Mukavemet Özel Ders

çizgi

Mukavemet Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 10 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Matematik Ve İnşaat Mühendisliği

Fatih P.

(24 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İzmir - Buca
İnşaat mühendisliğinde yükseklisans yapmaktayım, matematik ve in...

Sayısal Branş

İlayda K.

(0 üye yorumu)
Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği(%50 Burslu) Mezunu
Kocaeli - Gölcük
Bilgi için ulaşabilirsiniz...
Mühendislik Lisans Dersleri
Mehmet A.

(6 üye yorumu)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İzmir - Bornova
Mühendislik teorik bilgi altyapısına tecrübeyle kazanılan bir mes...
Matematik-fizik Eğitmeni
EMRE Ö.

(0 üye yorumu)
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrencisi
Van - Edremit
Ben Uçak Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim....
Matematik
Vehbi B.

(1 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Mezunu
Konya - Meram
Matematik benim ilk aşkım; vazgeçilmezim....
Makine Mühendisliği Dersleri
Berkin B.

(0 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
Edirne - Merkez
Makine Mühendisliği Dersleri...
İlkokul-lise
Esma Vuslat G.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Mezunu
Ankara - Çankaya
Eczacılık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyiz...
İnşaat Mühendisliği Öğrenci
Naim Emir Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Zeytinburnu
İnşaat Mühendisliği, Matematik, Fizik, YKS, LGS, Kimya...
Mert A.

(1 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İzmir - Buca
Henüz Hakkında Bilgi Girilmemiş!
Matematik,fizik, İnşaat
Ömer Safa Ç.

(1 üye yorumu)
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Sarıyer
Sorumluluk sahibi işini ciddiye alan İTÜ'de başarılı bir son sı...


Mukavemet Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


MUKAVEMET NEDİR?

Mukavemet, inşaat mühendisliği bölümü başta olmak üzere hemen hemen bütün mühendislik bölümlerinde okutulan,konsept olarak malzemelerin dayanımı üzerine inşa edilmiş bir derstir. Tarım işletmelerinde,mühendislik alanlarında ve daha birçok yerde, bitkisel ve hayvansal üretimin gerçekleştirilmesi sürecinde, elde edilen ürünlerin verim ve kalitesinin arttırılmasında çeşitli yapı ve tesislere gereksinim duyulmaktadır. Özellikle tarımsal yapılarda üretim aşamasında, istenen koşulların sağlanabilmesi için iyi bir planlama ve projeleme yapılması gerekir. Tarımsal yapılar için ilk hedef öncelikle üzerine gelebilecek iç ve dış kuvvetlere karşı dayanıklı olmalıdır.  Bu nedenle bir yapının sağlam ve ekonomik olarak projelenmesinde ve planlanmasında statik ve mukavemet hesapları çok önemli bir yer tutmaktadır.

Mukavemet, mekaniğin bir koludur ve kuvvet etkisi altında cisimlerin şekil değiştirme durumlarını inceler.  Bir yapıyı oluşturan taşıyıcı sistemlerin boyutlandırılmasında kullanılır.Bir mühendisin temel görevi, yapmaya başladığı yapının ya da işin emniyet, ekonomi ve estetik koşullarını sağlamaktır. Emniyet, bir yapı için en önemli özelliklerden biridir ve olmazsa olmazdır. Bu nedenle yapı, üzerine gelen yükleri güvenli bir biçimde taşıyacak sistemlere sahip olmalıdır. Yapı elemanlarının boyutlandırılmasında ise, yapıya öngörülen yükten bir miktar daha fazla yük etkiyeceği kabul edilir ve yapı ona göre hazırlanır. Böylece olası yük artışlarına karşı önlem alınmış olur.

Sizler için Mukavemet özel ders sayfamızı hazırladık. Bu sayfamız sayesinde, mukavemet özel dersi veren eğitmenlere rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Mukavemet hemen hemen her mühendislik bölümünde gösterilen bir ders olduğu için, hemen hemen birçok öğrenci bu dersi en iyi şekilde öğrenmelidir. Çünkü iş hayatında etkili olacaktır. Sizde eksiklerinizi kapatmak ya da detaylı bir şekilde konuya hakim olmak istiyorsanız mukavemet özel dersleri alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ise eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz görüşme sağlayıp,destek alabilirsiniz. 

MUKAVEMET ÖZEL DERS ALMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Mukavemet özel dersi özellikle mühendislik alanlarında okuyan öğrenciler için oldukça önem arz eden bir derstir. Bu dersi iyi bir şekilde öğrenmiş olan mühendisler, iş hayatlarında büyük fayda göreceklerdir. Başta inşaat mühendisliği olmak üzere hemen hemen her mühendislik alanında mukavemet dersleri gösterilmektedir. Mukavemet dersi veren öğretmenler, öğrencilerinin bu alanda iyi olabilmesi için mücadele ederler ve fazlasıyla uygulama yapmalarını isterler. Genelde yapıların emniyeti, maliyeti, planlaması gibi unsurlarda mukavemet derslerine ihtiyaç olur. O sebepten iyi bir mühendis olmak istiyorsanız, mukavemet derslerinize önem vermelisiniz. İyi bir şekilde öğrenebilmek için dersi derste dinlemek,not almak,uygulamalar yapmak çok önemlidir. Eksik kaldığınız noktalarda ise mukavemet özel dersleri alabilirsiniz. Öğrenciler bu alanda statik ve mukavemet özel dersi veren öğretmenlere ihtiyaç duyarlar ve ders talebinde bulunurlar. 

Sizlerde bu sayfamız sayesinde statik ve mukavemet özel dersi veren öğretmenlere ulaşabileceksiniz. Yapmanız gereken, karşınıza çıkan öğretmenleri incelemek,araştırmak,fiyat karşılaştırması yapmak,sorular sormak ve mukavemet özel dersi alacağınız öğretmene karar vermek. Karar verdikten sonra öğretmenin profilinden ders talebinde bulunabilirsiniz. Öğretmen size dönüş yaptığında ise eksik konularınızı onlara iletin ve derslere başlayın. Derslerinizi birebir veya online olarak alabilirsiniz. Her ikisi içinde geçerli olmak üzere, derslerde aktif olmanız, anlamadığınız yerleri sormanız çok önemlidir. Umarız aldığınız statik ve mukavemet dersleri sayesinde daha da başarılı olursunuz. Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. 

MUKAVEMET ÖZEL DERS VERMEK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Mukavemet özel dersi, genel manada kapsamlı ve zevkli bir derstir. Bu ders genellikle mühendislik alanlarında zorunlu veya seçmeli olarak gösterilmektedir. Üniversite düzeyinde gösterilen bir ders olduğu için, mukavemet dersini her eğitimci ya da her öğretmen veremez,anlatamaz. Donanımlı,bilgili ve tecrübeli olmak gerekmektedir. Bu dersi genellikle akademisyenler anlatabilmektedir. Mühendislik alanında mukavemet dersi verebilen eğitmenler bulunmaktadır. Bu eğitmenlerin birçoğu mukavemet dersi üzerine özel ders de verebilmektedir. Mukavemet özel ders verenlerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bunlar öncelikli olarak alanına hakim bir eğitmen olmak. Nitekim herkes mukavemet özel ders veremez. Bu dersi bilmek, öğrenmek farklı bir olaydır ve anlatıp,öğretmek çok farklı bir olaydır. O yüzden anlatabileceğini düşünen,alanında iyi eğitmenler mukavemet özel ders verebilmektedir. sayfamız üzerinden ücretsiz olarak mukavemet özel ders sayfasında görüneceğiz bir profil oluşturabilirsiniz. Sonrasında gelebilecek ders taleplerini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi alabilmek için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

MUKAVEMET ÖZEL DERS FİYATLARI

Mukavemet dersleri, inşaat mühendisliği başta olmak üzere birçok mühendislik bölümlerinde zorunlu veya seçmeli olarak gösterilen bir derstir. Öğrencilerin birçoğu bu dersten sorumludur. Haliyle eksikler veya soru çözüm ihtiyaçları oluşan öğrenciler, mukavemet özel ders talebinde bulunmaktadırlar. Sayfamız sayesinde mukavemet özel ders verebilen eğitmenleri görebileceksiniz. Bu öğretmenler arasında fiyat karşılaştırması yapıp karar verebilirsiniz. Mukavemet özel ders ücretleri öğretmenlerin tecrübelerine göre değişkenlik gösterecektir. Ortalama olarak düşündüğümüzde mukavemet ders fiyatları 120-250 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar öğretmenlerin belirledikleri fiyatlardır. Sizlerde hemen bu fiyatları karşılaştırıp, mukavemet özel dersi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.