Takı Tasarımı Özel Ders

çizgi

Takı Tasarımı Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 5 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Tasarım/modelistlik/takı Tasarım/stilistlik/makrome

Gizem T.

(1 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı (M.T.O.K.) Mezunu
İzmir - Konak
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı lisans mezunuyum...

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Ayşen B.

(1 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mezunu
İstanbul - Beşiktaş
Tecrübeli Sanat Öğretmeni...
Resim Ve Kuaför
Zeynep H.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Eskişehir - Odunpazarı
Plastik ve görsel sanatlar el sanatları resim bölümü ve güzellik...
Satranç Antrenörü, Sanat Tarihi Ve Yaratıcı Drama Öğretmeni
Damla Y.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mezunu
Çanakkale -
her konuda tüm yaş gruplarıyla sıkı dialog kurma ve onları anlam...
Tarih Ve Sanatçı
sena ö.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Tarih Öğrencisi
Konya - Selçuklu
çift ana dal yapıyorum sanat ve tarih üzerine ders vermek istiyorum...


Takı Tasarımı Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Takı tasarlamak, sanat dünyasının en değerli kariyerlerinden biridir. Yaratıcı vizyonunuzu takılabilir somut bir sanat eserine dönüştürmek hem heyecan verici hem de tatmin edicidir. İnternet pazarlamacılığının sağladığı geniş olanaklarla, dünyanın her yerinden insanlar tarafından kullanılan ve sergilenen takı tasarımlarınızı görmek çok heyecan vericidir. 

Takı Tasarımı Nedir?

Hem kadınlar hem de erkekler, görünümlerini vurgulamak veya bir tür kişisel sembolizm olarak farklı takılar takarlar. Alyanslar, başlangıcı veya sonu olmayan bir daire ile ölümsüz aşkı sembolize eden mücevherlerin en iyi örneğidir. Kolyeler, yüzükler, küpeler ve bilezikler, erkeklerden çok kadınlarda her zaman popüler olmuştur. Vücut piercinginin artan popülaritesi ve kabulü sayesinde, insanların burun, dil, kaş ve vücudun diğer görünür yerlerine takmaları için çiviler ve küçük halkaların kullanımı da artmıştır.

Bir Takı Tasarımcısı Ne Yapar?

Takı tasarımcıları yeni bir mücevher parçası için konsept yaratır ve ardından onu üretmek için çeşitli teknikler kullanır. Tasarımlarını kağıda çizebilir veya oluşturmak için bilgisayar destekli bir tasarım (CAD) programı kullanabilirler. Değerli bir metal, mücevher yapımında kullanılan yaygın bir malzemedir. Nihai ürünü oluşturmak için mücevher tasarımcıları, taşı dökmek için metal ustalarıyla birlikte çalışmalıdır. Döküm işlemi tamamlandıktan sonra kuyumcular, farklı mücevherler oluşturmak için taşı birkaç parçaya bölerler. Metalden yapılmış takılar yaratmak, mücevher tasarımcısının bir metal ustasıyla ortaklaşa çalışmasını gerektirir. Bu kişi, onları bağlamak ve güçlendirmek için metal zincirleri lehimler. Bir metal ustası, mücevheri şekillendirilebilir hale getirmek için alev yeterince sıcak olana kadar bekler. Bu, onun bağlantılar oluşturmasına ve bir zinciri birbirine bağlamasına imkan sağlar. Metal döküm, mücevher tasarımcılarının kullanabileceği başka bir işlemdir. Altın ve gümüşü nikel, çinko ve bakırla karıştırarak bu malzemeleri sertleştirir, böylece bir mücevher parçası haline getirildiğinde dayanıklı kalırlar.

Boncuklar, mücevher yapımında yaygın olarak kullanılan başka bir malzemedir. Boncuklardaki birincil malzemeler kemik, kil, cam, plastik, kabuklar ve ahşaptır. Takı tasarımcıları, doğal biçiminde bir boncuğun içinden bir delik açar, üzerlerini boyar, deliklerden bir ip geçirir ve onları kolyelere ve diğer takı türlerine dönüştürür.

Mücevher kesme ve yerleştirme, mücevher tasarımcısı olmak isteyen kişiler için iki önemli beceridir. Kesme işlemi, bir elmas yüzüğün parçası haline gelen taş parçalarının kesilmesi gibi, mücevherlerin kırılmış veya çekici olmayan parçalarının orijinal biçiminde çıkarılmasını içerir. Ham maddeleri kestikten sonra mücevher tasarımcıları, kayayı daha sert bir yüzeye sürterek parlatır ve pürüzlü kenarları düzleştirir. Bir mücevher üreticisi bir mücevher parçası yerleştirdiğinde, onu metal bir kalıba yerleştirir.

Özel işler sunan takı tasarımcıları günümüz toplumunda giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle özel üretim bu alanın piyasasında çok daha kâr elde ettiren bir yönelimdir. İnsanlar, bizzat kendileri için yapılan tasarım kolye, tasarım bileklik, tasarım küpe, tasarım yüzük gibi takılara, kitlelere hitap etmek için üretilmiş bir şeyden daha fazla ödeme yapmaya isteklidirler. Kişiselleştirme, diğer birçok ürün türünde de belirgin olan bir trend. Takı tasarımı alanında en başarılı olanlar, iyi bir moda ve sanatsal anlayışa, el becerisine, tamamlanan ürünü görselleştirme yeteneğine, CAD- Bilgisayar destekli grafik-tasarım (Computer-aided design) eğitimine ve becerisine, sabit ellere ve net bir görüşe sahiptir. 

Takı Tasarımı Eğitimi

Takı tasarımı üniversitelerin Takı Tasarımı bölümlerinde 4 yıllık lisans eğitimi olarak okutulmaktadır. Takı tasarımı bölümü öğrencileri üniversitelerde başlıca şu dersleri görür: 

  1. Kültür Tarihi,

  2. Desen,

  3. Malzeme ve Teknoloji,

  4. Takı Üretim Teknikleri,

  5. Sanat Tarihine Giriş,

  6. Takı Tarihi,

  7. Bilgisayar Destekli Tasarım,

  8. Temel Sanat Eğitimi,

  9. Takı Tasarımı

  10. Girişimciliğin Temelleri

Takı Tasarımcıları Nerelerde Çalışır?

Takı tasarımcıları serbest meslek sahibi olabilir veya bir kuyumcu, tamirci veya üretim tesisinde çalışabilir. Zamanlarının çoğunu, işi yapmak için ihtiyaç duydukları fiziksel araçlarla çevrili bir tezgâhta geçirirler. Bunlar, meşaleler, lazerler ve çeşitli kimyasalları içerebilir. Çoğu mücevher tasarımcısının, çalışma istasyonlarında CAD yazılımı yüklü bir bilgisayar ve yeni mücevher parçalarının ön tasarımlarını oluşturmak için kullanılan diğer programlar vardır. Takıların boyutuna ve değerine bağlı olarak bazı tasarımcılar üretime almadan önce bir prototip oluşturur. Bu alandaki insanların yaklaşık yüzde 75'i tam zamanlı olarak bir yerde ve yüzde 40'ı kendi işyerinde çalışıyor. Kişiselleştirmedeki artan eğilim nedeniyle, birçok mücevher tasarımcısı internet üzerinden satışlarla başarıya ulaştı. Ayrıca yerel el sanatları ve tasarım şovlarında kendi ürettikleri takıları satabilir veya mağazalara satabilirler. Bazı parçaların yüksek dolar değeri nedeniyle, sergiler ve mağazalarda satılan diğer eşyalara göre mücevherlerde daha yüksek bir güvenlik seviyesi gereklidir.

Takı Tasarımı Özel Ders

Takı tasarımı gerek iş imkanları gerekse hobi edinmek amacıyla alınan özel derslerden biridir. Bu alandan alınan dersler sayesinde kişiler hem ilgi duydukları bir hobi hem de bir gelir elde edecekleri alana yönelebilirler. Özellikle son yıllarda kişiye özel tasarım ürün talepleri artmasıyla birlikte tasa tasarımcıları bu alandan iyi bir gelir edebilmektedir. Siz de takı tasarımına ilgili olduğunu düşünüyor ve bu alandan ders alarak kendinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız Özel Ders Alanı size birçok eğitmenle tanışma fırsatı sunuyor. Özel derslerle alacağınız takı tasarımı eğitimi size bu alanda ilerleme fırsatı sunacaktır. Yapmanız gereken sitemize üye olarak kriterlerinize uygun eğitmene ders talebi yollamak ya da genel bir ders talebi oluşturmak. 

Takı tasarım özel ders fiyatları ise seçilen eğitmenin yaşadığı şehir, uzmanlık seviyesi, deneyimleri vb. gibi faktörlere bağlı değişmekte olup 30-100 TL arasındadır.

Takı Tasarımı Özel Ders Vermek

Takı tasarımı eğitimi almış, gerekli diplomaya veya sertifikaya sahipseniz bu alanda dersler verebilirsiniz. Yapmanız gereken sitemize üye olarak bir eğitmen profili oluşturmak. Profilinizi oluştururken doldurulması gereken alanları özenli bir şekilde doldurmak sizin hakkınızda daha fazla bilgi sağlayacaktır. Özellikle ders işleme tarzınız, eğitim geçmişiniz, deneyimleriniz, alanla ilgili tüm çalışmalarınızdan eksiksiz şekilde bahsedin. Öğrencilerin sizi tercih etme sebeplerini göz önüne alarak bir profil oluşturmaya önem verin. Yanı sıra ders vermeye başladıktan itibaren öğrencilerinizden size yorum yapmasını isteyebilir ve ders verdiğiniz branşlarla ilgili yazacağınız blog yazıları ve Özel Ders Alanı etiketli sosyal medya paylaşımları da sizi ön plana çıkaracaktır.