Matematik / Geometri Öğretmeni

Türkiye İlk 100 Dereceli (YKS 49.) Burslu Bilkent Matematik Mezunu Tecrübeli Öğretmenden Özel Ders
Profil Onaylandı
399 puan
Premium Öğretmen
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 17 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 1 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


Özel bir kurumda matematik ve geometri öğretmeniyim. 20 yıldır fiilen ders veriyorum. Üniversite sınavına iki defa girdim. İlkinde Türkiye'de 113. olmuştum, ikinci girişimde Türkiye'de 49. olarak Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü tam burslu kazandım. Amerika’da yüksek lisans yaptım. Halen doktora yapıyorum.

Öğrencilerimi TYT/AYT/LGS/KPSS/ALES/YÖS/SAT/IB ve benzeri sınavlar için matematik, geometri ve sayısal mantık alanlarında hazırlıyorum. Yeni nesil matematik-geometri-mantık-muhakeme konularının uzmanıyım. Zirve yapmak isteyenler hem soru tiplerini ve pratik yöntemleri öğrenmeli hem de konunun mantığını anlamalıdır. Matematiğin mantığını öğrenen öğrencilerim matematik çalışmaktan zevk almaktadır. Öğrencilerime tüm sınavlarda ön plana çıkan Matematik/Mantık-Muhakeme sorularına nasıl yaklaşacağını, her konuyla ilgili tüm soru tiplerini ve ayrıca pratik çözümleri anlatıyorum. Dinamik, iletişimi güçlü, kendisi de sınavlarda derece yapmış çok tecrübeli bir matematikçiden ders almak öğrencilerimin başarısını ve matematiğe ilgisini arttırmaktadır.
Zamanında ve disiplinli çalışılırsa başarı mutlaka gelir. Öğrencimin başarılı olması için en üst seviyede gayret gösteririm. Öğrencimin kendisinin de gayret ve azmi olursa, birlikte çalışınca başarı mutlaka gelmektedir.

Derslere başlamadan önce tanışma ziyareti yaparım. Çok verimli dersler yapabileceğimize inanırsak derslere başlarım. Bu hissin oluşması hem benim için hem öğrencilerim için önemlidir. Sınava kalan zamana ve öğrencinin durumuna göre çalışılacak konuları birlikte belirleriz. İdeal olan, her konuda tüm soru tiplerini göstermektir ancak sınava kalan zamana ve öğrencinin durumuna göre bir plan belirleriz.

Konuları öğrencimin seviyesine göre belirleyeceğimiz ders işleyiş modüllerinden işlerim. Bunun haricinde öğrencimden her işlediğimiz konudan seviyesine göre birlikte belirlediğimiz kitapları bitirmesini isterim, ödev veririm. Öğrencinin başarılı olması için uğraşması ve soru çözmesi gerekir. Uğraşan, soru çözen, çözemediği sorularda gece gündüz benden destek isteyen ve bana zor sorular soran öğrencileri çok severim. İnsan çalıştıkça, uğraştıkça ve yapamadığı konularda tecrübeli birisinden doğru destek aldıkça gelişir.

Herkes bulunduğu seviyeden daha üst derecelere çıkabilir, yeter ki azimli olsun, çalışsın, gayret etsin. Benim işim de gayret gösteren öğrencilerin elinden tutup onları daha üst derecelere taşımak, onları azimle matematik çalışmaya hazırlamaktır. Öğrenci yeter ki öğrenmek istesin ve gayret etsin, bıkmadan usanmadan öğrenene kadar tekrar tekrar anlatırım.

Öğrencilerimin gayretli ve sorumluluk sahibi olmasını isterim. Derslerden sonra ödev veririm ve bir sonraki derste çözemediklerini açıklamalı olarak anlatırım. Çalışırken çok takıldıkları sorular olursa bana whatsapp ile diledikleri kadar soru gönderebilirler.

Yayınları öğrencilerin seviyesine göre seçerim. En iyilerle en zorları, gelişmesi gereken öğrencilerle geliştirici kitapları kullanırım. Öğrencinin seviyesini ve öğrenme şeklini önce anlar dersleri ona göre işlerim.

Öğrencilerim hakkında velilerime dürüst bilgi veririm. Öğrencinin durumuna göre ne kadar ne yapılması gerektiği hakkında gerçekçi bilgileri paylaşırım. Velilerimden de çocuklarının durumundan haberdar olmalarını, konulara gerçekçi yaklaşmalarını, çocuklarını pozitif bir şekilde motive etmelerini beklerim.

YKS-TYT/AYT-LGS-MSÜ-ALS
Üniversite sınavı, LGS sınavı ve lise derslerini takviye için Matematik ve Geometri dersleri veriyorum. Bu sınavlarda mantık ve muhakeme soruları ön plana çıkmaya başladığı için öğrencilerime hem işlemlerin pratiğini hem de mantığını öğretiyorum. Böylece yeni tarz zor sorularla mücadele edebiliyorlar.

KPSS-EKPSS-ALES-DGS
KPSS-EKPSS-ALES-DGS sınavlarına ve kurum sınavlarına hazırlık için Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık dersi veriyorum.

SAT-IB-BLIS-YÖS
Yabancı ülkelerde eğitim görecek öğrencilere, Türkiye’de eğitim görecek yabancı öğrencilere, IB ve BLIS öğrencilerine matematik ve geometri dersleri veriyorum.

İSTATİSTİK
Bilkent, Başkent, Çankaya, Atılım, TED ve diğer üniversitelerin öğrencilerine İstatistik dersi veriyorum.

134 Veli İle İletişime Geçti
10 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 14 saat önce
Online

Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik(Tam Burslu) Mezunu

ANKARA ÇANKAYA DİKMEN

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

+90 532317XXXX (Tıkla Gör) No'lu Telefondan Öğretmene Ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerimin başardığını görmek ve Matematik-Geometri/Mantık-Muhakeme öğrenmek isteyen öğrencilerime yardım etmek beni de mutlu etmektedir.

Özel bir kurumda matematik ve geometri öğretmeniyim. Üniversite sınavına iki defa girdim. İlkinde Türkiye'de 113. oldum, ikinci girişimde Türkiye'de 49. olarak Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü tam burslu kazandım. Amerika’da yüksek lisans yaptım. Halen doktora yapıyorum.
Öğrencilerimi TYT/AYT/LGS/KPSS/ALES/YÖS/SAT/IB ve benzeri sınavlar için matematik, geometri ve sayısal mantık alanlarında hazırlıyorum.

YKS-TYT/AYT-YÖS-MSÜ-ALS
Lise öğrencilerinin okul dersleri için takviye olarak ve üniversite sınavları için Matematik ve Geometri dersleri veriyorum. Üniversite sınavlarında da mantık ve muhakeme soruları ön plana çıkmaya başladığı için öğrencilerime hem işlemlerin pratiğini hem mantığını öğretiyorum. Böylece yeni tarz zor sorularla mücadele edebiliyorlar.

LGS
Uzun yıllardır başta LGS sınavına hazırlanan öğrenciler olmak üzere tüm sınıflardan ortaokul öğrencilerine Matematik, Geometri, Sayısal Mantık dersleri veriyorum. LGS sınavında mantık ve muhakeme sorularına yer verilmektedir. Matematik ve mantık konusunda uzman birisi olarak öğrencilerime ders vermekteyim.

KPSS-EKPSS-ALES-DGS
KPSS-EKPSS-ALES-DGS sınavlarına ve diğer kurum sınavlarına hazırlık için Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık dersi veriyorum.

YÖS
Türkiyede üniversite okumak için gerekli olan YÖS sınavı için online dersler veriyorum.

SAT/IB DERSİ
Yabancı ülkelere gidecek ve eğitimine orada devam edecek olan öğrenciler için gidecekleri ülkelerin sınavları için matematik ve geometri dersleri veriyorum. IB dersleri de veriyorum.

ULUSLARARASI PROGRAMLAR
BLIS ve Diğer Uluslararası Okul Programları İçin Matematik Dersi veriyorum.

İSTATİSTİK
Bilkent başta olmak üzere Başkent, Çankaya, Atılım, TED ve diğer üniversitelerin öğrencilerine İstatistik dersi veriyorum.

Yeni nesil matematik-geometri-mantık-muhakeme konularında uzmanım. Matematiğin hem mantığını hem pratiğini öğrenmek başarıyı arttırır. Zirve yapmak isteyenler hem pratik yöntemleri öğrenmeli hem de konunun mantığını anlamalıdır.

Matematiğin mantığını öğrenen öğrencilerim matematik çalışmaktan zevk almaktadır. Öğrencilerime tüm sınavlarda ön plana çıkan Matematik/Mantık-Muhakeme sorularına nasıl yaklaşacağını öğretiyorum, ayrıca pratik çözümlerini de anlatıyorum. Dinamik, iletişimi güçlü, kendisi de sınavlarda derece yapmış çok tecrübeli bir matematikçiden matematik öğrenmek öğrencilerimin başarısını ve matematiğe ilgisini arttırmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Kendi çocuklarımı da tüm sınavlara kendim hazırladığım için olaylara hem öğretmen hem baba gözüyle bakabiliyorum.

Derslerim genelde 1,5 ya da 2 saat sürer. Bazı istisnai durumlarda 1 saat ders yapıyorum.

Çocuklarınız zamanını boş geçirmesin. LGS ve üniversite sınavlarına ve diğer sınavlara şimdiden hazırlayalım.

Özellikle yeni üniversite sınavı ve LGS sisteminde mantık ve muhakeme sorularına yer verilmekle birlikte öğrencilerin bu soru tipine alışmaları uzun bir zaman almaktadır. Yıllarca gördükleri öğrenim türünden farklı bir soru tarzıyla karşılaştıkları için adapte olmaları zor olmaktadır. Zamanında çalışmaya başlayıp konular erken bitirilirse tüm konuları da içerecek şekilde mantık ve muhakeme soruları çözmeye yeterli zaman kalmaktadır.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRETONLİNE ÜCRET
Matematik Geometri 60 DK 120 TL120 TL
Matematik Genel Matematik 60 DK 120 TL120 TL
Matematik Analitik Geometri 60 DK 120 TL120 TL
Matematik Mantık 60 DK 120 TL120 TL
İlköğretim Takviye 60 DK 120 TL120 TL
İstatistik 60 DK 120 TL120 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
İL İLÇE
ANKARA ÇANKAYA
ANKARA ETİMESGUT
ANKARA GÖLBAŞI
ANKARA KEÇİÖREN
ANKARA MAMAK
ANKARA PURSAKLAR
ANKARA SİNCAN
ANKARA YENİMAHALLE

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

17
Yorumlar
Hayal .
Ara 25, 2020
AYT nin zor konuları ve TYT problemler için Mustafa Öğretmenimden destek alıyorum. En zor yerleri bile çok net anlatıyor, çok iyi açıklıyor. Konuyla alakalı bilmem gereken tüm soru tiplerini gösteriyor. Öğretmenimden çok memnunum. Başarmak isteyen insana güven veriyor, desteğini esirgemiyor.
Fatih .
Eki 12, 2020
Randomness ve probability dersi almaya ihtiyacı olan oğlum için 10 gün boyunca online ders verilmesine ihtiyaç duyuyorum.
Hatice .
Ağu 12, 2020
Çok çok başarılı ve iyi bir hoca. Kızımın dershanede ve okulda kafasına tam yatmayan konuları tamamladı, zor kaynakları çözdüler. Sınavda da derecesi çok iyi geldi. Kesinlikle doğru insan.
Fatih K.
Tem 1, 2020
Kızım tyt ayt matematik dersi aldı. Sınavı çok iyi geçti, matematikleri tama yakın yaptı. Tek kelimeyle mükemmel.
Fatih K.
Haz 30, 2020
Kızım tyt ayt matematik dersi aldı. Sınavı çok iyi geçti, matematikleri tama yakın yaptı. Tek kelimeyle mükemmel.
Mehmet Y.
Haz 23, 2020
Matematik dersinden nefret eden ve matematik fobisi olan 8.sınıftaki kızım, Mustafa Hoca ile tanıştıktan ve ders almaya başladıktan sonra matematikten keyif alan,artık soru çözmekten inanılmaz keyif alan bir çocuk oldu.Gerçekten Mustafa Hocama ne kadar teşekkür etsek azdır.Kızımın şu an en sevdiği ders matematik ve matematiğe karşı özel bir hobisi var.Bütün bunlar Mustafa Hocamın sayesinde oldu.Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.Mustafa Hocam, kızım için çok değerli ve çok özel bir insan.
Yıldız .
Haz 18, 2020
Mustafa Hocamız, 8.sınıf öğrencisi kızımla bir süre çalışabildi pandomi süreci sebebiyle. Hocamız ders disiplini olan ama öğrencisini dersten soğutmayan, profosyonel yaklaşan , öğrenciye güven sunan birisi. Kızım ve ben teşekkür ediyoruz.
Raziye H.
Oca 24, 2020
Çok gerçekçi ve dürüst, elinden gelenin fazlasını yapıyor. Profesyonel bir öğretmen. Üniversite sınavları, soru tipleri ve konular hakkında bilgi sahibi. Çok zeki birisi. Öğretmen beğenmekte çok zorlanan kızım Mustafa öğretmenden çok etkilendi. Birlikte soru çözmekten kızım çok keyif alıyor.
Serdar g.
Eki 23, 2019
Etimesgutta oturuyoruz,8. Sınıf için matematik dersi istiyoruz
Mustafa E.
Ağu 24, 2019
Bilgili tecrübeli ve zeki bir hoca. Bilgi aktarımı da çok güzel
Aynur .
Ağu 13, 2019
Oğlum ilk 10 bine girdi. Kendisi de biz de tıp okumasını istiyorduk. Bu isteğimizin gerçekleşmesinde bizlere çok yardımcı olan Mustafa Hocaya müteşekkiriz. Çok özverili ve işini ciddiye alan bir öğretmen. Dersleri hiç kaynatmadan verimli bir şekilde işliyor. Oğlumun whatsappla gönderdiği soruların hepsine sabırla cevap verdi.
Mustafa .
Haz 6, 2019
Mustafa Hoca ile online matematik dersi için tanıştık.Derse başlamadan önce neye ihtiyacım olduğunu kendisi çok iyi belirledi ve özverisi çabası için kendisine minnettarım
Godofeducation .
Haz 1, 2019
Matematikte her alanda en iyisi.
Ayfer .
Nis 22, 2019
Mustafa Hocayla bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine tanıştık. 11. Sınıftaki oğlumla şimdiden gelecek yıl için üniversite hazırlıkları yapıyorlar. Oğlumun söylediğine göre konuları çok iyi anlatıyor. Oğlum keyifle ders çalışmaya ve matematikle uğraşmaktan zevk almaya başladı. Çok değerli ve üst düzey bir hoca.
Burhan .
Mar 13, 2019
Mustafa Hocadan üniversite hazırlık matematik ve geometri alıyoruz. Çok zor sorulatı bile hiç zorlanmadan çözüp mantığını çok iyi anlatıyor. Harika bir hoca
Nihal .
Şub 18, 2019
Oğlum 10 sınıfta Batıkent’te ikamet etmekteyiz telefon bilgilerinizi ve uygun olduğunuz zamanları bildirmenizi bekliyoruz
Fatma .
Eki 12, 2018
Mustafa Hoca oğluma Lise 2 matematik takviye dersi vermeye başladı. Bir yandan da üniversite sınavına hazırlıklara başladılar. Oğlum çok memnun, beraber işledikleri konuların sorularını çok rahat çözüyor. Oğlumun söylediğine göre konunun mantığını çok güzel anlatıyor. Kesinlikle tavsiye ederiz.
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.