Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri

Yazar: Ayşenur A. | 29.09.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 312
Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri
Y abancı dil öğrenme konusunda ve öğretme konusunda farklı metot ve teknikler uygulanmaktadır. İngilizce öğretmeninden yabancı dil öğrenme teknikleri.

Yabancı dil öğrenme konusunda ve öğretme konusunda farklı metot ve teknikler uygulanmaktadır. Öğrencilerin seviyesi, anlama düzeyi, dil bilgisi ve kelime zenginliği belirlendikten sonra hangi beceri üzerine daha fazla baskı göstermek üzerinde durmak isteniliyorsa o becerinin daha baskın uygulandığı ve işlendiği metotlar kullanılmalıdır.

İngilizcede bu metotlar farklı aktivite ve otantik materyaller ile yapılmaktadır. Öğrencilerin seviyesi belirlendikten sonra en önemli bir diğer unsur ise yaşlarıdır öğrencilerin yaşlarına göre ilgilendikleri filmler oyunlar kitaplar ve diğer unsurlar ile ilişkili aktiviteler sunarak öğrencilerin derse katılım isteğinin artırmak ve derste İngilizceyi severek öğrenmelerini sağlamak onların başarısını arttırır.

İnsanlar dil öğrenmenin zor olduğunu düşünse de öğrenmeyi sevdikten ve istedikten sonra dil bilgisi öğrenmek ve bu dili konuşabilmek tamamen pratik meselesidir. Ön yargılı olmamalı ve başaracağımıza her zaman inanarak bu yolda ilerlemeliyiz.  

Dil tamamen özgüvenli ve pratik yapmaktan kaçmadığımız bir alan olmak zorundadır. Belirli bir zaman ara verildiğinde dil bilgisini unutmak mümkündür. Bu yüzden çalışmalarımızın her zaman devam etmesini sağlamak ve konuşmalar yaparak pratik seviyemizi artırmak bizim kendimize katacağımız olumlu yönlerden bir tanesidir. Öğretmenlerin derslerine Türkçe veya İngilizce olarak işlemesi tamamen karşılarındaki öğrencilere göre ayarlanmalıdır. İngilizceyi hiç sevmeyen ama derslerinden dolayı İngilizceyi sevmeye çalışan bir öğrenci ile 40 dakika boyunca İngilizce konuşarak ona İngilizceyi anlatmak karşımızdaki öğrenciyi sıkabilir ve İngilizceden daha fazla uzaklaştırabilir. Bundan dolayı karşımızdaki öğrencinin doğru anlarını yakalayarak gerek Türkçe gerekse İngilizce olarak dersimizi işlemeliyiz.

İpucu: İstanbul İngilizce özel ders sayfamızdan konumunuza en uygun öğretmenlerimi inceleyebilir, ve İngilizce öğrenmek için ders talebi oluşturabilirsiniz. 

Herkes tarafından doğru olduğu zannedilen fakat yanlış olan bilgiler vardır bunlardan bir tanesi de İngilizce öğrenmek için çocuğun ders süresi boyunca sürekli İngilizceye maruz bırakılmasıdır. Sürekli İngilizce yerine İngilizcenin ağırlıklı oldu fakat çocuğun ana dilinin de bulunduğu ortamlarda çocuk kendini daha özgüvenli ve daha aktif hissedecektir. Öğrenci özgüveni geldikçe derslerde konuşmaya çalışacak ve karşısındaki öğretmenden veya öğrencilerden çekinmeyecektir böylelikle kendini geliştirip daha iyi yerlere gelir.  Bu yüzden dil öğreniminde ve öğretiminde her zaman karşımızdaki öğrencinin veya kişinin isteklerini de dinleyip ondan sonra seviyesini gözetleyip daha sonra ders işleyişine karar vermek başarı düzeyini artıracaktır.

Etiketler

Yazar

Ayşenur A.

Yeni nesile örnek bir abla, iyi bir öğretmen olmayı hedefliyorum. Öğretmek ve bunun karşılığını görmek paha biçilemez bir duygu ve bende bu yolda ilerleyerek   öğrencilerim...

Benzer Yazılar
Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

İngilizce kelime ezberleme teknikleri nelerdir? Başarısı kanıtlanmış 4 ingilizce kelime öğrenme yöntemi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. Yüzyıl Becerileri ve Yabancı Dil Öğrenimi

21. yüzyılda yabancı dil öğrenmenin faydalarını uzman bir ingilizce öğretmeni sizler için hazırladı. İngilizce öğrenme de en büyük ihtiyacınız nedir?

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul