E tkili Profile Sahip Olmak İçin Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler.

İnternet üzerinde öğretmen - eğitmen araştırması yapan kişilerin mutlaka dikkat ettiği konuları 5 yıllık tecrübemizle harmanlayıp sizler için hazırladık. Burada oluşturmuş olduğunuz profilinizi internet üzerinde sizi temsil eden bir alan olarak düşünüp buna göre doldurmanızı mutlaka taviye ederiz.

ozeldersalani.com üzerinden birebir veya online olarak dersler vermek için oluşturmuş olduğunuz profilinizde mutlaka dikkat etmeniz gereken kısımları şunlardır;

 • Öğretmen Hakkındaki Kısım
   
 • Tecrübeniz
   
 • Üniversite bilginiz
   
 • Ders verdiğiniz branşlar ve saatlik ders ücretleriniz
   
 • Ders verdiğiniz yerler (yüz yüze dersler için ilçeler)
   
 • Tanıtım videonuz
   
 • Referanslarınız
   
 • Daha önceleri çalışma yaptığınız kişilerin sizinle ilgili yorumları

 

Panelinizde yer alan Kişiler Bilgilerim kısmında ilgili alanları eksiksiz olarak mutlaka doldurun. Size Özel Bilgiler kısmında yer alan ders işleyiş methotlarınızı, sunduğunuz imkanları vb. gibi bilgilerinizi tamamlayın. 

Panelinizde Hangi Dersleri Verebilirsin? kısmından ders verdiğiniz branşları ve saatlik ders ücretlerinizi belirtebilirsiniz. Bu kısımda seçmiş olduğunuz branşlar dışında diğer branşlardan ders talebi alamayacağınızı unutmayın. Örneğin bir sınıf öğretmenisiniz, ilköğretim takviye ve okuma yazma dersleri veriyorsunuz. Hangi dersleri verebilirsiniz kısmından sadece okuma yazmayı seçtiğinizde ilköğretim takviye üzerine ders talepleri alamazsınız. Bu yüzden hangi dersleri veriyorsanız bu kısımdan seçebilirsiniz.

Panelinizde yer alan Ders Verdiğinin Yerler kısmından yüz yüze ders verdiğiniz yerler kısmınızı temsil eder ve arama sonuçlarında sadece buradan yaptığınız seçimlerine göre ders talepleri alabilirsiniz. Örneğin; Kadıköy de yaşıyorsunuz ve Kadıköy çevresindeki diğer ilçelerde de ders veriyorsunuz. Ders verdiğiniz yerler kısmınıza Ataşehir ilçesini seçmediğiniz süreçe Ataşehir bölgesinden ders talebi alma ihtimaliniz yoktur. Online derslerde il, ilçe veya konum faktörü önemli değildir, ancak yüz yüze derslerde ders isteyenler size sadece seçmiş olduğunuz ilçelerden ulaşmaktadırlar.

Yukarıda bahsedilen kısımlar profilinizde olmazsa olmaz kısımlardır. 

İnternet üzerinde öğretmen - eğitmen araştırması yapan kişilerin en çok dikkat ettiği 2 faktör; Yorum ve Tanıtım videosudur. 

Oluşturmuş olduğunuz profilinizi daha önceleri çalışma yaptığınız kişilerle paylaşabilir ve yorumlar alabilirsiniz. Kendinizi tanıttığınız veya bir ders anlatımı yaparken çekmiş olduğunuz videonuzu tanıtım videosu olarak ekleyebilirsiniz. Bu iki kısım sizin profilinizin hem daha donanımlı olması sağlayacak hem de profilinizi ön plana çıkartıp, site içi görünürlüğünüzü artıracaktır.