Diksiyon Özel Ders

çizgi
Bu katagoride 8 kullanıcı çevrim içi durumda.
Hemen mesaj gönder, ders almaya başla !
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Türkçe Öğretmeni

Tecrübeli,samimi,ne yaptığını bilen...
90 TL

Edebiyat/Matematik Öğretmeni & Eğitim Koçu

İşimiz Vaktimizden Çok, Yol Arkadaşl...
90 TL

Oyunculuk, Diksiyon ve Etkili Konuşma, Beden Dili

Çocuğunuza gece yatmadan önce 10 sayf...
100 TL

matematik

Psikoloji ve matematiği birleştiren ho...
100 TL
Türkçe Öğretmeni
Uzman Türkçe Öğretmeni,Uluslararası...
150 TL
Rehber Öğretmen, Özel eğitim Öğretmenliği,
Farklılıklara saygılı, özverili, ya...
40 TL
Türk Dili ve Edebiyatı
Şu an Marmara Üniversitesi Türk Dili ...
60 TL
Matematik Öğretmeni
BEN MUHAMMED ALİ. Daha önce çok özel...
50 TL
Psikoloji
Medya ve Psikoloji alanında çalışıy...
50 TL
İspanyolca ve İngilizce eğitmeni ve Türkçe Dil Bilimci ve Edebiyat öğretmeni
Bilgisayar Mühendisi, Türk Dil bilimci...
100 TL
Türkçe - Edebiyat Öğretmeni
Sabırl ,güler yüzl ,çalışkan,çocu...
100 TL
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi Öğrencisiyim
PROFİLİMDE BAHSETTİĞİM BÜTÜN DERS...
40 TL
Türk Dili ve Edebiyatı
Seslendirmen, Spiker, Protokol Sunucusuy...
40 TL
TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ÖĞRETMENİ
ÖĞRENCİLERİME SAMİMİ, YENİLİKÇ...
80 TL
türkçe öğretmeni
Sağlam adımlarla aydınlık yarınlara...
30 TL

Diksiyon Özel Ders Verenler

Aynı okuldan mezun olan, aynı mesleğe sahip olan iki kişi arasında daima bir fark vardır. Bu fark da ''İletişim Yeteneğidir.'' Çok iyi bir bilgiye sahip olabilirsiniz fakat bu bilgiyi sağlıklı bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek, ders verdiğiniz kişiyi iyi tanımak, dersi anlatırken doğru bir iletişim tekniğini kullanabilmek gerekmektedir. Bu yüzden ilk izlenim çok önemlidir.

Özel ders olsun, topluluk önünde konuşma olsun, insanlar ilk önce konuşan kişiye yani size bakar. işte bu noktada öğrenciler öğretmen ararken özeldersalanı gibi ders platformlarında ilk önce almak istediği dersi, şehri seçerek aramayı filtreler. Daha sonra da profile yazılan bilgilere bakar. Genellikle öğretmenler, aldıkları eğitimle öğrencileri etkilemeye çalışırlar. Buraya kadar her şey normal. Fakat önemli olan o dersi sağlıklı bir şekilde karşı tarafa nasıl verebileceğinizdir. O kadar öğretmen adayı arasında farkınız ne? Neden sizi tercih etsinler? İşte bu noktada kendini daha iyi bir şekilde tanıtmanız gerekmektedir. Özellikle öğrencilerle yapılan telefon görüşmelerinde ''para odaklı'' konuşmamak gerekir. Öğrenciyi iyi tanımak, ne istediğini, hedeflerini öğrenebilmek gerekir. Ayrıca bir öğretmen mutlak suret kendi branşında eğitim vermelidir.

Örnek olarak bir Matematik Öğretmeni aynı zamanda Türkçe, Kimya, Biyoloji, Müzik, Halk Oyunları eğitimi vermemeli. Öğrenci seçim yaparken kişinin branşına bakar. Bir İç Hastalıkları Uzmanı'nın aynı zamanda Beyin, Kalp ve Damar Hastalıkları, FTR gibi alanlarda eğitim verdiğini ya da muayene ettiğini gördünüz mü? Mezun olmayan, eğitimi devam eden öğrenci arkadaşlarımız da öğretmenlik mesleğini icra edebilmeleri için ders vereceği alandaki tüm dersleri almış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda sadece tek branşta eğitim vermelidirler. Mezun durumda olmayan öğrenci arkadaşlarımız YKS, KPSS gibi sınavlara hazırlık eğitimlerine yönelmemeliler. Bu arkadaşlarımız İlköğretim veya dengi eğitimlerde çok başarılı olabilirler. Unutmayın: Kurduğunuz cümleler, kişiliğinizin, bilginizin bir aynasıdır.

Eğer sadece iki cümle ile kendinizi ifade ediyor ve özellikle: İyi bir öğretmen olduğumu söylerler, kendime güveniyorum gibi cümleler kurarsanız bu sizin için eksi bir puan olacaktır. Önemli olan insanların sizin hakkınızda söyledikleri, kendinize güvende olduğunuzu düşündüğünüz değil bunu karşı tarafa gösterebilmenizdir.
Saygılarımla..