Şan Özel Ders Verenler

çizgi

Şan Özel Ders Verenler Veren, Aşağıda Listelediğimiz 42 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

İngilizce / Yds Hazırlık / Şan /ses Eğitimi / Konservatuvar H.

Canan Ö.

(1 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Boğaziçili / Konservatuvarlı Dr. Akademisyen olarak Şan,Ses Eğiti...

Şan( Vokal) Öğretmeni, Piyano, Solfej Ve Rusça Öğretmeni

Nilay K.

(1 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Ümraniye
Sanat , spor ve yabancı dil alanlarinda aktif bir şekilde çalışı...
Müzik Öğretmeni
Elif A.

(5 üye yorumu)
Sakarya Üniversitesi Öğrencisi
Sakarya - Serdivan
Bilgiyi aktarmaya hevesli...
Müzik Öğretmeni
sena B.

(1 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Ataşehir
Merhaba, 7 senedir özel ders vermiyorum....
Piyano, Şan, Solfej, Drama, Kabak Kemane
İlknur Ç.

(1 üye yorumu)
Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi
Kocaeli - İzmit
Piyano, Şan, Solfej, Kabak Kemane eğitimi....
Müzik Öğretmeni
Türküsu H.

(1 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Öğrencisi
İstanbul - Ataşehir
Çocuklarla aram çok iyidir.Tecrübem çocuklara yöneliktir....
Müzik Öğretmeni
eda Y.

(0 üye yorumu)
Mersin Üniversitesi Mezunu
Mersin - Yenişehir
konservatuvar mezunuyum piano ve şan dersleri verebilirim...
Özel Şan Ve Enstrüman Öğretmeni
Berkay Ş.

(0 üye yorumu)
Ege Üniversitesi Öğrencisi
İzmir - Karabağlar
Özel şan ve enstrüman öğretmeni...
Müzik Öğretmeni
Ezgi A.

(3 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Mezunu
Hatay - İskenderun
piyano, flüt, org, yan flüt, müzik dersler için hemen başvurunu y...
Müzik Öğretmeni
Ece B.

(0 üye yorumu)
Uludağ Üniversitesi Öğrencisi
Bursa - Nilüfer
Müzik hαyαtın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir. / Mustafa Ke...
Sınıf Öğretmeni
Hatice H.

(0 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Beyoğlu
başarı tesadüf değildir...
Müzik Öğretmeni
Tuğçe sude G.

(1 üye yorumu)
Uludağ Üniversitesi Mezunu
Bursa - Nilüfer
Merhaba, Uludağ üniversitesi müzik öğretmenliği bölümü mezunu...
Müzik Öğretmeni
Emir D.

(0 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Hukuk Mezunu
İstanbul - Esenyurt
MÜZİKSİZ KALMAYAN MÜZİKLE İÇ İÇE OLAN BİR MÜZİSYENİM....
Müzik Öğretmeni
Bel Canto S.

(0 üye yorumu)
Akdeniz Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
Ücretsiz deneme dersi...
Yaşam Koçu
Kaan Ş.

(0 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrencisi
İstanbul - Şişli
Profesyonel...
Müzik Öğretmeni
Mihri Y.

(0 üye yorumu)
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mezunu
İzmir - Çiğli
Müzik Öğretmeninden Özel Ders...
Müzik Öğretmeni
Buse A.

(2 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Uzman Müzik Öğretmeni...
Müzik Öğretmeni
Adem A.

(0 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Mezunu
Gaziantep - Şehitkamil
Klasik Gitarda; Başlangıç (Sıfır) Seviyesi - İleri Seviye - Kore...
Müzik Enstruman Öğretmeni
Suadiye Ö.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Kadıköy
12 Yıldır Müzik, Çello, Keman, Piyano ve Nota Eğitimi Vermekteyim...
Müzik
Oğuz A.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Bestecilik ve Piyano mezunuyum....


Şan Özel Ders Verenler Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Özel Şan Dersleri Veren Eğitmenleri Keşfet!

Şan Dersi

Şan eğitimi, doğru ses kullanımını amaçlayan bir teknik eğitimdir. Şan dersleri doğru nefes ve beden kullanımı, ses perdelerinin doğru kullanımı gibi sesin profesyonel anlamda sağlıklı ve doğru olarak kullanılmasını öğretmeyi amaçlar. Şan derslerini elbette sadece ses sanatçısı olmak isteyenler değil aynı zamanda sesini doğru kullanmayı öğrenmek isteyen veya hobi olarak müzikle ilgilenenler hatta sadece rahatlamak isteyen kişiler de alabilir. Yanı sıra sesini aktif olarak kullanan öğretmenlerin de şan dersini almaları, ses kaslarının yorulmasını ve ses kısılmalarının önüne geçmelerine ciddi katkı sağlar. Özellikle ses ve sahne sanatçıları için şan eğitimi almak kaçınılmazdır, çünkü bu kişilerin açık alanda sesin nasıl dağıldığını veya kapalı alanda birçok kişiye sesin nasıl ulaştırılacağını bilmeleri gerekir. Şan derslerinde ilk aşama nefes alış şeklinin düzeltilmesidir. Öğrencinin diyaframdan aldığı nefesini teknik olarak doğru öğrenip pratikte de istisnasız bir şekilde doğru yapana kadar bu nefes dersleri devam eder. Daha sonrasında artık ses eğitimine sıra gelir. Bu aşamada ses tellerinin öğretilmesi, öğrencinin ses aralığının belirlenmesi, yüz kaslarının doğru kullanımı, ses renginin belirlenmesi gibi temel noktalara odaklanılır. Her eğitmen farklı bir tarzda eğitim verebilir, çünkü her öğrencinin ses geçmişi farklıdır. Bu yüzden belli bir ezberden gitmek ya da ses rengini ve tekniğini sevdiğiniz kişinin özelliklerinin kendinize aktarmaya çalışmak hatalı olacaktır. Çünkü öncelikle kendi ses renginizi bulmanız ve ona göre bir eğitim almanız gerekir. Şan dersleri takibi disiplinli ve eksiksiz yapılmalıdır. İlk zamanlarda eğlenceli olan dersler bir süre sonra yormaya ya da sıkmaya başlayabilir. Fakat bunun bir eğitim olduğunu ve aşamaların git gide zorlaşabileceğinin bilincinde ve yüksek bir motivasyona sahip şekilde derslere gidin. 

Ses aralığı nedir?

Ses aralığı kişilerin rahatlıkla çıkarabildikleri en ince ve en kalın notalar tespit edilerek bulunur ve temelde 6 ses renginden biri olarak tespit edilir, bunlar: Bas, Bariton, Tenor, Alto, Mezzo-Soprano ve Soprano. Bunlardan ilk üçü erkek, diğer üçü ise kadın sesidir. Bu ses renkleri kendi aralarında kalın ve ince olarak sınıflanır. Bas ve bariton en kalın erkek sesleridir ve tenor en ince erkek sesidir. Alto en kalın kadın sesiyken mezzo-soprano, alto ve soprano arasındaki ses rengidir. Elbette bu seslerin tayininde çıkarabildiğiniz en yüksek ve en alçak ses değil bunların en rahat şekilde çıkması önemlidir. Yani ses renginiz tamamen sizin rahat bir şekilde çıkarabildiğiniz sesler aralığında belirlenir. Bazı kişiler ses tellerine zarar verecek kadar zorlayarak pes ve tiz sesler çıkararak kendilerine bir ses rengi oluşturmaya çalışsa da bu zamanla ses tellerinde yıpranma ve hatta sesi kaybetme ile sonuçlanabilir.  Sonuç olarak şan derslerinden öncelikli olarak ses renginizin doğru tespiti çok önemlidir, çünkü ses renginin yanlış teşhisi kişinin derslerde zorlanmasına, sesinin boğulmasına ve ses tellerinin yıpranmasına kadar olumsuzluklarla sonuçlanabilir. Uç ses renklerinin karıştırılması mümkün olmasa da ara renkler uzman olmayan eğitimcilerin hatası yüzünden karıştırılabilir. 

Şan derslerinde neler öğretilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi şan derslerinin aslında en temelinde doğru bir diyafram kullanımı yatar. Nefesini doğru kullanabilen kişi ses çıkışlarını ve ses aralığını iyi ayarlar ve çıkarmak istediği sesi doğru nefes kontrolü ile kolaylıkla çıkarabilir. Yanlış nefes alışınızı düzeltmeniz ve sadece derslerde değil her nefes alışınızda düzgün bir nefes alış-verişi sağlamak kolay bir süreç olamayabilir. Fakat iyi bir şan eğitiminin temeli olan diyafram kullanımında pes edilmemeli ve süreç ne kadar uzun olursa olsun istikrar gösterilmelidir. 

Diyafram kullanımı ve nefes kontrolü derslerinden sonra ses egzersizi dersine geçilir. Bu derslerde öncelikle rahat bir ortamda hissetmeniz çok önemlidir. Çünkü egzersizler sizin çıkarabildiğiniz sesleri öğrenebilmede ve bunu yaparken gerilmeden ve strese girmeden yapabilmeniz çok önemlidir. Stres anında vücudumuzu kasarız ve gerilen kaslarımız ses çıkışımızı olumsuz etkiler. Bu yüzden adım adım; dudak, çene, dil hareketleri yapılır ve sizden birkaç hece veya taklit sesler ile en bas ve en tiz sesler arasında gidip gelmeniz istenir. İlk başlarda çıkamadığınız tiz sesleri bu egzersizler sayesinde daha temiz ve net bir şekilde çıkarabildiğinizi zamanla göreceksiniz. Ama unutulmaması gereken iki şey kesinlikle diyafram desteği ve konforlu bir ses çıkarmaktır. Bu yüzden diyaframın doğru kullanımı derslerde çok önem verilen bir konudur. Anlık çıkarabildiğiniz sesler değil her zaman net ve konforlu bir şekilde çıkarabildiğiniz sesler sizin ses aralığınızdadır. Bu yüzden derslerde kendinizi ses çıkarma konusunda bir yarışa sokmanız ya da kasmanız sizin zararınıza olacaktır.

Şan Dersi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Sesinizi doğru kullanmak ve şan dersleri almak istiyorsanız, Özel Ders Alanı size birçok eğitimci ile tanışma fırsatı sunuyor. Sitemiz üzerinden yaşadığınız şehir ve branşı seçerek listelenen eğitimcilerimizden istediklerinizle iletişime geçerek şan derslerine başlayabilirsiniz. 

Şan Dersi Fiyatları 

Şan dersi fiyatları yaşadığınız şehir, eğitmenin uzmanlık seviyesine göre değişmekte olup 40-150 TL civarındadır.

Şan eğitimi almış ve bilgilerinizi bu alana ilgi duyanlarla paylaşmak istiyorsanız Özel Ders Alanı üzerinden özel dersler verebilirsiniz. Siz de sitemiz kayıtlı sayısız eğitmenden biri olabilmek için öncelikle bir profil oluşturarak deneyimleriniz, eğitim geçmişiniz, dersi işleyiş tarzınız ve kişisel bilgilerinizden bahsederek şan dersi almak isteyen öğrencilere kolayca ulaşabilirsiniz. Profilinizi oluştururken özenli bir şekilde doldurmaya dikkat gösterirseniz öğrenciler sizin hakkınızda daha iyi bilgi edinebilir ve sizi talep etmeleri ihtimali artar. Ayrıca danışmak istediğiniz konularda ücretsiz danışma hattımızdan da yardım almayı unutmayın!