Moda Tasarımı Özel Dersleri

çizgi

Moda Tasarımı Özel Dersleri Veren, Aşağıda Listelediğimiz 2 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Tasarım/modelistlik/takı Tasarım/stilistlik/makrome

Gizem T.

(1 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı (M.T.O.K.) Mezunu
İzmir - Konak
Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı lisans mezunuyum...

Resim Öğretmeni

Tetiana D.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Sakarya - Adapazarı
Kapsamlı deneyime sahip profesyonel bir yabancı öğretmenden resim ...


Moda Tasarımı Özel Dersleri Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Moda Tasarımı 

Moda tasarımı, giyim sektöründeki çeşitliliğin ve üretimin tasarımcıların ilgi ve alakasını artırması ile son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Peki moda tasarımı nedir?

Moda tasarımı, giyim ve diğer yaşam tarzı aksesuarlarının oluşturulmasına adanmış bir sanat biçimidir. Modern moda tasarımı iki temel kategoriye ayrılmıştır: haute couture ve hazır giyim. Haute couture koleksiyonu belirli müşterilere adanmıştır ve bu müşterilere tam olarak uyacak şekilde özel boyuttadır. Hazır giyim koleksiyonları standart boyuttadır, özel yapım değildir, bu nedenle büyük üretim çalışmaları için daha uygundurlar. Ayrıca iki kategoriye ayrılırlar: tasarımcı / createur ve konfeksiyon. Tasarımcı koleksiyonları, benzersiz bir tasarımın yanı sıra daha yüksek bir kaliteye ve ücretlendirmeye sahiptir. Genellikle belirli bir felsefeyi temsil ederler ve satıştan ziyade bir açıklama yapmak için üretilirler. Hem hazır giyim hem de haute-couture koleksiyonları uluslararası podyumlarda sergilenir. 

Moda Tasarımının Tarihçesi

İlk moda tasarımcısı, 19. yüzyılda Charles Frederick Worth'dı. Paris'te moda tasarım evini kurmadan önce, giysiler isimsiz terziler tarafından yapılırdı ve moda standartları, kraliyet ailesinin giydiği stillerden türetilirdi. Worth, müşterilerine taleplerini takip etmek yerine ne giyeceklerini dikte eden ilk tasarımcıydı. Moda evi o kadar ünlendi ki, insanlar "House of Worth" dan olduklarını bildiklerinde tasarımlara bir yüz ve isim ekleyebildiler. Bu, bir ev tasarımcısının sadece kıyafet üretmekle kalmayıp aynı zamanda markanın sembolünü temsil etmesi geleneğinin başlangıcıydı.

Moda Tasarımcısı Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Moda tasarımı bir sanat biçimidir. Tasarımcı olarak çalışmak için sanatsal ve üretici bir kişiliğe sahip olmalısınız. Ayrıca çizimde iyi olmanız ve fikirlerinizi eskizlerle ifade edebilmeniz gerekir. Mutlaka harika bir sanatçı olmanız gerekmez, ancak renkleri, tonları ve tonları birleştirmek için bazı özel becerilere sahip olmanız gerekir. Ayrıca kumaşla çalışabilmeli ve tekstili  özgün bir şekilde kullanabilmelisiniz. Moda tasarımcıları iyi bir görsel hayal gücüne sahipler ve üç boyutlu düşünebiliyorlar ve fikirlerini giysilere koyabiliyorlar.

Moda tasarımcıları, moda pazarı gerekliliklerinin farkında olmalıdır. Yeni şeyler öğrenmekle çok ilgilenmeleri ve moda tasarım tarihi ve yeni trendler üzerine dergiler, dergiler ve kitaplar okumaları gerekiyor. Ayrıca sanata ilgi duymaları, sanat galerilerini ziyaret etmeleri ve fırsat bulduklarında her türden sanatçıyla etkileşime girmeleri gerekiyor. Bir tasarımcı aynı zamanda terzilik (kesim, döküm, dikiş vb.) Konusunda biraz bilgi ve deneyime sahip olmalı ve farklı kumaş kalite seviyeleri arasındaki farkı söyleyebilmelidir.

Moda tasarımında hedef kitlenin yaşam tarzının ve müşteri ihtiyaçlarının ve gereksinimlerinin iyi anlaşılması da gereklidir. Tasarımcılar iyi iletişim becerilerine sahip olmalı ve fikirlerini net bir şekilde ifade edebilmelidir. Ama en önemlisi, çok orijinal olmalı ve taze, yenilikçi fikirlere sahip olmalılar.

Tekstil sektöründe moda tasarımcısı olmak da büyük bir iş alanı. her ne kadar moda tasarım denildiğinde akla özel üretim, butik mağaza gelse de aslında bir çok moda tasarım mezunu hazır giyim alanlarında çalışmaktadır. Hazır giyimde belirli bir standardı yakalayabilmek için kesinlikle bir moda tasarımcı görüşüne başvurulur. 

Moda Tasarımı Bölümü  Dersleri

Moda tasarımı- Özel Ders Almak

Moda tasarım bölümü öğrencileri bazı derslerde zorlandıkları ve pratik yapmaları gerektiğinden dolayı özel derse ihtiyaç duyar. Özel Ders Alanı siz öğrencileri öğretmenler ile bir araya getirir ve size daha başarılı bir öğrenci olmanız için destek olacak öğretmenlerle buluşma imkanı sağlar. Moda tasarım özel derslerinden faydalanmak için sebebiniz yalnızca bölüm derslerinizde başarılı olmak olmayabilir. Moda tasarımda kendinize bir danışan arıyorsanız, meslekten biriyle iletişime geçmek için de özel ders alabilirsiniz. Özel derslerde danışmanınız size bir yol haritası çizer, nelere odaklanmanız gerektiğini belirler. Sitemize üye olarak ders almak istediğiniz eğitmene yüz yüze ya da online ders talebi gönderebilirsiniz. Ya da genel ders talebi oluşturarak eğitmenlerin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Moda Tasarımı Özel Ders Fiyatları 

Moda tasarımı özel ders fiyatları yüz yüze ve online olarak ayrılmaktadır. Yüz yüze derslerde fiyat aralığı 50-100 TL iken online ders ücretleri 50-80 TL aralığındadır.

Moda tasarımı- Özel Ders Vermek

Moda tasarım branşında bir eğitim geçmişiniz varsa ve bu alanda özel ders  almak isteyen öğrencilere ders vermek istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Birkaç adım ile dakikalar içerisinde profilinizi oluşturun ve gerekli bilgileri doldurun. Bundan sonrası öğrencilerin size yolladığı ders taleplerini değerlendirmek. Ayrıca sık sık genel ders taleplerini kontrol edin, branşınıza ve kriterlerinize uygun bir yüz yüze / online ders talebi olması dahilinde bunları değerlendirebilirsiniz. Unutmayın! Öne çıkan bir eğitmen olmanın yanı sitede aktif olmaktır. Yazacağınız blog yazıları ve sosyal medyada Özel Ders Alanı etiketli paylaşımlarla adınızı duyurabilirsiniz.