Matematik ve Geometri Öğrt.

Öğrencilerini özveri ile takip eden, onları destekleyen, aileden biri gibi davranan bir öğretmenim.
Yunus Emre & Ayşe Demirbaş - Matematik ve Geometri Öğrt.

Yunus Emre & Ayşe D.

yıldızyıldızyıldızyıldız
FacebookInstagram
Profil Onaylandı
378 puan
Premium Öğretmen
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 17 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 3 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


Eylül 2010'da üniversitede okurken dershanelerde stajyer öğretmen olarak etüt derslerine girmeye başladım, Haziran 2012'de ise özel bir okulda matematik öğretmenliği görevini yapmaya başladım ve son SBS sınavına öğrencilerimi hazırladım. 5 yıldır İstanbul'da farklı 2 özel okulda görev yaptım, şu an İstanbul Maltepe'de bulunan tanınmış bir özel okulda matematik öğretmenliği yapmaktayım. 2017 yılı itibariyle görev aldığım kurumda Urfodu, Kanguru gibi matematik olimpiyatlarının sınavlarını düzenlemekteyiz. Ayrıca 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle çalıştığım kurum TİMMS yani Uluslararası Fen ve Matematik sınavı için pilot okul seçildi ve aynı zamanda Avrupa Birliği proje okulu olarak da önemli projelere imza attı. Ben de 5. Sınıf öğrencilerimi bu sınava özgün yöntemlerle daha önceki yıllarda çıkmış PİSA, TİMMS sorularını ve MEB'in düzenlediği ABİDE projesi sorularını çözerek hazırladım. Bu sebeple çalıştığım kurumdaki öğrencilerimi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da TİMMS sınavına hazırladım.
2018-2019 yılında ders verdiğim öğrencilerin okudukları okullar;
İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Üsküdar Kampüsü,
Maltepe Tekden Koleji,
Pendik ERA Koleji,
Kartal ERA Koleji,
Kartal Ahmet Şimşek Koleji,
Pendik İyi Dersler Koleji,
Kartal Final Anadolu Lisesi,
Maltepe Hasan Şadoğlu Ortaokulu,
Kartal Ülkü Bora Ortaokulu,
Pendik Atatürk Ortaokulu.
Ben de bu okulların kullandığı eğitim yöntemleri ve matematik yaklaşımlarını kendi kurumumun ve Bahçeşehir Koleji, Doğa Koleji gibi birkaç farklı kurumun eğitim yöntemleri ile sentezleyerek öğrencilerime aktarmaktayım. Böylece öğrencilerimi farklı kaynaklara da yönlendirerek onların matematik görüşlerine katkıda bulunuyorum. Öğrencilerimle içten, samimi bir diyalog kurup onların güvenini de kazanarak onları motivasyon olarak en üst düzeyde tutuyorum. LGS süreci içerisinde öğrencilerimle ve velileriyle dürüst ve güvenilir bir şekilde doğru bilgi paylaşımı yapıyorum. Öğrencilerimi hazırladığım haftalık ders programları ve çalışma programları, motivasyon seminerleri ile destekliyorum. Derslerimiz yıl içerisinde bu şekilde devam ediyor. 2019-2020 yılı çalışmalarını 20 Haziran 2020 itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Benimle yola çıkan öğrencilerime hazırladığım ders çalışma programları; onlara verdiğim motivasyon, kaygı ile başa çıkma, stresi yönetme gibi birçok seminerle öğrencilerimin 2020 LGS sınavında toplam yanlış sayılarının 3-10 arasında sıkışmış olmasının haklı gururunu yaşıyor ve sonuçlar açıklandığında yüzdelik dilim olarak %1-4 arasında olacaklarını düşünüyor ve bununla gurur duyuyorum. Benimle birlikte çalışan ve emek veren ekip arkadaşı öğretmenlerime de sonsuz şükranlarımı sunuyor, bana her konuda verdikleri destek için teşekkür ediyorum.
2019-2020 eğitim-öğretim yılında eşimle dersine gittiğimiz öğrencilerin okulları;
Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü,
Bahçeşehir Koleji Sancaktepe Kampüsü(2 öğrenci),
Sev Amerikan Üsküdar,
Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu,
Maltepe Final Koleji,
Tuzla Okan Koleji,
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi,
Hasan Şadoğlu Ortaokulu(2 öğrenci),
Kartal Uğur Okulları,
Tuzla Uğur Okulları,
İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu,
2019-2020 yılında öğrencilerini bize emanet eden velilerimize teşekkür ediyoruz.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için;
Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu ( 8.Sınıf ),
Maltepe Tekden Koleji ( 7.Sınıf ),
Kartal Çam Kolejinden ( 8.Sınıf ) 3 öğrencim ile 15 Temmuz - 1 Ağustos arasında çalışmalara başlayacağız.
Benimle LGS'ye hazırlanan öğrencilerim kurumumun 40 deneme sınavını + Bahçeşehir & Bilfen gibi farklı okulların denemeleri + farklı yayınların kurumsal denemelerine de erişim sağlayacaktır.

Bu sene 7. sınıfta olan ve seneye sınava hazırlanacak küçük beyler ve küçük hanımlar ! 2020-2021 eğitim-öğretim yılında benimle çalışmak istiyorsanız 2020 Temmuz ayı itibariyle programımızı yapıp LGS'ye hazırlanmaya başlayabiliriz. Erken kalkan erken yol alır. LGS Matematik konularında okullar açılmadan tecrübe sahibi olmak ve rakiplerinizden 1 adım önde olmak istiyorsanız şu an doğru sayfadasınız, doğru yazıyı okuyorsunuz demektir.

NOT: Eşim de benimle eş yıl tecrübeye sahip olup yıllardır 11. ve 12. sınıf öğrenciler ağırlıkta olmak üzere Matematik (TYT, AYT) ve Geometri (TYT, AYT) derslerinden Lise öğrencilerini YKS sınavına hazırlıyor. 12. Sınıf ya da mezuna kalmış öğrencilerle çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda birlikte 9,10 ve 11. Sınıf öğrencilerine de okula yardımcı ve YKS'ye alt yapı oluşturacak şekilde takviye dersleri veriyoruz.
Çalıştığımız öğrenciler ve ailelerini referans olarak arayabilir ve bizi onlara gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz. Onlarla sizleri iletişime geçirebiliriz. Bizi bir de onlardan dinleyin!

20 Veli İle İletişime Geçti
9 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 6 saat önce
Online

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Mezunu

İSTANBUL PENDİK ÇARŞI

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

+90 554753XXXX (Tıkla Gör) No'lu Telefondan Öğretmene Ulaşabilirsiniz.

Benimle ders yapacak olan öğrencilerim için kendi çalıştığım kurumumun denemelerinin yanı sıra Bahçeşehir ve Bilfen gibi kurumların denemelerini, Ek kaynak arşivimden öğrencilerim için kullandığım kaynaklarımı ve öğrencimin çözmesi gereken önemli kaynaklara bilgim ve tecrübemle yönlendirmelerimi sunacağım.

Neden mi? Çünkü öğretebiliyorum ve öğrettiğimde çocukların gözlerindeki ışığın nasıl parladığını görebiliyorum, öğrenebilmenin rahatlığını hissettirebiliyorum. LGS'ye hazırlarken çocuklara güven verebiliyorum ve onları motive edebiliyorum. Aynı zamanda çocuklarla birebir çalışmak, onlara yeni bir şey öğretmek ve kendilerine olan güveni kazanmalarını sağlamak, onları keşfetmek, onların da derslerle hayat arasındaki ilişkiyi keşfetmelerini görmek, matematiğin de yapılabildiğini göstermek "ki yapmaya başladığında birçok öğrenci aşık olur", matematiğin sabır işi olduğunu keşfetmenizi sağlamak, programlı ve düzen çalışmanın ne kadar değerli olduğunu öğretebilmek için.

İstanbul'daki iki farklı kurumda sınav hazırlık grubu olan 7. sınıflarda, TEOG ve LGS sistemlerinde 8. sınıflarda, aynı zamanda 5 ve 6. sınıflarda 6 yıllık deneyim sahibiyim. İstanbul dışında Samsun ve Hatay gibi şehir merkezlerinde 8.sınıf öğrencileriyle SBS ve TEOG'da 3 yıllık deneyimimle sizlerleyim.

Matematik sorusu çözerken sabrın ve azmin ne kadar değerli olduğunu, kendinize karşı özgüveni, ben de yapabiliyormuşum diyebilmeyi, planlı ve programlı çalışmayı, düzenli tertipli olma alışkanlıklarını sizlere kazandıracağım. Ayrıca piyasadaki önemli kaynaklara sizleri yönlendirerek farklı kaynaklar taramanızı sağlayıp kendinize olan güveninizin artmasını sağlayacağım. Sizlere belirli bir program dahilinde çalışmanın rahatlığını öğretip aynı zamanda motivasyon seminerleriyle sizleri destekleyeceğim.

19 Mayıs Üniversitesi mezunuyuz, LGS'ye hazırlık ve üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencileri eşimle birlikte çalıştırıyoruz, evliyim, futbol hariç sporun her türlüsünü severim, basketbol maçları izlemeyi ve yüzmeyi severim. Sinema en çok sevdiğim alandır.

Derslerimi isteğe bağlı olarak 40dk konu anlatımı + 10dk mola + 40dk soru çözümü şeklinde 90 dk olarak yahut 30dk konu anlatımı + 10dk mola + 30 dk şeklinde 60 dk olarak işlemekteyim.

21. yy da matematik : Bu yüzyılın kuşağı olan z-kuşağı çocuklarına matematik öğretimi vermek, çocuklara matematiği sevdirmek, soyut olan bu dersi somut hale getirmek, eğlenceli ve sevilir kılmak ve bunları yaparken de günümüz teknolojisi ile bu dersi kaynaştırmak gerçekten çok değerli bir öğretim bence. Çünkü günümüz çocuklarının her biri ayrı bir birey ve bu ise her birine farklı bir yaklaşım tarzı gerektiriyor. Bu nedenle birçok kurum öğrenci sayısının az olduğu, görselliği içerisinde barındıran, dokunarak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayan özgün eğitim metotları bulmaya yahut varolan keşfedilmiş metotları uygulamaya yöneliyor. Her çocuk kendi içinde özeldir ve her birinin de gerçekten anlama yöntemleri çok farklı. Z-kuşağı çocuklarıyla birebir çalıştığınızda bu farklılıkları keşfetmek ve onların neyi nasıl öğrenebildiğini görmek ve ülkenin geleceğini sağlam bir nesile bırakmak biz öğretim verenlerin bir görevidir.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRETONLİNE ÜCRET
Matematik Genel Matematik 60 DK 200 TL150 TL
Matematik Geometri 60 DK 200 TL150 TL
Danışmanlık Eğitim Koçluğu 60 DK 200 TL150 TL
Fen Bilgisi 60 DK 200 TL150 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 18.00 22.00
SALI 18.00 22.00
ÇARŞAMBA 18.00 22.00
PERŞEMBE 18.00 22.00
CUMA 18.00 22.00
CUMARTESİ 14.00 21.00
PAZAR Ders Vermiyorum. Ders Vermiyorum.
İL İLÇE
İSTANBUL ATAŞEHİR
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KARTAL
İSTANBUL MALTEPE
İSTANBUL PENDİK
İSTANBUL TUZLA

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

17
Yorumlar
Derya .
Haz 25, 2020
Yunus Hocayla Haziran 2019 da başlayan LGS serüvenimiz hocamızın her hafta özveriyle ögrenciye göre değiştirdiği ders programı ile yapılan yanlış soruları doğruya çevirmek için yaptıgı yönlendirmelerle ,vermiş oldugu stresi yönetme telkinleri,titiz çalışması ve ögrenciyi bir an olsun rehavete kapılmadan sıkmadan sürekli motive ederek çalıştırmasından dolayı çok güzel sonuçlandı.Yunus Hoca sadece kendi dersini verip giden,gözü saatte bir hoca olmadı,diğer ders hocalarıyla da koordineli çalışarak çok iyi bir sınav koçu oldu bizim için.Yoğun programınızda bize ders vermeyi kabul ettiğiniz için ve bu güzel sonuçlar için ne kadar teşekkur etsek azdır ...
Fatih A.
Haz 25, 2020
Çok programlı bir hoca.Programları sayesinde disiplinli bir şekilde ders çalışmayı öğrendim.Onun sayesinde çok güzel geçti Lgs sınavım, herkese öneriyorum.
Fahri .
Haz 23, 2020
Bu yıl LGS sınavına Yunus hoca ile hazırlandı oğlum. İnsan ilişkileri, samimiyeti, içtenliği başta olmak üzere sistemli çalışma programı ile tüm süreç boyunca tam bir profesyonel tutum sergileyerek bu kadar ağır bir müfredatı olan LGS sınavına sıkmadan bunaltmadan ama püf noktalarına varana kadar öğretmeye gayret eden yapısıyla ve asla süreyi veya ücreti baz almadan almayı bilen öğrenciye oda koşulsuzca vermeyi ilke edinmiş birini tanıdım süreç boyunca. Sonuç olarak tabi ki Yunus Hoca'nın yukarıda belirttiğim özellikleriyle oğlum sınavda çok iyi bir derece yaptı ve çok iyi bir okula yerleşebilecek, biz hem LGS sınavını hem de Yunus Hoca gibi değerli bir insanı kazanmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ HOCAM..... Fahri
Tuba A.
Haz 22, 2020
Kızımı bu yıl LGS’ye hazırlarken sadece matematik değil, stres kontrolü, çalışma planlama ve motivasyon gibi konularda da Yunus hocadan yararlandık. Sabırlı, güler yüzlü ve samimi bir insan olması yanında alanına oldukça hakim bir öğretmendir.
Adem G.
Haz 22, 2020
Süper bir öğretmen. İletişimi güçlü. Ders anlatımı mükemmel. Sabırlı ve içten.
Ahmet Y.
Haz 22, 2020
Hayatımda gördüğüm en iyi hocalardan biri
Abdullah .
Şub 18, 2020
Yunus Hocamıza güvenerek ozel ders alan pişman olmaz. Müfredata hakim olması, öğrenci ile diyalogu veliye karşı dürüstlüğü en iyi özellikleridir.
Ayla R.
Ağu 16, 2019
Yunus Hoca öğrenci psikolojisinden iyi anlayan,keyifli ders anlatab bir öğretmen.
Yaşar .
Tem 9, 2019
Yunus Hoca bu zamana kadar tanıdığım işini iyi yapan ender insalardan biridir.Tanıdığınız zaman ne demek istediğimi anlarsınız
Mehmet U.
Tem 9, 2019
Yunus Hoca alanında uzman,öğrenci psikolojisinden anlayan,işinin hakkını en iyi şekilde veren,öğrencinin eksik ve ihtiyaçlarını doğru tespit edip ona göre ciddi ve planlı çalışmalar yapan ve her şeyden önemlisi içine bol sevgi,saygı ve anlayış katan çok kaliteli bir meslektaşımdır.Onunla tanışan öğrenciler bence en şanslı öğrencilerdir.
Göktuğ .
Tem 4, 2019
Yunus hoca dan 4 senedir ders aldım matematiğimi çok iyi yerlere getirdi.Matematiği sevmeseniz bile o güzel, keyifli ve sempatik anlatışla sizi keyiflendiriyor.
BERKAY .
Tem 4, 2019
Yunusu Hoca konu anlatımının dışında size vericeği soru saatleri ile gelişiminize katkı bulunucaktır ayrıca günün her saatini sizlere yardım etmek için ayırabilecek bir hoca...
Berkay .
Tem 4, 2019
Yunus Hoca konu çalışmasının yanı sıra çözdüğü soru takviyeleri ile gelişiminize çok yardımcı oluyor Günün her saati size ayırabiliyor bu yönden çok avantajlı oluyorsunuz...
Eray .
Tem 4, 2019
Yunus hocam teog sınavında düzgün bir lise eğitimi görmemde en yardımcı olan saygılı, dikkatli ve işini gayet iyi yapan bir öğretmenimdir. Kendisi hem çok cana yakın hem de çok mütevazidir ders anlatışı da bir o kadar güzel ve eğlencelidir.
Serdar .
Tem 4, 2019
Çok iyi bir öğretmen hem çok iyi anlatıyor hem de samimi dinleme isteğin olmasa bile dikkati üzerine çekiyor anlayabilecegin şekilde anlatıyor
Efe .
Tem 4, 2019
Ders anlatımı bakımından gayet güzel ve anlaşılır bir dil kullanıyor Yunus hocam Her şey için teşekkürler anlattıklarınız hala aklımda :)
Ali Y.
Tem 3, 2019
Yunus hocam derslerde çok fedakardır. Konuyu aktarmak için kendini parçalar. Çok iyi bir arkadaştır. Sizi dinler ve yardım etmeye çalışır. Sabırlıdır ve cana yakındır. Yaşıtım gibi rahat konuşabilirim. Konuları çok iyi aktarır. Aileden gibidir.
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.