2022 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları

Yasin G. Yasin G.
Yazar: Yasin G. | 16.05.2020 - 2 dakikalık okuma. - Güncellenme Tarihi : 07.05.2022 Görüntülenme: 62358
2022 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları
A YT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları sizler için hazırladık. 2022 AYT Biyoloji konuları, ayt biyoloji soru dağılımı ve çok daha fazlası için hemen incele!

Sevgili öğrenciler Özel Ders Alanı olarak YKS sınavı olarak bilinen üniversiteye giriş sınavlarının 2. oturumu olan Ayt sınavında; Ayt Biyoloji Konuları, Ayt Biyoloji Soru Dağılımını en güncel 2022 AYT Biyoloji konularını sizler için hazırladık. Ayt sınavında fen bilimleri testinde 13 soru biyoloji dersinden çıkacaktır. *Son güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takip etmeyin unutmayın!

Aşağıdaki listelerimizde 2022 Ayt Biyoloji Konuları ve Ayt Biyoloji Soru Dağılımını kapsamlı olarak inceleyebilirsiniz. 

2022 Ayt Biyoloji Konuları
 

 1. Canlıların Ortak Özellikleri
   
 2. Canlıların Temel Bileşenleri 
   
 3. Hücre ve Organelleri 
   
 4. Hücre Zarından Madde Geçişi 
   
 5. Canlıların Sınıflandırılması 
   
 6. Mitoz ve Eşeysiz Üreme
   
 7. Mayoz ve Eşeyli Üreme 
   
 8. Kalıtım 
   
 9. Ekosistem Ekolojisi 
   
 10. Güncel Çevre Sorunlar 
   
 11. Canlılarda Enerji Dönüşümü 
   
 12. Solunum 
   
 13. İnsan Fizyolojisi 
   
 14. Endokrin Sistemi 
   
 15. Duyu Organları 
   
 16. Destek ve Hareket Sistemi 
   
 17. Sindirim Sistemi 
   
 18. Sinir Sistemi 
   
 19. Dolaşım Sistemi 
   
 20. Genden Proteine
   
 21. Kominite ve Popülasyon Ekolojisi 
   
 22. Hücresel Solunum
   
 23. Bitkisel Dokular
   
 24. Bitki Biyolojisi 
   
 25. Canlılık ve Çevre
   

yukarıdaki listemizden en güncel ayt biyoloji konularını inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki listemizi detaylı olarak inceleyip çalışmalarına yön verebilirsiniz. 

HATIRLATMA: 2020 yılında Covid-19 salgını nedeni ile bu 3 ayt biyoloji konusu sınavı dahil olmamıştır. 2021 yılı için herhangi bir açıklama henüz olmadığından dolayı bu 3 konuyuda 2022 AYT Biyoloji konuları arasına dahil olmuştur. Aynı şekilde 2022 yılında yapılacak olan AYT sınavı hakkında herhangi bir güncel bilgi MEB, YÖK veya ÖSYM tarafından bildirilmesi durumunda sizlerle paylaşacağız. O yüzden bazı aralıklarla sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz. Şuan için ayt konularıdan çıkartılan herhangi bir konu yoktur.

Tıp, FTR, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Veterinerlik, Eczacılık gibi özellikle sağlıkla ilgili bölümleri kazanmayı hedefleyen öğrencilerin AYT Biyoloji testinde net oranının fazla olması gereklidir. Yukarıda belirttiğimiz güncel 2022 AYT Biyoloji konularına göre çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz. 

Geçmiş yıllarda üniversite sınavlarında biyoloji dersinin soru dağılımlarını beraber inceleyelim; 

AYT Biyoloji Soru Konular Dağılımı
 

Konular ve soru dağılımları bu şekildedir. Verdiğimiz bilgilere göre çalışmalarınızı şekillendirebilir ve üniversite sınavındaki başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. Tüm adaylara Üniversite Sınavında başarılar dileriz. 

İpucu: Her sene ayt biyoloji testinde soru getiren konulara birazda daha fazla çalışmanızı tavsiye ederiz. Yukarıdaki listemizde yer alan konu dağılım listesini inceleyip, her sene soru getiren konuları tespit edebilirsiniz. 

Ayt Biyoloji konuları, 2020, 2021 ayt sınavında yapılan güncellemeler ve soru dağılımları, 2022 AYT biyoloji konuları ve 2022 ayt biyoloji soru dağılımları üzerine merak ettiğiniz veya cevabını aradığınız tüm soruları yorum olarak sorabilirsiniz. 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

TYT kimya konuları ve TYT kimya soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu makalemizde TYT sınavında çıkacak kimya konuları ve geçmiş sınavlardaki kimya soru dağılımlarını ulaşabilirsiniz

Biyoloji Dersi Sözel Midir Sayısal Mı? Biyoloji Çalışma Taktikleri

Biyoloji Dersi Sözel Midir Sayısal Mı? Biyoloji Çalışma Taktikleri

Biyoloji dersi sözel mi sayısal mı? Biyoloji çalışma yöntemleri nelerdir? Biyoloji dersinde başarılı olmak için ipuçları sizlerle.

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

2022 LGS Fen Konuları ve LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı

En güncel, MEB verilerine göre LGS Fen konularını ve geçmiş yıllarda çıkan LGS fen bilimleri soru dağılımında blogumuzdan ulaşabilirsiniz.

2023 Kpss Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2023 Kpss Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

En güncel Kpss Türkçe konuları ve Kpss Türkçe soru dağılımlarını sizler için hazırladık. Bu yazımız sayesinde Türkçe testinde 30'da 30 yapabilirsiniz.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?
İ

İLHAN K.
Cevap Yaz 13 Mart 2023

2022 AYT biyoloji soruları konu dağılımı eklenebilir. 2023 AYT de çıkarılan Bitki Biyolojisi ile Canlılar ve Çevre üniteleri çıkarılmıştır. Bu bilgiler de güncellenebilir.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul