Yan Flüt Özel Ders

çizgi

Yan Flüt Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 34 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Piyano Ve Yan Flüt Öğretmeni

Nedim E.

(3 üye yorumu)
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Nefesli ve Vurmalı Çalgılar Flüt Bö...

Ücretsiz Müzik Eğitmeni

Mersin S.

(9 üye yorumu)
Mezunu
Mersin - Yenişehir
Mersin'den çıktığımız bu yolda amacımız her yaş grubu ve kesi...
Müzik Öğretmenliği Abd
ZEYNEP C.

(4 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Mezunu
İzmir - Karşıyaka
ÇAĞDAŞ , İDEALİST , YARATICI , SAMİMİ...
Matematık-fızık Ogretmenı
Suleyman T.

(1 üye yorumu)
Yeditepe Üniversitesi Fizik(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Fatih
Uzman Fizik ve Matematik Öğretmeni - Pendik...
Müzik
Doğuş K.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Adana - Çukurova
5+ yıldır özel dersler ve özel ders merkezleri ile çalışmaları...
Yan Flüt Öğretmeni
Gizem E.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Kadıköy
10 senedir peofesyonel anlamda bu müziğin içindeyim....
Müzik Öğretmeniyim
KIVANÇ A.

(5 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Mezunu
Tekirdağ - Çorlu
Piyano Dersi, Yan Flüt Dersi, Güzel Sanatlar...
Müzik Öğretmeni
Gizem B.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Öğrencisi
Ankara -
Gazi Üniversitesi müzik öğretmenliği öğrencisiyim ve yan flüt ...
Yan Flüt, Saksafon Öğretmeni
Tarık Y.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Eyüp
Kendi yerimde ve ya online ders vermekteyim...
Müzik Öğretmeni
Ezgi A.

(3 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Mezunu
Hatay - İskenderun
piyano, flüt, org, yan flüt, müzik dersler için hemen başvurunu y...
Müzik Öğretmeni
Bel Canto S.

(0 üye yorumu)
Akdeniz Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
Ücretsiz deneme dersi...
Müzik Öğretmeni
Tufan Y.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Mezunu
Malatya - Battalgazi
merhaba Gazi üniversitesi müzik öğretmenliği son sınıf öğrenc...
Müzik Öğretmeni
Mihri Y.

(0 üye yorumu)
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mezunu
İzmir - Çiğli
Müzik Öğretmeninden Özel Ders...
Yan Flüt Ve Piano Eğitmeni
Gonca Ö.

(0 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunu
İzmir - Karşıyaka
19 yıldır çocuklara ve yetişkinlere özel piyano ve yan flüt ders...
Müzik Öğretmeni
damla ö.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
yan flüt ve piyano dersleri için başvuru yapabilirsiniz...
Müzik Öğretmenliği
Semih A.

(1 üye yorumu)
Harran Üniversitesi Mezunu
Mersin - Anamur
Müzik Eğitmeni Profesyonel Enstrüman Kursu Veren...
Müzik Öğretmeni
ERİNÇ Ş.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
Ankara - Keçiören
Hacettepe üniversitesi konservatuvar mezunuyum...
Müzik Öğretmeni
Beyza Ö.

(0 üye yorumu)
Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi
Kocaeli - İzmit
Keman, piyano,solfej ve şan eğitimi veriyorum...
Müzik Öğretmeni
TUĞÇE Y.

(0 üye yorumu)
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mezunu
Adana - Çukurova
Müzik kelimesini derslerimizde tam anlamıyla her yönüyle incelemek...
Müzik Öğretmeni
kıvanç A.

(1 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Mezunu
Tekirdağ - Çorlu
Müzik dersleri için talep oluşturabilirsiniz...


Yan Flüt Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Yan Flüt Özel Ders Alabileceğib Eğitmenleri Hemen Keşfet!

 Yan flüt bugün birçok insanın hayallerindeki müzik aletinden biridir. Hem estetik duruşu hem çıkardığı ses bakımından çok zarif bir enstrümandır. Tarihi çok eskilere ve Uzak Doğu coğrafyasına dayanmakla birlikte modern halini yan flüt temsil eder. Daha önceleri ahşap bir yapıya sahip olan flüt, günümüzde bakır, gümüş altın gibi madenlerden de yapılmaktadır. Aslında flüt denince aklımıza gelen okullarda öğretilen blok flüt olsa da asıl flüt yan flüt olarak adlandırılandır.

19.yüzyılda yaşayan Theobald Boehm döneminde flütle oluşturulan eserlerin ses bakımından yeterli görülmediği düşünülüyordu. Kendisi çok iyi bir müzisyen olan Boehm, becerisi ve teknik bilgileriyle günümüz modern yan flütüne en büyük katkıyı sağlamıştır. Alışılmış, rutinleşmiş seslerin dışında temsil edilmeyen ses çıkışları, ses oktavının genişletilmesi ile sağlanarak bugün kullanılan yan flüt ortaya çıkmıştır. Günümüzde hala okullarda öğretilen blok flüt üzerindeki delikler kapatılarak istenilen notalar elde edilir. Fakat blok flüt kullananların bildiği üzere yeterli ses uyumu ve çıkışı sağlanamaz ve sınırlıdır. Bu yüzden Boehm, kendi adıyla anılan sistemi geliştirerek tam anlamıyla bir ses uyumu sağlamak için deliklerin mesafesinde değişiklikler yapmış ve yeni bir mekanizme eklemiştir.  Yan flüt; ağızlık, gövde ve ayak kısımlarından oluşur ve gövde boyu ve ağızlık kısmı flütün boyuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin alto flütte uzunluk fazla olduğunda çalışın kolaylaşması için flüt tıpkı bir J şeklinde tasarlanmış ve böylece flütün kontrolü sağlanmıştır. Eski versiyon olan ahşap flütler hala üretimde olmasına rağmen kullanışlılık bakımından metal malzemelerden üretilenler çok daha yaygın olarak tercih edilir. 

Yan flüt çalmak zor mudur?

Öncelikle her şey irade ve istekte biter. Eğer herhangi bir tuşlu enstrümana yatkınlığınız varsa işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Fakat bunun olmaması sizi çıkmaza sokmaz, düzenli pratiklerle kısa sürede adapte olabilirsiniz. Belki çoğu yan flüt dersi alan öğrencinin zorlandığı gibi ses çıkışını sağlamakta zorlanabilirsiniz. Bunu sebebini nefes alıp-vermede sürekli diyaframı kullandığımıza bağlayanlar olsa da temel eğitiminizi iyi bir şekilde alırsanız yan flüte hakimiyetinizi de sağlamış olursunuz. Yan flütü elinize aldığınızdan itibaren ayna karşısında ağızlık kısmı ile pratik yapmak başlangıç için en idealidir. Ağızlık kısmına alışmak, sesleri çıkartabilmek zaman alacağından ilk aşamada buna alışmak gerekir. Ardından diğer parçaları da birleştirerek devam etmek kademeli bir öğrenme açısından daha faydalı olacaktır.

Yan flüt alırken nelere dikkat edilmeli

Elbette öncelikle ilk aşama bütçe kısmıdır. Bir bütçe belirlerseniz hedeflerinizi de sınırlandırmış olursunuz. Yan flütü tanıma ve alışma aşaması olarak düşük bütçeli bir flüt seçmek karlı olsa da kalite bakımından düşük olacağından sesleri tam çıkarmadığında kötü çaldığınızı düşünebilir ve motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Ses uyumu ve kalite bakımından düşük bütçeli flütlerden yana hayal kırıklığına uğramak şaşırtıcı değildir. Bu yüzden orta seviye bir flüt alarak hem ileri seviyelere gelene flütü tanımış ve hangisinin sizin için daha iyi olduğuna karar verirsiniz hem de düşük kalite bir flütle yaşayacağınız moral bozukluklarının da önüne geçebilirsiniz. Eğer geçici bir hevesten ziyade, profesyonel olarak yan flüt dersleri alacaksanız bütçenizi artırıp iyi kalite bir yan flüt almanızı öneririz. Yan flütleri incelediğinizde birden çok çeşidinin olduğunu göreceksiniz. Boyutlarına göre büyüdükçe ve kalınlaştıkça sesler de değişir ve kalınlaşır. Kontrbas, Blok, Tenor, Alto, Soprano ve Pikolo başlıca flüt türleridir. Bunlar arasından sizin için en iyi olanını bir müzik aleti uzmanıyla danışarak karar verip almalısınız.

Yan flüt dersi almak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Öncelikle ilk adım bir yan flüt edinmek ve ideal öğretmeni bulmaktır. Yan flüt tek başına öğrenilmesi teknik açıdan zor olacağından her zaman bir eğitmenle ilerlemek daha faydalıdır. Yan flüt alırken görsel zevkler veya bütçe en önemli etken olmasına rağmen bu konuda aceleci davranmayıp kesinlikle uzman birine danışılıp bütçeniz ve seviyenize doğrultusunda bir karar vermelisiniz. Sitemizde yan flütte uzmanlaşmış bir eğitmen bulunmakta olup yaşadığınız şehir ve bütçenize göre bir eğitmenle görüşerek yan flüt derslerinize başlayabilirsiniz. Yan flüt özel ders fiyatları 30-150 TL arasında olup şehir, uzmanlık seviyesi ve dersin süresi gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Yan flüt eğitmeniyim, özel ders vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle sitemize üye olup profil oluşturarak bu alanda özel ders almak isteyen öğrencilerimize kolayca ulaşıp onlara yardımcı olabilirsiniz. Aklınızdaki diğer sorular için dilerseniz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Profiliniz öne çıkmasını isterseniz yorumlar, blog yazıları ve Özel Ders Alanı’nı etiketleyerek yapacağınız sosyal medya paylaşımları çok faydalı olacaktır.