AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları

Yazar: Yasin G. | 16.05.2020 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 4382
AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları
A YT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları sizler için hazırladık. 2021 AYT Biyoloji konuları, 2020 ayt biyoloji sınavdan çıkartılan konular, ayt biyoloji soru dağılımı ve çok daha fazlası için hemen tıkla!

Sevgili öğrenciler Özel Ders Alanı olarak YKS sınavı olarak bilinen üniversiteye giriş sınavlarının 2. oturumu olan Ayt sınavında; Ayt Biyoloji Konuları, Ayt Biyoloji Soru Dağılımını ve 2020 Ayt Sınavından çıkartılmış konuları ve en güncel 2021 AYT Biyoloji konularını sizler için hazırladık. Ayt sınavında fen bilimleri testinde 13 soru biyoloji dersinden çıkacaktır. *Son güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takip etmeyin unutmayın!

Aşağıdaki listelerimizde 2021 Ayt Biyoloji Konuları, 2021 Ayt Biyoloji testinden çıkarılan konuları ve Ayt Biyoloji Soru Dağılımını kapsamlı olarak inceleyebilirsiniz. 

2021 Ayt Biyoloji Konuları

 1. Canlıların Ortak Özellikleri
 2. Canlıların Temel Bileşenleri 
 3. Hücre ve Organelleri 
 4. Hücre Zarından Madde Geçişi 
 5. Canlıların Sınıflandırılması 
 6. Mitoz ve Eşeysiz Üreme
 7. Mayoz ve Eşeyli Üreme 
 8. Kalıtım 
 9. Ekosistem Ekolojisi 
 10. Güncel Çevre Sorunlar 
 11. Canlılarda Enerji Dönüşümü 
 12. Solunum 
 13. İnsan Fizyolojisi 
 14. Endokrin Sistemi 
 15. Duyu Organları 
 16. Destek ve Hareket Sistemi 
 17. Sindirim Sistemi 
 18. Sinir Sistemi 
 19. Dolaşım Sistemi 
 20. Genden Proteine
 21. Kominite ve Popülasyon Ekolojisi 
 22. Hücresel Solunum

yukarı taraftaki listemizden güncel ayt biyoloji konularını inceleyebilirsiniz. Şimdiyse 2020 AYT Biyoloji testinden çıkarılan konuları inceleyelim.

2020 AYT Biyolojiden Çıkarılan Konular;

 1. Bitkisel Dokular
 2. Bitki Biyolojisi 
 3. Canlılık ve Çevre

2020 yılında Covid-19 salgını nedeni ile bu 3 ayt biyoloji konusu sınavı dahil olmamıştır. 2021 yılı için herhangi bir açıklama henüz olmadığından dolayı bu 3 konuyuda 2021 AYT Biyoloji konuları arasına dahil edebilirsiniz. 2021 yılında yapılacak olan AYT sınavı hakkında herhangi bir güncel bilgi MEB, YÖK veya ÖSYM tarafından bildirilmesi durumunda sizlerle paylaşacağız. O yüzden bazı aralıklarla sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz. 

Tıp, FTR, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Veterinerlik, Eczacılık gibi özellikle sağlıkla ilgili bölümleri kazanmayı hedefleyen öğrencilerin AYT Biyoloji testinde net oranının fazla olması gereklidir. Yukarıda belirttiğimiz güncel 2021 AYT Biyoloji konularına göre çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz. 

Geçmiş yıllarda üniversite sınavlarında biyoloji dersinin soru dağılımlarını beraber inceleyelim; 

AYT Biyoloji Soru Konular Dağılımı

Konular ve soru dağılımları bu şekildedir. Verdiğimiz bilgilere göre çalışmalarınızı şekillendirebilir ve üniversite sınavındaki başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. Tüm adaylara Üniversite Sınavında başarılar dileriz. 

Ayt Biyoloji konuları, 2020 ayt sınavında yapılan güncellemeler ve soru dağılımları, 2021 AYT biyoloji konuları ve 2021 ayt biyoloji soru dağılımları üzerine merak ettiğiniz veya cevabını aradığınız tüm soruları yorum olarak sorabilirsiniz. 

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezunum, eğitim teknolojileri, digital pazarlama, seo alanında yardımcı olabilirim.

Benzer Yazılar
Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Netlerimi Nasıl Arttırabilirim?

Birçok öğrenci net yükseltme konusunda istediği bilgiye ulaşamamaktadır. Net yükseltme taktikleri nelerdir? Hangi yollarla sınavlarda net sayımızı artırabiliriz.

TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

TYT Matematik Konuları ve TYT Matematik Soru Dağılımı

Tyt matematik konuları nelerdir? Tyt sınavında matematikten hangi konularda sorular çıkmaktadır. 2020 ve geçmiş yıllar da tyt matematik soru dağılımları nasıldır?

AYT Matematik Konuları & 2020 AYT'de Neler Değişti?

AYT Matematik Konuları & 2020 AYT'de Neler Değişti?

AYT matematik konuları nelerdir. 2020 AYT sınavında öğrenciler matematikten hangi konulardan sorumludur. 2020 AYT sınavında yapılan değişiklikler nelerdir.

TYT Fizik Konuları ve TYT Fizik Soru Dağılımı

TYT Fizik Konuları ve TYT Fizik Soru Dağılımı

TYT fizik konuları ve TYT fizik soru dağılımın listesi. Bu makalemizde 2021 TYT fizik konuları ve geçmiş yıllardaki fizik soru dağılımlarına kapsamlı olarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?