matematik

Psikoloji ve matematiği birleştiren hoca.
Profil Onaylandı
51 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 3 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 1 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


''Benim ayırt edici noktam şu:Ben sadece matematik dersi vermiyorum. Matematik dersiyle birllikte bireyin kendi güçlü ve sınırlı yönlerini keşfederek onun mizacına, kişiliğine uygun ders üslubuyla ver. Bunu nasıl mı yapıyorum ? Tabiki aldığım psikoloji eğitimiyle. Derslerden önce her bireyin mizaç tipi tespit edilir. Ve bu mizaçla ilgili bilgiler verilir. Bu mizacın öne çıkan, sınırlı tarafları göz önünde bulundurarak bir program yapılır. Eğitim ve öğretim hoca, öğrenci ve ebeveyn işbirliğinde devam edecek bir süreçtir. Bu bakımdan öğrencinin davranışlarında etkili olan anne-baba'nın kişilik, mizaç tesirleri de bu şekilde tespit edilebiliyor. Gerek anne-baba gerekse öğrenci bu güçlü ve sınırlı yanlarının farkına vardıkça daha verimli bir eğitim hatta hayat süreci geçiriyor. Öğrenciye bir potansiyel gözüyle baktigim için amacım da bu potansiyelin gerçekleşmesi. Artık eğitim sürecinde bireysel özelliklere dikkat etmenin önemi gittikçe ön plana çıkıyor. Yani 10 farklı öğrenci varken hepsine aynı ders isleme metoduyla mi yaklaşacağız ? Hepsi de max. düzeyde gelişebilir mi ? Zaten özelders bahsettiğim sistemin uygulanması için muazzam bir fırsat. Hali hazırda son zamanlarda yapılan araştırmalarla birlikte her insanın parmak izi gibi olup, her öğrencinin tabiatına uygun eğitim süreci geçirmenin önemi daha çok öne çıkıyor. Ayrıca Türkiyede de birçok ozel okul bu sisteme geçmiş vaziyette. Daha anlamlı daha coşkulu daha işlevsel bir hayat için ... Sadece eğitim değil hayati kapsıyorum..

24 Veli İle İletişime Geçti
7 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 2 yıl önce
Offline

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Mezunu

İSTANBUL BEYOĞLU HALICIOĞLU

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

Mutluluk ve başarı için karakter ve kariyer uyumunun önemine inanan biri olarak iletişim kabiliyetimle, proaktif oluşumla, sabırlı oluşumla eğitim hakkında yaptığım araştırmalar sayesinde özelders alanında daha başarılı olacağımı ve bu sayede mutlu olacağımı farkettim.

Etüt merkezlerinde 2 yıl(ygs-lys öğrencilerine dönük)
bireysel çalışmalar 7 yıl; yüzlerce ilkokuldan, üniversiteye kadar öğrenci.

size sadece matematik bilgisi değil, sizin için ve hayatınız için nasıl etkili kararlar verebilirsiniz bunu kazandırabilirim. Birçok öğrenci matematik derslerinde öğrendiklerinin hayatlarında hiçbir şeye katkısı olmayacağını düşünür.. Evet trigonometri ile en güzel dostluklar kurulmaz ya da en sevdiğiniz kızı kısmi integrasyon yoluyla etkileyemezsiniz ama en etkili kararların daha zarif olması için matematiksel ve geometriksel bir bakış açısı gerekir. Unutmayın hayatın da bir matematiği vardır: Mutluluk=Çalışmak+Sevmek'dir. Çalışabilen ve Sevebilen insan mutludur. Benimle çalışan öğrenci sadece matematiğe hazırlanmaz hayata da hazırlanır. Hayatın ince geometrisini keşfetmeye başlayınca simasında engel olamadığı bir tebessüm peyda olur.
Görünen eylemsel süreçlerde etkili olan görünmeyen zihinsel süreçleri nasıl daha iyi yönetebilirsiniz bunların farkına varırsınız.

Çözüm odaklı, iletişime önem veren biriyim. Herkesle aynı şekilde ders işlemem. Her öğrencinin doğru notasını bulur ondan en güzel melodi nasıl çıkar bunu analiz ettikten sonra derse başlarım. Benim derslerim matematik içerikli olabilir ama üslup olarak sadece size özgü olacaktır. Ve sizinle ders işlerken yaptığım her şey sizin maksimum performansınızı göstermeniz ya da buna ulaşmanız içindir.

Derslerimde önce öğrencimin mizacını, kişiliğini analiz ederim. Bunu sorularımla ve gözlemlerimle yaparım. Beden dilini de iyi yorumlayan biri olduğum için bu da bana öğrencimin kişiliğiyle ilgili fikir verir. Bu analizi yaptıktan sonra zihnimde bunları teyit etmek için öğrencimle paylaşırım ve genelde öğrencilerim analizimi onaylar. 'Evet hocam, tam da düşündüğünüz gibiyim' derler. Ve bu süreçten sonra onun olumlu ve sınırlı yönleri üzerine daha dikkatli yoğunlaşarak, öğrencimin olumlu yönleri sayesinde daha gelişmesi, riske açık yönlerini önlemek amacıyla öğrencimle bunun üzerine detaylı çalışabiliriz. Ayrıca eğitim anne-baba, öğrenci ve hoca etkileşimli, işbirliği içinde bir süreç olduğu için bu analizi velilerle de paylaşmak ebeveyn-çocuk iletişimin daha güzel olması açısından önemli olabiliyor. Veliler örneğin çocuklarından daha gerçekci beklentilere girmeyi düşünüyorlar. Ayrıca bu süreçte kimi zaman öğrencinin gerek ders çalışma gerek başka davranışlarında velinin de etkili olduğu gözlemlenebiliyor. Bu bakımdan velilerin de kimi zaman öğrenciyle yaptığımız mizaç-kişilik analizine tabi oldukları söylenebilir.

Ders alırken sadece günü değil, hem o günü hem de yarını düşünerek bir plan yapın. Sadece kuru bilgi size sadece bu günü kazandırır. Ama öğrendiklerinizi kendi hayatınızla, düşündüklerinizle ilişki kurarak öğrendiğiniz zaman o zaman o bilgiler fani olmaktan kurtulur baki olur.
Kendinizi tanıyın. Kendi duygularınızla, düşüncelerinizle yüzleşmeyi bilin. Ve ancak bunların farkına vararak en etkili müdahaleyi yapabilirsiniz. Ve size göre, sizin varoluşunuza saygı gösteren bir uzmanla bu süreci devam ettirin. 'Keyif ve keşif ile..' derim her zaman. Size, sizi ve hayatı keşfettirecek, buraya kadar demeyecek biriyle ders almaya çalışın. Son olarak sorun siz de değil sorun fark etmeyenlerde de değil, sorun fark ettiği halde inatla, size bir hiç muamelesi yaparak, sizin varoluşunuzu umursamayan kişilerde..

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Matematik Genel Matematik 60 DK 100 TL
Matematik Geometri 60 DK 100 TL
Matematik Analitik Geometri 60 DK 100 TL
Matematik Mantık 60 DK 100 TL
Fizik Genel Fizik 60 DK 120 TL
Danışmanlık Eğitim Koçluğu 60 DK 120 TL
Danışmanlık Kariyer Koçluğu 60 DK 150 TL
Eğitim Bilimleri 60 DK 100 TL
Kişisel Gelişim Beden Dili ve İşaret Dili 60 DK 120 TL
Kişisel Gelişim Etkili İletişim 60 DK 150 TL
Kişisel Gelişim Diksiyon 60 DK 150 TL
Kişisel Gelişim NLP 60 DK 150 TL
Kişisel Gelişim Zaman Yönetimi 60 DK 100 TL
Psikoloji 60 DK 100 TL
Yabancı Dil İngilizce 60 DK 100 TL
Türkçe Dil ve Anlatım 60 DK 100 TL
Edebiyat Türk Dili ve Edebiyatı 60 DK 100 TL
İlköğretim Takviye 60 DK 100 TL
Sanat 60 DK 100 TL
Oyun - Hobi Satranç 60 DK 100 TL
Tarih 60 DK 100 TL
Felsefe 60 DK 100 TL
Kimya 60 DK 100 TL
Biyoloji 60 DK 100 TL
Sosyal Bilgiler 60 DK 100 TL
Sosyal Bilgiler Vatandaşlık Bilgisi 60 DK 100 TL
Coğrafya 60 DK 100 TL
Fen Bilgisi 60 DK 100 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 17.00 24.00
SALI 8.00 24.00
ÇARŞAMBA 8.00 17.00
PERŞEMBE 17.00 24.00
CUMA 17.00 24.00
CUMARTESİ 8.00 24.00
PAZAR 8.00 24.00
İL İLÇE
İSTANBUL ARNAVUTKÖY
İSTANBUL ATAŞEHİR
İSTANBUL AVCILAR
İSTANBUL BAĞCILAR
İSTANBUL BAHÇELİEVLER
İSTANBUL BAKIRKÖY
İSTANBUL BAYRAMPAŞA
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYKOZ
İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE
İSTANBUL ESENLER
İSTANBUL ESENYURT
İSTANBUL EYÜP
İSTANBUL FATİH
İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA
İSTANBUL GÜNGÖREN
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KAĞITHANE
İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE
İSTANBUL SARIYER
İSTANBUL ŞİŞLİ
İSTANBUL ÜSKÜDAR
İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

3
Yorumlar
Öykü E.
Eyl 8, 2018
Öncelikle çok rahat, matematik konusunda vahim, planlı programlı çalışmayı bilmeyen bir öğrenciydim. Sonra Melih Hoca’yla ders işlemeye başladık. Bu dersler 9 ay boyunca sistemli bir şekilde ilerledi. Kısaca bahsedecek olursam; Melih Hoca önce benim algı potansiyelimi belirledi ve buna uygun şekilde dersleri yürüttük. Aynı zamanda bu dersler arasındaki molalarda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık yaparak bu sıkıntılı süreçte derslerin akışını berraklaştırdı. Kendisiyle yapmış olduğumuz dersler sayesinde ben hedefime ulaştım. Sizler de Melih Hoca’yla çalışırsanız güzel sonuçlar alacağınıza inanıyorum.
Kerim G.
Şub 19, 2018
Melih Hoca, size sadece matematik bilgisi vermez. Uzman psikolojik danışman kimligi sayesinde gereken müdahaleleri yapar. Onunla matematikle dans edersiniz. Biraz daha ilerleyince matematik felsefesi yapmaya başlarsınız.
Kaan D.
Ara 28, 2017
Melih bey, psikolojisi bilgisi sayesinde her öğrenciye onun anlayacağı üslupta ders anlatmasini bilen biri. Sizinle farklı benimle farklı ders işleyebilir ama sonunda ikimiz de ayni konuyu çok guzel anlayabiliriz
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.