ogretmenv9y925
 • Yüz yüze
Nilüfer B. - Fen Bilimleri Öğretmeni

İletişimi kuvvetli, yaptığı işten keyif alan bir öğretmen :)

Antalya / Konyaaltı

10 Yıllık Tecrübe

Verdiği Dersler: Kid Care (Çocuk Bakımı),Fen Bilgisi +2 ders
Amasya Üniversitesi / Eğitim Fakültesi / Fen Bilgisi Öğretmenliği - Mezun
I

Işıl

Öğretmene gelen son yorum

Nilüfer hanımı diğer iyi öğretmenlerinden ayıran nokta; öncelikle çocuk neyi neden yapamıyor onu buluyor ; sonra onu düzeltmek için ne gerekliyse onu yapıyor;ve...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

 • 13 yıllık deneyimimle hazırladığım ders notları
 • Öğrencimin alt kazanımlarına göre özel ders programı
 • Öğrencinin yaş ve ilgisine göre dergi, video, belgesel önerileri
 • Yaşına göre sorumluluk bilincinin aşılanması
 • Öğrencimizin kariyer hedefi koymasına ve koyduğu hedefler doğrultusunda hareket etmesine yardımcı olma
 • Öğrencinin akademik düzeyine göre yayın önerileri
 • Haftalık ödevlendirme ve takip
 • Grup ders imkanı
 • Soru çözüm gün ve saatleri
 • Haftada iki dersten daha fazla ders almak isteyen öğrencilerime ekonomik destek

Neden Özel Ders Veriyorum

Farklı kurumlarda, farklı sayıda öğrenciyle çalıştım. 24 kişilik, 16 kişilik, 6 kişilik sınıflarda öğretmenlik yaptım. Özel derslerimde tekli, ikili ve üç kişilik gruplarla çalıştım. Öğretmenlik yapmaktan en keyif aldığım gruplar kurumlarda 6 kişilik sınıflar ve özel dersler oldu. Bunun sebebi her öğrenciyi gerçekten dinleyebilme imkanımın olmasıdır. 

Edindiğim tecrübelerin ışığında işimi en keyifli şekilde icra etmeyi tercih ettim. 

Tecrübelerim

Açıkçası 13 yıllık tecrübeme kaç öğrenci sığdırdığımı bilmiyorum.  Mutlulukla söyleyebilirim ki yıllar geçmesine rağmen haberleştiğim, görüştüğüm öğrencilerim var. Öğrencilerimden Eda Londra'da üniversite okuyor, Berk ODTÜ'de mühendislik okuyordu hayallerinin peşinden gidip doktor olmaya karar verdi, Ayşenaz çok yakında Almanya'ya Mikrobiyoloji okuma gidecek, Helin İstanbul'da, Zeynep Galatasaray Lisesi'nden yeni mezun oldu, Melisa Adem Tolunay Anadolu Lisesi'nde 1o. sınıf heyecanı içinde, Şebnem Güzel Sanatlar Fakültesi'ne hazırlanmaya başladı, Kamil Efe, Bartu, Ece Su, Nil, Serdar İstek Okulları'nın Lise kademesinde, Azra Antalya Anadolu , Duru yaratıcılığını kullandığı Bahçeşehir Fen-Tek Lisesi'nde hayatlarına yön veriyorlar. İsmini paylaşamadığım öğrencilerimden özrü bir borç bilirim. 

Sınav Koleji Türkiye geneli deneme sınavlarında Fen Bilimleri öğretmeni olduğum öğrencilerle birlikte  birincilikler elde ettik ve bebek bisküvisiyle kahvaltılar düzenledik. 

Sınav Koleji'nde İrem Öğretmenimizin önderliğinde uluslararası projeye katılarak İspanya ve Portekiz'i deneyimleme şansı yakaladık. Bir haftalık Portekiz deneyimimiz öğrencilerimizde kalıcı davranış değişiklikleri kazandırdı ve özgüven desteği sağladı. 

İstek Okulları'nda 6. sınıflarımızla 'Gezegenler' konulu öğrencilerimin hazırlayıp, sunduğu bir konferans organize ettim. Öğrencilerimizi akademik gelişimin yanında topluluk önünde konuşmalarını destekleyerek geleceğe hazırlamak istedim. Öğrencilerimin ve kurumumun desteğiyle hedefime başarıyla ulaştım. 

Eko okul programının planlama ve uygulamalarını gerçekleştirerek okuluma o yılın başarı sertifikasını ve bayrağını kazandırdım. 

Özel ders aracılığıyla tanıştığım öğrencilerimin ve velilerimin hepsinden pozitif bildirimler aldım. Dönütlerin bazılarına yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.. 

Hatta bazı velilerim ve öğrencilerimle yıllar geçmesine rağmen görüşüyoruz. Hepsine sevgiler.

 

Size Neler Kazandırabilirim

 • Akademik farkındalık seviyesinde artış
 • Fen bilimleri dersine ait kazanımların eksiksiz öğrenilmesi 
 • Aile içi iletişimde olumlu davranışlar
 • Öğrencinin yaşına uygun sorumlulukları davranış olarak edinmesini
 • İnterneti kullanım alanlarını pozitife yönlendirme
 • Yaratıcı Endüstri olarak tanımladığımız sanat ve spor dallarıyla tanışma ve deneyimleme imkanı
 • Öğrencinin mentör eşliğinde vakit geçirebileceği kişisel kütüphane ('NiLevi')
 • Soru çözüm günlerine katılarak 'akran öğrenme' deneyimini edinme
 • Evcil hayvan ve bitki bakımına dair farkındalık geliştirme
 • Öğrencimizin okul ve özel öğretmenleriyle iletişim kurma

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

Eğitim Fakültesi çıkışlı, Fen Bilimleri Öğretmenliği mezunuyum. 

4 yıl Antalya'nın en iyi dershanesi Özbilgi Dershanesi'nde Vahap Erdoğdu Öğretmenimizin önderliğinde ilk deneyimimi kazandım. 

6 yıl Sınav Koleji'nde ortaokulun tüm kademelerinde Fen Bilimleri derslerine girdim. Aynı zamanda 4. sınıfların Hayat Bilgisi Derslerine destek olmak için iki haftada bir derslerine girdim ve öğrencilerimizle laboratuvar çalışmaları yaptım.

2 yıl İstek Okulları Lara Kampüsü'nde ortaokulun tüm kademelerinde disiplinler arası müfredata uygun şekilde ders işleyerek öğrencilerimize Fen Bilimleri dersini sevdirdim. 

Bu 14 yıl içerisinde kreşlerde, yaz okullarında ve etüt merkezlerinde deneyim kazandım. Mental aritmetik, yaratıcı drama, zeka oyunları ...

Zekanın neşe içinde gelişerek meyve vereceğine inanıyorum. 

Dersleri Nasıl İşlerim

İlk iki, üç dersi öğrenci öğretmen ilişkininin kurulduğu ders olarak tanımlayabilirim. 

Sonrasına öğrencinin istek ve düzeyine ;konunun zorluk derecesine, öğrencinin devam ettiği okulun kullandığı yayınlara göre dersi planlarım. 

Biyoloji konularını görsel  eğitim kaynakları , belgeseller ve videolar kullanarak, kimya konularını kavram haritaları ve mini deneylerle, fizik konularını deneyim, mantığını kavrama ve bol soru çözümü şeklinde işlemeyi tercih ediyorum. 

İlkokul gruplarında öğrencimizin ihtiyacına , velimizin kazandırmak istediği kazanıma uygun ders planı yapmaktayım. 

Amacım; öğrencimle beni bir araya getiren zamanı, hedefler doğrultusunda en keyifli ve verimli hale getirerek kalıcı öğrenmeyi sağlamak. 

 

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Bu konudaki tavsiyelerimi madde madde sıralamak istiyorum. 

:) Öğrenci özel ders için zaman ayırmaya gönüllü olmalı. 

:) Özel ders alma sebebi net şekilde belirlenmeli ve öğretmenle açıkça paylaşılmalı. 

:) Öğrencinin kitap okuma, ödev yapma alışkanlıkları; devam  ettiği okulun ders işleyiş şekli,  ödevlendirme sistemi hakkında öğretmene bilgi verilmeli ve öğretmenden beklentiler açıkça belirtilmeli. 

:) Öğrenci, öğretmen, veli üçgeninde iletişim uyumu mutlaka sağlanmalı.

:) Öğrencinin, öğretmenin ders yapmayı tercih ettiği konuma gitme durumu velimiz tarafından tercih edilmeli. Bu davranış öğrenciyi derse hazırlamaktadır. Birey emek verdiği süreçte daha fazla farkındalık kazanmaktadır. 

:) Öğrencinin alt kazanım eksikleri doğrultusunda yapılan ders artış talepleri mutlaka değerlendirilmeli. 

 

 

 

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

Doğa Bilimleri Deneyimi - Fen Bilgisi : 45 dk - 600.00₺ |
Fen Bilgisi : 45 dk - 600.00₺ |
Kid Care (Çocuk Bakımı) : 90 dk - 1500.00₺ |
İlköğretim Takviye : 45 dk - 450.00₺ |
Ödev Destek : 45 dk - 450.00₺ |

Ders Verdiği Konumlar

Antalya:
 • Antalya Kemer
 • Kepez
 • Konyaaltı
 • Muratpaşa
 • Muratpaşa

Değerlendirmeler (20)

5.0

Öğretmen Değerlendirme
I

Işıl

Nilüfer hanımı diğer iyi öğretmenlerinden ayıran nokta; öncelikle çocuk neyi neden yapamıyor onu buluyor ; sonra onu düzeltmek için ne gerekliyse onu yapıyor;ve bunu talimatla yapmıyor;bizzat çocukla birlikte hareket ederek yapıyor….kendisinin zaten ergenlerle iletişimi çok güçlü ;çocuk ne yapması gerektiğini anlayarak kendini toparlamaya başlıyor……dünyanın en gelişmiş ülkelerinde öğretmenlik yapabilcek bilgiye ve vizyona sahip bir öğretmen… kızımın Nilüfer hanımla çalışmasını ayrıcalık olarak görüyorum…


ogretmenv9y925

Nilüfer B

<3


E

Eda S.

Nilüfer hocam dünyanın en iyi öğretmeni. Her konuda bana çok yardımcı oldu ve onun sayesinde çok güçlüyüm. Hayata karşı bakış açılarım, sınav ve derslerime karşı ön yargım değişti. Feni onunla daha çok sevdim ve sevmeye de devam edeceğim. İyiki varsın Nilüfer Hocam.


ogretmenv9y925

Nilüfer B

<3


Ç

Çınar B.

Bulabileceğiniz en iyi fenci, net! Hayatımı değiştirdi!


Ç

Çınar B.

Bulup bulabileceğiniz en iyi fenci, Net! Hayatımı değiştirdi!


ogretmenv9y925

Nilüfer B

<3


S

Salih S.

Beraber çalıştığım ve fırsatım olsa yine beraber çalışmak isteyeceğim. Öğrencileri hem bilişsel hemde akademik açıdan üst seviyeye taşıyabilecek tam öğretmen gibi öğretmen biri için buaraya fazladan birşey yazmaya gerek bile yok. Söz konusu fen ise ötesi Nilüfer öğretmendir.


E

Eylem K.

Nilüfer Öğretmen kesinlikle standart üstü, çalışkan, özverili ve yenilikçi bir öğretmen. Oğlumuza özellikle kişisel gelişimi ile ilgili kattıkları paha biçilemez.Oğlumuzla beraber bana çocuklarımla ilişkilerimle ilgili kattıklarının değeri benim için çok büyük.Oğlum ve benim için çok büyük bir şans. Her şey için çok çok teşekkür ediyoruz.


ogretmenv9y925

Nilüfer B

<3


A

Alim d.

Nilüfer Hoca cok akışkan ve cok anlatıcı bir sekile anlatım yapıyor cidden tavsiye ederim


G

Gözde Y.

Nilüfer Öğretmenimiz, kızımın LGS yolculuğunda hayatımıza girdi ve vazgeçilmez oldu. Kendisi çok başarılı bir eğitimci olmakla birlikte harika bir yol arkadaşı oldu kızıma. Sadece akademik anlamda değil, aynı zamanda koçluğuyla psikolojik olarak ayrı bir motivasyon sağladı. Kızımın sağladığı başarının büyük bir kısmını ona borçluyuz.


R

Rasime E.

Nilüfer öğretmen ile oğlumuzun LGS hazırlık döneminde tanıştık. Zor ve yorucu hazırlık boyunca çok keyifli dersler yaptılar. Aldığı derslerin akademik katkısını zaten sınav sonucunda gördük. :) Bizim için daha da önemli olan, öğretmen ve arkadaş olarak oğlumuza verdiği destek oldu. Nilüfer öğretmen, gençleri anlayan, onlarla aynı dili konuşabilen, akademik olarak çok başarılı bir öğretmendir.


A

Ahmet B.

Nilüfer hanım çok tecrübeli ve başarılı bir öğretmen, kızımın LGS hazırlığında çok faydası oldu, konu anlatımı ve yaklaşımı öğrencinin anlamadığı yerlere odaklanması mükemmel.


S

Selen B.

Nilüfer hocam kızımın bilim ve doğa sevgisini keşfetmesini sağlamış,merak duygusunu yeşerterek fen bilgisi dersini ,yaşam dersine dönüştürmüş çok kıymetli bir eğitimcidir.Fen bilgisi öğretmenliğinin yanında kızımın başından sonuna kadar lgs koçluğunu üstlenmiş;planlı,anlayışlı,çözüm odaklı yaklaşımı ve en büyük şansımız olan tecrübesi ile kızımın hayatına bambaşka bir kapı açan Türkiye derecesinin en büyük mimarı olmuştur.Ögrencisi ve danışanı olmak çok büyük bir şanstır.


D

Duru B.

Nilüfer Hocam öğrencilerini çok özenle takip eden, ortaokul hayatıma şekil vermiş öğretmenimdir. Öğrencilerinin gözünün taa içine bakar ve nasıl anladıklarını görür, bu yüzden sanırım öğrettiği her şey yıllardır kafamda çakılı kaldı :). Çok rahat ve yumuşak bir öğretme tarzı vardır, öğrencinin potansiyelini kullanabilmeye yönelik etkinlikler yaptırır hep. Sınav dönemi çalışması için de ideal bir öğretmen, hem fen öğretmeni hem de mentör olarak. Öğrencilik hayatım boyunca bende iz bırakan bir öğretmen :)


D

Duru D.

Nilüfer hoca hem kişilik olarak hemde öğretim açısından çok iyi bir hoca derslerde hiç sıkılmadan çok verimli ve keyifli ders yapıyoruz sınavlarımda ki artış bunun üzerine en büyük kanıtı. Derse hep çok heyecanlı gidiyorum herşeyden önce güler yüzü ve neşesiyle çok keyifli ders geçiriyoruz. Onunla tanıştığım ve dersimi ondan aldığım için çok mutluyum.


B

Belis Ç.

Nilüfer öğretmenim her şeyden önce kişiliğiyle kızıma rol model olmuştur. Öncelikle dersi sevdirir sonra çocuk öğrendiğini bile fark etmez. LGS deki başarısını onun hem iyi öğretmenliğine hem de koçluğuna borçluyuz. Hayatta hiçbir zaman geride bırakmayacağınız, hayatınızda hep tutmak isteyeceğiniz bir kız kardeştir. Bu sebeple oğlumu da onun değerli ellerine bırakmaktan çok mutluyum.


B

Belkıs ç.

Kendisi Güler yüzlü sevecen çocuklarımızın arkadaşı ve fen dersini sayesinde sevdik çoçuklarımızı iyi tanıyan ve mükemmel takip eden çok şanşlıyız .


E

Ennur S.

Nilüfer hoca bikere candır. Bana sadece fen alanında değil eğitim hayatımda da bir rol model oldu, ve kendisi fen bilgisi alanına hem hakim hemde kendi yaptığı yorumlar sayesinde konuları daha kolay anlamama ve sınavlarda full çıkarmamı olanak sağladığı için kendisine çok teşekkür ederim.


A

Ayşenaz K.

Fen bilimleri dersini sevmemi sağladı. Öğretmenlerimin arasında destek anlamında da ders anlamında da sahip olabileceğim en iyi öğretmen.


E

Esra K.

Tanıdığım en iyi öğretmen öğretmen olmak için doğmuş okuldan ayrıldığında veli olarak çok üzülmüştüm


E

Eymen Ş.

Gayet güzel ders anlatıyor. Çıkardığı özetler çok işime yaradı


E

Emine ş.

Hayatımın hocası


ogretmenv9y925

Nilüfer B

:)


Nilüfer Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Pazartesi:
 • 14:00 - 15:00
 • 15:00 - 16:00
 • 16:00 - 17:00
 • 17:00 - 18:00
Salı:
 • 14:00 - 15:00
 • 15:00 - 16:00
Çarşamba:
 • 14:00 - 15:00
 • 15:00 - 16:00
Perşembe:
Cuma:
 • 14:00 - 15:00
 • 15:00 - 16:00
Cumartesi:
 • 17:00 - 18:00
 • 18:00 - 19:00
 • 19:00 - 20:00
Pazar:
 • 13:00 - 14:00
 • 14:00 - 15:00

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

450

60 Dakikalık Ders

75 Öğrenci ile Etkileşime Geçti

Genellikle 1 saat içinde yanıt verir.

Bilgi: Online Akademimizde Son 48 saat içinde 536 farklı ders yapıldı.

Süper popüler: Son 48 saat içinde 305 kişi ders almak için başvuru yaptı.