Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri

Yazar: Ayşenur A. | 29.09.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 592
Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri
Y abancı dil öğrenme konusunda ve öğretme konusunda farklı metot ve teknikler uygulanmaktadır. İngilizce öğretmeninden yabancı dil öğrenme teknikleri.

Yabancı dil öğrenme konusunda ve öğretme konusunda farklı metot ve teknikler uygulanmaktadır. Öğrencilerin seviyesi, anlama düzeyi, dil bilgisi ve kelime zenginliği belirlendikten sonra hangi beceri üzerine daha fazla baskı göstermek üzerinde durmak isteniliyorsa o becerinin daha baskın uygulandığı ve işlendiği metotlar kullanılmalıdır.

İngilizcede bu metotlar farklı aktivite ve otantik materyaller ile yapılmaktadır. Öğrencilerin seviyesi belirlendikten sonra en önemli bir diğer unsur ise yaşlarıdır öğrencilerin yaşlarına göre ilgilendikleri filmler oyunlar kitaplar ve diğer unsurlar ile ilişkili aktiviteler sunarak öğrencilerin derse katılım isteğinin artırmak ve derste İngilizceyi severek öğrenmelerini sağlamak onların başarısını arttırır.

İnsanlar dil öğrenmenin zor olduğunu düşünse de öğrenmeyi sevdikten ve istedikten sonra dil bilgisi öğrenmek ve bu dili konuşabilmek tamamen pratik meselesidir. Ön yargılı olmamalı ve başaracağımıza her zaman inanarak bu yolda ilerlemeliyiz.  

Dil tamamen özgüvenli ve pratik yapmaktan kaçmadığımız bir alan olmak zorundadır. Belirli bir zaman ara verildiğinde dil bilgisini unutmak mümkündür. Bu yüzden çalışmalarımızın her zaman devam etmesini sağlamak ve konuşmalar yaparak pratik seviyemizi artırmak bizim kendimize katacağımız olumlu yönlerden bir tanesidir. Öğretmenlerin derslerine Türkçe veya İngilizce olarak işlemesi tamamen karşılarındaki öğrencilere göre ayarlanmalıdır. İngilizceyi hiç sevmeyen ama derslerinden dolayı İngilizceyi sevmeye çalışan bir öğrenci ile 40 dakika boyunca İngilizce konuşarak ona İngilizceyi anlatmak karşımızdaki öğrenciyi sıkabilir ve İngilizceden daha fazla uzaklaştırabilir. Bundan dolayı karşımızdaki öğrencinin doğru anlarını yakalayarak gerek Türkçe gerekse İngilizce olarak dersimizi işlemeliyiz.

İpucu: İstanbul İngilizce özel ders sayfamızdan konumunuza en uygun öğretmenlerimi inceleyebilir, ve İngilizce öğrenmek için ders talebi oluşturabilirsiniz. 

Herkes tarafından doğru olduğu zannedilen fakat yanlış olan bilgiler vardır bunlardan bir tanesi de İngilizce öğrenmek için çocuğun ders süresi boyunca sürekli İngilizceye maruz bırakılmasıdır. Sürekli İngilizce yerine İngilizcenin ağırlıklı oldu fakat çocuğun ana dilinin de bulunduğu ortamlarda çocuk kendini daha özgüvenli ve daha aktif hissedecektir. Öğrenci özgüveni geldikçe derslerde konuşmaya çalışacak ve karşısındaki öğretmenden veya öğrencilerden çekinmeyecektir böylelikle kendini geliştirip daha iyi yerlere gelir.  Bu yüzden dil öğreniminde ve öğretiminde her zaman karşımızdaki öğrencinin veya kişinin isteklerini de dinleyip ondan sonra seviyesini gözetleyip daha sonra ders işleyişine karar vermek başarı düzeyini artıracaktır.

Etiketler

Yazar

Ayşenur A.

Yeni nesile örnek bir abla, iyi bir öğretmen olmayı hedefliyorum. Öğretmek ve bunun karşılığını görmek paha biçilemez bir duygu ve bende bu yolda ilerleyerek   öğrencilerim...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca Öğrenmenin Püf Noktaları, İpuçları

Fransızca öğrenmenin püf noktaları ve ipuçları sizler için hazırladık. Sıfırdan fransızcayı kendi kendine öğrenmeye hazır mısın!

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça öğrenmek için nereden başlamalıyım. Sıfırdan rusça öğrenmek istiyorum, kendi kendime rusça öğrenmenin püf noktaları nelerdir.

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe nasıl geliştirilir? Hollandaca öğrenmek zor mu? Felemekçe öğrenmek için tüm püf noktalar ozeldersalani.com'da.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?