Bateri Özel Ders

çizgi

Bateri Özel Ders Veren, Aşağıda Listelediğimiz 15 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

Matematik/fizik Öğretmeni

ARDA K.

(0 üye yorumu)
Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Mezunu
İstanbul - Gaziosmanpaşa
Önce dersi sevdirmek....

Ücretsiz Müzik Eğitmeni

Mersin S.

(9 üye yorumu)
Mezunu
Mersin - Yenişehir
Mersin'den çıktığımız bu yolda amacımız her yaş grubu ve kesi...
İngiliz Dil Eğitimi
Kıvanç E.

(1 üye yorumu)
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık(İngilizce) Mezunu
İstanbul - Büyükçekmece
İngilizce ve İspanyolca online özel ders, Eğitim ve Tez danışama...
Müzik Öğretmeni
Recep T.

(0 üye yorumu)
Kocaeli Üniversitesi Mezunu
Kocaeli - İzmit
Müzik Hakkında Herşey!...
Bateri Öğretmeni
Serkan A.

(0 üye yorumu)
Hacettepe Üniversitesi Mezunu
Ankara - Çankaya
Bateriyi çalmayı ve öğretmeyi seven biriyim....
Bateri
Öner K.

(0 üye yorumu)
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İstatistik Mezunu
- Beylikdüzü
Bateri dersleri için benimle iletişim kurabilirsiniz...
Müzik Öğretmeni
Emir D.

(0 üye yorumu)
Anadolu Üniversitesi Hukuk Mezunu
İstanbul - Esenyurt
MÜZİKSİZ KALMAYAN MÜZİKLE İÇ İÇE OLAN BİR MÜZİSYENİM....
Gitar-piyano-bateri Eğitmeni , Basketbol Eğitmeni
Ahmet Taha K.

(0 üye yorumu)
İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrencisi
İstanbul - Fatih
Gitar - Piyano - Bateri - Basketbol - Futbol - Voleybol...
Müzik Öğretmeni
Ege Ü.

(0 üye yorumu)
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mezunu
Antalya - Muratpaşa
Antalya Özel Müzik Dersleri...
İngilizce, Bateri, Tiyatro, Fotoğrafçılık
İbrahim B.

(0 üye yorumu)
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları(%50 Burslu) Mezunu
İstanbul - Beylikdüzü
Neşeli, enerjik, pozitif, içgörülü, empatisi yüksek, espirili :)...
Müzik Öğretmeni
Oktav Müzik M.

(0 üye yorumu)
Mezunu
Adana - Çukurova
2016 yılında kurulan kursumuz alanında uzman eğitmen kadro ile siz...
M. E. B Onaylı Bateri Eğitmeni
Fatih S.

(0 üye yorumu)
Muğla Üniversitesi Mezunu
Muğla - Milas
İşini seven Sanatçı...
Yks-tyt-yds-sat-ıelts-toefl-ingilizce-enstürman
BASİT A.

(0 üye yorumu)
Hukuk Mezunu
İstanbul - Fatih
Öğrenciye özel profil çıkarılıp, raporlu veli takibi ve öğren...
İngilizce Ve Gitar
Yusuf T.

(0 üye yorumu)
Öğrencisi
İstanbul - Üsküdar
İngilizce ve gitar dersleri veriyorum...
Bateri Öğretmeni
umut P.

(0 üye yorumu)
Ankara Üniversitesi Öğrencisi
Ankara -
ankara üniversitesinde öğrenciyim....


Bateri Özel Ders Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


İhtiyaçlarına En Uygun Bateri Eğitmenini Keşfet!

Davul- Bateri

Bateri yani davul, dilimize Fransızcadan (batéri) geçmiş ve hem bateri hem de davul ismiyle anılan bir enstrümandır.  Davul, gerilmiş bir zarın titreşimi ile ses üreten bir müzik aletidir. Baş olarak bilinen zar, kabuk olarak bilinen içi boş bir gövdenin bir veya iki ucunu kaplar. Titreşimli bir zar vasıtasıyla ses üreten aletler aynı zamanda membran fonlar olarak da bilinir. Davullar, vurmalı çalgılar olarak bilinen daha büyük müzik aletleri kategorisinin bir parçasıdır. Membranofon dışındaki vurmalı çalgılar, idyofonlar olarak bilinir. Çanlar ve ziller gibi idiyofonlar, ekli bir zardan ziyade enstrümanın kendisinin titreşimiyle ses üretir.

Davulun Tarihi

Vurmalı çalgılar tarih öncesi çağlardan beri kullanılmaktadır. İlk davullar, içi boş ağaç gövdeleri üzerine gerilmiş ve elleriyle vurulmuş balık veya sürüngen derisinden oluşuyordu. Bir süre sonra vahşi veya evcilleştirilmiş memelilerin derileri, sopalarla vurulan daha büyük davullar yapmak için kullanıldı. Ağaç gövdelerinin yanı sıra, deriler, büyük davullar yapmak için zemine kazılan çukurların üzerine veya küçük davullar yapmak için saksılarda veya su kabaklarında açıklıklar üzerine gerildi.

Orta Doğu'nun eski medeniyetleri tarafından yaklaşık 5000 yıl önce çerçeve davulları kullanılmıştır. Daha sonra eski Yunanlılar ve Romalılar tarafından uyarlandılar. Romalılar ayrıca içi boş bir kabuğun her iki ucuna da gerilmiş derileri olan boru biçimli davullar kullandılar. Roma'nın düşüşünden sonra, Batı Avrupa'da davullar Araplar tarafından kullanılmaya devam etmelerine rağmen yaygın olarak kullanılmadı. Haçlı seferleri, Avrupalıları Arap kültürüyle tanıştırdı. Avrupalılar Araplardan tef (küçük bir çerçeve tamburu), nakkare (altın bakır veya pirinçten kazan şeklindeki büyük orkestra davulu) ve dümbelek/darbukayı uyarladı. Trampet, modern trampet davulunun atasıdır. Orta Doğu'da uzun süredir kullanılan büyük kazan tamburları, on beşinci yüzyılda Batı Avrupa'ya tanıtıldı. Bu aletler, büyük bakır kazanların üzerine gerilmiş dana derisinden oluşuyordu ve askeri - tören amaçlı kullanılıyordu. İlk olarak on yedinci yüzyılın sonlarında orkestralarda kullanıldılar. Yirminci yüzyılda, her tür perküsyon enstrümanı hem orkestra müziğinde hem de popüler müzikte önemli hale geldi. Caz ve rock davulcuları gibi popüler müzisyenler tarafından kullanılan modern bir davul seti, genellikle ayak pedalıyla çalıştırılan bir tokmakla vurulan bir bas davul, bir trampet, çeşitli boyutlarda bir dizi boru davul ve bir dizi zilden oluşur.

Bateri öğrenmek zor mu?

Davulda iyi bilinen bir şarkı veya ritmi yaklaşık 30 dakikada öğrenebilirsiniz. Bateri hakkında ayrıntılı bir anlayış kazanmanız genellikle 2 yıl alır. Profesyonel bir davulcu olmak istiyorsanız, 7 ila 8 yıl normaldir, ancak daha sıkı çalışırsanız daha hızlı olabilir. Ne kadar çok pratik yaparsanız, zamanı kullanma konusunda o kadar doğal, akıcı bir yetenek geliştirirsiniz. Farklı insanların farklı yetenek seviyelerinde başladıkları doğrudur, ancak bu harika bir davulcu olmanın en önemli parçası değildir. En tutkulu ve en çok pratik yapan öğrencilerin zirveye çıktığını defalarca görürüz.

"Yeni başlayan biri olarak bateri çalmayı verimli bir şekilde nasıl öğrenebilirim?" 

Davulculuk yolculuğunuza nasıl doğru şekilde başlayacağınızı bilmiyorsanız, size yardım etmek için buradayız. Sadece bu 5 adımı izleyin, davul çalmayı kısa sürede öğreneceksiniz!

Davulcu olmaya hazır mısınız?

1. Temel Ekipmanınızı Alın

İlk davul çalma seansınıza katılmak için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacak - ancak fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Elbette, henüz tam bir bateri seti satın almanıza gerek yok. 

Bunu yapmanın ilk ve en kolay yolu, bir çift (çok ucuz) baget satın almak, bir minder (veya birkaç tane) almak ve ona / onlara vurmaya başlamaktır. Sonuçta, sağlam bir yastığa vurmak, bir elektronik bateri kitinin pedine vurmaktan çok da farklı değildir, bu yüzden biraz hayal gücü ile deneyiminiz aynı olacaktır.

2. Bagetlerin Nasıl Tutulacağını Öğrenin

Çubuklardan birini sol elinize bir diğerini sağ elinize alın. 

Ardından, çubuğa bastırmak için baş parmağınızın düz kısmını kullanın ve kalan parmaklarınızı etrafına sarın.  Bagetleri kavrarken bunu denge noktasının arkasında veya çubuğun ortasından yapmalısınız. Bateri çalmak için sopalarınızı kullanmanın birçok yöntemi olsa da, yeni başlayanlar olarak, farklı teknikleri denemek ve sizin için en iyi olanı belirlemek için bolca vaktiniz olacak!

3. İlk Kuralınızı Öğrenin

Bu aşamada, bir davulcu olarak ilk anlamlı ritminizi çalmaya hazır olacaksınız. Endişelenmeyin, zor değil, sadece aşağıdakilere alışmak biraz zaman alacak. Bu ilkeyi de küçümsemeyin.

4. Bir Bateri Kiti satın alın

Burada "neden" hakkında söylenecek çok şey olduğunu sanmıyorum. Yine de, "nasıl" bu makaleye sığdırmak için biraz fazla karmaşıktır. Bunun yerine, bir elektronik bateri seti bulmak için buraya gidin (pratik alanınızda çok fazla gürültü yapamıyorsanız faydalıdırlar) - ve burada yeni başlayanlar için en iyi akustik bateri kitini bulmak için (herhangi bir sahnede gördüğünüz standart seçenek) . Ayrıca, burada bir dizi ucuz davul seti seçeneği bulacaksınız (hem akustik, elektronik hem de çocuklar için).

5. Bateri Kitinizi Tanıyın

İlk bateri kiti sahibi olduğunuzda, bateri kitinizin farklı parçalarını tanımanızı tavsiye ederiz. Bu, bir profesyonel gibi çalmanın ön şartıdır.

Bas davul

Kick davulu olarak da bilinen bas davul, kitin en büyük davuludur. Genellikle, bas davul kabukları maun ve akçaağaç gibi ahşaptan yapılır, ancak bazı metallerden de yapılabilir. Ayrıca, bir şarkının "nabzını" oluşturduğu için bateri kitinin en önemli parçalarından biridir.

Trampet

Trampet davulu, tipik bir beş parçalı davul kitinin merkezidir ve şarkılar sırasında duyduğunuz yüksek sesli sesleri iletmekten sorumludur. Bir trampet davulunun çıkardığı ses, genellikle tahtadan (akçaağaç, maun, huş ağacı) veya metalden (bronz, pirinç, paslanmaz çelik) yapılan kabuğundan gelir ve ses, adı verilen trampet davulunun yüzeyine her vurduğunuzda tetiklenir.

Bateri-Davul Özel Ders 

Bateri/davul özel dersleri için size destek olabilecek tüm eğitmenlerimiz taleplerinizi bekliyor!  Konumunuzdaki eğitmenlerle iletişime geçebilmek için sitemize üye olun ve kriterlerinize uyan eğitmenlere ders talebi yollayın. Ya da ders almak istediğiniz brans, bütçeniz ve dersi nerede almak istediğinize (ev veya online) dair detayları belirttiğiniz bir genel ders talebi oluşturun. Genel ders talebiniz ilgili tüm eğitmenlere iletilir ve size dönüş yapılır. 

Bateri Özel Ders Fiyatları

Bateri-davul özel ders ücretlerine baktığımızda 30-150 TL aralığında olduğu görülür. Sizin için en makul ve doğru seçeneğe ulaşmak için il/ilçe filtrelemesi yaparak bölgenizdeki ders ücretlerini görebilirsiniz.

Bateri-Davul Eğitmeni Olmak

Yıllardır müzikle ilgileniyorsanız, bir de bateri çalıyorsanız ders vermeyi düşündünüz mü? Bateri dersi vermek için müzik bölümü mezunu olmak zorunda değilsiniz. Önemli olan bateri dersi verebilecek yetkinlikte olmaktır. Bateri/davul öğrenmek isteyen kişilerin size tercih etmesindeki sebepleri profilinizde net bir şekilde belirtmeye çalışın. Öğrencilerinize ne katabilirsiniz? Dersleriniz nasıl geçer? Ne zamandır bateri/davul çalıyorsunuz ve nerede öğrendiniz, sertifinız var mı? Bu ve benzeri soruların cevaplarını görmek öğrencileri mutlu edecektir. Sitemize üye olarak bir profil oluşturun ve ders vermeye başlayın, şimdiden iyi dersler!