Ders Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

D ikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgili Öğretmenlerimiz;

Mevcut olan bu sayfamızda online akademimizde bir öğretmen olarak aklınıza takılan tüm sorulara detaylı cevaplar bulabilirsiniz.  

Özel Ders Alanı – Online Akademi Deneme Ders Süreçleri

Önemli Bilgilendirme: Online akademimizde yeni öğrencilerle derse başlamanın en önemli faktörlerinden birisinin deneme dersi süreci olduğunu lütfen unutmayınız.

Deneme dersinde, öğrencinin öğretmen olarak senden ve online özel dersten verim alacağına ikna olması için çok önemlidir. Zaten deneme dersimize katılan öğrenciler %80 oranında online ders almak için başvuru yapan öğrencilerdir. Ancak yine de online birebir dersin onun için faydalı olacağı düşüncesine inanması ve sizden ders almak istemesi sizin ders esnasındaki süreç yönetiminize bağlıdır.

Deneme Dersi Öncesinde Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Eğitim danışmanımız online akademimizde size uygun bir öğrenciyle eşleştirme sağladıktan sonra öğrenci hakkında detaylı bilgi vermek ve deneme dersi planlaması yapmak için sizinle iletişime geçecektir. Eğitim danışmanımızdan deneme dersine katılacak öğrenci hakkında detaylı bilgiler alıp, öğrenci hakkında sormak istediğiniz soruları sorup deneme dersinde hangi konu veya hangi alanda çalışma yapacağınız hakkında bir planlama yapabilirsiniz.

Örneğin;

 • 8. Sınıf LGS hazırlık matematik öğrencisine bazı soru çözümleri planlamak,
   
 • B1 seviyesinde Almancası olup, b2 hedefleyen öğrenciye karşılıklı diyalog kurulacak alanı belirlemek,
   
 • Çinceye yeni başlayacak bir öğrenci için alfabeyi gösterip temel bilgiler vermek,
   
 • Sırpça öğrenmek isteyen bir öğrenciye temel seviyede kelimeleri görselleştirip göstermek,
   
 • İngilizcesi geliştirmek isteyen bir öğrencimize seviyesine en uygun bir ders planlaması yapmak
   
 • Online Şan dersi almak isteyen öğrenciyle nota ve ses çalışması yapmak vb. gibi
   
 • 10. Sınıf fizik dersi almak isteyen öğrenci için bir fizik konusuna giriş yapmak
   
 • YKS için matematik dersi almak isteyen öğrenci için 10 farklı soru gösterip hangilerini çözebileceğini sorup seviyesini tespit etmek
   
 • İELTS dersi almak isteyen bir öğrenci için seviye tespiti yapmak
   
 • 3. sınıf bir öğrenci için görselleştirerek ilgili dersi anlatmak vb. gibi

Yukarıdaki verilen örnekleri kendi branşınıza göre planlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta öğrenciyle tanıştıktan sonra ders sürecinizi göstermektedir.

Eğitim danışmanımıza ders için uygun gün ve saatinizi belirttiğinizde veya öğrencinin uygun gün ve saati size uygunsa planlama eğitim danışmanımız tarafından yapılacaktır.

Deneme dersi planlaması yapıldıktan sonra derse katılacağınız linki eğitim danışmanımız sizinle ve öğrenciyle paylaşacaktır. Deneme derslerimiz Zoom üzerinden gerçekleşmektedir.

Deneme Dersi Esnasında

Deneme derslerinde eğitim danışmanımızda yer almakta ve öğrenciyle sizi tanıştırdıktan sonra kendi sesini ve görüntüsünü kapatıp süreci size bırakmaktadır. Deneme dersi esnasında eğitim süreciniz dışında öğrencinin sorduğu sorularda (ödemeler, fiyatlar, indirimler vb. gibi)  eğitim danışmanımız cevaplandırmaktadır.

Deneme dersi için belirlenilen saatte, derse uygun kılık kıyafetle yer alınız.

Derse kesinlikle bilgisayar üzerinde katılım sağlayınız. Bilgisayarınızda zoom uygulamasının yüklü olduğundan ses ve kameranızda herhangi bir sorun olmadığından emin olunuz. Telefon vb. gibi cihazlar deneme dersi ve sonraki süreçlerdeki dersler için uygun değildir.

Eğitim danışmanımız öğrencimizle sizi tanıştırıp kendi sesini ve görüntüsünü kapattıktan sonra süreci size bırakmaktadır. İlk 5 – 10 dk öğrenciyi tanıma amaçlı karşılıklı sohbet etmek oldukça önemlidir. Hangi okulda, neler yapıyor, hangi konularda zorlanıyor, nerede yaşıyor, daha önce hangi eğitimleri almış, dersi almaktaki amacı tam olarak ne, hedefi ne vb. gibi konularda öğrenciyle karşılıklı olarak sohbet edebilirsiniz.

Öğrenciyi tanıdıktan, karşılıklı sohbet ettikten sonra daha önceki hazırlamış olduğunuz kaynağınızı ekran paylaşımı yapıp derse başlayabilirsiniz. 20 – 25 dakika ders anlatımı yapmanız öğrencinin sizin ders sürecini görmesi ve sizden alacağı derslerin verimli olacağı düşüncesine ulaşması için en önemli etkendir. Derse öğrenciyi de dahil etmeyi unutmayınız..

Ders anlatımınızı tamamladıktan sonra son 5-10 dakika öğrenciyle bir sonraki dersin planlamasını yapmanız gereklidir. Öğrencinin mevcut seviyesinden gelmek istediği noktaya ulaşabilmesi için haftalık kaç saatlik derse ihtiyacı olduğunu tahmini olarak hem öğrenciye, hem eğitim danışmanımıza planlama esnasında söylemeyi unutmayınız. Müsait olduğunuz gün ve saatleriniz yer aldığı tabloyu ekrana paylaşıp öğrenci için uygun gün ve saatleri alabilirsiniz. (bir tablonuz yoksa 3. uygulamalar üzerinden mutlaka hazırlayınız.) Öğrenci için uygun gün ve saatleri (eğer çocuksa planlama için annesini veya babasını planlama yapmak için davet edebilirsiniz.) belirledikten sonra dersi sonlandırıp eğitim danışmanımıza bundan sonraki süreçler için bırakabilirsiniz.

Hatırlatma: Deneme dersi esnasında eğitim süreciniz dışında sistemsel herhangi bir soru geldiğinde ilgili soruyu eğitim danışmanımızla görüşmesini öğrencimize hatırlatınız. (ödemeler, indirimler, paketler vb. gibi) Herhangi bir iletişim kanalı paylaşımında bulunmak veya istemek yasaktır. (numara, sosyal medya hesabı) 

Deneme Dersi Sonrası

Deneme dersi sürecimiz yukarıdaki gibi tamamlandıktan sonra (ilk demo dersinizse değerlendirmesi için eğitim danışmanımızla görüşme sağlayabilir eksikleriniz varsa diğer derslerde dikkat edebilirsiniz.) eğitim danışmanımız öğrenci ile ilgili planladığınız eğitim süreci hakkında bilgi almak için sizinle iletişime tekrar geçecektir. (haftalık olarak öğrenciye kaç saati öneriyor, kaç aylık bir programı öneriyorsunuz vb. gibi konular hakkında) Sizden aldığı geri bildirime göre öğrenciyle iletişime geçip satış sürecini gerçekleştirecektir.

Öğrenci ders paketini aktif hale getirdiğinde yani bir ders paketi satın aldığında size sms ve mail olarak bilgilendirme gelmektedir. Sonrasında eğitim danışmanımız tüm eğitim sürecinin ve iletişim sürecinin ilerleyeceği whatsapp grubumuzu oluşturacaktır. Bu grupta siz, öğrencimiz (çocuksa velisi) ve eğitim danışmanımız yer almaktadır. Grup kurulduktan en kısa sürede öğrencimize grup üzerinden kuvvetli bir hoş geldin mesajınızı ve ilk ders planlaması için gerekli mesajınızı gönderiniz.  

Önemli Hatırlatma: Öğrencimiz ders paketini aktif hale getirdikten sonra kurulan bu whatsapp grubu tüm iletişim sürecimizin gerçekleştirileceği gruptur. Öğrencinin derse katılacağı link paylaşımları, verilen ödevler, hatırlatmalar vb. gibi.

İletişim süreçleriyle ilgili alt kısımda daha detaylı bilgiler verilmektedir.

Özel Ders Alanı – Online Akademide İletişim Süreci ve Raporlama

Özel Ders Alanı iletişim ve raporlama sürecinin 2 ana unsuru vardır.

 1. Uzman Öğretmen CRM
   
 2. Whatsapp Grubu

Öğrencimiz ders paketini satın aldıktan sonra panelinizde yer alan Uzman Öğretmen CRM – Öğrenci Listenizde görünmektedir. Ders planlamanızı ve yapılan derslerinizi Uzman Öğretmen CRM – Derslerim kısmınızda yer alan takviminizden gerçekleştirmektesiniz.  

Bir dersi tamamladıktan sonra öğrencinizi, o derste yapılan çalışmanın detayını, dersi, süreyi ve saati girip kayıt edebilirsiniz. Girmiş olduğunuz raporlama detayını öğrenciniz kendi panelinde görmektedir. Aynı zamanda dersi tamamladıktan sonra ders raporlaması, süresi sms ve mail olarak öğrencinize iletilmektedir. Her dersten sonra mutlaka 15 dakika içerisinde CRM’inize yapılan dersinizi girmeyi unutmayınız.

Önemli Hatırlatma: Ders detay kısmına yazdığınız o derste yapılan çalışma detayını mutlaka whatsapp grubunuza’da gönderiniz. Whatsapp grubunuzu aktif olarak kullanmayı unutmayınız.

İleri tarihe bir ders planlaması yapmak için planlama yapmak istediğiniz tarihi, dersi, öğrencinizi seçip kayıt edebilirsiniz.

Dersinizi tamamladıktan sonra takviminizde yer alan takviminizde planlanılan ders kartına tıklayıp aşağıdaki gelen ekrana ders raporlamanızı yazıp kayıt edebilirsiniz. Yazdığınız raporlama, ders süresi yine üst kısmında olduğu gibi öğrencinin paneline iletilmekte ve ayrıca sms ve mail olarak gönderilmektedir. Buradaki ders raporunu da whatsapp grubunuza yazmayı unutmayınız..

Detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Ödemeler

Online akademimizde ders veren öğretmenlerimizin yapmış oldukları derslerin ödemeleri her ayın 5 - 10 arasında yapılmaktadır. Dersi tamamlandıktan sonra sisteme girmeniz ve whatsapp grubumuzdan dersin tamamlandığını ve yapılan çalışmayı raporladıktan ödeme ödeme bekleyen dersler arasına düşmektedir. Uzman Öğretmen CRM – Çalışmalar kısmından ödemelerini takip edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan bilgiler dışında aklınıza her takılan soru için panelinizde yer alan "İletişime Geç" kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.