Focused Pupa: Odaklan, PupaCoin Kazan, Ödülleri Topla!

Yazar: Yasin G. | 09.09.2021 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 7498
Focused Pupa: Odaklan, PupaCoin Kazan, Ödülleri Topla!
F ocused Pupa uygulaması nedir. Odaklanma uygulaması sayesinde neler kazancaksınız. İşte tüm detaylar.

Son yıllarda sosyal medya ve mobil oyunlara karşı zaafımız nedeniyle elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımız bir şeylere odaklanmamızı inanılmaz zorlaştırdı. Hem ders çalışırken odaklanmanıza yardımcı olacak hem de topladığınız puanlarla ücretsiz ödüller alabileceğiniz bir uygulama var artık; Focused Pupa. Üstelik bu uygulama tamamen ücretsiz!

Yetişkinlerin bile telefon ekranında gereksiz uygulamalarda saatler harcadığını düşünürsek, sınavlara hazırlanan öğrencilerin ders çalışırken telefonlarından uzak kalamamaları gayet normal bir durum gibi gözüküyor. 

Focused Pupa Nedir?


Focused Pupa uygulamasının odaklanma motivasyonunuzu artırmak üzere düşünülmüş bir hikayesi var aslında. Odaklanma seansı başlangıcında size bir kelebek kozası veriliyor. Seansınız başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ettikçe kozanız bir tırtıla dönüşmeye başlıyor. Kozadan kelebeğe dönüşümün tamamlanması için odaklanma ekranında kalmanız ve süresini kendinizin belirlediği seansı başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Seans esnasında odaklanma ekranından çıkarsanız kelebeğinizin dönüşüm süreci yarıda kalıyor ve seansınız başarısız sayılıyor. Kelebeğinizi uçurmak için seansınızın başarılı bir şekilde sonlanması gerekiyor ki bu da sizi odaklanmaya devam etme konusunda motive ediyor. 

Seans esnasında beyaz ses olarak adlandırılan bir takım sesler ekleyip odaklanma deneyiminizi kafe ortamı, dalga, yağmur ve ateş gibi arka plan sesleri ile renklendirebiliyorsunuz. 

Her seansın sonunda odaklandığınız dakika kadar PupaCoin alıyorsunuz. Focused Pupa uygulamasında size verilen puanlara PupaCoin ismini vermişler. PupaCoin; kripto paraların revaçta olduğu şu dönemde uygulamaya farklı bir hava katmış.

Focused Pupa uygulamasında kazandığınız PupaCoin’ler ile uygulamanın kendi ödül mağazasından ücretsiz ödül alabiliyorsunuz. Ödüller mağazasında; Netflix üyeliği, Steam oyun kredisi, Google Play hediye kodu ve bluetooth kulaklık gibi gençlerin dikkatini çeken ödüllerin yanında yabancı eğitmenlerden ücretsiz İngilizce konuşma dersi, öğrenci koçluğu ve ücretsiz sınav hazırlık kitapları gibi ödüller de bulunmakta. Ödüller arasında bir tanesi sosyal sorumluluk yönüyle ön plana çıkıyor; Tema aracılığı ile 3 adet fidan dikimi. 

PupaCoin Kazanmanın Başka Yolları da Var


Focused Pupa uygulamasının bir güzelliği ücretsiz olarak tüm özelliklerini kullanmanın yanında odaklanma seansı gerçekleştirmeden de PupaCoin kazanıp ücretsiz ödül alabilme imkanı sağlaması. 

Profil bilgilerini tamamlama, sürpriz kutusu açma, arkadaş davet etme, anket sorularını cevaplama, video izleme gibi seçeneklerle kullanıcılar ekstra PupaCoin kazanabiliyorlar. 

Sürpriz Kutusu: Kullanıcılar her gün, içerisinde 10 ile 100 PupaCoin arasında hediye olan kutularını açıp ekstra puan kazabiliyorlar. 

Arkadaş Davet Etme: Davet kodunuzu kullanarak kayıt olan her kullanıcı için size 40 PupaCoin veriliyor. Ayrıca sizin davet kodunuzu kullanan arkadaşınız 1 hafta boyunca başarılı odaklanma seanslarından kaç PupaCoin alırsa aynı miktarda size de PupaCoin yansıyor. 

Video İzleme: Her video için 10 ile 20 arası bir PupaCoin kazanma şansınız var. İzlenecek videolar uygulama geliştiricileri tarafından düzenli olarak yüklenmekte. Videolar genellikle ödül mağazasında verilen ödüllerin tanıtımı ile alakalı. 

Anket Cevaplama: Genellikle eğitim ile alakalı anket sorularını cevapladıkça PupaCoin kazanabiliyorsunuz.

Uygulamanın sunduğu özellikler öğrencilerin farklı bir odaklanma deneyimi yaşamaları adına gayet mantıklı. Akıllı telefon kullanan ve internet bağlantısı olan her yaşta kullanıcı için uygun altyapıda olan Focused Pupa, telefon ve sosyal medya bağımlılığını yenmenize yardımcı olabilecek bir uygulama olarak ön plana çıkıyor.   

Uygulama hem iOS hem de Android platformlarında native olarak geliştirilmiş ve hem AppStore’da hem de PlayStore’da yayınlanmış. 

Özellikle LGS ve YKS hazırlığı yapan öğrencilerin beğenerek ve keyif alarak kullanabileceklerini düşündüğümüz bu uygulamayı aşağıda paylaşılan linklerden indirebilirsiniz. 

iOS İndirme Linki: https://apps.apple.com/tr/app/focused-pupa/id1579390348?l=tr

Android İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.focus.pupa

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?