Satrancın Önemi

Yazar: Ulvi H. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2698
Satrancın Önemi
S atranç'ın önemi nedir. Çocuklar neden satranç oynamaya teşvik edilmelidir.

Çocukların ders başarısını azaltan etken sadece az çalışmak değildir. Çoğu çocuk dikkat eksikliği olduğu için başarısız olur. Dikkat eksikliğini önlemek için bana göre en iyi yöntemler satranc oynamak, kitap okumakdır.  Satranc öğrendikten sonra bu derslerinede olumlu yansıyacaktır.

Çocuğunuz satranc oynarken GM yada FD master olmasını beklemeyin. Sadece normal oynamağı bilmek bile çok şey katar. Mesela boş zamanlarında bilgisayarla oynamak yerine düşünme kapasitesini artıracak oyun oynar. Kötü alışkanlıklardan korur. Bizde yani Azerbaycanda satranc çok gelişmiştir. Türkiyede de bu oyun gelişmekte bende bu gelişime katkı sağlayacağıma inanıyorum. Üniversite zamanı derslerimle alakalı olarak kendimi çok verememişdim. Satranca şimdi yüksek lisans okuyorum ve zamanım var. Eğer satrancı gerçekten seven biri olursa birlikte çalışmak isterim.

Genel olarak bir istatistik yaparsak santac oynayan ve düşünce yapısını geliştiren bir çocuk ile oynamayan çocuk arasında bazı durumlarda, özellikle özgün düşünme açısından farklar vardır. Eğer çocuğunuzun ilerde düşüncesinin ve en önemli eğitim hayatında belli bir başarısının olmasını istiyorsanız santanc oynamaya teşvik edebilirsiniz. Yukarıda da aktardığım gibi santaç konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişilerle beraber çalışmalar ve özel dersler yapabiliriz.


Bir önceki yazımız olan "Gauss ve Matematik" başlıklı makalemizde ünlü matematikçi Gauss'un hayatı ve çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Etiketler

Yazar

Ulvi H.

Benzer Yazılar
Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı

Günümüzde Web 2.0 teknolojisi hızlıca ilerliyor bunun sonucunda her bireyin en az bir tane sosyal medya adresi bulunmaktadır.

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Derse Dair

Özel Derse Dair

Bir matematik öğretmenin gözünden özel dersin faydaları nelerdir? Hep beraber inceleyelim.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul