Statik Özel Ders

çizgi

Statik Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 16 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Matematik Ve İnşaat Mühendisliği

Fatih P.

(24 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İzmir - Buca
İnşaat mühendisliğinde yükseklisans yapmaktayım, matematik ve in...

Sayısal Branş

İlayda K.

(0 üye yorumu)
Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği(%50 Burslu) Mezunu
Kocaeli - Gölcük
Bilgi için ulaşabilirsiniz...
Fizik Öğretmeni
Selim K.

(0 üye yorumu)
Uludağ Üniversitesi Fizik Mezunu
Erzurum - Palandöken
12 yıldır Fizik Öğretmenliği yapıyorum. İşimi seviyorum ve sev...
Mühendislik Lisans Dersleri
Mehmet A.

(6 üye yorumu)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İzmir - Bornova
Mühendislik teorik bilgi altyapısına tecrübeyle kazanılan bir mes...
Fizik Öğretmeni
Hakan O.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Fizik Mezunu
İstanbul - Sancaktepe
Boğaziçi Fizik, Marmara Yüksek lisans ve Doktora, Eğitim Koçu...
Matematik
Vehbi B.

(1 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Mezunu
Konya - Meram
Matematik benim ilk aşkım; vazgeçilmezim....
Genel Dersler
Ömer B.

(0 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği(İngilizce) Öğrencisi
İstanbul - Üsküdar
Hayal kurduğun kadarsın!...
Makine Mühendisliği Dersleri
Berkin B.

(0 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
Edirne - Merkez
Makine Mühendisliği Dersleri...
Sayısal Dersler
Beyza Ö.

(2 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Boğaziçi Mezunu - Lise ve Üniversite Seviyesi...
Matematik Öğretmeni
ALİ B.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Yıldız Teknik Üniversitesi son sınıf Gemi İnşaatı ve Makine M...
Matematik Öğretmeni
Esat Ö.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği (Teknoloji Fakültesi) Öğrencisi
Kocaeli - İzmit
Matematik öğretmeyi severim...
İlkokul-lise
Esma Vuslat G.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Mezunu
Ankara - Çankaya
Eczacılık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyiz...
İnşaat Mühendisliği Öğrenci
Naim Emir Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Zeytinburnu
İnşaat Mühendisliği, Matematik, Fizik, YKS, LGS, Kimya...
Mert A.

(1 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İzmir - Buca
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!
Matematik,fizik, İnşaat
Ömer Safa Ç.

(1 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Sarıyer
Sorumluluk sahibi işini ciddiye alan İTÜ'de başarılı bir son sı...
Fizik Öğretmeni
şemsettin K.

(0 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği(İngilizce) Öğrencisi
İstanbul - Sarıyer
fizik matematik alanında kendime güveniyorum, her türlü yardımcı...


Statik Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son DeğerlendirmelerStatik Dersleri Alabileceğiz Öğretmenler! 

Statik Nedir?

Statik fizikteki mekanik konusunun bir dalıdır. Uzayda kuvvetler etkisi altındaki cisimlerin dengesini, durağan cisimlerin durumlarını inceler. Üç ana büyüklüğe göre incelemelerini yapar, bunlar; kuvvet, uzay ve cisimdir.  Üniversitelerin mühendislik bölümlerindeki ana derslerden biridir. Özellikle de inşaat mühendisliğinin bel kemiği derslerindendir, bu yüzden öğrencilerin dersi alırken dersten olabildiğince faydalanması beklenilir. Çünkü bu mezuniyet sonrası teori ile kalmayıp mezunların iş hayatında devamlı olarak kullanacakları ve hayati önem arz eden konulardan biridir.  Her ne kadar çoğu inşaat mühendisliği öğrencisi ilk yıllarda aldığı bu derste çok zorlansa da dersin temelinin iyi oturtulması ile ders hem eğlenceli hale getirecek hem de ilerleyen yıllarda dinamiğin diğer konularını öğrenmede daha kolaylık sağlayacaktır. 

Siz de gökyüzüne uzanan yüksek gökdelenlere baktığınızda nasıl bu kadar sağlam bir şekilde ayakta kalabildiğini sorguluyor musunuz? Nasıl bir fizik kuralı onlarca katlı gökdelenleri ayakta tutmayı bize ispat ediyor? Fizik bize bu bilgiyi nasıl vermiş, fiziğin hangi konusu bu kadar sağlam ve sarsılmaz binalar yapmayı bize öğretiyor?

Statik Ne İşe Yarar?

Bir ev ya da bina yapılmaya karar verildiğinde bunun ilk aşaması o yapının tasarımı olacaktır. Dizaynı, dış ve iç görünüşü, odaların konumu ve büyüklükleri, çoğu zaman yapı sahibinin isteklerine göre tasarlanan iç düzen gibi konularla mimar ilgilenirken yapının ayakta kalmasını sağlayan inşaat mühendisleridir. Yani bir inşaat yapılacağı zaman elimizde iki şey olmalı; biri mimari proje, diğeri statik proje. Projede çalışan mühendisler evin statik analizi yapar. Analiz ardından öğrenilen şey evin rijit durumudur, yani terimsel anlamı ile eğilme, esneme durumu. Bazen evlerdeki kolonların ev sakinleri tarafından yıkıldığını ve evde zamanla çökme meydana geldiğini duyarız. Ya da başlangıçta iyi analiz edilmeyen ya da raporu yanlış hazırlanan veya yanlış yorumlanan statik sonucunda duvarlarda çatlaklar oluşur, bu depremlerle ya da zaman içerisinde yapının zayıflamasından kaynaklanır ve çökme ile sonuçlanır. Çünkü evin herhangi bir dış kuvvete karşı sarsılmaz ve dayanıklı kalabilmesi için kullanılan malzemeler ve onu ayakta tutabilecek olan kolon, kiriş gibi hayati destekler yok olursa ev, içinde yaşayanlar için büyük bir tehlike haline gelir. Bu desteklerin nasıl ve nerede olması gerektiğini belirleyenler de statik projelerini yapan mühendislerdir. Bu da bize statik biliminin insan hayatındaki hayati önemini gösterir. Her gün inşa edilmekte olan binalar, gökdelenler ve diğer tüm yapıların statik analizi yapılarak denge durumları ölçülür ve sarsılma, yıkılma, eğilme gibi riskler engellenmeye çalışılır. Ancak elbette tüm bu riskler sadece statik analizlerle garanti edilemez, bu yüzden başka faktörlerin de analizleri ve gözlemleri yapılır. 

Statik Dersi Alacak Öğrencilere Tavsiyeler

Statik dersleri öğrencilerin üniversitede en çok zorlandıkları derslerden biri olduğundan dolayı bu dersi iyi bir şekilde öğrenmek isteyenlerin statik özel dersine talebi daha fazladır. Çünkü bu ders üniversite eğitiminde alelade derslerden biri değil, tam tersi iyi bir şekilde öğrenilmesi gereken bir derstir.  Aslında çok karmaşık ve zor gibi görünen bir ders olmasına rağmen iyi bir temel eğitimle kolay bir şekilde öğrenilebilen bir ders. Bu yüzden ön yargılarınızı kırın. Hiçbir branş anlaşılmaz değildir, sadece bazıları kolay bazıları zor öğrenilir. Bu yüzden fiziğin temel konularından biri olan statik de konuya hâkim eğitmenler yardımıyla üstesinden gelinebilecek bir derstir.

Statik dersini kavramakta zorlanıyor ya da daha iyi anlamak istiyorsanız, sitemizdeki statik dersi veren eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz. Bu dersin çoğu okulda kalabalık sınıflarda öğretilirken sıkıcı ve karmaşık öğretildiğinin bilincindeyiz. Fiziğin diğer derslerinde olduğu gibi statik konusu da hem çok zevkli hem de öğrenilmesi kesinlikle çok önemli olan bir derstir. İhmal edilmemeli ve sadece geçer not alınacak bir ders olarak görülmemeli. Sitemizde kayıtlı birçok statik dersi veren eğitmen mevcuttur, bunlardan yaşadığınız şehirdeki eğitmenle iletişime geçerek ders almanız çok kolay. Yapmanız gereken tek şey şehir ve branş seçerek listelenen eğitmenler arasından size uygun olanı seçip talep göndermeniz.

Statik Özel Ders Fiyatları

Ders süreleri eğitmene bağlı değişmekte olup 45, 60 ya da 90 dakikadır. Şehir, eğitmenin uzmanlık seviyesi ve deneyimleri fiyatta etkili olduğundan ücretler buna göre artıp azalmaktadır. Fakat genel olarak 60-200 TL arasında bir ücret skalası mevcuttur.

Statik özel dersi vermek isteyen eğitmenlerimizin izlemesi gereken yol ise, öncelikle eğer üye değilse sitemize üye olup bir profil oluşturmaktır. Profil oluştururken gerekli kriterlerin eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurulması ders arayan öğrencinin daha sağlıklı sonuçlar almasında faydalı olur. Özellikle iş deneyimleriniz, eğitim seviyeniz, branş üzerine çalışmalarınız, blog yazılarınız ve Özel Ders Alanı’nı etiketleyerek yapacağınız sosyal medya paylaşımlarınız ön plana çıkmanızda yararlı olur.  Bu yüzden bu bilhassa bu kısımların eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurulması gerekir.