Modelistlik Ve Stilistlik Özel Ders

çizgi

Modelistlik Ve Stilistlik Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 3 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Tasarım/modelistlik/takı Tasarım/stilistlik/makrome

Gizem T.

(1 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı (M.T.O.K.) Mezunu
İzmir - Konak
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı lisans mezunuyum...

Resim Öğtetmeni

Ece T.

(0 üye yorumu)
Yeditepe Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Beykoz
Resim hayatım, hayatım resim....
Piyano, Şan, Oyunculuk, Drama, Solfej
İrem A.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
Ankara - Çankaya
Piyano, Şan, Oyunculuk, Drama, Solfej - Ankara...


Modelistlik ve Stilistlik Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Modelistlik ve Stilistlik Özel Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfet!

Modelistlik ve stilistlik, tekstil ürünlerinin üretiminde ana rollere rahip branşlardır. Kesinlikle birbirleri ile bağlantılı bir şekilde çalışırlar ve işleri birbirinden ayrılsa da stilistler modelistlik, modelistler stilistlik yapabilir. 

Modelistlik Nedir?

Modelistlik, moda tasarım bölümünün eğitim dallarından ve bu bölüm öğrencilerinin öğrenmek zorunda olduğu veya moda tasarım işi ile ilgilenenlerin yaptığı bir iş alanıdır. Ayrıca modelistlik kursu veya sertifikalı programlar vs. tamamlanarak da modelistlik yapılabilir. Moda tasarımın 3 aşama vardır: elde çizim, kalıp çıkarma ve dikim aşaması. Modelistler, tasarımcının tasarlamış olduğu ürünün tasarım sonrasından üretime kadarki süreçte görev alır. Yani tasarlanan ürünün üretime geçebilmesi için ölçülere göre modelinin çıkarılması, örnek ürünün elde edilmesi gibi işler modelistin görevidir. Modelistler tasarlanan ürünün üretilmeden önce numunesini çıkarır. Ürünün kalıbını çıkarılarak numune oluşturulur ve bu numuneye göre üretime geçilir. Bu yüzden modelistlerin hatasız bir üretim süreci için numune üzerinde dikkatli bir şekilde çalışması gerekir. 

Stilistlik Nedir?

Giyilecek ürünlerin tasarımını belirleyen kişiye stilist denir. Giysileri tasarlamak ve bu tasarımı çizime dökmek stilistin işidir. Yukarıda modelistin yaptığı işi anlatırken tasarımdan sonraki süreçte görevli olduğundan bahsetmiştik. Yani giysilerin üretimini aşama aşama düşünürsek o halde şu şekilde açıklayabiliriz: Ürünler stilistler tarafından tasarlanır ve modelistler tarafından kalıbı çıkarılarak üretime yollanır. İyi stilistler, moda bilgilerini çekici görüntüler ve kıyafetler oluşturmak için kullanır, çalıştıkları markayı vurgular ve görsel bir mesaj verirler. 

Moda stilistleri kişiler, moda evleri ve giyim markaları için çalışır. Ana sorumlulukları arasında moda tavsiyeleri vermek, fotoğraf çekimlerindeki modeller veya televizyon ve filmdeki aktörler için kıyafet seçimi ve koordinasyonu sağlamak, sahne ve aksesuarları seçmek ve onları çekimler için hazırlamak vardır.

Stilist Türleri

Her biri bir kişinin, ürünün veya çevrenin olumlu iletişiminde ve tanıtımında hayati bir rol oynayan farklı stilist türleri vardır.

Stilistler aşağıdaki alanlardan herhangi birinde çalışabilir:

Bir stilist olarak yapmanız gerekenler:

Modelistlik ve Stilistlik Özel Ders ve Ücretler

Modelistlik ve stilistlik alanlarında çalışmak istiyorsanız, moda tasarım öğrencisiyseniz ya da bunlara ilgi duyuyorsanız aradığınız eğitimler tam olarak bir tık uzağınızda! 

Sizlerin eğitmenlerle çok kolay bir şekilde iletişim kurmanız için tasarladığımız sitemiz sayesinde, dilediğiniz eğitmene ders talebi yollayarak ya da taleplerinizi ve bütçenizi belirttiğiniz bir genel ders talebi ile derslerinize bağlayabilirsiniz. Hangi alanda eğitim aldığınız belirledikten sonra şehir filtrelemesi yapın, ardından şehrinizde ders veren eğitmenlerin profilini inceleyin ve karar kıldığınız eğitmenle iletişime geçin. 

Modelistlik ve Stilistlik Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

Modelistlik ve stilistlik özel ders ücretlerine baktığımızda ortalama olarak 50-70 TL arası olduğu görülmektedir. Ücretlerin belirlenmesi eğitmenlerin talepleri, bulundukları şehir ve ders süresiyle alakalıdır.

Modelistlik ve Stilistlik Özel Ders Vermek

Moda tasarımı bölümü mezunuysanız ya da modelistlik&stilistlik alanında paylaşabilecek ve ders verebilecek seviyede bilgi ve deneyime sahipseniz, Özel Ders Alanı’nda sizi bekleyen öğrencilerinizle iletişime geçin!

Sitemizde bir öğretmen profili oluşturarak kişisel ve eğitim bilgilerinizi girin, ardından belirtmek istediğiniz mesleğinize ve kişiliğinize dair tüm detayları doldurdun. Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra size gelecek ders taleplerini cevaplayın ya da genel ders taleplerini sık sık kontrol edin. Size uygun ders talepleri sistemden mesaj yoluyla bildirilecek olup bizzat size gönderilen ders talepleri için ise hem mesaj hem de mail gelecektir.