Seramik Ve Çini Özel Ders

çizgi

Seramik Ve Çini Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 6 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Resim Öğretmeni

Hatice P.

(3 üye yorumu)
Süleyman Demirel Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Mezunu
İzmir - Karabağlar
Görsel Sanatlar Öğretmeninden Resim Dersleri...

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Ayşen B.

(1 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mezunu
İstanbul - Beşiktaş
Tecrübeli Sanat Öğretmeni...
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Yıldırım İ.

(1 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Alanında uzman ve tecrübeli bir görsel sanatlar öğretmeniyim....
Tarih Ve Sanatçı
sena ö.

(0 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Tarih Öğrencisi
Konya - Selçuklu
çift ana dal yapıyorum sanat ve tarih üzerine ders vermek istiyorum...
Çini&seramik Eğitmeni
Seval Y.

(0 üye yorumu)
Dumlupınar Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
2004 yılından beri aktif olarak hem üretimdeyim, hemde öğretmeye ...
Ressamım
ASLI A.

(0 üye yorumu)
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Beyoğlu
RESİM...


Seramik ve Çini Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Seramik ve Çini Eğitimleri Veren Kişilere Ulaş!

Seramik ve Çini yüzyıllardır tarihimizde köklü bir yere sahip olan en güzel sanatlardan biridir. Özellikle Geleneksel Türk Sanatlarında çini ve seramiğin yeri yadsınamaz. Çininin neredeyse tüm tarihi eserlerimizde; cami, hamam, çeşme vb. yapıları süslemek için kullanılması sadece geçmişe özgü değil. Bugün de hala modern yapılarda dahi kullanılmaya devam edilmektedir. 

Seramik, "pottery" (çanak çömlek) anlamına gelen Yunanca sözcükten gelir. Kil bazlı ev eşyaları, sanat eserleri ve yapı ürünlerine hepimiz aşinayız, ancak çömlekçilik, seramik dünyasının sadece bir parçasıdır. Günümüzde 'seramik' terimi daha geniş bir anlama sahiptir ve cam, gelişmiş seramikler ve bazı çimento sistemleri gibi malzemeleri de içerir. Kısaca açıklarsak, seramik pişmiş topraktır. Çeşitliliği ve kullanım alanları çok fazladır. Banyo lavabolarından diş için kullanılan seramik/porselen dolgulara denk geniş bir kullanım ağı vardır. 

Çini ise seramiğin bir türüdür. Seramik yapıldıktan sonra çini desenleri işlenerek oluşturulan esere çini denir.

Neden seramik ve çini öğreniyorsunuz?

Bu gibi soruların cevabı her zaman kişiden kişiye değişir. Elbette herkesin bir sebebi olmalı. Seramik ve çini öğrenmeye başlarken de genellikle seramik ve çininin görsel ve tarihi güzelliği büyük bir etkendir. Kadim bir geleneğin devamını sağlamak bir yana bu harika sanatı. Çini yapmaya başladığınızda çini desenlerine bakarak ister hazır çini desenlerinden örnek çıkarabilir isterseniz de kendi deseninizi tasarlayabilirsiniz. İlham konusunda zorluk yaşayacağınızı hiç sanmıyoruz, çünkü önünüzde çok geniş bir tarihi geçmişe sahip bir sanat tarihi yatıyor. Selçuklu çini desenleri ve Osmanlı çini desenleri sizin için büyük bir ilham kaynağı olacaktır.  Çinicilik, Selçuklu tarihinden de önce var olan ve devamlılığını Osmanlı çinileri ile devam ettirmiştir. Özellikle de çini denince akla gelen İznik çinisidir. Çini yapmayı öğrendikten sonra seramiğe geçiş yapmak isterseniz çini desenli seramik ile devam edebilirsiniz. Ya da direkt seramiğe başlarken de çini desenli seramik örneklerinden faydalanabilirsiniz.

Seramik-Çini - Özel Ders Almak

Günlük stresi azaltmak, yeni bir zanaat edinmek ve bir sanat dalında uzmanlaşmak için seçtiğiniz seramik-çini dersleri almak için sitemizi ziyaret ettiğinizde birçok eğitmenin bu branşta özel dersler verdiğini göreceksiniz.

Seramik-Çini - Özel Ders Ücretleri 

40-150 TL arasında olan seramik ve çini derslerimizden sizin için en uygun bütçeyi konum filtrelemesi yaptıktan sonra çıkan eğitmenlerinki ile kıyaslayarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca online ders seçeneği olan eğitmenlere de ders talebi gönderebilirsiniz. Bazı eğitmenlerin online ders ücretleri daha uygun olmaktadır.  

Seramik-Çini - Özel Ders Vermek

Seramik ve çini eğitimi almış -ister üniversitede isterseniz de dışarıdan- ve bu alanda bilgi ve deneyimlerinizi bu alana hevesli öğrencilere öğretmek ve bir gelire dönüştürmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Özel Ders Alanı öğretmenler ve öğrencileri bir araya getiren harika bir platformdur! Bir öğretmen profili oluşturarak kişisel ve ders vereceğiniz branşlara dair bilgilerinizi kolay ve pratik bir şekilde doldurduktan sonra size gönderilen ders taleplerini veya yayınlanan genel ders taleplerini inceleyebilirsiniz. Öğrencilerinizle çok kolay bir şekilde iletişime geçmenize olanak sağlayan Özel Ders Alanı’nda seramik ve çini özel derslerine başlamak için hemen şimdi üye olun!