Farsça Özel Ders

çizgi

Farsça Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 31 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Farsça Dili

meisam K.

(0 üye yorumu)
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğrencisi
İzmir - Balçova
Farsçaya hakim yeni bir öğretmenim....

Matematik

ABDUL RAHEEM A.

(2 üye yorumu)
Uşak Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Fatih
Mükemmeliyetçi...
English Teacher
Samira J.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Kid, children, English, Persian, Farsi, Farsça,...
Farsca Ve İngilizce
Samira J.

(3 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Ben Samira iranliyim ve ingilizce ve farsca ogretmeni...
Farsça, Kürtçe, Yabancılara Türkçe Öğretmeni
kübra E.

(3 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Mezunu
İstanbul - Küçükçekmece
dile alakalı ve bu konuda heyecanlı biri iseniz doğru öğretmendes...
İngilizce Öğretmeni
Homa A.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Kocaeli - Gebze
Tesol sertifikalı alanında uzman ve tecrübeli İngilizce öğretmen...
Farsça
Ecem K.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Mezunu
Ankara -
Farsçayı seviyorum!...
İnglizce Öğretmenim
Bahar B.

(0 üye yorumu)
Cumhuriyet Üniversitesi Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Ben çok öğrenci ingilizce öğrenmiştim ve bu bilgilerle yeterince...
Farsça Öğretmeniyim
murat K.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Dilerseniz farsça öğrenmenizde yardımcı olabiirim...
Farsca Ögretmeni
tahereh O.

(0 üye yorumu)
Mezunu
İzmir - Çiğli
iranda uzun yıllar farsca ögretmenliği yaptım...
İnşaat Mühendisliği
Mustafa Can A.

(1 üye yorumu)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunu
Ankara - Çankaya
ODTÜ İnşaat Mühendisliği Doktora Öğrencisiyim...
Ingilizce, Matematik, Fransızca, Türkçe
Emine G.

(0 üye yorumu)
Galatasaray Üniversitesi İletişim Öğrencisi
İstanbul - Beylikdüzü
Öğrenciliğimden beri ders veriyorum....
Türk Dili Ve Edebiyatı
Sude G.

(0 üye yorumu)
İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu
İstanbul - Fatih
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim....
Yks-tyt-yds-sat-ıelts-toefl-ingilizce-enstürman
BASİT A.

(0 üye yorumu)
Hukuk Mezunu
İstanbul - Fatih
Öğrenciye özel profil çıkarılıp, raporlu veli takibi ve öğren...
İngilizce, Almanca Ve Farsça Öğretmeni
Farshad S.

(0 üye yorumu)
Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Öğrencisi
İzmir - Bornova
Dil öğrenmek ve dil öğretmek konusunda iyiyim!...
Farsça
Torkan H.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Hemşirelik (Fakülte) Mezunu
İstanbul -
10 senelik Akademisynlik tecrubeye sahibim .Farsça anadilim....
Ingilizce
Solmaz T.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Manisa - Şehzadeler
yabanci ogretmenim...
Arapça-fransızca
OUMAYMA B.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Bursa - Yıldırım
fas ve tc vatabdasıyım. fransızca arapça cok iyi biliyorum. sigara...
İngilizce Öğretmeni
Mansur K.

(0 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Mezunu
Eskişehir - Tepebaşı
Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Mezunu...
İngilizce
Ali R.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Eskişehir - Odunpazarı
İngilizce, Farsça...


Farsça Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Farsça

Uzun süreli bir seyahat, Farsça konuşacağınız bir iş imkanı ya da sadece ilgi duyduğunuz için Farsça öğrenmeye mi karar verdiniz? O zaman biz de bu konuda size yardımcı olalım!

Farsça Dil Tarihi

Farsça, Hint-Avrupa dillerinin bir alt ailesi olan Hint-İran dillerinin İran kolunun en çok konuşulan üyesidir. Yanı sıra İrani diller arasındaki dillerden en farklı olanıdır. Hatta bu dil ailesine ait olup olmadığı konusunda süregelen tartışma Farsçanın özellikleri ve Arapçanın karşısında bir dil olarak üretilmesi iddiaları ile desteklenmektedir. Örneğin İrani dillerdeki özelliklerden biri cinsiyete dayalı dil yapısıdır. Farsçanın böyle  bir dil yapısı olmadığı görülür. Yanı sıra ses uyumu vb. özelliklere de sahiptir. Farsça bugün esas olarak İran ve Afganistan'da konuşulmaktadır, ancak tarihsel olarak Orta Doğu'dan Hindistan'a kadar uzanan bir alanda daha yaygın olarak bilinen bir dil olmuştur. Farsça, Orta Doğu ve Orta Asya'nın önemli bir dilidir, 100 milyondan fazla insan tarafından konuşulur ve dünyanın en çok konuşulan 20 dili arasında yer alır. İran'da Farsça, Afganistan'da Dari ve Tacikistan'da Tacik olarak bilinir. Diğer Orta Doğu ülkelerindeki (Bahreyn, Irak, Umman, Yemen ve Birleşik Arap Emirlikleri) oldukça büyük azınlık nüfus, Avrupa, Türkiye, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki büyük topluluklar da Farsça konuşmaktadır.

Farsça Öğrenmek Zor Mu?

Dil öğrenenlerin sıklıkla sorduğu ilk sorulardan biri, Farsça konuşmanın zor olup olmadığıdır. Herhangi bir dil gibi, Farsça da onu ulaşılabilir ve tanıdık kılan diğer dillerle benzerliklere sahiptir, ancak aynı zamanda Türkçe konuşanlar için zor olabilecek farklılıkları da vardır. Farsçada خ / ق / gibi Türkçede bulunmayan fonemler veya sesler vardır. Farsçanın gramer yapısı tipik olarak özne-nesne-fiildir. Bu açıdan gramer yapısında Türkçeye benzerlik mevcuttur. Bununla birlikte, Farsça'nın dil öğrenenler için daha basit hale getirebilecek bazı özellikleri de vardır. Örneğin, Farsçada dil yapısında cinsiyet yoktur ve biraz Arapça biliyorsanız, kurallar ve kelime dağarcığının büyük bir kısmı tanıdık gelecektir. Farsça ayrıca, özellikle teknolojiye atıfta bulunan epeyce modern İngilizce terim barındırır. Yeni başlayanların genellikle uğraştığı ilk şeylerden biri 32 harf içeren Fars alfabesidir. Bu harfler genellikle Farsça öğrenmeyi daha yönetilebilir hale getiren daha küçük gruplara ayrılır ve bazı seslerin gereksiz olduğunu keşfedersiniz. Dili öğrenmek için temel Farsça seslerine aşinalık gerekli olsa da, kurallara takılıp kalmayın. En önemli kısım, dilin sesleri ile belirli kelimelerin kullanıldığı bağlam için bir fikir edinmektir.

 

Farsça Kelimeleri Öğrenmenin En İyi Yolu

Farsça telaffuz konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, dil yolculuğunuzun bir sonraki durağı hem Farsça kelimeleri hem de günlük konuşmaların yapı taşları olan ve yaygın olarak kullanılan cümleleri öğrenmek olmalıdır. Bununla birlikte, Farsça ile bağlantı kurmanın en iyi yolu, kelime bilgisi edinmeye odaklanmak değil, dil öğrenmeyi günlük programınızın bir parçası haline getirmektir.

İşte Farsça dilini güvenle konuşma becerinizi hızlandırmanın birkaç başka yolu.

1. Farsça kelimeleri bağlam içinde öğrenin

Herhangi bir dili öğrenmenin anahtarı sadece kelimeleri değil, aynı zamanda bu kelimelerin kullanılması gereken bağlamı da bilmektir.

2. Farsça telaffuzuna odaklanın

Bir sonraki seviyeye geçmeden önce, pratik yaptığınız Farsça telaffuzlarda kendinizi çok rahat hissettiğinizden emin olun. Özel Ders Alanındaki eğitmenlerle yapacağınız dersler aksanınız hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağladığından, anadili Farsça konuşanlar bile sizi bir yerel olarak karıştırana kadar yaklaşımınızı düzeltme ve iyileştirme şansınız olacak. Bu yöntem, bir senaryoyu takip etmeyen gerçek dünya sohbetleriyle karşı karşıya kaldığınızda kendi adınıza konuşmak için güven oluşturmak için çok önemlidir.

3. Farsça yazıyı şimdilik görmezden gelin 

Senaryolardan bahsetmişken, yazı yazmak için kullanılan Farsça alfabeye takılıp kalmayın. Özellikle yeni başlayanlar için dili konuşmak çok daha önemlidir. Arapça yazıya zaten aşina iseniz, Farsçanın nüanslarının üstesinden gelmek zor olmayabilir, ancak yeni başlayan biriyseniz, basitçe temel seslerde ustalaşmanız ve ardından başarılı bir Farsça okuyucusu olmak için bolca pratik yapmanız önerilir. 

4. Her gün Farsça konuşun

Pratik mükemmelleştirir ve Farsça bunun bir istisnası değildir. Yerli gibi konuşmak istiyorsanız, doğal ve tanıdık hale gelene kadar her gün yüksek sesle Farsça konuşmanız gerekir. Günlük programınızın köşelerine sıkışmış birkaç dakikalık dil öğrenme pratiği bile, ne kadar hızlı ilerleyeceğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilir. 

Farsça Özel Ders 

Özel Ders Alanı olarak size Farsça öğrenmeniz için birbirinden etkili taktikler vermeye devam edeceğiz. Farsça özel derslere bir an önce başlamak için sitemizde ders veren eğitmenlerle iletişime geçin. Gerek anadili Farsça olan gerekse bu dile çok hakim eğitmenlerle tanışmak için yapmanız gereken sitemizde öğrenci profili oluşturmak ve sizin için en uygun eğitmene ders talebi yollamak. Eğitmenlerin profillerindeki bilgilere bakarak aradığınız eğitmeni Özel Ders Alanı’nda bulmak çok kolay!

Farsça Özel Ders Fiyatları 

Farsça özel ders fiyatları ders sürelerine göre değişmektedir. 30-100 TL arasındaki ders fiyatları saatlik veya 30-45 dakikalık dersler şeklinde değişmektedir.

Farsça Özel Dersler Vermek

Farsça biliyorsanız ve dersler vermek istiyorsanız sitemiz size harika bir öğrenci portföyü sunuyor. Her gün sitemizi ziyaret ederek özel dersler alan ve özel ders için öğretmenlerle iletişime geçen öğrencilere ders vermek için sitemize kaydolun. Kendinize has bir profil oluşturun ve öğrencilerinizle tanışın. Profilinizde Farsçayı nerde öğrendiğinizden, öğrencilere neler katabileceğinizden, dersleri nasıl işlediğinizden vs. bahsedebilirsiniz. Farsça hakkında blog yazıları yazmak ve sosyal medyada Özel Ders Alanı etiketli paylaşımlarınız ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.