Pedegojik Formasyon/Biyoloji Öğretmenliği-Fen Bilgisi Öğretmeni

Öğretmenlik ilk önce öğrencilere rehber olmaktır.
Profil Onaylandı
16 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 0 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


Biyoloji /Fen Bilimleri/ Matematik/İngilizce/İlkokul Takviye/Lise Takviye/Sınavlara Hazırlık (KPSS,LGS,AYT,TYT)
İngilizce

Eğitimde özellikle fen bilimleri dersleri çocuklarımızın ve gençlerimizin problem çözme yeteneğinin gelişmesi açısından önem taşımaktadır. Bu bağlamda özellikle sınava hazırlık aşamasında hızlı soru çözebilme, soruların mantığını anlayabilme açısından ve tabi ki okul başarısına katkı sunmak adına özel ders önem arz etmektedir. Özel derslerimde öğrencilerimin bilişsel seviyelerine uygun olarak seçtiğim materyallerle (kavram haritaları, çalışma kağıtları) öğrenmelerine katkı sunarak, öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirmeye çalışıyorum. Sınava hazırlık gruplarında ise konuyu özetleyen hap bilgileri vererek , güvenilir kaynaklardan bol soru çözümleri ile devam ediyorum. Bu aşamada öğrencilerimin işlenecek konuları çalışarak derslerine gelmelerini önemsiyorum. Konulara göre soru dağılımlarını takip ederek kısa aralıklı tekrarlarla dönem sonuna kadar öğrencilerimin aktif katıldığı dersler işliyorum.

8 Veli İle İletişime Geçti
2 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 1 hafta önce
Offline

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Mezunu

İSTANBUL PENDİK DOĞU

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

PPT sunumu, ilgili videolar, renkli ve dikkat çekici çalışma kağıtları, animasyonlar, kavram haritaları, yapılandırılmış ağaç analizleri ile konu kavratma, özet bilgiler, güvenilir kaynaklardan bol soru çözümleri. Yeni nesil soru çözümleri, PISSA sınavına yönelik düşündürücü sorular, MEB kazanım testleri.

Mesleğimde bire bir dersin öğrenci üzerindeki farklılıklarını bildiğim için, öğrencilerimin soruları çözmekteki yeteneğini geliştirmek, derslerine takviye olmak amacıyla özel ders veriyorum.

Ataşehir Çizgi Danışmanlık Merkezi'nde birebir ve grup olarak öğrencilerime Fen Bilgisi dersleri verdim. Ayrıca ilköğretim seviyesinde Matematik ve İngilizce derslerinde özel ders tecrübem bulunmaktadır. Kurtköy Uğur Kurs'ta Biyoloji, Fen derslerine girmekteyim. Aynı zamanda birebir özel derslerim de vardır.

Ders vereceğim öğrencilere; analitik düşünme, ezberden ziyade mantığa dayalı, konunun önemli kısımlarını görebilecekleri materyaller sunarak , problem çözme ve zamanı doğru kullanma yeteneklerini geliştirmeye çalışıyorum.

Derslerimde ilk ders ücretsiz olarak işliyorum. Veli ve öğrenci memnuniyetinden sonra sitede belirlediğim ücret bandında devam ediyorum. Bu yaklaşımdaki amacım birebir derslerdeki öğretmen-öğrenci etkileşiminin çok önemli olduğunu düşündüğüm içindir. Genelde öğrenci evinde dersi tercih ediyorum.

Öğrencilerime konunun ana hatlarını verecek nitelikte materyaller hazırlıyorum. İlgi çekecek çalışma kağıtları hazırlıyorum. Not aldırmayı tercih ediyorum. Geçmiş yıllarda çıkmış konu dağılımına göre güvenilir kaynaklardan bol soru çözümü ile devam ediyorum. Ve pekiştirmek amaçlı kısa zamanda tamamlayabilecekleri ödevler veriyorum.

Birebir derslerde öğretmenleri dinlemek ve verilen çalışma kağıtları ile ödevleri zamanında tamamlamak oldukça önemlidir. Konuları en iyi anlama yollarından biri de budur. Öğrencilerimin ders öncesi o günkü konuya ders kitaplarını tarayarak hazır halde gelmeleri dersi işlemem de kolaylık sağlayacağı için bu duruma önem veriyorum.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRETONLİNE ÜCRET
İlköğretim Takviye 120 DK 500 TL500 TL
Yabancı Dil 60 DK 80 TL80 TL
Biyoloji 45 DK 100 TL100 TL
Fen Bilgisi 30 DK 80 TL80 TL
Üniversite Derslerine Takviye Mikrobiyoloji 45 DK 100 TL100 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 11:00 17:30
SALI 11:00 17:30
ÇARŞAMBA 11:00 17:30
PERŞEMBE 11:00 17:30
CUMA 11:00 17:30
CUMARTESİ 11:00 17:00
İL İLÇE
İSTANBUL ATAŞEHİR
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KARTAL
İSTANBUL MALTEPE
İSTANBUL PENDİK
İSTANBUL TUZLA

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.