Flüt Özel Ders

çizgi

Flüt Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 18 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Ücretsiz Müzik Eğitmeni

Mersin S.

(9 üye yorumu)
Mezunu
Mersin - Yenişehir
Mersin'den çıktığımız bu yolda amacımız her yaş grubu ve kesi...

Yan Flüt Öğretmeni

Gizem E.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Kadıköy
10 senedir peofesyonel anlamda bu müziğin içindeyim....
Müzik
gökçe E.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Mezunu
Muğla - Fethiye
Doktora - Necmettin Erbakan Üniversitesi...
Müzik Öğretmeni
Gizem B.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Öğrencisi
Ankara -
Gazi Üniversitesi müzik öğretmenliği öğrencisiyim ve yan flüt ...
Müzik Öğretmeni
Ezgi A.

(3 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Mezunu
Hatay - İskenderun
piyano, flüt, org, yan flüt, müzik dersler için hemen başvurunu y...
Müzik Öğretmeni
Bel Canto S.

(0 üye yorumu)
Akdeniz Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
Ücretsiz deneme dersi...
Matematik , Türkçe , Derslere Yardımcı
Cansel K.

(1 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi
Denizli - Merkezefendi
Çocuk ergen psikoterapisi eğitimi aldım. Ders çalışmayı sevdire...
Müzik Öğretmeni
ERİNÇ Ş.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
Ankara - Keçiören
Hacettepe üniversitesi konservatuvar mezunuyum...
Matematik
Elif K.

(0 üye yorumu)
İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği(%50 Burslu) Öğrencisi
İstanbul - Üsküdar
Kendimi geliştirmekteyim....
Müzik Öğretmeni
Beyza Ö.

(0 üye yorumu)
Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi
Kocaeli - İzmit
Keman, piyano,solfej ve şan eğitimi veriyorum...
Müzik Öğretmeni
Eylül Ö.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Mezunu
İzmir - Buca
Müzik, hayatıma 6 yaşındayken girdi....
Sınıf Öğretmeni
Sümeyye Nur Ö.

(0 üye yorumu)
Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
Ankara - Mamak
Öğrencinin ihtiyaç ve ilgisine uygun etkinliklerle en verimli şeki...
Müzik Öğretmeni
kıvanç A.

(1 üye yorumu)
Balıkesir Üniversitesi Mezunu
Tekirdağ - Çorlu
Müzik dersleri için talep oluşturabilirsiniz...
Müzik Öğretmenliği
Emine K.

(1 üye yorumu)
Niğde Üniversitesi Mezunu
Antalya - Kepez
ANA BRANŞ YAN FLÜT YAN BRANŞIM PİANO OLMAK ÜZERE YETİŞKİN VE ...
Yks-tyt-yds-sat-ıelts-toefl-ingilizce-enstürman
BASİT A.

(0 üye yorumu)
Hukuk Mezunu
İstanbul - Fatih
Öğrenciye özel profil çıkarılıp, raporlu veli takibi ve öğren...
Sınıf Öğretmeni
Yağmur Ö.

(0 üye yorumu)
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu
Eskişehir - Tepebaşı
TECRÜBELİ SINIF ÖĞRETMENİ...
Türkçe Öğretmeni
Can B.

(0 üye yorumu)
Pamukkale Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Mezunu
İzmir - Karabağlar
Türkçe Öğretmeniyim....
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince
Mesut S.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Mezunu
Ankara -
İngilizce, Japonca, Rumence, Çince...


Flüt Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Özel Flüt Dersleri Veren Öğretmenleri Keşfet!

Hayvan kemiklerinden yapılmış enine yivler Paleolitik çağda Avrupa'da kullanılmıştır. Bu enstrümanlar kesinlikle flütün atası olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, modern orkestrada böylesine önemli bir rol oynayan flüt prototipinin ilk ortaya çıkması ve yaygınlaşması Rönesans döneminde on altıncı yüzyıla kadar değildi. "Flüte" terimi başlangıçta hem yana doğru tutulan boru aletlerine hem de dikey olarak tutulan boru aletlerine uygulanmıştır. Aslında, on sekizinci yüzyılın ortalarına kadar (Barok müzik çağı), "flüt" kelimesi, kayıt cihazını tanımlamak için yaygın olarak kullanılıyordu. Enine flütü kayıt cihazından ayırmak için, İtalyanca'da flauto traverso, Almanca'da Querflöte ve Fransızca'da flûte traversière olarak anılırdı - bunların tümü "yandan tutulan flüt" anlamına gelir. Bir Münih flüt sanatçısı ve mucidi olan Theobald Boehm, 1832'de yeni konik modelini yaratarak enstrümanı rasyonelleştirmek için yola çıktı. Geleneksel delik düzenini akustik temelli bir modelle değiştirdi ve kapalı kromatik anahtarları açık duran tuşlarla değiştirerek havalandırmayı geliştirdi. Uzunlamasına akslar üzerinde bir halka anahtar sistemi tasarladı (halkalar,bir parmak deliğini kapatmak ile aynı hareketle erişilemeyen bir anahtarı kapatmasına imkan sağlar). Bu flüt, 1847'de Boehm’in deneysel olarak geliştirilmiş silindirik deliği olan ikinci tasarımıyla değiştirildi ve o zamandan beri bildiğimiz flüt olarak kullanılır. 

Ayrıca Yan Flüt öğrenmek istiyorsanız, yan flüt özel dersleri veren öğretmenleri linkten inceleyebilirsiniz. 

Nasıl Flüt Çalabilirim?

Flüt, üflemeli çalgılar grubun en popüler enstrümanlarından biridir. Güzel, yumuşak bir tonu vardır ve genellikle melodiyi taşıyan baş enstrümandır. Flüt üzerinde bir ton oluşturmak, bir şişenin üstünden üflemeye benzer. Bu sesi çıkardıktan sonra, notaları değiştirmek için tuşlar kullanılır. Flüt öğrenmek zor değildir - tüm enstrümanlar gibi, sadece pratik gerektirir.

Flüt çalarken, ses üretmek için ağzınızla ürettiğiniz şekil embouchure olarak bilinir. Doğru sesi üretmek için, flütçüler tipik olarak, başlangıç ​​seviyesindeki flüt derslerinde öğretilen ilk şeylerden biri olan flüt kabartmasını kavramak gelir. Bunun için pratik yapabilmek adına şişelerin üzerine veya pipetlerin içinden üfleme gibi çeşitli yollarla öğrenilebilir. Her durumda, flüt öğretmeni tarafından öğretilen tekniği kullanarak pratik yapmak önemlidir.

Parmak tablosu, farklı notlar oluşturmak için hangi parmaklara basmanız gerektiğini bilmenize yardımcı olur. Siyah veya gri daireler size tuşlara basmanızı söyler, beyaz daireler bunları açık bırakmanızı söyler. 

Flüt muhteşem ve çok yönlü bir enstrüman olduğundan, ustalaşması kolay ve zahmetsiz görünebilir. Ancak, tüm harika şeyler ve enstrümanlar gibi, başarılı bir flüt sanatçısı olmak için gerçek bir çalışma ve tam bir özveri gerekir. Yeni başlayan biri olarak, ustalaşması biraz zaman alabilir. Flüt çalan uzmanlar bunun kolay görünmesini sağlayabilirken, aslında sadece rastgele sesler değil müzik üretmek için flütü nasıl üfleyeceğini öğrenmek biraz zaman alıyor. Teknik zorlukların yanı sıra, flüt öğrenmeyi zorlaştırabilecek fiziksel zorluklarla da karşı karşıya kalacaksınız. Bununla birlikte, öğrendikçe, pratik yaptıkça ve geliştikçe, yakında her zaman olması gereken flüt oysanatçısı olmak için bu zorlukların üstesinden gelebileceksiniz.

Flüt öğrenmek ne kadar zor?

Flütü öğrenirken karşılaşabileceğiniz nedenler ve zorluklar şunlardır:

Fiziksel zorluklar

Flütü tutmanın ve çalmanın fiziksel yönleri, özellikle ilk kez öğrenciler için bir zorluk olabilir. Sanatçıların ellerini gövdeye yakın konumlandırdığı klarnet ve obua gibi diğer nefesli enstrümanlardan farklı olarak, flütçüler daha fazla yüke maruz kalırlar çünkü performanslar sırasında ellerin her zaman kaldırılması gerekir. Flütçüler ayrıca flütün dengelenmesinde başka sorunlarla da karşılaşıyorlar, bu genellikle omuzlarda ve sırtın üst kısmında sorunlara neden oluyor. Bazen bazı flütçüler parmak ve bilek ağrısından da şikayet ederler, bu da flüde devam etmeyi zorlaştırabilir. Göz ardı edilirse, bu sorunlar kronikleşebilir ve gelecekte kas-iskelet sistemi sorunlarına dönüşebilir.

İyi nefes alma alışkanlıklarını nasıl geliştireceğinizi öğrenin

Genel olarak iyi nefes alma alışkanlıkları, flütü öğrenme sürecinde karşılaşabileceğiniz herhangi bir nefes kontrol problemini önlemenize yardımcı olmak için çok uzun bir yol kat edebilir. Bazı derin teknikler öğrenmek ve bunları her gün uygulamak nefesinizi kontrol etmenize yardımcı olabilir. 

Seçtiğiniz Öğretmen Önemlidir

Öğrenciler flüt öğrenmenin zor olduğunu söylediklerinde, genellikle aşağıdakilerin bir sonucudur:

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, işleri takip etmeyi kolaylaştırması beklenen kişi olduğu için öğretmene çok fazla sorumluluk yüklenmiştir. Bu nedenle, flüt dersleriniz için seçtiğiniz öğretmenin, öğrenme şekliniz ve ortaya çıkan zorlukların üstesinden gelme şekliniz üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Yan flüt dersi almak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Öncelikle ilk adım bir flüt edinmek ve yukarıda bahsettiğimiz üzere size yol haritası oluşturacak ideal öğretmeni bulmaktır. Yan flüt alırken görsel zevkler veya bütçe en önemli etken olmasına rağmen bu konuda aceleci davranmayıp kesinlikle uzman birine danışarak bütçeniz ve seviyenize doğrultusunda bir karar vermelisiniz. Sitemizde flütte uzmanlaşmış bir eğitmen bulunmakta olup yaşadığınız şehir ve bütçenize göre bireğitmenle görüşerek en kısa sürede derslerinize başlayabilirsiniz. Flüt  özel ders ücretleri 30-200 TL arasında olup şehir, uzmanlık seviyesi ve dersin süresi gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Flüt öğretmeniyim, flüt dersleri vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle sitemize üye olup profil oluşturarak bu alanda özel ders almak isteyen öğrencilerimize kolayca ulaşıp onlara yardımcı olabilirsiniz. Profilinizdeki bilgileri girerken flüte dair deneyimlerinizden, ders işleyiş şeklinizden, öğrencilere katabilecekleriniz bahsedebilirsiniz. Aklınızdaki diğer sorular için dilerseniz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Profiliniz öne çıkmasını isterseniz yorumlar, blog yazıları ve Özel Ders Alanı’nı etiketleyerek yapacağınız sosyal medya paylaşımları çok faydalı olacaktır.