Dijital Vatandaşlık Özel Ders

çizgi

Dijital Vatandaşlık Özel Ders Veren 13 Profil Arasından Size En Uygun Öğretmeni Seçip, Talebinizi Oluşturup Derslere Başlayın!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Seo Uzmanı

Yasin G.

(13 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Seo ve Dijital Pazarlama alanında kendinizi geliştirmek ister misini...

Okul Öncesi,ilkogretim,hukuk

Beyhan A.

(4 üye yorumu)
Atatürk Üniversitesi Hukuk Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Planlı,dikkatli,özverili,araştırmacı bir egitimciyim....
Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım
İlkan B.

(1 üye yorumu)
Selçuk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Üsküdar
Robotik ve Mantıksal Kodlama Eğitmeniyim. Ayrıca Sosyal Medya Eğit...
Tarih Öğretmeniyim
Pırıl K.

(1 üye yorumu)
İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih(İngilizce)(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Tarih dersinin kuru ve sıkıcı bilgi yığını olmadığına inanan...
Bilgisayar Öğretmeni
Derya Ö.

(0 üye yorumu)
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği(Tam Burslu) Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Ben kodlama robotik öğretmeniyim. online olarak haftaiçi ingilizce ...
İngilizce, English
Aslı S.

(0 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Mezunu
İzmir - Seferihisar
0 yaşından itibaren her yaşa grubuna ingilizce eğitimi verebilirim...
Çoçuk Gelişim
Yasemin A.

(0 üye yorumu)
Uşak Üniversitesi Maliye Mezunu
İzmir - Bayraklı
Özverili çalışkan ve azimli birisi olarak bu kişileklere sahip bi...
Eğitim Teknolojileri Uzmanı
ÖZGÜR Ç.

(0 üye yorumu)
Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunu
İzmir - Konak
Anaokulundan Liseye, Yetişkinlere Bilgisayar Bilimleri özel dersi ve...
İngilizce,matematik,türkçe
Ezgi K.

(2 üye yorumu)
Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Öğrencisi
İzmir - Çeşme
İlkokul Matematik - Türkçe - İngilizce...
Bilgisayar Öğretmeni
İsmail Ç.

(0 üye yorumu)
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunu
Konya - Meram
Gelecek internette ve internette teknolojiyi kullananlar geleceği yaz...
Sosyal Medya Uzmanı
Onur Ü.

(1 üye yorumu)
Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Sarıyer
Yaratıcı içerikler geliştirmek için benimle iletişim kurabilirsi...
Arapça, Osmanlıca, Direksiyon Eğitimi, Yaşam Koçluğu,
Mehmet Emin Ç.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi İlahiyat Mezunu
Samsun - İlkadım
Farabi Eğitim Modeli ile Farklı Usullerle Dersi Aklınıza Nakşeden...
İngilizce Öğretmeni
Murat A.

(0 üye yorumu)
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Mezunu
İstanbul - Fatih
Bir öğretmenden fazlası, dünya vatandaşı...


Dijital Vatandaşlık Özel Ders Veren En Son Referans Alan Öğretmenler


5.0
Öğretmen : İlkan B

Kendisiyle 1 ay boyunca sosyal medya eğitimi aldık. Özellikle Instagram üzerinden anlatmasını rica ettiğimde kabul etti. Anlattığı yöntemler oldukça işe yarıyor. Teşekkür ederim.

Memduh Kanat, 17.10.2020

0.0
Öğretmen : Beyhan A

Cocukla bir insan bu kadar cocuklasabilir.Okul öncesi eğitim alanında tam bir uzman.Hocamiz çocuk ruhundan anlayan,değerli bir eğitimci.Cocugumun seviyesine indi,motive etti.Kizim Beyhan hocamızı çok sevdi,inandi,guvendi,herşeyi hevesle yaptı ve çok şey ogrendi.Cocugumuzun gelişiminde çok olumlu bir etki sağladı.Minnettariz..Harika bir öğretmen...

Elif Avci, 10.10.2020

5.0
Öğretmen : Beyhan A

Beyhan hanım.planli,düzenli,disiplinini hoşgörüsuyle harmanlayabilen,tutarli,akıllı bir hoca.İlkokul ikinci sınıfa giden kızımıza ingilizce dersi verdi,ödev desteğinde bulundu.Kullandigi eğitici araçlar ve metotlarla kızımız severek,eğlenerek öğrendi.Kendisini tabiki tavsiye ederim.

Özlem, 08.10.2020

0.0
Öğretmen : Beyhan A

Konuşma güçlüğü olan kızıma çok faydalı oldu.Son derece diksiyonu düzgün ve akıcı konuşan,kibar,saygılı bir hanımefendi,eğitimci.İlkokula giden kızımın gerek derslerinde,gerekse sosyal yaşamında pozitif fark yarattı.Daha neşeli ve özgüvenli bir çocuk oldu.Hocamizin hakkı ödenmez.Sonsuz teşekkürler...

Yeliz K., 08.10.2020

5.0
Öğretmen : Beyhan A

Beyhan hn özgüveni yüksek,çalışkan,aktif bir eğitimci...Oğlumuza okulöncesi eğitim verdi.Oglumuza yaklaşımı,motivasyonu ve çocuğumuza kattığı değerleri gördükçe kendisine hayran kaldık.Oglumuzu okula harika hazırladı.Hep birlikte çok şey öğrendik.Bizimde danışmanımız oldu.İyiki tanimisiz,hocamıza çok teşekkür ederiz...

Reyhan Keklikkoca, 06.10.2020

0.0
Öğretmen : Pırıl K

Merhaba Pırıl Hanım, Üniversite öğrencisiyim ve tarih dersinde yardıma ihtiyacım var. Uygun oldugunuz zaman bana geri dönüş yapabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Nejat Kurt Atalan, 21.05.2020

DİJİTAL VATANDAŞLIK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Teknoloji çağının doğal bir sonucu olan dijital vatandaşlık, toplumla herhangi bir düzeyde etkileşim kurmak için bilgisayarları, interneti ve dijital cihazları kullanan herhangi birinin teknolojiyi sorumlu bir şekilde kullanması anlamına gelir. Teknolojik ilerlemenin hızı artmaya devam ederken, dünya bir bütün olarak günlük aktiviteler için İnternete daha bağımlı hale geliyor. Bu, bir banka hesabını kontrol etmek, bir ürün satın almak veya bir arkadaşınızla iletişim halinde olmak anlamına gelebilir.

 Bu nedenle aslında dijital vatandaşlık kimliği "İnternet'i düzenli ve etkili bir şekilde kullananlar" için geçerlidir. Sonuç olarak, iyi dijital vatandaşlık ile kötü dijital vatandaşlık arasında büyük bir fark vardır. İyi dijital vatandaşlık, genç öğrencilerin ilgisini çeker ve onlara dijital araçlar aracılığıyla birbirleriyle nasıl bağlantı kuracaklarını, birbirleriyle nasıl empati kuracaklarını ve kalıcı ilişkiler kuracaklarını gösterir. Öte yandan kötü dijital vatandaşlık, siber zorbalığı, sorumsuz sosyal medya kullanımını ve İnternetin nasıl güvenli bir şekilde kullanılacağına dair genel bir bilgi eksikliğini beraberinde getirir.

İnternet, kullanıcılarına bağlanma fırsatları vermesine rağmen, ne yazık ki zorbalık için alternatif yollar da sağlayabilir. Siber zorbalık, genç İnternet kullanıcıları arasında büyük bir sorundur. Buna karşılık, genç İnternet kullanıcılarını güvenli çevrimiçi alanları nasıl yaratacakları ve çevrimiçi kapsayıcılığı nasıl teşvik edecekleri konusunda eğitme sorumluluğumuz var. Bu da yalnızca ilk önce şöyle olur: sağlıklı çevrimiçi ve çevrimdışı ilişkiler kurmanın ve karşılıklı saygı göstermenin önemini vurgulayarak! Nasıl iyi bir "dijital vatandaş" olacağınızı göstermenize ve öğretmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

Öğrencilere ne yaptıkları ve çevrimiçi olarak başkalarıyla nasıl etkileşim kuracakları hakkında düşünmeyi öğretin. Çevrimiçi olarak belirli fotoğrafları veya içeriği yayınlamaktan ne kazanacaklar (veya kaybedecekler)? Sözleri başkalarını nasıl etkileyecek? İnsanlar sözlerinden ne varsayabilir veya yorumlayabilir? Sınıf arasında açık bir diyalog kurun ve öğrencilerin çevrimiçi etkinlikleri hakkında konuşurken kendilerini rahat hissetmelerini sağlayın. İnternette bir şey görürlerse ve nasıl tepki vereceklerinden emin değillerse veya herhangi bir tepki vermeleri gerekip gerekmediğini size veya başka bir yetişkine sormaya teşvik edin.

Okul ağları, Çocuk Yardım Telefonu gibi kuruluşlar, toplum merkezleri ve yerel polis ve sağlık departmanlarınız, sizin ve çocuklarınızın İnterneti eleştirel, olumlu ve adil bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda yararlı yönergeye sahiptir.

Dijital vatandaşlığın günümüz öğrencilerine öğretilmesi, çok önemli bir konu olmasından dolayıdır. Bu yüzden MEB tarafından öğrencilere bu ders çok ilgi çekici konular ile öğretilmektedir. Dijital vatandaşlık ders konularından bazıları ise şunlardır: e-devlet uygulamaları, dijital vatandaşlık, etik ve güvenlik dijital yurttaşlık, siber tuzaklar, doğru bilgiye ulaşma ve kullanma, medya okuryazarlığı ve siber vatandaşlık vb.

Dijital vatandaşlığı öğrenmek istiyorsanız, yedi temel kavrama odaklanmak isteyeceksiniz:

  1. Empati
  2. İnternet nasıl çalışır
  3. Kullanıcı verilerini anlamak
  4. Dijital okuryazarlık pratiği yapmak
  5. Dijital uçurumun kabul edilmesi
  6. Dijital sağlık pratiği yapmak
  7. Dijital cihazların güvenliğini sağlama

Bu yedi adım karmaşık görünebilir, ancak planlamaya başladığınızda şaşırtıcı derecede basittir.

Dijital Vatandaşlığın 9 Unsurunu Keşfetmek

Öğrenciler, dijital kaynakların her yerde olduğu bir dünyada yaşarlar, bu nedenle teknolojiyi eğitime dahil etmenin önemi öğrencinin hayatının tüm yönlerini kapsar. Öğrencilerin çevrimiçi kaynaklarda gezinmelerine yardımcı olmak için dijital vatandaşlığın dokuz unsurunu özetlersek:

Dijital Vatandaşlık Neden Öğretilmeli?

Çocuklar için dijital vatandaşlığın faydaları, bireyin çok ötesine uzanıyor.  Öğrencilerin İnternette sağlıklı uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olduğumuzda, etkileşimde bulundukları herkes için daha iyi bir alan yaratmış oluyoruz. Öğrencileriniz sınıfta teknolojiyi kullanıyorsa, dijital vatandaşlık müfredatı, herkesin çevrim içi zamanını en iyi şekilde değerlendirmesine yardımcı olmanın en iyi yollarından biridir.

Okullarda teknoloji çok yaygın olduğu için, öğretmenler genellikle siber zorbalık, cep telefonlarının sınıf düzenini bozması ve intihali nasıl önleyecekleri konusunda endişelenmek zorundadır. Dijital vatandaşlığı öğretmek, okulda bunları ve diğer uygunsuz davranışları azaltmanın en iyi yollarından biri olabilir. İyi dijital vatandaşlar haline geldikçe, öğrenciler İnternet'i daha büyük bir öz farkındalık duygusuyla kullanabilir ve teknolojiyi en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını daha iyi anlayabilirler.

Dijital okuryazarlık ve diğer vatandaşlık becerilerini öğretmek, öğrenciler arasındaki dijital eşitlik boşluklarının (veya "dijital uçurumun") kapatılmasına da yardımcı olabilir. Tüm öğrenciler evde teknolojiye aynı düzeyde erişime sahip değildir. Düşük gelirli veya marjinal topluluklardan gelen öğrenciler, akranlarına kıyasla genellikle daha az dijital deneyime sahiptir.  Dijital okuryazarlık eğitimlerinin temel bir parçası olduğunda, okuldaki teknolojik kaynaklar ve dersler bu öğrencilerin sınıf arkadaşlarına yetişmesine yardımcı olabilir.

 Dijital Vatandaşlık Özel Dersi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Teknolojinin doğru ve iyi yönde kullanılması günümüzde en çok savunulan konulardan biridir. Bu yüzden aksi durumların ötesine geçmek için okul müfredatlarında bu konu dijital vatandaşlık dersi altında başlıklarla öğretilmektedir. Siz de dijital vatandaşlık dersi almak istiyor ya da okuldaki dijital vatandaşlık dersi için destek almak istiyorsanız Özel Ders Alanı’ndaki eğitmenlerimizle iletişime geçebilir ve ders talebinde bulunabilirsiniz. Ya da detaylarını kendinizin belirlediği bir genel ders talebi oluşturarak daha fazla eğitmenin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Dijital Vatandaşlık Özel Ders Fiyatları

Dijital vatandaşlık dersleri veren eğitmenler online ya da yüz yüze olacak şekilde ders vermektedir. Bazı eğitmenlerde online ve yüz yüze eğitim ücreti aynıyken bazılarında değişebilir. Sizin ve seçtiğiniz eğitmenin taleplerine, şehre, eğitmenin deneyimlerine göre fiyat etkilenmekte olup 30-150 TL arasındadır.

Dijital Vatandaşlık Özel Dersi Vermek

Dijital vatandaşlık derslerini yine bu dersin kapsadığı bölümlerden mezun/öğrenci ya da alanı dışı dijital vatandaşlık araştırmaları yapan ve dersler veren kişiler öğretmektedir. Siz de kendinizi bu kategorilerden birine koyuyor ve ders vermek istiyorsanız sitemize üye olarak bir eğitmen profili oluşturmanız gerekir. Dolduruması gereken alanları özenle ve ayrıntılı bir şekilde doldurmak profilinizi ziyaret eden öğrenciler için yararlı olacaktır. Ayrıca yazdığınız blog yazılarını da siteye ekleyerek alan hakkındaki fikirlerinizi ve araştırmalarınızı da sergileyebilirsiniz.