İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

Öğrencilerine kişiye özel metodlar kullanarak , onun ihtiyacı doğrultusunda bilgi akışı sağlayan...
Profil Onaylandı
30 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 1 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


British Time Dil Okulları ' nda 3 yıl çalıştiktan sonra ,Çeşitli otellerde orta ve üst düzey yönetici konumunda çalıştım.Ayrıca 2010 yılından bu yana aktif olarak ingilizce özel ders vermekteyim.Hayattaki en büyük zevklerimden biri öğretmek ve öğrenmek.Öğrencilerimin başarısını görmenin verdiği hazzı hiçbirşeyle değişmem.

15 Veli İle İletişime Geçti
8 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 2 yıl önce
Offline

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Mezunu

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE SEFAKÖY

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

Sekiz yıldır aktif olarak ingilizce ve ilkokul derslerine takviye amaçlı özel ders veriyorum.Bu süre zarfında çok değişik profillerden öğrencilerle çalışma yaptım.Özellikle ingilizcenin günümüzdeki gerekliliğinin tartışılmaz olması bu derse olan talebi ve talep çeşitliliğini de arttırıyor.Bana başvuran öğrencilerimden bazısı yeni bir işe girebilmek adına,bazısı mevcut işinde ilerleyebilmek amaçlı, bazısı yurtdışına gidebilmek için,kimisi derslerine takviye amaçlı ,kimisi de sınavlarda başarı sağlayabilmek için özel ders almaya ihtiyaç duydular.Ev hanımından-iş adamına ,öğrenciden-öğretmene çok değişik öğrenci profilleriyle çalışma şansı buldum.Amaca ,seviyeye ve kişiye özel doğru çalışma metodlarını seçip, sabır,özveri ve disiplin çizgisinden ilerleyince başarı da kaçınılmaz oluyor.Karşılıklı verilen yoğun emeğin ardından bir ögretmen olarak ,öğrencilerimin başarısını görmenin verdiği mutluluk herseye değiyor.

•Öncelikle eğitim rehberliği yaparak öğrencinin varolan potansiyelini tanımasını ve bu süreçte hedef belirlemesine yardımcı olurum.
•Etkili çalışma ve izlenecek stratejiler üzerinde yol gösteririm.
●İngilizce 'den ders alan öğrencilerim :
•İngilizce metinleri okuyup anlayabilme
•Dilbilgisi kurallarını kavrayıp doğru olarak kullanabilme
•Günlük konuşma kalıplarını öğrenip yerinde kullanabilme
•Doğru ve güzel yazma
•Yeni kelime ,deyim ve atasözlerini konuşmalarda aktif olarak kullanma
•Çeviri yapabilme
•Sınavlarda karşılaştıkları soruları çözmek için doğru stratejiler kullanabilme
•Kendini ifade edebilme
•Günlük veya bilimsel bir konu hakkında tartışabilme
bilgi ve becerisine sahip olurlar.
•Okul derslerinde İngilizce'den eksiği olan öğrencilerin eksiklerinin belirlenip tamamlanmasına ve okulun düzenlemiş olduğu sınavlarda başarı sağlanmasına katkı sağlarım.
•Sınavlara hazırlık aşamasında öğrencinin eksiklerini belirleyip ,gerekli çalışma ve metodlarla öğrenciyi sınava en iyi şekilde hazırlarım.

☆Öncelikle öğrencinin seviyesini,eksiklerini ve amacını doğru belirlemeye çalışırım.Bunun yanısıra öğrencinin hangi temsil sisteminin(görsel,işitsel,dokunsal vb) ağar bastığını gözlemleyip öğrencinin en rahat ve en kalıcı şekilde konuyu kavramasını sağlayacak yöntemler belirlerim.
☆Öğrenciyle birlikte bir hedef belirlerim
☆Öğrencinin ihtiyacına uygun biçimde ,günlük,haftalık,aylık ve üç aylık olmak üzere özenli bir çalışma programı hazırlarım.
☆Her daim öğrencinin motivasyonunu yüksek tutmasına yardımcı olup dersi severek takip etmesini sağlarım.
☆Konuyu detaylı anlatırım.Anlatırken bol örneklendirme yapıp ögrencinin konuyu daha rahat anlamasını sağlarım.
☆Öğrenciye soru-cevap tekniğini uygulayarak ve ya konuyla ilgili alıştırmalar yaptırıp anlatılan konunun öğrenci tarafından pekiştirilmesini sağlarım.Ayrıca bu metodla konunun tam anlasılıp anlaşılmadığını denetleme şansım olur.
☆Belli aralıklarla geçmis konu tekrarları yapıp ,önceki işlenilen derslerdeki bilgilerin taze kalmasını sağlarım.Konu tekrarıni izleyen hafta İşlenen konuları kapsayan bir sınav yaparım.Böylece hem geçmiş konuları tekrar ettirir hem de öğrencinin gidişatını kontrol altında tutarım.

İNGİLİZCE DERSLERİNDE
▪Konuşma becerisi için : Soru-cevap ,çeviri ve duydugunu tekrarlatma metodlarını uygulamayı tercih ediyorum.Ayrıca bol bol okumak ve dinleme çalışmaları yapmak da akıcı konuşmaya büyük yararlar sağlıyor.
▪Yazma becerisi için : Düzenli ev ödevlerinin (yazmaya yönelik)yanısıra ,belli aralıklarla ortak belirlediğimiz bir konu üzerinde kompozisyon çalışması yaptırıyorum.Böylece öğrenci giriş ,gelişme ve sonuç bölümleri arasında doğru geçişler yaparak ifade etmek istediği düsünceyi en güzel şekilde ifade etme yolunu öğreniyor .Böylece hem sistemli yazma kabiliyeti hem de sistemli konuşma kabiliyeti gelisiyor.
▪Dilbilgisi becerisi için : Konuyu detaylı ve örneklendirerek anlattıktan sonra konuyla ilgili alıştırmalar yaptırıp konunun pekişmesini sağlıyorum.Daha sonra soru-cevap yoluyla ögrenciyi konuşturup öğrenilen dilbilgisi kurallarının kalıcılaşmasını ve doğru olarak pratiğe aktarılmasını sağlıyorum.
▪Okuma becerisi için : Öğrencinin seviyesine uygun ,ilgi çekici bir okuma parçası belirliyorum.Okuma aktivitesine geçmeden önce parçada yer alan yabancı(ögrencinin aşina olmadığı)kelimelerin anlamlarını öğrenciye kısaca aktarıyorum(Böylece okuma parçasının daha iyi anlaşılmasını ve de kelimelerin daha akılda kalıcı olmasını sağlıyorum).Ardından sırasıyla parçayı dinleme,bir kere sessiz bir kere sesli okuma,kısaca kendi cümleleriyle parçayı özetleme,parçayla ilgili soruları cevaplama ve parça üzerinde tartışma aşamasına yer veriyorum.
▪Kelime ezberleme yetisi : Herzaman bir kelimeyi cümle şeklinde veya kalıp şeklinde ezberletme taraftarıyım.Böylece kelimeler daha akılda kalıcı oluyor.Öğrenci günlük konuşmada kelimeyi doğru yerde ve akıcı biçimde kullanma yetisine sahip oluyor.Okuma ,dilbilgisi ve dinleme çalışmaları yaparken öğrenci sürekli yeni kelimeler öğreniyor.Bu kelimelerin daha akılda kalıcı olması ,aktif ve doğru kullanılması cümle içinde geçtiği şekliyle kalıp halinde ezberlenmesi metoduna dayanıyor.
▪Dinleme becerisi için : Çeşitli hikaye ve diyalogların ses kayıtlarını birkaç kere dinletip konu üzerinde soru cevap tekniği uygulayarak öğrencinin daha konsantre şekilde dinlediğine odaklanmasını sağlıyorum.Dinleme becerisi geliştirme konusunda en büyük sorumluluğun öğrenciye ait olduğunu düşünüyorum.Yabancı bir dili anlayabilmenin en iyi yolu o dilde film veya haber izlemek ,radyo veya şarkı dinlemek vb aktiviteler yapmak.Bu konuda öğrencilerime seviyelerine uygun tavsiyeler sunup kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyorum.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Yabancı Dil İngilizce 60 DK 100 TL
İlköğretim Takviye 60 DK 100 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
İL İLÇE
İSTANBUL AVCILAR
İSTANBUL BAHÇELİEVLER
İSTANBUL BAKIRKÖY
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE
İSTANBUL ŞİŞLİ
İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

1
Yorumlar
Mehmet .
Şub 22, 2019
Evren hanım merhaba iş ingilizce üzerine ders veriyor musunuz
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.