağlamak için, yöneylem araştırması kullandıktan sonraki hedef, organizasyonun performansını iyileştirmek ve optimize etmek olmalıdır.

Yöneylem araştırması II. Dünya Savaşı sıralarında kullanılmaya başlanmıştır. Yöneylem araştırmasının isminde geçen İngilizce "Operation" kavramı, II. Dünya Savaşı sırasındaki askeri operasyonları anlatmak için kullanılmıştır. Yöneylem araştırması, ülkemizde 1969 yılına kadar Harekat Araştırması olarak kullanılmıştır. Türkiye'de öncelikle askeri kurumlarda, daha sonra üniversiteler de ve daha sonra da kamu kurumlarında kullanılmaya başlanmıştır. Yöneylem Araştırması Derneği'nin (YAD) kurucuları arasında da yer alan Halim Doğrusöz'ün önerisiyle bu bilim dalı Yöneylem Araştırması olarak kabul edilmiş ve bu şekilde tanınır hale gelmiştir.

Yöneylem araştırması, mühendislik dallarından endüstri mühendisliği ile yakından ilişkili olan bir derstir. Endüstri mühendisleri, araştırmalarına mühendis bakış açısıyla bakarlar ve yöneylem araştırması tekniklerini başlıca araç olarak kabul ederler. Yöneylem araştırmacıları tarafından kullanılan öncelikli araçlar ise rassallık, kuyruk kuramı,istatistik, karar analizi,optimizasyon, oyun kuramı, çizge kuramı ve simülasyondur. Bu alanların birçoğu sayısal alt yapıda olduğundan dolayı yöneylem araştırması bilgisayar bilimleri ile de ilgili olan bir alandır. Dolayısıyla yöneylem araştırmacıları özel olarak kendilerinin yazdığı ya da hazır olarak kullanacakları yazılımlar kullanırlar.

Bu sayfamızı sizler için hazırladık. Yöneylem araştırması özel ders sayfamız sayesinde, bu alanda özel ders veren eğitmenlere ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilir onlara sorular sorabilir ve özel ders alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz. 

YÖNEYLEM ÖZEL DERS ALACAK OLANLARA TAVSİYELER

Yöneylem araştırması dersleri, genellikle mühendislik alanlarında gösterilen seçmeli veya zorunlu olarak okutulan bir derstir. Başta Endüstri Mühendisliği olmak üzere, Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik bölümü gibi alanlarda sıkça karşımıza çıkan bir derstir. Bu dersi başarıyla tamamlayan kişiler iş hayatlarında büyük bir ivme yakalarlar. Nitekim karşılaşılabilecek sorunlara matematiksel modellemeler ile çözüm bulmayı hedefleyen bir daldır yöneylem araştırması. 

Yöneylem araştırması, mühendisliğinizi veya analiz sürecinizi etkileyecek bir alan olduğundan başarılı bir şekilde, anlayarak, öğrenerek ve uygulayarak geçmelisiniz. Yoksa alanınızda birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Okulda yöneylem derslerinizi iyi bir şekilde dinlemeli,eksik kaldığınız veya anlamadığınız noktalarda alanında uzman kişilerden yöneylem araştırması özel dersleri alabilirsiniz. Sayfamız yöneylem özel ders alacak ve bu dersi verebilecek eğitmenler için hazırlanmıştır. 

Yöneylem araştırması üzerine özel ders almak istiyorsanız sayfamızda hemen gezinmeye başlayabilirsiniz. Dilediğiniz öğretmenden ders talebinde bulunarak ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

YÖNEYLEM ÖZEL DERS ALACAK OLANLARA TAVSİYELER

Yöneylem özel dersleri Türkiye’de sıklıkla tercih edilen bir özel ders alanıdır. Diğer bir adıyla yöneylem araştırması olarak bilinir ve birçok bölümde zorunlu veya seçmeli olarak okutulmaktadır. Sitemiz sayesinde birçok yöneylem üzerine özel ders veren eğitmen yöneylem araştırması özel dersleri verebilmektedir. Sizde yöneylem araştırması özel ders vermek istiyorsanız hemen sitemiz üzerinden ücretsiz eğitmen (ders veren) profili oluşturabilirsiniz. Profil oluşturduktan sonra gelebilecek taleplerde sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Yöneylem araştırması dersi üniversite düzeyinde bir ders olup, herkes tarafından bu ders verilemez. o yüzden biz hocalarımızı donanımlı, kaliteli ve alanında uzman bir kadrodan oluşturuyoruz. Sizde bu ailenin bir parçası olabilirsiniz. Hemen tıklayıp profil oluşturun ve yöneylem özel ders verenler arasında yerinizi alın. İster birebir ister online yöneylem özel dersleri verebilirsiniz. Daha fazla bilgi için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

YÖNEYLEM ÖZEL DERS FİYATLARI NEDİR?

Yöneylem araştırma dersleri, üniversite düzeyinde gösterilen mühendislik dersleridir. Genelde mühendislik öğrencileri veya istatistik bölümünde okuyan öğrenciler alır. Nitekim yöneylem dersleri zorunlu veya seçmeli olarak gösterilmektedir. Üniversite düzeyinde bir ders olması sebebiyle hem bu dersi anlatacak ya da yöneylem özel dersi verebilecek öğretmen bulmak kolay olmuyor, hem de bu dersi anlatabilmek kolay değildir. O yüzden öğretmenlerin tecrübesi ve donanımlı olması çok önemlidir. özel ders fiyatlarında birçok etken madde rol oynadığı gibi yöneylem özel ders ücretlerinde de değişkenlik olmasında da birçok faktör etkilidir. O sebepten fiyatlar öğretmenden öğretmene değişkenlik gösterir. Genellikle yöneylem özel ders fiyatları 100-200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ders almaya başlamadan önce fiyatı öğretmen ile konuşup netleştirmeniz gerekmektedir. daha fazla bilgi alabilmek için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.