Satrancın Önemi

Yazar: Ulvi H. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2809
Satrancın Önemi
S atranç'ın önemi nedir. Çocuklar neden satranç oynamaya teşvik edilmelidir.

Çocukların ders başarısını azaltan etken sadece az çalışmak değildir. Çoğu çocuk dikkat eksikliği olduğu için başarısız olur. Dikkat eksikliğini önlemek için bana göre en iyi yöntemler satranc oynamak, kitap okumakdır.  Satranc öğrendikten sonra bu derslerinede olumlu yansıyacaktır.

Çocuğunuz satranc oynarken GM yada FD master olmasını beklemeyin. Sadece normal oynamağı bilmek bile çok şey katar. Mesela boş zamanlarında bilgisayarla oynamak yerine düşünme kapasitesini artıracak oyun oynar. Kötü alışkanlıklardan korur. Bizde yani Azerbaycanda satranc çok gelişmiştir. Türkiyede de bu oyun gelişmekte bende bu gelişime katkı sağlayacağıma inanıyorum. Üniversite zamanı derslerimle alakalı olarak kendimi çok verememişdim. Satranca şimdi yüksek lisans okuyorum ve zamanım var. Eğer satrancı gerçekten seven biri olursa birlikte çalışmak isterim.

Genel olarak bir istatistik yaparsak santac oynayan ve düşünce yapısını geliştiren bir çocuk ile oynamayan çocuk arasında bazı durumlarda, özellikle özgün düşünme açısından farklar vardır. Eğer çocuğunuzun ilerde düşüncesinin ve en önemli eğitim hayatında belli bir başarısının olmasını istiyorsanız santanc oynamaya teşvik edebilirsiniz. Yukarıda da aktardığım gibi santaç konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişilerle beraber çalışmalar ve özel dersler yapabiliriz.


Bir önceki yazımız olan "Gauss ve Matematik" başlıklı makalemizde ünlü matematikçi Gauss'un hayatı ve çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Etiketler

Yazar

Ulvi H.

Benzer Yazılar
Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçu Nedir, Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçu nedir, ne işe yarar? Öğrenci koçluğunun amacı nedir. Seanslık öğrenci koçluğu fiyatları ne kadar?

Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlama : Eğitim Üzerinde ki Etkileri ve Yaklaşım Türleri

Kodlamanın eğitime olan etkileri nelerdir. 8-16 yaş grubuna verilen kodlama eğitimleri çocukların analitik zeka gelişimini yaşıtlarından daha hızlı geliştirmeye ve aktif olarak kullanarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk Eğitimler ve Farkındalık

İlk eğitimler ve farkındalık, okul öncesi eğitime dair her şey!

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?