matematik öğretmeni

Özel dersde matematik uzmanı
Profil Onaylandı
0 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 0 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


Dört yıllık ilköğretim tecrübem var. Üç yıl dershanede çalıştım.12 yıldır
Anadolu lisesinde öğretmen olarak çalışmaktayım. İlkokul 4,5 ortaokul 6,7 ve 8. sınıf,
lise 9,10 11,12. sınıf dersleri verilir.

Dershanelere gitmiş,koleje giden, hatta özel dersler alıp ta başarısız olan bir çok öğrencim oldu. Bir çoğunda sağlam bir matematik temeli oluşturdum. Ders anlatma işi gerçekten tecrübe ve bilgi birikimi gerektiriyor.Öğrencilerin genel olarak hangi konularda ve konu içeriklerinin nerelerinde,hangi soru tiplerinde zorlandıklarını,bunlara nasıl çözümler getirilmesi gerektiğini bilmek yılların tecrübesini gerektiriyor.
Bir çok öğrenci matematiği sevmiyor buda tabi anlamadıklarından, yapamadıklarından kaynaklanıyor.Öğrencilerimle olan çalışmalarımda anlayabilecekleri, yapabilecekleri seviyeyi tespit etmek ilk adımımdır.İkinci adımım kısa bir konu anlatımı ve arkasından anlatıklarımla ilgili kolay sorulardan başlayarak soru çözümleri yaptırmak.Öğrenci çözerken takip edip anlamadığı noktaları tesbit etmek...bütün bunların yanında çok önemli bir nokta daha var.Öğrencinin yorum yapmasını analiz etmesini sağlamaya çalışmak gerekiyor... şeklinde devam ederim.
Toplama çıkarma bilmeyen öğrencilerim de çok oldu. Sabırlı ve uzun süreli çalışmalarla matematikte sorunları kalmadı
Özel dersin ön önemli avantajlarından biri türev integral gibi dershane de okulda aylarca anlatılarak öğretilen konuların bir kaç haftada bitiyor olması.ve daha bir çok avantajları var tabi.
Bu iş de beni motive eden en önemli şey başarılı olan öğrencinin ve ailesinin mutluluğu..
Not:6,7,8 deki öğrencilerime fen bilgisi de çalıştırıyorum. Öğrencilerimle teog hazırlıkta matematik ve feni beraber çalıştık geçen yıllarda.Fende çalıştırdığım öğrenciler feni çok sevdiler,çokta başarılı oldular.
Özel ders ile ilgili tecrübelerinizi ve hakkınızda detaylı bilgileri buraya yazabilirsiniz.
Evliyim.11 yaşında bir kızım var.Bugüne kadar onlarca özel ders öğrencim oldu.Hem lisede hemde özel derslerde ders anlatma biçimim genelde beğenildi.
Her sene olduğu gibi bu yıl 3 öğrencime üniversiteyi kazandırdım.Üçü de eşit ağırlık öğrencisi.İkisi neredeyse toplama çıkarma bilmiyordu.İkisi sınıf öğretmenliği biri ana sınıfı öğretmenliğini kazandı.Kendileri de aileleri de çok mutlu. Hem onlar adına hem kendi adıma başarılı olmak çok güzel bir duygu.ders ücreti 50 tl

2 Veli İle İletişime Geçti
10 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 2 hafta önce
Offline

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunu

ANTALYA MURATPAŞA

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Matematik 60 DK 50 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
İL İLÇE
ANTALYA MURATPAŞA

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.