Dinamik Özel Ders

çizgi

Dinamik Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 12 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Fizik Öğretmeni

Selim K.

(0 üye yorumu)
Uludağ Üniversitesi Fizik Mezunu
Erzurum - Palandöken
12 yıldır Fizik Öğretmenliği yapıyorum. İşimi seviyorum ve sev...

Fen Lisesinde Fizik Öğretmeni / İb Physics Teacher

kerem K.

(0 üye yorumu)
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fizik Mezunu
Ankara - Yenimahalle
Fen lisesınde IB DP fizik öğretmeni ,& Phsıcs lover...
Fizik Öğretmeni
MEHMET AKİF Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Mezunu
İstanbul - Üsküdar
21 YILLIK AKADEMİK BİRİKİME SAHİP FİZİK ÖĞRETMENİ...
Matematik Öğretmeni
SULTAN Ç.

(3 üye yorumu)
Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Mezunu
Bursa - Osmangazi
MATEMATİK ÖĞRENMEK İSTEYENLER BENİ SEÇTİKLERİ İÇİN PİŞMAN...
Fizik Öğretmeni
Hakan O.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Fizik Mezunu
İstanbul - Sancaktepe
Boğaziçi Fizik, Marmara Yüksek lisans ve Doktora, Eğitim Koçu...
Matematik
Vehbi B.

(1 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Mezunu
Konya - Meram
Matematik benim ilk aşkım; vazgeçilmezim....
Makine Mühendisliği Dersleri
Berkin B.

(0 üye yorumu)
Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
Edirne - Merkez
Makine Mühendisliği Dersleri...
Matematik Öğretmeni
ALİ B.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Mezunu
İstanbul - Kadıköy
Yıldız Teknik Üniversitesi son sınıf Gemi İnşaatı ve Makine M...
İlkokul-lise
Esma Vuslat G.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Mezunu
Ankara - Çankaya
Eczacılık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyiz...
İnşaat Mühendisliği Öğrenci
Naim Emir Y.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Zeytinburnu
İnşaat Mühendisliği, Matematik, Fizik, YKS, LGS, Kimya...
Fizik Öğretmeni
Bora Ç.

(0 üye yorumu)
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik(İngilizce) Mezunu
Adana - Seyhan
TYT, AYT, Lise Takviye, Üniversite Takviye (Fizik ve Mühendislik Bö...
Termodinamik
Ahmet E.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi
İstanbul - Beşiktaş
üniversiteye başladığım günden itibaren makina mühendisi arkada...


Dinamik Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


Dinamik Özel Dersleri Veren Eğitmenlerden İhtiyaçlarına En Uygun Olanı Hemen Bul!

Dinamik, Newton’un hareket yasalarından biridir. Kısaca, kuvvetlerin ve hareketin incelenmesidir. Detaylı olarak açıklanırsa dinamikler, kuvvet, kütle, momentum, enerjiyi etkileyen fiziksel faktörlerle ilgili olarak maddi nesnelerin hareketi ile ilgilenen mekaniğin alt bölümüdür. Dinamikler değişimi ima eder. Statik değişmezlik anlamına gelir. Cisimlerdeki hız değişkeni sayesinde dinamik ve statik ayrım yapılabilir, hızın varlığı durumunda cisim dinamik, yokluğu durumunda ise statik hale gelmiştir. Temel değişken hızdır. Dinamik ve statik konusunu bir örnekle açıklamak gerekirse hareket halindeki bir bisikleti düşünelim.  Bisikletin hızlanması durumunda sürücü bisikleti sürtünme kuvvetinden faydalanarak daha ileriye itiyordur. Eğer sabit bir hızda gidiyorsa itme ve sürtünme birbirine eşittir, fakat bisiklet yavaşlarsa itme, sürtünmeye karşı yenilmiş olur. Yani anlaşılacağı gibi dinamik, statiğin tersine işlemesidir. Önemli olan hareket değil. Öneli olan şey hareket halindeki değişimdir. Bisiklet sabit bir hızla hızlanıyor mu yoksa hareket ediyor mu? Hızlanma, durumu dinamik hale getirir. İvmenin olmaması onu statik yapar. Net kuvvetin yönü ivmeyi belirler. Net kuvvet yönünü gösteren kuvvet, ikisinden daha güçlü olacaktır.

Ayrıca statikle ilgili daha önce yazmış olduğumuz yazımıza ve statik özel dersleri verenlere linkten ulaşabilirsiniz. 

Newton’un birinci hareket yasasını yani eylemsizlik prensibini ele alırsak duran bir obje duran olmaya meyillidir ve bu şekilde devam eder. Hareketli bir olaya ise devamlı olarak harekete meyillidir. Buradaki ana noktamız şu ifade olacaktır: “Net bir dış kuvvet tarafından etki edilmediği sürece.” Çünkü bir dış kuvvet tarafından etki altına giren objeler artık dinamik bir yapıya sahip olmuş olur yani hareketlidir. 

Yapıların dinamik davranışı birçok alanda önemli bir konudur. Her ne kadar öğrenciler bu derste zorlansalar da iyi bir temel oturtarak çalışıldıktan ve pratik sorularla pekiştirildikten sonra çok sevilen bir ders olmaktadır. Havacılık mühendisleri, uzay araçlarını ve uçakları simüle etmek için dinamikleri anlamalı, makine mühendisleri ise makinelerin titreşimini izole etmek veya kontrol etmek için dinamikleri anlamalıdır. İnşaat mühendisliğinde, depremlerden, kasırgalardan ve güçlü rüzgarlardan kaynaklanan şiddetli dinamik yüklere dayanacak veya mevcut bir yapı içindeki hasarın oluşumunu ve yerini belirlemek için yapıların tasarımı ve güçlendirilmesi için yapısal dinamiklerin anlaşılması önemlidir.

Yapı Dinamiği son zamanlarda yeni malzeme teknolojisi ve estetik gereksinimleri sonucu ortaya çıkan, sağlık, izlenecek ve uygun güçlendirme yetmezliği önlemek için yürütülen sismik, darbe ve patlama yüklerine yapıların güvenlik açığı artan ihtiyacı olan köprü yapıları yaşlanmakta olan ince yapılarda titreşim sorunları nedeniyle önem kazanmıştır. Bu konuları ve sonuçlarını ele almak için yapısal dinamikler bilgisi gereklidir. Son zamanlarda, yapısal dinamikler araştırması bu konuyu ele almak için önemli miktarda yeni bilgi üretmiştir. 

Göründüğü üzere dinamik konusu çok çeşitli alanlarda yoğun olarak kullanılan ve aktif bir çalışma gerektiren bir branştır. Bu branşın okullarda öğrenilememesi durumunda ek takviyelerle öğrenilir düzenli bir çalışma ile pekiştirilmesi gerekir. Eğer dinamik konusunu lise veya üniversitedeki eğitiminiz sırasında öğrenmekte zorluk çekiyorsanız Özel Ders Alanı’nın size sunduğu fırsatları gözden geçirin!

Dinamik Özel Dersi Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Dinamik özel dersleri her seviyeden öğrenciye ulaşabilen eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir. Özel ders alabilmek için sitemize “ders almak istiyorum” seçeneği ile üye olun, ardından şehir ve branş seçerek size yakın eğitmenlerimize ders talebi yollayın ya da genel bir ders talebi oluşturun. Genel ders talebi daha fazla eğitmen tarafından görünmektedir. 

Özel ders ücretleri şehir, eğitmenin uzmanlık seviyesi, öğrencinin taleplerine göre değişmekte olup ortalama 70-200 TLdir. 

Dinamik Dersleri Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Dinamik dersine hâkim, bu dersi öğrencilerinize aktarabilecek bilgi düzeyindeyseniz Özel Ders Alanı ile öğrencilerinizle tanışmanız çok kolay! Öncelikle sitemize üye olarak bir eğitmen profili açmalı ve doldurulması gerekli alanları detaylı şekilde doldurmalısınız. Özellikle eğitim geçmişiniz deneyimleriniz, katıldığınız kurs ve sertifikalar, varsa referanslarınız sizi ön plana çıkaracaktır. Ayrıca ders vermeye başladıktan sonra her öğrenciden size yorum yapmasını isteyerek bilinilirliğinizi artırabilirsiniz. Yazacağınız blog yazıları ve Özel Ders Alanını etiketleyerek paylaşacağınız sosyal medya paylaşımlarınız da sizi ön plana çıkaracaktır.